Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2011

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2011
08-10-2011 - 16:38:41
Народе прост, хабер си нямате нито от активи, нито от пасиви, затова се съсредоточете върху нещо от печата, а останалото в раздел "раздумка" или както му викат.
Re: Преглед на печата 2011
08-10-2011 - 16:46:17
Quote
др. Иванов
Народе прост, хабер си нямате нито от активи, нито от пасиви, затова се съсредоточете върху нещо от печата, а останалото в раздел "раздумка" или както му викат.

Съгласем съм с Вас др. Иванов! Камелия хабер си няма, тръгнала да пише, не я е срам!

Камелия, видя ли др. Иванов какво ти написал? :} :} :}
Re: Преглед на печата 2011
08-10-2011 - 16:58:21
Тъпчовци, колата е актив и се отразява като такъв в счетоводните документи. Пасив е вноската за колата, ако не е изплатена, но пасив е и сумата за транспортни разходи, ако колата я няма. Пасива е нещо, което имаш да даваш на определена дата или периодично.
Това, което вероятно имате предвид е, не активи и пасиви, а активи с кратък и дълъг срок на амортизационни отчисления и такива изискващи или не текущи разходи по подръжка. Защото няма да разберети нищо от написаното ще ни кажа друго, ега го разберете за да не ровите в кофите за боклук, а и родителите ви и обществото да имат някаква полза от вас:

Марш да работите!
Re: Преглед на печата 2011
08-10-2011 - 17:01:06
Доктор Иванов, като се видим някой ден с удоволствие ще ви стисна ръката *beer*
Re: Преглед на печата 2011
08-10-2011 - 17:12:33
А ръката ще ми стиска, все едно алкохолът са го забранили!
Re: Преглед на печата 2011
08-10-2011 - 17:43:25
Quote
камелия
Quote
greenbul


Камелке, ти разлика между кеш флоу и терминал кеш флоу правиш ли или всьо що е флоу за теб е паричен поток.

Що ли не отидеш в инвестора да се дуеш с термините, с които се опитваш да ме впечатлиш и там да им обясниш кое- как е, ами си се сврял тук да търсиш признание сред хора, не претендиращи за званието "специалист по всичко"?smoking smiley

Брокитата от инвестора са безинтересни. Те бяха интересни, кога Софикса беше 1800 и всички до един твърдяха, че балон няма и няма да има. После всички твърдяха, че е момента за влизане на борсата, па накрая капитулираха и за всико бяха виновни комунистите. Не си мисли, че съм встрани от лудостта на борсите. 2007-ма един познат ме обяви за пълен идиот, че не ща да си вложа парите у борсата. Той така продал наследствен апартамент и утроил парите от него. Само след 3 месеца гризна дървото, след още година-две от спестяванията му нямаше и помен. И ме пита сега, ама ти от къде знаеше. Е то много акъл трябва все едно да разпознаеш графиката на един финансов балон. Очевидно определен кръг от хора в този форум го нямат.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Преглед на печата 2011
08-10-2011 - 17:52:39
avatar
Quote
greenbul
Quote
камелия
Quote
greenbul


Камелке, ти разлика между кеш флоу и терминал кеш флоу правиш ли или всьо що е флоу за теб е паричен поток.

Що ли не отидеш в инвестора да се дуеш с термините, с които се опитваш да ме впечатлиш и там да им обясниш кое- как е, ами си се сврял тук да търсиш признание сред хора, не претендиращи за званието "специалист по всичко"?smoking smiley

Брокитата от инвестора са безинтересни. Те бяха интересни, кога Софикса беше 1800 и всички до един твърдяха, че балон няма и няма да има. После всички твърдяха, че е момента за влизане на борсата, па накрая капитулираха и за всико бяха виновни комунистите. Не си мисли, че съм встрани от лудостта на борсите. 2007-ма един познат ме обяви за пълен идиот, че не ща да си вложа парите у борсата. Той така продал наследствен апартамент и утроил парите от него. Само след 3 месеца гризна дървото, след още година-две от спестяванията му нямаше и помен. И ме пита сега, ама ти от къде знаеше. Е то много акъл трябва все едно да разпознаеш графиката на един финансов балон. Очевидно определен кръг от хора в този форум го нямат.

Защо си тръгнал да се мериш с брокерите в сфера, встрани от тяхната дейност?
Никой от пишещите тук не е декларирал, че е на ти с борсовите игри- аз най- малко.
Затова ми е смешно, че ми се перчиш с познанията са върху " кеш флоу" и " терминал кеш флоу", каквото и да значат.:]
Re: Преглед на печата 2011
08-10-2011 - 18:32:16
Камелке, това са счетоводни термини, не се позлзват само при борсите, както и брокер не е термин само от имотите. Съжалявам, че не мога да се позова на изтоници на български език и повярвай ми не го правя за да се перча с познанията си, а по скоро за да не се изложа, като покажа непознаване на българските еквиваленти на счетоводните термини.

Спецялно за теб ще преведа следната картинка:



Income значи доход
Expenditures значи разходи
Assets значи активи
Liabilities значи пасиви

Погледни квадратчето долу в дясно. Там пише:
Жилище (Кредит, Данъци, Ремонти)
Кола, Лодка, Самолет
Членство в клубове

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Преглед на печата 2011
08-10-2011 - 18:44:09
Току що нямерих и обяснението, защо не можеш да възприемеш, че имотите са пасиви. То се крие заглавието на следната статия, която горещо типрепоръчвам да намериш някой да ти преведе:

The Wealthy Buy Assets, the Poor Buy Liabilities, and the Middle Class Buy Liabilites Believing They Are Assets

Заможните купуват активи, бедните купуват пасиви, а средната класа купува пасиви вярвайки, че те представляват активи

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Преглед на печата 2011
08-10-2011 - 18:50:25
Камелке, ще черпиш. Намерих това което ти трябва:



10 лева!!! Замисли се за какво не си ги дала тези 10 лева.
Утре цял ден ще вали, защо не си купиш книжката и да прочетеш.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход