Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?

Публикувано от general 
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 15:09:51
С или без капаци, това е! Тази история и аз съм я писал, за разлика от вас. Вие повтаряте легендите на Про и анти, защото даже в демокрация не се пишеха такива щуротии.
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 16:18:56
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 17:43:57
Комраде Иваноф ,
писачо на историята от "антиматериала", споровете с теб имат значение не толкова за изясняване на фактите по същество, а основно да разкриват перверзнато мислене на твоята "червена порода" ,която ако осъзнае колко е гнусна, сама ще се зарови в собствените си л.йна и няма да се покаже отттам никога.Обаче в тези които наричам ОКККН няма ни срам, ни свян ни каквито и да било наченки на човешки добродетели. Да се чуди човек как така от комунестическите идеи дато били близки и даже тъждествени с християнските -хич нищо не е остонало в главите им. И да запомниш добре : едно е да гледаш а друго да виждаш, чуването не е като слушането а по-висшата дейност свързана с анализ,синтез, логика и прочие мозъчни активности не се дадени всекиму от Господ.

Че да те анализирам малко "по същество":

Статус и Фло, представители на материала,
Фло, доколкото го познавам от форума е доста качествен материал в областта си - нещо което ти никога не си бил и няма да бъдеш. Аз съм от "кофти материал" - дядо ми ,роден 1905 имаше собствена кръчма до 1964 год. и два пъти са го вкарвали в ТКЗС-то .Вторият път ,след първото изгонване, пак като първия - щото пак имал добитък и инвентар дето трябвали на ТКЗС-то.Та знам от първа ръка какво е да си частник и как работи истинския частник за да живее добре.Та оттогава родът е белязан като "кофти".

Нищо не бъркам, защото тези неща не съм ги чел в Демокрация, дума и Про и анти, а съм ги изживял. Аз съм частник от 1984-85 г. Нищо от това, което пишете не е вярно и то до степен, че е по-вероятно да е станало на Венера, а не в България. България щеше да е от водещите европейски икономики, ако тошо беше издеянил още 3 години или беше започнал промените 3-4 години по-рано. точно по 35 и указ 56 се появиха реални бизнесмени, дребни в началото, но с времето понабиха врат и чак към 1992-94 политическите отрепки взеха да чаткат, че с политика се прави бизнес, а не обратното.

Ако можеш да смяташ, ще ти стане ясно, че възрастта ми е доста над половин век и през посочените от теб периоди не съм бил заспал. Къв частник си бил - бръснар, обущар, фризьор или водопровидчик-каналджия ? Щото през 1984-85 май други нямаше на пазара освен някои дребни селскостопански производители или такива нелегални /като от филма с Тодор Колев/ дето произвеждаха ширпотреба -боклуци , копчета и друга кинкалерия за панаирите.
Бай Тошо и всички около него се бяха наакали от страх още в началото на 80-те след полските събития. Трябва да си доста глупав за да не осъзнамаш, че Указ 56 беше поредното Тошово "снишаване" за да мине бурята.
И как "понабиха врат" тогавашните "бизнесмени" ? Основно със спекула при търговията с държавните предприятия на входа и изхода на същите.Ти да не забравяш, че по него време средставата на труда бяха собственост на пролетариата ?
За ориентировката на "политическите отрепки" датиращо от 1992-4 год. също грешиш фундаментално. Явно не си учил нито"истмат" нито "диамат" нито "история на БКП" /бяха задължителни по времето когато се предполага да си завършил висше образование/. Щото ако беше, щеше да знаеш че всички "отрепки" изучават и знаят че "политиката е концентриран израз на икономиката" в съотношение "базисно-надстроечни" понятия.Щеше също да знаеш, че още от Благоево време, тогавашната социалистическа/работническа партия е имала голям афинитет към имоти и имущество и е притежавала доста такива. Пък последните са били управлявани от няколко големи "комунистически рода" ,които,кой знае защо, никога не са имали никакви проблеми нито с царя нито с първия му полицай-Гешев.

По това време започнаха да отпадат и старите бизмесмени/не мога да намеря по-точно определение, макар че тогава не се използваше тази дума/. Отпадаха, защото се появиха фирми свързани здраво с партиите и държавата, която вече се беше възстановила. Реално "изземването" на икономиката започна по много линии и апотеоза в най-бандитския му вариант беше при управлението на Костов, до 2001 г. След това дойде царят и се мина на европейския и американски вариант, на т.нар. узаконена корупция, корупция заложена в правилата. това трая до падането на Виденов
И ти се имаш за съвременник... Май си от малкото ,които още не са разбрали, че сценарият "мирен преход чрез кръгла маса" постла масата единствено и само за ОКККП и всичко случило се досега обслужва именно този сценарий.
Аз Иванов имам познати, които отдавна си признаха за куфарчетата. Имам и такива, които в чужбина са били принуждавани да съдействат в кражбата и изпирането на държавни пари по линия на външната търговия и държавните доставки. Тези процеси започнаха при Луканов , вървяха с пълна сила при Беров /когато мутрите отклоняваха вниманието в друга посока/, Жан Виденов се опита да поправи някои неща -и плати с поста си а Костов виртуозно довърши това, което беше подготвяно от червените крадци в периода 1989 -1997. Ти да не си мислиш, че целия този огромен и сложен процес на приватизация беше измислен и подготовен от Костов ?

и при Боко се премина на див погром и грабеж от "експроприаторите", т.е. от богатите, за да се даде на по-малко богатите от ГЕРБ, следствие на което започна стопанска разруха, невиждана в мирно време. Предполагаше се/доколкото една тиква от бостана може да предполага/, че като се спрат парите за "неправилните" фирми те ще фалират и ще освободят място за правилните. Само дето неправилните фирми се оказаха "шапки" работещи с подизпълнители и всъщност се спряха парите за правилните фирми-подизпълнители, болшинството щедри спонсори на ГЕРБ с мераци да не са вече подизпълнители, а да дават работа на подизпълнителите. На други места се даде заръка: Ако вкарате в затвора тези с кокала, ще ви го дадем на вас! Та се започнаха безброй доноси срещу всеки, в конкретен случай около 70 бр. по които са образумани десетки преписки и дела срещу само един човек и за сега нищо. Но в тези дивотии времето минава и на някой взе да се светва, че иде видовден, по скоро прокурорски ден, защото за оставащине две и половина години няма как да мине следствието срущу някой и той да отиде в затвора, а когато ламята падне от власт този срещу когото си написал 70 доноса ще е на свобода а ти ще си без защитата на Боко и Цецо, най-вероятон следствени. И нещо ентусиазъмът взе да спихва.

Е това последното те нарежда в редиците на магаретата "у лево".
Звучиш като засегнат от вътрешнопартийните битки. Щото Боко основно това прави -води битката на Станишев срещу Първанов , на Трактора срещу Баретата и на двамата срещу Маджо , на Златев срещу Банев или на единия Гергов срещу другия Гергов. Щото аз още сериозен престъпник осъден по заслуги и за дълго в затвора не съм видял.
Иначе ще падат жертви на икономическия фронт - ми вие и от двете страни на барикадата сте си все ваши ! Няма как - ще се самоизяждате и това е положително щото ще понамалеете.:]

*beer*
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 18:33:42
avatar
С комунисти не се СПОРИ . Те мога само да се РАЗПИТВАТ, след което се ИЗПРАВЯТдо стената. Нататък е ясно.
Навсякъде където са го направили, са прокопсали
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 19:13:07
status май и аз съм "кофти материал" щото и моя дядо-род.1901г е минал през "мероприятията на народната власт" вследствие на което рода ми е върнат 50 г. назад и 45 г. встрани от нормалното развитие,щото са му взели всичко.Бил е учител,кметски наместник и банков чиновник и едвам се е отървал жив,когато "властта" заседавала една зимна вечер в кръчмата и взимала решения,кого да трепят сутринта го включила в списъка,но един присъстващ се оказал милозлив и тайно предупредил семейството,та дядо ми минал в нелегалност известно време.Иначе щеше да е към бройките на близо 30000-те безследно изчезнали.
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 19:16:44
avatar
Quote
фло
status май и аз съм "кофти материал" щото и моя дядо-род.1901г е минал през "мероприятията на народната власт" вследствие на което рода ми е върнат 50 г. назад и 45 г. встрани от нормалното развитие,щото са му взели всичко.Бил е учител,кметски наместник и банков чиновник и едвам се е отървал жив,когато "властта" заседавала една зимна вечер в кръчмата и взимала решения,кого да трепят сутринта го включила в списъка,но един присъстващ се оказал милозлив и тайно предупредил семейството,та дядо ми минал в нелегалност известно време.Иначе щеше да е към бройките на близо 30000-те безследно изчезнали.
.....................
Няма да е зле и ти да минеш в нелегалност за известно време:]
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 20:12:23
Моят дядо е бил убеден комунист!Преди 9ти е лежал в затвора,бил е в нелегалност и е работил конспиративно.После става кмет на селото от което е.Управлявал е по думите на други хора справедливо и принципно.Ама толкова честен
беше лека му пръст че сигурно 5 поколения напред дай Боже ще се говори за неговата честност.Ще станат пословични онези 2 лева които намерил и за малко не получил удар щото си помислил че ги е откраднал и ги е върнал в касата на кметството.Умря много бедно в старчески дом.Беше много чепат и трудно се гледаше у чичови ми и баща ми и чичо ми се принудиха да го заведат в старчески дом.
Лично аз съм убеден че най-лошото което се е случвало на България е комунизма.НАЙ-ЛОШОТО!Но се гордея с моя дядо Бог да го прости!
Нещата никога не са черно-бели.
Честита 2011г. на всички.Успехи и Бог да пази и ъпъри и сривльовци!*beer*
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 20:16:40
avatar
Наздраве Филчев*beer*. Имаш много поздрави от Елена



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-02 20:17 от СТОПАНИН ... ..
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 20:32:46
Тука стана като клуб на активните борци, само не разбрах как материала с това минало са го пуснали в училище. Единственото обяснение, че са сътрудничели на ДС.

При Тодор Велики около 10% от БВП се даваше от частниците, а в селското стопанство към 30%, като в някой отрасли на животновъдството над половината от продукцията беше от частници. Имаше пластмасасжии с обороти от по няколко милиона, но няй-масови извън селското стопанство бяха "бригадите" които работиха към различни предприятия. По същество частни, отчитаха определен процент режийни на предприятието, а с продукцията им предприятието изпълняваше плана по някакв вид производство, беше нещо от рода на задоволяване потребности или нещо такова. Да не говорим, че през 1981-82 се откриха частните заведения. Така в капитализма влезнаха много много хиляди хора с по няколкостотин хилядарки или повече собствени пари. Естествено по това време материала следваше по комунистическите вузове и се готвеше за успешна кариера в комсомола, на трудовия фронт и заслужено влизане в партията, което да осигури високи ръководни постове. Естествено за това от другия джоб се вадеше някой по-заслужил дядо, изчукал жената на кмета изедник или обрал крушата на ретроградния поп.

Апропо. Няколко дни преди полските събития през 1980 г. участвах и бях от организаторите на стачка и улично шествие завършило с викове, скандирания и в последствие чупене на бутилки пред съвета и милицията на ММЦ Приморско. Исканията бяха за хляб, пари и купони. Стачката завърши успешно и постигнахме исканията си, а в последствие дори дойде един от ДС и ни почерпи с безалкохолно и сандвич в Ерсте фале на плажа, с молба, ако ни прецакат пак със заплатите, да му се обадим лично, а да не правим такива неща пред туристите. След няколко дни прочетох във вестника,че в Полша се регистрирал нов профсъюз, вероятно от туристи видели нашата стачка.
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
02-01-2011 - 21:55:36
Quote
др. Иванов
Тука стана като клуб на активните борци, само не разбрах как материала с това минало са го пуснали в училище. Единственото обяснение, че са сътрудничели на ДС.

Това, разбира се е другарско безобразие и гавра с много хора! Другарите никога не ги е натискала гузната съвест ,щото са си без морал и нравственост по принцип!Руснаците даже минаха през една фаза наричайки я покаяние ,нашите са гьонсурат!
Аз не пиша в тая тема заради другаря Иванов.Пиша за младите хора,да знаят истината и да си направят изводите! Разполагам с дебела папка с автентични документи,която един хубав ден ще дам на някой съвестен изследовател на фактите и събитията след 09.09.44г.Касае се за действията на партията по отношение на младите /тогава/ инженери, завършили реномирани университети на запад и особено в Германия. Как се отнасят със цвета на тогавашната българска техническа мисъл дава отговор и на въпроса за изоставането ни в редица области на стопанството до ден днешен.Има потресаващи случай,например млад инженер,работил в конструкторско бюро по стратегическо направление и с прозводствен опит при това ,другарите тука го превръщат в монтьор ,следен на всяка крачка!Какво да кажем и за десетките хиляди ,лишени от желаното образование заради това,че роднините им са "засегнати от мероприятията на народната власт"?Това е една от многото причини за настоящия народен хал.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход