Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?

Публикувано от general 
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
04-01-2011 - 11:57:27
:]:]:]

Да се чуди човек, до къде е истината... :]

др. Иванов,

Ако има малко доза истина в крадването ти, винаги съм те искала да те попитам...

Не ти ли е идвало на ум, че вместо да хабиш енергия, време да краднеш, можеш същото да го постигнеш, а може би и повече, но като посмяташ преди това...

Толкова приходи, толкова разходи, толкова данъци (мръсна дума според теб :] )...

Докато крадваш, изтърваваш възможности, които не виждаш, защото вниманието ти е насочено как да краднеш... smiling smiley

За много години! smiling smiley*drink1*
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
04-01-2011 - 14:44:37
Няма как да не се краде, друг начин на вадене на пари при капитализма няма, всеки краде от другия. Метро изнудва мандраджиите и месарите, те не плащат на производителите, производителите крадат от природния ресурс и т.н. Всичко при капитализма е кражба, няма друг измислен начин и това ще го каже всеки философ. Капитализтъм без кражбата от другия ще рухне за няколко часа. Въртят се едни филмчета за парите, американски по телевизията, и там водещият каза, че цялата счетоводна система на западния свят е така направена, че да може да се краде и мами. Аз поне си признавам, за това, което мога да свърша за 100 лв. взимам 2000, но и не се сърдя, когато някой ми сервира с 500% надценка, крадем се се взаимно.
А относно данъците има решение на върховният съд на САЩ в което е признато, че събирането на данъци е безнравствено и несправедливо, но обществото е така устроено, че без събирането им не може да функционира. Затова само глупак и и безнравствен борец срещу справедливостта може да твърди, че трябва да се плащат данъци. А казвам, събирането на данъци е безнравствено и несправедливо, то е пладнешки разбой, но засега силата е в ръцете на разбойниците, затова, когато няма накъде, може и да ги платим с отвращение. Цялата корупция на съвременните държави е в събирането на данъци, тяхното събиране генерира на 2/3 от престъпността, а не неплащането им.
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
04-01-2011 - 15:33:46
Quote
др. Иванов
Няма как да не се краде, друг начин на вадене на пари при капитализма няма, всеки краде от другия. Метро изнудва мандраджиите и месарите, те не плащат на производителите, производителите крадат от природния ресурс и т.н. Всичко при капитализма е кражба, няма друг измислен начин и това ще го каже всеки философ. Капитализтъм без кражбата от другия ще рухне за няколко часа. Въртят се едни филмчета за парите, американски по телевизията, и там водещият каза, че цялата счетоводна система на западния свят е така направена, че да може да се краде и мами. Аз поне си признавам, за това, което мога да свърша за 100 лв. взимам 2000, но и не се сърдя, когато някой ми сервира с 500% надценка, крадем се се взаимно.
А относно данъците има решение на върховният съд на САЩ в което е признато, че събирането на данъци е безнравствено и несправедливо, но обществото е така устроено, че без събирането им не може да функционира. Затова само глупак и и безнравствен борец срещу справедливостта може да твърди, че трябва да се плащат данъци. А казвам, събирането на данъци е безнравствено и несправедливо, то е пладнешки разбой, но засега силата е в ръцете на разбойниците, затова, когато няма накъде, може и да ги платим с отвращение. Цялата корупция на съвременните държави е в събирането на данъци, тяхното събиране генерира на 2/3 от престъпността, а не неплащането им.

след като абсолютизираш така, би ли дал пример за някакви обществено икономически отношения, които да не са кражба?
Пък ако си достатъчно умен и дадеш отговор може да ти обясня по достъпен за теб начин как може да се живее добре без да се краде точно в така наречения от теб капитализъм...
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
04-01-2011 - 15:57:25
Quote
др. Иванов
Няма как да не се краде, друг начин на вадене на пари при капитализма няма, всеки краде от другия. Метро изнудва мандраджиите и месарите, те не плащат на производителите, производителите крадат от природния ресурс и т.н. Всичко при капитализма е кражба, няма друг измислен начин и това ще го каже всеки философ. Капитализтъм без кражбата от другия ще рухне за няколко часа. Въртят се едни филмчета за парите, американски по телевизията, и там водещият каза, че цялата счетоводна система на западния свят е така направена, че да може да се краде и мами. Аз поне си признавам, за това, което мога да свърша за 100 лв. взимам 2000, но и не се сърдя, когато някой ми сервира с 500% надценка, крадем се се взаимно.
А относно данъците има решение на върховният съд на САЩ в което е признато, че събирането на данъци е безнравствено и несправедливо, но обществото е така устроено, че без събирането им не може да функционира. Затова само глупак и и безнравствен борец срещу справедливостта може да твърди, че трябва да се плащат данъци. А казвам, събирането на данъци е безнравствено и несправедливо, то е пладнешки разбой, но засега силата е в ръцете на разбойниците, затова, когато няма накъде, може и да ги платим с отвращение. Цялата корупция на съвременните държави е в събирането на данъци, тяхното събиране генерира на 2/3 от престъпността, а не неплащането им.

Оппааа...

Айде сега ми обясни защо плачеш по татовото време, като си нямал такава възможност да крадеш - от 100 на 2000, което е 1900% ? Или си имал? И като капитализЪма не е справедлив, то и социализЪма също? Щото и тогава се е крало?

По-важният въпрос - от какво правиш, как правиш, сега 1900% , че аз не знам. *huh*

И обиждаш - глупачка, безнравствена... :] Преди време беше писал, че тези дето си плащат данъците, да бъдат осъдени на смърт. Дано не е чрез обесване, щото ще ми убива въжето... :]
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
04-01-2011 - 19:29:43
Например няма да е кражба ако получа дарение/по възможност в пари и на ръка/.

По татовото време не плача, напротив ако тръгне да се връща веднага грабвам пушката, защото сега ми е по-добре, преди се гърбех повече.
Процентно говоря на посоки, защото по принцип нищо не влагам, така че може да се каже и 100 хил процента, по-точно влагам минал труд - знания, макар да не се ценят в криза. Откак няма нищо за промяна на статут минах на събиране на дългове, ако някой има изпълнителни листове или записи на заповеди - др. Иванов е насреща. Дето се вика за Бог прости, колкото да преживеем на по-широко в кризата. Та затова и пари не влагам, 500 лв. да капнат са си колкото искаш процента.
Първата работа на правовата държава е да се разправи с подбудителите към престъпления, а това са данъкоплатците. Държавата да си направи фабрики и заводи, да си купи свине и крави и да бачка, не да ме краде като млада булка милионер.
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
05-01-2011 - 09:52:41
Quote
др. Иванов
Откак няма нищо за промяна на статут

Брей, второ голямо признание на Иванов.

Предишното беше по Коледа.

Ще се усети и той накрая, ама ще е последен май.
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
21-01-2011 - 22:23:02
Стига сте се джафкали. Малко да се похвалим.

[www.manager.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-21 22:42 от general.
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
22-01-2011 - 12:26:24
Quote
general
Стига сте се джафкали. Малко да се похвалим.

[www.manager.bg]
Бе този чужденец са му платили за това.И услужливо е показал само хубавото и премълчал грозното.
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
24-01-2011 - 18:32:23
Ние само грозните неща гледаме. Затова те стават все по-грозни. А и ние също.
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
24-01-2011 - 19:05:33
avatar
Quote
batko

[www.manager.bg]
Бе този чужденец са му платили за това.И услужливо е показал само хубавото и премълчал грозното.

Този чужденец от 10г. живее в София и явно е видял нещо хубаво, за да е тук.
Защо да не може да се покаже И то?eye popping smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход