Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?

Публикувано от general 
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 00:45:36
avatar
Еврозоната е като брака - тия които са отвън искат да влязат, а тия които са вътре искат да излязат! :]
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 00:49:04
avatar
Quote
nickhristov
Quote
др. Иванов
Децата на активните борци доколкото чувам са на добри места, тях не ги мисля, а и в природата се налага "техния ген", на алфа мъжкаря. Те са взели оръжие за да се преборят, както става в природата и няма как да бъдат изместени от мърморещи под носа си недодосчета твърдящи, че трябва да им се даде, защото така било правилно. Не, в природата си взимаш твоето, не ти го дават. Неспособното и страхливото отпада.

Иванов, сърбате каквото сте си надробили. Твоите предшественици избиха всичко читаво след 9-ти, ти и твоите съвременници изгонихте де що нормален човек беше останал след 10-ти. Останахте само с human garbage. Направихте страната по ваш вкус, простотия до шия и тъпота до колене. Е, оправяйте се сега.
Алфа мъжкаря ще води стадо дебили докато и неговите гени станат дебилни.

Ех,какво да правим!Всички не могат да бъдат хитреци и като др. Иванов, да вадят бучката сирене от капана,не с пинсета,а с вилица,щом капана е така"натегнат",че да не щракне...
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 01:08:39
avatar
Quote
status
Quote
Imotko
Като изключим алфа-глупостите, ще им видим ушите. А и къде я видяхте конкурентната обстановка, там, където видяхте и бивши милионери-комунисти да просят по улиците ли.

smoking smileyей това е показателно

А историята и точните науки учат, че като изгорят бушоните следва "късо съединение" на основния уред.
А бивши милионери -(псевдо)комунисти вече сме виждали докарани до просяшка тояга от собствената си алчност, некадърност, глупост и най-вече от липса на "партийна" / да се разбира и "държавна"/ подкрепа за "бизнеса" им.
И още много ще видим...скоро...
Идват интересни времена - когато плячката в глутницата не стига за всички ,тогава започва самоизяждането ...
*beer*

В Le Rosey една година струва колкото две в Харвард, аз лично много се съмнявам да има българи там, защото като гледам в това даскало пускат от билионер нагоре плюс синя кръв, а нашите мутри трудно ще се класират сред децата на руските олигарси, шейховете и кралските особи.

А иначе си прав, ето замина си серГейчо и фирмите на черепа почнаха да дават фира.
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 10:01:46
Единствените партийни фирми, които дадоха фира, са тези на СДС. Помним как всички разправяха, че са бизнесмени и как политиката не ги интересува много, защото имали и бизнес. Даже Бъки напусна "гордо" политиката, защото ни убеждаваше, че имал стрителни фирми и от тях щял да печели. Толкова спечели, че след няколко месеца драсна обратно и си направи партия. При БСП е обратното, тези с фирмите излизат от партията. Друг е въпросът, че простият народ, от завист и злоба твърди, ме всяка една голяма фирма е на БСП. Какви черепи, какви 5 лв.? Каква фирма имаше Черепа пред 1990 г.? За него взе да се чува много години след като Тошо падна, а логиката трябваше да е обратна - всички тези да имат огромни фирми през 1990 г., които поради некадърността им да започнат да западат през 1991 г. Между другото Черепа взе да печели търгове при Празноглавата ламя - Боко, Костов и Волен, защото др. Костов ни е казал, че при Станишев не се строели магистрали, нищо че по негово време отнякъде се материализирали към 150 км., тях ги пишем на сметката Божиите чудеса. Или да разбираме, че по времето 1997-2001 г. Черепа гребеше на някой танкер или метеше улици?
Аз за партийните фирми знам едно - преди сигурно 10-12 г. ми казаха за едни доставки - "Точни с плащанията са само Фантастико, всички други ще те мотат до последно"!
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 11:12:31
Ееех др.Иванов, бъркаш периодите ,събитията, хората и зависимостите.
1990 -1997 бяха годините на най-голяма заблуда за "електората" и най-трескава подготовка за последвалия грабеж от "правилните хора". На повърхността бяха "скачащите по митингите " наивни демократи а в министерствата под контрола на номенклатурата се извършваше "разпределение" на бъдещите приватизационни хапки. Фантазията ти не стига как по това време бяха преразпределени материалните активи на народното стопанство и бяха донадени към същите огромни терени -каквито никога не са притежавали. Защо мислиш си отиде оплют Жан Виденов а Ванко Костов все още е в политиката ? Съзнаваш ли, че на Костов ако и да му ближат задника докато е жив не могат да му се отблагодарят всички "заможни българи" за начина по който им подари държавната икономика и съсипа селското стопансто - в услуга на мутро-партийните фирми, които продължават да хранят народа с контрабандно 15-20 годишно замразено месо от чужбина, изрезки и отпадъци от тамошното хранителна промишленост ,"пластмасови" зеленчуци и плодове от "братските" Турция, Гърция ,Македония, Израел и прочие.
И недей да плюеш по Боко - той си е най-искрено и лично ваш.Поредната маша /като Костов и Царя/, която ще "вади кестени от огъня" по време на криза и ще подготвя почвата за "новите червени". Такъв е сценарият и ако Боко се справи успешно, му е гарантирано политическо дълголетие също като на Костов. И ако не вземе да се спука този двадесетгодишен "демократичен" цирей...щото "изтрещялите" от това битие стават повече от нормалните./тъмни примери и в този форум -бол :]/
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 11:13:47
Quote
др. Иванов
Единствените партийни фирми, които дадоха фира, са тези на СДС.

че СДС какво е, бе дсругарю? Сдружение на ДС. както беше казал ТатУ: 'аз, този сценарий съм го чел още 74-та'.
да познаваш някой направил фирма и успял без да е бил партиен или комсомолски преди това? аз мога да ти кажа за много хора, които опитаха, но ги избутаха в 3-та глуха слугите на другарите, и хората си взеха семействата и се махнаха.
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 11:54:22
Другарите захлебиха още с Указ 56,който играеше ролята на Търговски закон.Указ 56 даде възможност на достъп на другарите до входа на суровини и изхода на продукцията на държавните предприятия в залеза на "зрелия социализъм".За народа ,да му затворят очите и да се заеме с дребен бизнес,като кафета,работилнички и други дребни занимания беше Постановление №35.По -наедро суха пара в началото на 90-те се раздаваше на икономически инициативни индивиди,верни на партията-майка от Милети Младенов/СДС/-тогавашен подуправител на БНБ по лично устно указание на Луканов,по телефона.Това беше ембрионалното начало и развитие на сегашните свръх-богати българи!Послушните финасират босовете на партията -майка,а непослушните скоропостижно ги отправят в по-добрия свят.Най-знаковия от всичките 150 знакови "пътници" е Илия Павлов!Самият модел изяде главата и на автора си-Андрей Луканов беше застрелян през 1996 г.
Това е в синтезиран вид "прехода"!
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 14:26:28
Статус и Фло, представители на материала,
Нищо не бъркам, защото тези неща не съм ги чел в Демокрация, дума и Про и анти, а съм ги изживял. Аз съм частник от 1984-85 г. Нищо от това, което пишете не е вярно и то до степен, че е по-вероятно да е станало на Венера, а не в България. България щеше да е от водещите европейски икономики, ако тошо беше издеянил още 3 години или беше започнал промените 3-4 години по-рано. точно по 35 и указ 56 се появиха реални бизнесмени, дребни в началото, но с времето понабиха врат и чак към 1992-94 политическите отрепки взеха да чаткат, че с политика се прави бизнес, а не обратното. По това време започнаха да отпадат и старите бизмесмени/не мога да намеря по-точно определение, макар че тогава не се използваше тази дума/. Отпадаха, защото се появиха фирми свързани здраво с партиите и държавата, която вече се беше възстановила. Реално "изземването" на икономиката започна по много линии и апотеоза в най-бандитския му вариант беше при управлението на Костов, до 2001 г. След това дойде царят и се мина на европейския и американски вариант, на т.нар. узаконена корупция, корупция заложена в правилата. това трая до падането на Виденов и при Боко се премина на див погром и грабеж от "експроприаторите", т.е. от богатите, за да се даде на по-малко богатите от ГЕРБ, следствие на което започна стопанска разруха, невиждана в мирно време. Предполагаше се/доколкото една тиква от бостана може да предполага/, че като се спрат парите за "неправилните" фирми те ще фалират и ще освободят място за правилните. Само дето неправилните фирми се оказаха "шапки" работещи с подизпълнители и всъщност се спряха парите за правилните фирми-подизпълнители, болшинството щедри спонсори на ГЕРБ с мераци да не са вече подизпълнители, а да дават работа на подизпълнителите. На други места се даде заръка: Ако вкарате в затвора тези с кокала, ще ви го дадем на вас! Та се започнаха безброй доноси срещу всеки, в конкретен случай около 70 бр. по които са образумани десетки преписки и дела срещу само един човек и за сега нищо. Но в тези дивотии времето минава и на някой взе да се светва, че иде видовден, по скоро прокурорски ден, защото за оставащине две и половина години няма как да мине следствието срущу някой и той да отиде в затвора, а когато ламята падне от власт този срещу когото си написал 70 доноса ще е на свобода а ти ще си без защитата на Боко и Цецо, най-вероятон следствени. И нещо ентусиазъмът взе да спихва.
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 14:41:42
Quote
др. Иванов
Реално "изземването" на икономиката започна по много линии и апотеоза в най-бандитския му вариант беше при управлението на Костов, до 2001 г. След това дойде царят и се мина на европейския и американски вариант, на т.нар. узаконена корупция, корупция заложена в правилата. това трая до падането на Виденов и при Боко...

Иванов,
да не визираш Станишев - той дойде след царя. *book*
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 14:51:08
Quote
др. Иванов
Статус и Фло, представители на материала,
Нищо не бъркам, защото тези неща не съм ги чел в Демокрация, дума и Про и анти, а съм ги изживял. Аз съм частник от 1984-85 г. Нищо от това, което пишете не е вярно и то до степен, че е по-вероятно да е станало на Венера, а не в България. България щеше да е от водещите европейски икономики, ако тошо беше издеянил още 3 години или беше започнал промените 3-4 години по-рано. точно по 35 и указ 56 се появиха реални бизнесмени, дребни в началото, но с времето понабиха врат и чак към 1992-94 политическите отрепки взеха да чаткат, че с политика се прави бизнес, а не обратното. По това време започнаха да отпадат и старите бизмесмени/не мога да намеря по-точно определение, макар че тогава не се използваше тази дума/. Отпадаха, защото се появиха фирми свързани здраво с партиите и държавата, която вече се беше възстановила. Реално "изземването" на икономиката започна по много линии и апотеоза в най-бандитския му вариант беше при управлението на Костов, до 2001 г. След това дойде царят и се мина на европейския и американски вариант, на т.нар. узаконена корупция, корупция заложена в правилата. това трая до падането на Виденов и при Боко се премина на див погром и грабеж от "експроприаторите", т.е. от богатите, за да се даде на по-малко богатите от ГЕРБ, следствие на което започна стопанска разруха, невиждана в мирно време. Предполагаше се/доколкото една тиква от бостана може да предполага/, че като се спрат парите за "неправилните" фирми те ще фалират и ще освободят място за правилните. Само дето неправилните фирми се оказаха "шапки" работещи с подизпълнители и всъщност се спряха парите за правилните фирми-подизпълнители, болшинството щедри спонсори на ГЕРБ с мераци да не са вече подизпълнители, а да дават работа на подизпълнителите. На други места се даде заръка: Ако вкарате в затвора тези с кокала, ще ви го дадем на вас! Та се започнаха безброй доноси срещу всеки, в конкретен случай около 70 бр. по които са образумани десетки преписки и дела срещу само един човек и за сега нищо. Но в тези дивотии времето минава и на някой взе да се светва, че иде видовден, по скоро прокурорски ден, защото за оставащине две и половина години няма как да мине следствието срущу някой и той да отиде в затвора, а когато ламята падне от власт този срещу когото си написал 70 доноса ще е на свобода а ти ще си без защитата на Боко и Цецо, най-вероятон следствени. И нещо ентусиазъмът взе да спихва.


На това му казвам "Прочит на историята от кон с капаци". Не виждаш ли, че четеш книгата обратно? Другия път да започнеш от увода, а не от заключението.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход