Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2011

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2011
11-10-2011 - 13:19:08
Quote
tuomas
Странно само защо втората снимка е на Астера-та, ама карай...Там на Сънито интересното тепърва предстои :}

Quote
stroitela
Цените на имотите в „Слънчев бряг“ се сринаха – 14 хил. лв. за студио – 42 кв. м.
[skandalno.net]

Рррррррррррррррррррррррррррръст на меда, който капе от устата на доктор Иванофффф


Три пъти се сринаха цените на имотите в Слънчев бряг
[www.blitz.bg]

Цените на ваканционните имоти се сринаха
В масовите курорти Несебър и Слънчев бряг цените на имотите са паднали драстично под нивата отпреди 2-3 год
[www.novini.bg]

За три години цените на недвижимите имоти в Слънчев бряг са паднали близо три пъти.
[www.bulfax.com]

Сринаха се цените на имотите по Южното Черноморие. В Слънчев бряг вече има продажни цени от 350 евро на кв.м
09.10.2008,
[news.ibox.bg]

Имотният пазар в Слънчев бряг се срина
May 24th, 2009
[proektimoti.com]

...................................................
Google търсена за : "Цените на имотите в „Слънчев бряг“ се сринаха" - Около 28 500 резултата
[www.google.bg]

Рррррррррррррррррррррррррррррррррррръст на скандалните новини
Ррррррррррррррррррррррррррррррррррръст на простия народ
Рррррррррррррррррррррррррррррръст на меда който капе от устата на доктор иваноффффффффф
Re: Преглед на печата 2011
11-10-2011 - 13:48:04
След като обяви вземането за несъбираемо, банката слага ръка върху обезпечението. При някои заеми то просто се е "изпарило" и банката ще пие една голяма студена вода. Но какво ще стане с тези просрочия, които са обезпечени с ипотеки? Ако кризата се задълбочи още, пазарът на НИ ще бъде буквално залят с ипотекирани имоти /както стана на много места в САЩ/. И такова поскъпване ще падне тогава, че направо не ми се мисли... smiling smiley
Но дори банките да фалират имотите пак ще са вътре. Ще се заличат 50-е милиарда спестявания. Банките /малкото, които останат/ няма да кредитират поради липса на свободен ресурс и загубено доверие от страна на вложителите. Тогава имотите ще се купуват само с пари от буркан банк. Но там, едва ли ще са останали повече от 2-3 милиарда евро. Дори всичките да отидат за покупка на имоти при средна цена от 500 Евро/м2, ще стигнат за има-няма 6 милиона м2 - най-много 75000 жилища. Ми те само в София празните нови апартаменти са към 50000. Отделно, банковите фалити ще разорят доста фирми и хора, и ще ги принудят да продават единственото нещо, което им е останало - апартамента. Пак предлагането ще е много по-голямо от търсенето и цените ще се плъзгат надолу. И точно при този сценарии достигането на цената от 149 Евро/м2 в централните части на София ще изглежда напълно реалистична, след поредната национална катастрофа.
Re: Преглед на печата 2011
11-10-2011 - 14:20:03
Quote
Seira
След като обяви вземането за несъбираемо, банката слага ръка върху обезпечението. При някои заеми то просто се е "изпарило" и банката ще пие една голяма студена вода. Но какво ще стане с тези просрочия, които са обезпечени с ипотеки? Ако кризата се задълбочи още, пазарът на НИ ще бъде буквално залят с ипотекирани имоти /както стана на много места в САЩ/. И такова поскъпване ще падне тогава, че направо не ми се мисли... smiling smiley
Но дори банките да фалират имотите пак ще са вътре. Ще се заличат 50-е милиарда спестявания. Банките /малкото, които останат/ няма да кредитират поради липса на свободен ресурс и загубено доверие от страна на вложителите. Тогава имотите ще се купуват само с пари от буркан банк. Но там, едва ли ще са останали повече от 2-3 милиарда евро. Дори всичките да отидат за покупка на имоти при средна цена от 500 Евро/м2, ще стигнат за има-няма 6 милиона м2 - най-много 75000 жилища. Ми те само в София празните нови апартаменти са към 50000. Отделно, банковите фалити ще разорят доста фирми и хора, и ще ги принудят да продават единственото нещо, което им е останало - апартамента. Пак предлагането ще е много по-голямо от търсенето и цените ще се плъзгат надолу. И точно при този сценарии достигането на цената от 149 Евро/м2 в централните части на София ще изглежда напълно реалистична, след поредната национална катастрофа.
Само да уточня. Катастрофата вече е налице. Поне 80% от имотите тип стар тухлен апартамент, панелен апартамент, мухлясал нов апартамент са непродаваеми на цена над 200Е.кв.м. ч.ж.п. ако изобщо се яви кандидат! За селските имоти картината е още по черна. На практика те са изложени на цигански и комшийски набези и грабеж ако не се живее в тях. Освен жива охрана нищо друго не върши работа освен пехотни мини евентуално, но е забранено...........

"Най-голямата грешка на човек е да приема променливите за константи и да си мисли, че винаги ще е така..... Всичко тече, всичко се изменя." (Scyther)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-11 14:21 от darkside.
Re: Преглед на печата 2011
11-10-2011 - 17:50:45
Quote
palamud
Quote
Lubimec13
Quote
palamud
Я да видим има ли нова тенденция в оферираните имоти.
Няколко мои познати продадох апрез лятото, апартаменти които даваха под наем - основен мотив са ниските наеми.
Парите които вземаха вече не им стигат за целите за които ги използваха.

Определено за продажба излизат много имоти, оттдавани до момента под наем.

Да си обърнеш имотите в кеш преди банкрут на банки е същото като с фабриката на 9.9.1944.

Банкови банкрути сънуват само закъсалите ипотекари. Банките избегнаха банкрута през 2008. Сега са свръхликвидни

Това господ Дянков ли ти го каза? *bow**ok*clap:
Re: Преглед на печата 2011
11-10-2011 - 18:11:36
Камелче ти нещо май се ядоса.Нямам никакво намерение да ти казвам кой съм и от къде съм.Това няма никакво значение.А че си безработна е видно от небето и не само това ами съм убеден че и мъж нямаш.За магистралата отдавна си стара няй много на примоция да направиш някоя свирка на мангал с каруца.А с тази уста какъв мъж.Не вярвам да има чак толкова голям идиот или пияница че да се напие толкова много та да му харесаш.Живей си в измисления свят и се хвали по форумите колкто си искаш.Отдавна не впечатляваш никого.Няма човек който да не те наругал щото наистина си много тъпа п.т.а
Re: Преглед на печата 2011
11-10-2011 - 18:52:52
avatar
Quote
batko
Камелче ти нещо май се ядоса.Нямам никакво намерение да ти казвам кой съм и от къде съм.Това няма никакво значение.А че си безработна е видно от небето и не само това ами съм убеден че и мъж нямаш.За магистралата отдавна си стара няй много на примоция да направиш някоя свирка на мангал с каруца.А с тази уста какъв мъж.Не вярвам да има чак толкова голям идиот или пияница че да се напие толкова много та да му харесаш.Живей си в измисления свят и се хвали по форумите колкто си искаш.Отдавна не впечатляваш никого.Няма човек който да не те наругал щото наистина си много тъпа п.т.а

Охо, вече и за Господ се мислиш, та и от небето ме наблюдаваш!:]
Няма лошо, щом са ти позволили да пишеш по форумите, значи си на свободен режим и не си опасен за себе си и околните.*smiley_ahh*
Не ме интересува откъде си, сельо- ама с още няколко диалектни израза ще си очертаеш месторождението, пряко неистовите опити да се изкараш софиянец.
Простей си, селянче диво и щастливо- форумът има нужда и от Богоравни субекти, наблюдаващи от небето.......

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Преглед на печата 2011
11-10-2011 - 20:27:19
Quote
др. Иванов
Сега всички безделници да са така добри да преведат разумни суми за лекцията на сайта, а той на мене! Под разумни да не се разбира малки!

Иванов, помниш ли, че ти бях казах, че малоумните ти разбирания за икономика, ще те докарат до положението да просиш?
Поне малко срам нямаш ли?
Re: Преглед на печата 2011
11-10-2011 - 20:35:52
Батко и Камелия моля да не пишат в темата.
А за останалите да напомня: темата е "Преглед на печата", а не "Бляновете на Грийнбул, Паламуда и Сеира за собствено жилище без пари".

П.П. Тия за хилядите ипотекирани апартаменти и лоши ипотеки го забравете, това да не ви е Алабама. От тая трънка заек за сривльовците няма да излезе.
Re: Преглед на печата 2011
12-10-2011 - 08:11:08
Quote
камелия
Quote
batko
Камелче ти нещо май се ядоса.Нямам никакво намерение да ти казвам кой съм и от къде съм.Това няма никакво значение.А че си безработна е видно от небето и не само това ами съм убеден че и мъж нямаш.За магистралата отдавна си стара няй много на примоция да направиш някоя свирка на мангал с каруца.А с тази уста какъв мъж.Не вярвам да има чак толкова голям идиот или пияница че да се напие толкова много та да му харесаш.Живей си в измисления свят и се хвали по форумите колкто си искаш.Отдавна не впечатляваш никого.Няма човек който да не те наругал щото наистина си много тъпа п.т.а

Охо, вече и за Господ се мислиш, та и от небето ме наблюдаваш!:]
Няма лошо, щом са ти позволили да пишеш по форумите, значи си на свободен режим и не си опасен за себе си и околните.*smiley_ahh*
Не ме интересува откъде си, сельо- ама с още няколко диалектни израза ще си очертаеш месторождението, пряко неистовите опити да се изкараш софиянец.
Простей си, селянче диво и щастливо- форумът има нужда и от Богоравни субекти, наблюдаващи от небето.......
Kaмелче не съм Господ.Щото ако Господ започне да ти говори сигурно е че имаш шизофрения.Брей каква умора ме е налегнала от тези неистови усилия да се изкарам софиянец.Искаш ли да заложиш едни 10000 кинта и да си вадя личната карта.А забравих че си безработна а социалните помощи не стигат дори да си платиш тока.То и за друго не ставаш така че пукни се от злоба и яд.И запомни че има хора които са направили нещо в живота си хора на които най голямото постижение не е че са родени в София.И не отдават никакво значение на месторождение и местоживеене.За теб е ясно че това са най големите ти успехи.И си живо доказателство че и в София се раждат и живеят ограничени прости безработни и мизерни индивиди.Досега беше за присмех но вече си за съжаление.Докъде може да стигне един човек без секс и воден от омраза и злоба към всички останали.
Re: Преглед на печата 2011
12-10-2011 - 09:37:22
Задачка-закачка. Коя е държавата и коя е годината в следната история:

Подлъгана от лесните заеми преди 2008 година, ххххххххххххххххххххх и съпругът й решават, че могат да си позволят луксозен апартамент. Обвързват се с ипотека за ххххххххххххххххххххххххххххх огромна сума пари дори за Западна Европа.

Успяват да измамят банката с подправени документи за доходите си, като смятат, че ще успеят да изплащат ипотеката. Банката пък на свой ред мами ххххххххххххххххххххххххххххххх със ситния шрифт в договора. В резултат семейството остава на улицата.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход