Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-01-2011 - 15:12:38
Не съм експерт, вероятно казвам и някоя глупости, просто съм се интересувал.

Със сигурност има методи за тестване на заварките преди презаваряването им. Ултразвукуви вероятно... Така че при санирането не би трябвало да се презаваряват абсолютно всички заварки, просто всички трябва да се тестват. Или още по-вероятно - външните стени, покрива, мазетата.

Тези, които са направили саниране на апартаментите си чрез лицензирани фирми вероятно няма да заплащат допълнителни средства, или ще са относително малко. Тези, които са викнали "едни момчета" и са лепнали някакъв евтин стиропор - вероятно ще плащат наново (вкл. и аз). Най-малкото лицензината фирма ще получава пари от ЕС и ще трябва да гарантира, че стената няма да падне (както стана в студ. град). Тази гаранция няма как да бъде дадена за моята изолация. Освен това ще има разлика в дебелината на изолацията, всякакви козирки и пр. Както и неизпитани снадки (при мен е ЕПК, снадки няма).

Щом в Германия може, значи и в България може. Въпрос на наредба и изпълнение. Практиката обаче показва, че от купищата наредби много малко се спазват. За тази ще се дават пари от ЕС, което означава лек проблясък от към оптимизъм. Все пак ще има солени глоби и контрол.

Саниране означава - изпитване на снадките, на основите, оценка на сградната конструкция като цяло. Проверка на покрива. Подмяна на всички водопроводни елементи (вероятно след оценка). Изолация. Вероятно най-голямото предимство ще е подмяната на топлоинсталацията, а това означава и подмяна на вертикалната тръбна система с хоризонтална такава (т.е. общ, външен, истински топломер за всяко жилище) - липса на кражби от съседи.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-01-2011 - 18:40:03
Quote
misho33
Не съм експерт, вероятно казвам и някоя глупости, просто съм се интересувал.

Със сигурност има методи за тестване на заварките преди презаваряването им. Ултразвукуви вероятно... Така че при санирането не би трябвало да се презаваряват абсолютно всички заварки, просто всички трябва да се тестват. Или още по-вероятно - външните стени, покрива, мазетата.

Тези, които са направили саниране на апартаментите си чрез лицензирани фирми вероятно няма да заплащат допълнителни средства, или ще са относително малко. Тези, които са викнали "едни момчета" и са лепнали някакъв евтин стиропор - вероятно ще плащат наново (вкл. и аз). Най-малкото лицензината фирма ще получава пари от ЕС и ще трябва да гарантира, че стената няма да падне (както стана в студ. град). Тази гаранция няма как да бъде дадена за моята изолация. Освен това ще има разлика в дебелината на изолацията, всякакви козирки и пр. Както и неизпитани снадки (при мен е ЕПК, снадки няма).

Щом в Германия може, значи и в България може. Въпрос на наредба и изпълнение. Практиката обаче показва, че от купищата наредби много малко се спазват. За тази ще се дават пари от ЕС, което означава лек проблясък от към оптимизъм. Все пак ще има солени глоби и контрол.

Саниране означава - изпитване на снадките, на основите, оценка на сградната конструкция като цяло. Проверка на покрива. Подмяна на всички водопроводни елементи (вероятно след оценка). Изолация. Вероятно най-голямото предимство ще е подмяната на топлоинсталацията, а това означава и подмяна на вертикалната тръбна система с хоризонтална такава (т.е. общ, външен, истински топломер за всяко жилище) - липса на кражби от съседи.

Санирането както казваш, трябва да е цялостно. Панелките и ЕПК-тата са заприличали на наркомански сварталища. Не е само едната излоция., стълби, асансьори, перила, дограми, щрангове, абонатни станции, всичко е за смяна. Необходимо е цялостно обеззаразяване и обезпаразитяване, преди да се позволи там отново да живеят хора. Който няма пари за саниране, да си ходи на село. След като София е европейска столица, хората да си опичат акъла от къде да изкарват европейски доходи. Вътре, ако щат кокошки да гледат, не ме интересува, ама не искам по пътя за летището да гледам олюпените им климизарници с излоция в най-различни цветове и хич не ме интересува, че селяндурите вътре ги мислят за безценни тези имоти, да си ги поддържат или държавата да им ги вземе.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-01-2011 - 19:27:08
Малеее...тука сте се събрали все отбор юнаци...
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-01-2011 - 20:40:41
Благодаря на batko и Dimitar, че изпратиха наредбата за земетръсните норми.

Ето една книга, в която може да прочетете повече за земетресенията в София в миналото:

д-р Стоян Авдеев
"Разрушителните исторически земетресения в София", издадена от "Бесике" ЕООД, София, 2007.
ISBN 978-954-91635-4-4

Там пише, че земетресения от 9 степен по Медведев-Шпонхоер-Карник в София са ставали за последен път през 1704, 1759, 1818 и 1858 години.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-01-2011 - 20:51:25
avatar
Quote
greenbul


Санирането както казваш, трябва да е цялостно. Панелките и ЕПК-тата са заприличали на наркомански сварталища. Не е само едната излоция., стълби, асансьори, перила, дограми, щрангове, абонатни станции, всичко е за смяна. Необходимо е цялостно обеззаразяване и обезпаразитяване, преди да се позволи там отново да живеят хора. Който няма пари за саниране, да си ходи на село. След като София е европейска столица, хората да си опичат акъла от къде да изкарват европейски доходи. Вътре, ако щат кокошки да гледат, не ме интересува, ама не искам по пътя за летището да гледам олюпените им климизарници с излоция в най-различни цветове и хич не ме интересува, че селяндурите вътре ги мислят за безценни тези имоти, да си ги поддържат или държавата да им ги вземе.

Думата е " кимизарник". И няма нищо общо с климата..........:]
А аз пък, си имам нов подпис...............

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-01-2011 - 21:20:33
В последната глава на книгата (на 100 стр.) се говори за някаква прогноза, направена от Геофизическия институт на БАН през 2000 г. Според тази прогноза, при очаквания в близко бъдеще силен трус в София ще бъдат напълно разрушени напълно 62000 сгради, а повредените ще бъдат 322000.
Тези числа са твърде високи. Има ли въобще толкова сгради в София или тук влизат и такива от Софийска област и по-далечни зони?
Трусът щял да бъде много силен, заради дългото натрупване на енергия от 1858 насам.
Подобен дълъг период на относително сеизмично спокойствие за София, както сегашното, е имало между 1618 и 1704 година. Преди това през 15 и 16 век пак имало серия от разрушителни трусове.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-01-2011 - 21:23:21
Главният епицентър на най-силните земетресения в София се намирал на два разлома. Единият бил от Драгалевци до Княжево (през Бояна), а вторият по течението на Владайска река от Княжево до Овча купел.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-01-2011 - 21:29:28
След 1858 е имало едно по-силно земетресение (от 7 степен по Медведев) - на 18 Октомври 1917 година, което не взело жертви, но причинило разрушения на "Витошка", квартала между бул. "Цар Освободител", "Раковски", "Графа" и бул. "Васил Левски", в Слатина и Подуене. То било с магнитуд 5.2 по Рихтер и много плитко до повърхността. Изглежда е било свързано с не много активен разлом намиращ се по реката на "Евлоги Георгиев" и надолу.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-01-2011 - 21:47:23
avatar
Quote
demograph
След 1858 е имало едно по-силно земетресение (от 7 степен по Медведев) - на 18 Октомври 1917 година, което не взело жертви, но причинило разрушения на "Витошка", квартала между бул. "Цар Освободител", "Раковски", "Графа" и бул. "Васил Левски", в Слатина и Подуене. То било с магнитуд 5.2 по Рихтер и много плитко до повърхността. Изглежда е било свързано с не много активен разлом намиращ се по реката на "Евлоги Георгиев" и надолу.
..............
Демографе, цитирай ми къде са споменати слатина и подуяне, защото, аз съм учил за южния разлом и този през реката към надежда? Щом си печен демограф, може да ми цитираш къде минава разлома между аерогарата и София. Освен това знам, че не си демограф, но това са подробности. Важното е че не си гей макар, че(..................
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
29-01-2011 - 22:00:44
Цитирам: " Максималната интензивност в епицентралната област е стигала 7-8 степен по скалата по Медведев-Шпонхоер-Карник. Тя обаче е проявена на малка площ в центъра на София и Подуене. В съседните райони - Горубляне, Дървеница, Симеоново, Драгалевци, Бояна, Княжево, Горна баня и Враждебна, интензивността е била по-ниска - 7 степен..." (стр. 90).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход