Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

5 ИМОТА дори и на цена 200лв. правят цена 1000лв. на месец.

Публикувано от СТОПАНИН ... . 
Re: 5 ИМОТА дори и на цена 200лв. правят цена 1000лв. на месец.
06-01-2011 - 15:16:09
Quote
scbfc
Незнам кой е Генади, обаче много ме кефи тоя форум и винаги, когато имам свободно време ви чета глупостите. Това е мястото, където цари пълната некомпететност, духовната и материална нищета, угризенията, злобата, завистта, напразните мечти на вече провалили се човешки същества.

Форум с няколко хиляди регистрирани потребители.
Всички без един пишат глупости и страдат от "некомпететност, духовната и материална нищета, угризенията, злобата, завистта...".
Единственият свястен е scbfc и много се кефи да чете глупостите на лошите.

Има нещо сбъркано тук.
bah
Re: 5 ИМОТА дори и на цена 200лв. правят цена 1000лв. на месец.
06-01-2011 - 16:13:48
avatar
Quote
СТОПАНИН ... .
1- 5 имота дори и на цена 200лв. на месец правят месечна рента от 1000лв.
2 - Никой не може да ме убеди че това не са добри пари за БГ.

Това може да се погледне поне от две страни:
1- Притежателят на пет имота е инвестирал здрави пари, за да ги притежава. Реално,би следвало да получава доход повече от 1000 лв. В условията на криза е нормално и до такъв "общ доход" да се стигне. Като знаем, че кризата е временно явление, то би следвало тези хиляда лева да се увеличат поне двойно. Съотношението първоначално вложени пари - доход, засега е зле. За сравнение, в момента има малки, средни и по-големи предприятия, които бездействат - (огромни вложения - нулев приход). Често тук се изписва, че имотите са в криза, като инвестиция и трябва парите да се връткат в бизнес. В момента бизнеса е с най-голяма междуфирмена и банкова задлъжнялост. Така, че той не е остров на спасение. Сега всеки гледа да е с по-малки загуби.
2 - Хиляда лева са си добри пари за България. С тях едно четиричленно семейство, ще си изкара месеца (сметки и храна). Самия факт, че млади семейства изпитват затруднение по обслужване на кредитни вноски 500 - 600 лв., показва, че дори те са пари. Тук 50 - 100.000 евро за нищо ги нямате бе хора. Днес, пред мен един на бензиностанцията зареди гориво за 5 (пет) лева - това, какво говори ?
Re: 5 ИМОТА дори и на цена 200лв. правят цена 1000лв. на месец.
06-01-2011 - 17:56:48
avatar
Говори за това, че във Форума всеки се праи на велик.

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: 5 ИМОТА дори и на цена 200лв. правят цена 1000лв. на месец.
06-01-2011 - 20:24:18
avatar
Quote
PMP
Щом не съм чувал, значи няма ! УНСС рулира...Пари се изкарват трудно, а се харчат лесно. Ето защо не е рентабилно да се занимаваме с изкарване на пари...теглете ипотеки![/[/size]quote]

=============================================
=============================================
=============================================
Сега те прочетох внимателно ...
бая си прост с извинение. smiling smiley

За протокола ... Ипотека не се тегли, Ипотека се учредява.
Върху какво се учредява ипотека ... това по-късно ... като стигнеш до Облигационното ... засега карай
с трето отделение да видим докъде можеш стигна с небивалиците си ...

Виж кредит може и да изтеглиш, в смисъл не ти - you do not qualify, а някой друг разбира се ... with means

p.s Извинявай, че те затрудних с английския си.

Ако ме разбираш winking smiley


=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-01-06 20:25 от Wilson.
Re: 5 ИМОТА дори и на цена 200лв. правят цена 1000лв. на месец.
06-01-2011 - 21:02:22
avatar
Quote
bah
Quote
СТОПАНИН ... .
1- 5 имота дори и на цена 200лв. на месец правят месечна рента от 1000лв.
2 - Никой не може да ме убеди че това не са добри пари за БГ.

Това може да се погледне поне от две страни:
1- Притежателят на пет имота е инвестирал здрави пари, за да ги притежава. Реално,би следвало да получава доход повече от 1000 лв. В условията на криза е нормално и до такъв "общ доход" да се стигне. Като знаем, че кризата е временно явление, то би следвало тези хиляда лева да се увеличат поне двойно. Съотношението първоначално вложени пари - доход, засега е зле. За сравнение, в момента има малки, средни и по-големи предприятия, които бездействат - (огромни вложения - нулев приход). Често тук се изписва, че имотите са в криза, като инвестиция и трябва парите да се връткат в бизнес. В момента бизнеса е с най-голяма междуфирмена и банкова задлъжнялост. Така, че той не е остров на спасение. Сега всеки гледа да е с по-малки загуби.
2 - Хиляда лева са си добри пари за България. С тях едно четиричленно семейство, ще си изкара месеца (сметки и храна). Самия факт, че млади семейства изпитват затруднение по обслужване на кредитни вноски 500 - 600 лв., показва, че дори те са пари. Тук 50 - 100.000 евро за нищо ги нямате бе хора. Днес, пред мен един на бензиностанцията зареди гориво за 5 (пет) лева - това, какво говори ?
..........................
Много самозабравили се тука бе колега. Ти доколкото си спомням си от другия лагер, но евала за коректното мнение. Всички се подиграха на примерната обявена от мен сума, но тя явно е недостижима за повечето форумни сривльовци-комплексари. На допълнителния ми въпрос как по-лесно се изкарват 1000лв. никой не отговори и всички се направиха на заети.:]:]
Re: 5 ИМОТА дори и на цена 200лв. правят цена 1000лв. на месец.
06-01-2011 - 21:39:15
Quote
СТОПАНИН ... .
Много самозабравили се тука бе колега. Ти доколкото си спомням си от другия лагер, но евала за коректното мнение. Всички се подиграха на примерната обявена от мен сума, но тя явно е недостижима за повечето форумни сривльовци-комплексари. На допълнителния ми въпрос как по-лесно се изкарват 1000лв. никой не отговори и всички се направиха на заети.:]:]

Сахиб, наистина не е лесно да се изкарат 1000 лв и поне 80% от българското народонаселение си мечтае за такъв доход обаче ...
Не си единствен , който печели от наеми и ми се струва, че трудно може да се рекламира рентиерството в момента .
Защото ако един имот струва 100 000 лева и нормалната му експлоатационна трайност е около 70 години / без генерални много сериозни ремонти/ се получава, че месечната му амортизационна норма е около 120 лева. Като прибавиш имотния данък и разходите за нормална експлоатационна подръжка сумата отива към 150 лв. месечно.
100 000 лв са малко над 50 000 евро и това е цената на един 70-80 кв.апартамент -необзаведен и дори "на тапа" в София и в центровете на големите градове.Като довършиш с боядисването ,подовите настилки, кухнята и банята ще натовариш цената с още 3-5 хил лева а ако обзаведеш и с мебели и бяла техника - още толкова. И понеже амортизационната норма на тези "довършителните е доста ниска, значи тя прибавя не по-малко от 20-50 лв месечно към общата амортизация. Да не ти дава господ мърлячи или тъпанари наематели дето могат да ти осерат имото точно за няколко месеца.
Та при амортизация/+ необходими разходи/ на полу-обзаведн апартамент от 70-80 кв.м. от порядъка на 170-200 лв. наемът на едно такова жилище в центровете на градове като Варна, Пловдив, Бургас и в широкия център на София е от порядъка на 400-500 лв. месечно. И това са реални наеми а не офертни цени/ които са по-високи и жилищата така си стоят празни/. И колко се получава да е реалния наем 500 - 200= 300 лева.
Далаверата СТОПАНИНО в момента е за несобствениците респ. за наемателите.
Не ме разбирай погрешно - не живея под наем от 35 години, имоти имам достатъчно /и на децата съм прехвърлил/ и давам под наем повече от 15 години .Имам и няколко "селски" за продаване.
Личната ми оценка е, че НАЕМИТЕ СА С НЕ ПО-ДОБРА ПЕРСПЕКТИВА /за наемодателите -собственици/ от продажните цени на НИ.
Ако си действително наемодател с опит няма как да не знаеш колко трудно се намират добри наематели и колко лесно "печалбата" от наем после се топи от скрити щети.
Горния пример, който е съвсем реален за сегашната ситуация показва възвращаемост на "инвестицията" 110 000 :300 =366,(6) чисти наемни пари/ над 30 години/ ....което показва ,че си е живо финансово самоубийство да се "инвестира " в имот с цел рентиерство към сегашния момент.
Съотношението - годишен наем/годишна лихва от депозит на цената на имота също е крайно неблагоприятно за наема.
Съвети не бих давал на никого но....тва е положението
*beer*
Re: 5 ИМОТА дори и на цена 200лв. правят цена 1000лв. на месец.
06-01-2011 - 21:58:04
avatar
Quote
status
Quote
СТОПАНИН ... .
Много самозабравили се тука бе колега. Ти доколкото си спомням си от другия лагер, но евала за коректното мнение. Всички се подиграха на примерната обявена от мен сума, но тя явно е недостижима за повечето форумни сривльовци-комплексари. На допълнителния ми въпрос как по-лесно се изкарват 1000лв. никой не отговори и всички се направиха на заети.:]:]

Сахиб, наистина не е лесно да се изкарат 1000 лв и поне 80% от българското народонаселение си мечтае за такъв доход обаче ...
Не си единствен , който печели от наеми и ми се струва, че трудно може да се рекламира рентиерството в момента .
Защото ако един имот струва 100 000 лева и нормалната му експлоатационна трайност е около 70 години / без генерални много сериозни ремонти/ се получава, че месечната му амортизационна норма е около 120 лева. Като прибавиш имотния данък и разходите за нормална експлоатационна подръжка сумата отива към 150 лв. месечно.
100 000 лв са малко над 50 000 евро и това е цената на един 70-80 кв.апартамент -необзаведен и дори "на тапа" в София и в центровете на големите градове.Като довършиш с боядисването ,подовите настилки, кухнята и банята ще натовариш цената с още 3-5 хил лева а ако обзаведеш и с мебели и бяла техника - още толкова. И понеже амортизационната норма на тези "довършителните е доста ниска, значи тя прибавя не по-малко от 20-50 лв месечно към общата амортизация. Да не ти дава господ мърлячи или тъпанари наематели дето могат да ти осерат имото точно за няколко месеца.
Та при амортизация/+ необходими разходи/ на полу-обзаведн апартамент от 70-80 кв.м. от порядъка на 170-200 лв. наемът на едно такова жилище в центровете на градове като Варна, Пловдив, Бургас и в широкия център на София е от порядъка на 400-500 лв. месечно. И това са реални наеми а не офертни цени/ които са по-високи и жилищата така си стоят празни/. И колко се получава да е реалния наем 500 - 200= 300 лева.
Далаверата СТОПАНИНО в момента е за несобствениците респ. за наемателите.
Не ме разбирай погрешно - не живея под наем от 35 години, имоти имам достатъчно /и на децата съм прехвърлил/ и давам под наем повече от 15 години .Имам и няколко "селски" за продаване.
Личната ми оценка е, че НАЕМИТЕ СА С НЕ ПО-ДОБРА ПЕРСПЕКТИВА /за наемодателите -собственици/ от продажните цени на НИ.
Ако си действително наемодател с опит няма как да не знаеш колко трудно се намират добри наематели и колко лесно "печалбата" от наем после се топи от скрити щети.
Горния пример, който е съвсем реален за сегашната ситуация показва възвращаемост на "инвестицията" 110 000 :300 =366,(6) чисти наемни пари/ над 30 години/ ....което показва ,че си е живо финансово самоубийство да се "инвестира " в имот с цел рентиерство към сегашния момент.
Съотношението - годишен наем/годишна лихва от депозит на цената на имота също е крайно неблагоприятно за наема.
Съвети не бих давал на никого но....тва е положението
*beer*
..................
Не отричам нищо от това което си написал. Рентиерството не е за всеки. Особено не за тези които смята да "погребат" едни последни пари с банков кредит. Естествено. Аз нямам почти никакви ипотеки за 7-те си имота. Казвам почти, защото съм съдлъжник по една, която е най-голямата далавера направена от жена ми.Тука съзнавам, че разни комплексари ще ме нападнат веднага, че съм ипотекар и други глупости, но истината е далече! Не можеш да очакваш да купиш апартамент с кредит, да го отдаваш и да очакваш да си на печалба. За съотношението не ми дреме, защото съм собственик на реални имоти с НА и въобще не ме интересуват банки, лоши кредити, ЧСИ, демографски срив и т.н. Държа юздите и затова се наричам СТОПАНИН. Възвръщаемостта се мени, доходите също, но приходи има винаги дори като приспаднеш разходите. Имал съм голями загуби. Спомням си една стара къщичка, че винаги я отдавахме цялата - 3стаи и кухня. Когато майка ми реши да отдава само една стая, се настани една учителка. Тя посред зима си заключваше стаята, но държеше външната врата отворена. Февруари спря водата защото замръзна. Тя се изнесе, но ние трябваше да размразяваме тръбите с дни. Когато се размразиха обаче дойде другото бедствие. Тя неволно или нарочно беше оставила крана на пералнята отворен. След замръзването дойде наводнение. Сигурно печалбата от тази жена не ни беше голяма. Но човек от всяка професия се учи и гледа да не повтаря грешките си. Това е безценния опит. Сега не бих допуснал 50% от грешките от рентиерството си от преди 8 години. Понеже поста ти беше сериозен, надявам се и моят да е бил изчерпателен.
Re: 5 ИМОТА дори и на цена 200лв. правят цена 1000лв. на месец.
06-01-2011 - 22:04:20
За някой хора кръгозора е сведен до - важното е да има някакъв доход.
Което пък си е чиста проба еманация на самодейността. Няма лошо де, все пак доста поколения бяха учени да са самодейци. Лошото е, когато подобен род хора задушават околните и следващите поколение.Явно трябва да си мине времето и те просто да си отидат и да освободят място за хората с професионален подход. Последното е неизбежно защото е свързано с естествения подбор.
Re: 5 ИМОТА дори и на цена 200лв. правят цена 1000лв. на месец.
07-01-2011 - 00:24:43
Какво е лошото в това да има някакъв доход, че не те разбрах добре.
И защо се задушават околните и следващите поколения. Все пак е по-добре баща ти да взема наем 3000 лева, отколкото заплата 600, или не си съгласен.
Да не би идеята ти да е всеки в живота да започва от нулата, за да му е по-интересно.
Re: 5 ИМОТА дори и на цена 200лв. правят цена 1000лв. на месец.
07-01-2011 - 22:27:33
avatar
Quote
Imotko
Какво е лошото в това да има някакъв доход, че не те разбрах добре.
И защо се задушават околните и следващите поколения. Все пак е по-добре баща ти да взема наем 3000 лева, отколкото заплата 600, или не си съгласен.
Да не би идеята ти да е всеки в живота да започва от нулата, за да му е по-интересно.
....................
Особено ако 2/3 от тази заплатка отива за наема. Ако такъв има и деца и е квартирант, няма да е на по-различно ниво от обитателите на факултета.:] Иначе ще е горд сривльо като сметне колко е спестил от некупуването на собствено жилище. придворни шутове
........................
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход