Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

весела коледа и щастлива нова година от куку

Публикувано от kuku987 
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
29-12-2010 - 23:42:31
avatar
Quote
dodo2
Знам. Потвърди или отречи. "Без коментар" имат право само ЦРУ, КГБ и Мосад smiling smiley

Това вече заприличва на детски спор в пясъчника...

А къде пише че "без коментар" е само за ...... хахахах егати глупостите.. Е моели да изпростяваш с такива темпове, кажи моля те хаха нали не си от Мосад :}

Я ходи се наспи, виж торбичките вече ти стигат до носа... да не споменаваме колко ужасно изглеждаш



Всъщност.. наистина ли написа такава глупост

Quote
dodo2
Знам. Потвърди или отречи. "Без коментар" имат право само ЦРУ, КГБ и Мосад smiling smiley


:}

в началото бе словото ....
и дойде олигофренията :}
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
29-12-2010 - 23:42:55
avatar
dodo2 [ Отговор ]
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
29-12-2010 - 22:29:01 Регистриран: преди 2 години
Мнения: 4 007
Сахибе, а наема от къщата не го ли делите с брат си и в нея имаш 50%?
Отговор Цити
Quote
dodo2
Знам. Потвърди или отречи. "Без коментар" имат право само ЦРУ, КГБ и Мосад smiling smiley
...................
Добре потвърждавам, така е. Само, че ти инфото го черпиш от един друг форум където като администратор злоупотребяваш с личните ми данни. Скоро ще сезирам КЗЛД отново, ако продължаваш в същия дух. Знаеш защо първия път съм я сезирал. Скоро няма как да не науча и аз нещо за личните ти данни като се изправим в една съдебна зала. Лошо е че се стигна дотам, но след като сте хомо еректус , няма как да не ви противодейства и хомо сапиенс. Писанията ти и тук ще ги използвам за доказателство. БЛАГОДАРЯ!!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-29 23:44 от СТОПАНИН ... ..
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
29-12-2010 - 23:43:39
avatar
Още един пиян. smiling smiley Вие двамата защо не се съберете, сигурно ще си допаднете много.
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
29-12-2010 - 23:44:27
avatar
Quote
СТОПАНИН ... .
Quote
dodo2
Знам. Потвърди или отречи. "Без коментар" имат право само ЦРУ, КГБ и Мосад smiling smiley
...................
Добре потвърждавам, така е. Само, че ти инфото го черпиш от един друг форум където като администратор злоупотребяваш с личните ми данни. Скоро ще сезирам КЗЛД отново, ако продължаваш в същия дух. Знаеш защо първия път съм я сезирал. Скоро няма как да не науча и аз нещо за личните ти данни като се изправим в една съдебна зала. Лошо е че се стигна дотам, но след като сте хомо еректус , няма как да не ви противодейства и хомо сапиенс. Писанията ти и тук ще ги използвам за доказателство. БЛАГОДАРЯ!!!

Инфото го пусна сам, в този форум, или си забравил? Останалото е публична информация. smiling smiley
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
29-12-2010 - 23:45:21
avatar
Аз държа да знам къде додкин е админ.. освен ако не е в оня смешен псевдо ни-форум с 35 уникални..
Наистина ще съм благодарен на подобно инфо!

в началото бе словото ....
и дойде олигофренията :}
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
30-12-2010 - 01:38:15
avatar
Да продължим:
всичко да става с електронен подпис, да съкратят 90% от чиновниците, да се монтират камери на всеки кръстопът, глобите да станат поне десеторни и да се прилагат за всички нарушители, да не се плащат детски за дете след третото, циганите вместо да получават помощи, да си ги заработват с нискоквалифициран труд по 16 часа на ден, за да не им остава време за кражби, и т.н. smiling smiley
Jim
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
31-12-2010 - 17:59:05
Quote
СТОПАНИН ... .
Грешката е моя Брокеръ. 16000лв. е за по малко от 8 години чисто само за старата къщичка. Извинявам се на Додо и другите неразбрали.!
Собственик, този пост твой ли е? Понеже ме разкри, че съм слаб по математика, би ли сметнал колко се получава месечно и дневно.
Имотко, ако можех да се върна 10 години назад, бих купил още 2-3 апартамента, както и бих направил някои работи по друг начин. Но чета отдавна форума и благодарение на Куку, Асен и другите не съм и няма да инвестирам в имоти поне още година - две. Подозирам, че и след това нищо няма да се промени.
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
02-01-2011 - 15:32:47
avatar
166лв. на месец средно, като през 2002 нивата на наемите бяха доста по-ниски, в последните години по-високи.
За старо схлупено къще от 1934г. което е с предписание за бутане от самото начало си е добре! За новата къща в парцела са ми давали два бона на месец в пика. Но нея не я отдавам.
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
30-07-2011 - 17:39:09
Quote
kuku987
весела коледа и щастлива нова година от куку.

очаквано равитие на имотния пазар в Бг. 40 процента спад на офертните цени, 50 процента спад на цените на реалните сделки, доколкото има такива. досега. всичко живо продава, купувачи няма.

това е 'за съжаление' е само началото на голямото падане на цените.
ефекта на лошите кредити и ипотеки и голямото изкарване на фоуркложърс на пазара от банките тепърва предстои.

моята прогноза навремето ако някой си спомня беше за 90 процента спад на цените в Бг. това е и базата на която калкулирам прословутите 149 евро на квадрат 'топ локейшън'.

В Бг си минахме по класическия сценарий:
- отначало се твърдеше че цените все ще растат с по 10-20 процента на година‌ (на този етап аз като пишех за спад изглеждах като паднал от марс и какво ли не ми чу главата...)
- после започнаха да приказват за плавен растеж от по няколко процента
- след това за плато.
- след това за лек спад, стабилизация и после пак цените нагоре...

а тя каква стана?
Каквото куку предрече, това и се случва в момента.

фундаменталното гориво на 'растежа' в Бг си беше лесния и 'евтин' кредит отвън. аз и за това предупреждавах най-много. да не се тегли кредит. който си е изкарал парите да си ги харчи както си иска. кредитът обаче е друга работа. стойността си е променлива а дългът - фиксиран. valuations are variable, debt is constant.
това което се случи в световен мащаб в последните години си беше зарибяване на баламурниците с кредити. сега ще трябва да се плаща.

интересно е че все още се намират cocky и откъснати от действителността хора които продължават да сънуват някакъв растеж, въпреки фактите. В другите си разсъждения тези хора изглеждат напълно нормални (с някой очевадни изключения), в случая става дума или за опарени инвеститори купили на пика или за търсачи на баламурници и на лесни печалби.

сещам се на времето камелия и някои други форумци ме атакуваха много емоциално след поредния сезон на 'растеж' че съм обърквал главите на хората и те пропускали шанса на живота си да се накиснат с непосилен кредит (в случая в Бг с изключително високи лихи) доживот. сега ред на същите е да обяснят на хората останали на улицата какво точно за съжаление се обърка та сметките излязоха криви.

и тъй като продължават да се ръсят небивалици и глупости от изпаднали в отчаяние спекулатни считам се за длъжен да поясня:
1. в момента в световен мащаб няма никакво рикавъри/излизане от рецесията. това което се случва е натрупване на нови заеми и формирането на големи дефицити с цел да се облечки сриването. това обаче е до време.
2. финансирането на псевдоикономическото 'възстановяване' в момента е за сметката на продажбата на бондове (тоест по-нататъшно задлъжняване) и печатането на пари. печатането на пари е околко 1/3, продажбата на бондове - 2/3 от дефицитите, никой не може да си позволи да печата повече от 1/3 от парите който му трябват, за останалото трябва да се продават бондове.
3. лихвите по бондовете тепърва предстои да растат.
4. никаква хиперинфлация нема да има. много е възможно и няма да има и значителна инфлация колкото и да се дъвче този аргумент в момента. има някаква инфлация в момента която се дължи на дефицитите и заемите.

цените на каквото и да е било са достатъчно високи в момента , благодарение на евтиния кредит и левъриджа.
не може да се бори левъридж с още по-голям левъридж и опасното разрастване на кредита с нови кредити. това което се слува в момента е доизтупването на брашнения чувал.
за съжаление изобщо не виждам (и не само аз) как тази рецесия не е депресия. каквито и да е статистически хватки да прилагат факт е че мижавите растежи на ГДП които дадоха основание да се обяви че кризата е приключена се дължат на новите кредити и на дефицитите.
ако тях ги няма ще има реални спадове на ГДП от по 5-10 процента на година.

това което ни чака за съжаление са по-високи данъци, по-малко сървиси и услуги от страна на държавите, особено в здреопазването очаквам всякакви експерименти и 'иновации' и трансферирането на финансовата тежест на потребителите. по-скъпо образование. А за пенсиите не ми се мисли, не мога да проумея откъде ще намерят пари за пенсионерите особено при демографската картинка в развитите страни.

Развитието на събитията е Бг в последно време показва точно това - най-големите проблеми в бъдеще ще са пенсиите и здравеопазването.

5. кризата в Бг още не е започнала. още няколко годинки в същото темпо и 149 евро ще са факт.

6. купувачите с пари чакащи далаверата и 'евтинията' ги няма. защо почти никой не купува в щатите? в момента във флорида и калифорния има реални сделки на 1/4 от цените на върха. И пазара продължава твърдо надолу. вече 4-та година. та 4 годинки (2-3 от сега нататъка) в Бг със същите темпове и 149 евро вече ще изглежват като оптимистична прогноза.

и още веднъж дебело подчертавам че поне едно 70 процента от имотите в Бг нямат никакъв шанс изобщо да си намерят купувач поради:
- инфраструктура
- локация
- качество на строежа/изолациите
- липсата на удобства.

та тези 149 евро ще са за реална а не идеална квадратура, и не за разпадащи се жилища, за панелки в люлин продадени на по 1000 евро квадрата (идеална квадратура) ще се носят легенди. добрите стари времена...

проблемите в бюджета за съжаление ще се отразят и на пенсиите, държавните заплати, изобщо няма да се учудя ако след 3-4 години средната заплата в Бг е 200 евро на месец.
ако го има все още еврото...
ако не, ще преизчисля прогнозата си в долари.


Половин година мина, докога да чакаме?
Re: весела коледа и щастлива нова година от куку
30-07-2011 - 19:07:17
Quote
СТОПАНИН ... .
Добре, че зачекнахте темата. Къщата от която изкарах 16 бона за 8 години! при положение че още като купихме парцела ни казаха веднага да я бутаме в момента не искам да я давам под наем. Побъркаха ме от една брокерска агенция да ме питат дали скоро ще я давам пак, но аз имам други планове- КЪЩА ЗА ГОСТИ. Предвид факта, че е на 300 м. от гара Подуяне ще пусна 10 легла и съм се захванал да я правя 1*. Нощувка на човек - 15лв. Ако е на половин капацитет ще е 75 кинта на вечер. През останалото време си е МОЯ и ще си правя в нея квото знам. ще я чукаш ли?... А иначе в най-добрия период съм и вземал като месечен наем - 450 , сега доскоро 300. Туризма е за нея по-добро!smiling smiley
Е такива криви сметки вкараха мноу народ (homo habilis) в беля....жал ми е за тва момче! Съвсем е изпращял горкия....Не търси вариант да изкара 10К., 20К. на месец, а планира маломерни съмнително нереални и трудно случваеми се неща, зависещи на 90% не от него, а от външни фактори! Съотношението стойност/ доходност е унизително!
Отдавна не бех виждал човек да пълзи с толкова чувство за превъзходство над останалите!!
Мога да помогна. Ето линк:
[www.svnaum.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-30 19:24 от darkside.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход