Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?

Публикувано от general 
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
03-01-2011 - 19:34:50
avatar
Quote
status
:} Поспри малко другарю, че пак много ме разсмиваш.
Заплати над 300 лв през 1980 год. вземаха другарю директорите на ММЦ, Слънчев бряг и на големите предприятия като Летището, Пристанището,Елпром, Нефтохим,Океански риболов и висшите функционери на ОК на БКП.
И да ти препоръчам нещо-на пазара се се намират едни хапчета с търговско наименование "Кукумицин" - евтини са и помагат на такива като теб "писачи на историята" с напреднала склероза .winking smiley

*beer*

А и ти поспри, ако обичаш! През 1980г. такелажниците в завод "В. Коларов" взимаха по 280лв. Това ти го казвам от първа ръка.
Един обикновен лаборант взимаше 167лв.
Директорите бяха друга бира. Над 300лв. им бяха основните заплати. Добавките- отделно.
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
03-01-2011 - 19:40:34
avatar
Quote
bah

Моят дядо е от старите руснаци и затова до 1990 год , на мен, както и на родителите ми, не ни издаваха задгранични паспорти. Ех, какъв живот беше, голям кеф.

Чак аватара си смених, като си спомних за време оно.

Извинявай, но на мъжа ми дядото също беше от белогвардейците, дошли тук, подгонени от червеноармейците. Пък, дъщерите му завършили висше образование, едната преподаваше във ВИТИЗ, другата- в един техникум, третата беше директор на детска градина. Мъжът ми, демек- внукът, завърши право..............та, хайде да не се пишем всички активни борци!
Няма полза от залитане силно вляво и силно вдясно.
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
03-01-2011 - 21:20:43
Quote
камелия
Quote
bah

Моят дядо е от старите руснаци и затова до 1990 год , на мен, както и на родителите ми, не ни издаваха задгранични паспорти. Ех, какъв живот беше, голям кеф.

Чак аватара си смених, като си спомних за време оно.

Извинявай, но на мъжа ми дядото също беше от белогвардейците, дошли тук, подгонени от червеноармейците. Пък, дъщерите му завършили висше образование, едната преподаваше във ВИТИЗ, другата- в един техникум, третата беше директор на детска градина. Мъжът ми, демек- внукът, завърши право..............та, хайде да не се пишем всички активни борци!
Няма полза от залитане силно вляво и силно вдясно.


така си е, по социалистическо можеше да си всякакъв (дори и агент на Гешев) но ако умееш да лижеш правилните з...и кариерата ти беше 100% гарантирана.
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
03-01-2011 - 21:27:26
avatar
Quote
hubb


така си е, по социалистическо можеше да си всякакъв (дори и агент на Гешев) но ако умееш да лижеш правилните з...и кариерата ти беше 100% гарантирана.

От собствен опит ли говориш?
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
03-01-2011 - 22:13:49
Ками, вие да не сме били колеги във В.Коларов? Аз след като се уволних дочаках следващото лято в Големи мощности. За осем работни месеца събрах 5 месеца и 18 дни трудов стаж, другото самоотлъчки и закъснения, а средната заплата ми беше около 200 лв., обедът в стола, първо, второ и трето към 60 ст., голяма Плиска с кола във Варшава 2,03 лв., кана вино в Попското 2,40, голям кубински ром в бара на Японския и Шведския по 4,60, куверта там беше по 15 лв. та ги правих с 3 рома и една кола, в Ориент беше 8 лв, а в Астория 2 или 4, там беше по-евтино защато го водиха клуб на търговския работник. Легло в Новотела Пловдив 9,60, а в шведския 18 лв..Веднъж водих едно гадже, бях платил едно легло, и някакъв агент на ДС не я пусна докато не платих и другото легло.Абе какво тегло съм теглил при комунизма, само аз си знам. Кафе и кола в Паркхотела към лев, в Балкан турското беше 20 ст. Вечеря за двама в ресторанта на София/Медисън/, към 15 лв.
Та да знае простия народ - ние произвеждахме/другите произвеждаха, аз се скатавах/ големи трансформатори, тези дето са по електростанциите, големи като вагони. Изнасяхме като се почне от Алжир до Бангладеш, всички страни по дъгата, не можеха да ни бият на цени ни Франция, ни Германия, хората се изкривиха да правят трансформатори. Веднъж донесоха един френски от някаква електроцентрала за ремонт. Тогава видях как действа ДС. По него пуснаха да работят най-добрите, а отделно дойдоха 3-4 парчета костюмари с камера и един особен фотоапарат, за големи снимки от близък план, те били от икономическото разузнаване на ДС. Сваля се кожуха, всичко се снима, а от кожуха се изстъргват проби, сваля се следващия пласт, същата работа, болтовете в найлонови пликчета и отиват да изследване и т.н. и така докато не се разглоби, ремонтира и се сглоби. Бригадир ми беше един Мито, герой на соц.труда и депутат в парламента. За това, че беше депутат му даваха по 50 лв. над заплатата, пари за костюм и два пъти по 15-20 дни излизаше в отпуска за да ходи на сесиите на парламента, но той беше работар и сутрин преди да отиде да депутатства идваше в завода за да види как върви работата.
Бяхме държава, каквато никога няма да станем.
Я Ками да каже помни ли февруари 1980 г., когато въведоха някакъв икономически механизъм и взехме по 80-100 лв. и какво стана, по нашия партиен секретар хвърляха чукове и гайки, а той завалията се оправдаваше, че навсякъде по света чукат работниците, та и нас. Спря се работата на мига и се спеши цялото ръководство да оправя нещата.

И към 20 май с един приятел си дигнахме чукалата и на Приморско, върнахме се след три 5 месеца да си вземем заплатите, а бригадира вика, къде сте бе келеши, скинахме се от работа, а вие на морето, утре сабахлем с работните дрехи и на работа. Така се работеше, работата - хан, кога искаш ходи, кога не, заплатата според труда, а завода си изнася за 10-12 държави. Та ще ми говорите за комунизма, кога един бачкатор всяка вечер почне да ходи по най-добрите ресторанти и барове, тогава ще ми говорите!
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
03-01-2011 - 22:27:27
Сривльовци, къде стеееее? Събирате за наема ли?
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
03-01-2011 - 22:40:25
Срази ме товарищ Иванов ...направо ме срази значи щото всичко знаеш само да раждаш не знаеш щото не си жена .:]
Пък и как ги мразиш тези чавдарско-пионерски-комсомолски -висшо ориентирани хора, дето в кратуните им - така и не разбрах кво лошо е имало. Ами нормалните хора по онова време се възпитаваха и обучаваха за да бъдат полезни на себе си и обществото - така както правят навсякъде по "белия" свят и преди и сега.И винаги е имало едни други , които се опитват с тарикатлък да компенсират сериозните си липси в образование и възпитание.
И справочници много си чел - ами да беше ги дал на Филип Димитров и Костов за да разберат че ликвидирайки кооперациите всъщност ликвидират тва частно за което твърдиш, че го е имало. Къде отиде то бре Иванов - него кой го ликвидира ?
Ще ти пусна жокерче - първата си заплата от 60 лв. я получих от Слънчев бряг, при откриването на хотел "Средна гора " и работих там целия сезон с разрешение на родителите щото бях само на 16 год. Като те чета да ми говориш за аренди, бармани , сервитьори , Фитила , Митьо Очите и прочие флора и фауна оставам с впечатление, че имаш силен афинитет към кръчмарските легенди и митове и ...:} явно им вярваш. Само дето не знаеш колко далеч от истината са тези митове и легенди. Печелеха барманите и сервитьорите - основно от кражби - надписване на сметки, фалшив алкохол, занижени грамажи, "внасяне" на алкохол и ...наръчник мога да ти напиша по въпроса.Много влязоха по затворите и никой не направи пари, с които да приватизира. Ясно ми е защо плачеш за "Тодор Велики" - бил си от тази тарикатска група и ти е било добре ама сега вече нито барманите нито сервитьорите могат да крадат по този начин щото такива като Фитила и Митьо Очите чупят ръце и глави . Много е кофти, че няма държавно от което да се краде - всъщност има и сега се краде безобразно повече но ти Иванов не си допуснат до този кръг на "богоизбраните крадци". И какво ти остава друго освен да плачеш и да си "вечна опозиция" с насълзени очи при спомена за "онова време" когато тарикатите бяхте пренебрежимо малко и минавахте между капките с дребните си далавери. Много е кофти да осъзнаеш, че са се пръкнали прекалено много и мастити тарикати и далаверата не стига за всички. Обаче...ако се замислиш по трезво, ще осъзнаеш, че хала ни в момента е следствие на действията именно на безбройната група на тарикатите. Както се казва " когато прекалено много започнат да се правят на тарикати - един ден всички осъмват като глупаци".
И стигнах до темата - дали сме белите или черните овце на ЕС . Отговорът е в една стара войнишка пословица -"Тарикатите носят вода на баламите" ...още много вода има да носим докато не намалим тарикатите до "санитарен минимум".
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
03-01-2011 - 23:11:28
Къде отиде то бре Иванов - него кой го ликвидира ?

Ликвидира го закриването на ЦКС!

Ами нормалните хора по онова време се възпитаваха и обучаваха за да бъдат полезни на себе си и обществото -

Сигурен бях, че съм пропуснал нещо от образованието си! То било да съм полезен на обществото..., затова човек се учи докато е жив.

На тези неща им се викаше кражба по време на комунистическият терор, когато честни и всеотдайни труженици на свободната стопанска инициатива бяхме гонени и преследвани и както правилно си отбелязал и вкарвани в лагери и затвори заради прогресивните си идеи. За щастие това мрачно време мина и сего всеки може да си кради на воля, затова и има фирмена задлъжнялост от над 200 млрд., Това време го чакахме по явки и хладни механи, дакато вие крепяхте подтисническата държава.
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
03-01-2011 - 23:18:56
:]
Пич си ...!
Ай наздраве за явките по хладните механи !

*beer*
Re: ЧЕРНИТЕ ОВЦЕ НА ЕС. НИЕ ОТ БЕЛИТЕ ЛИ СМЕ?
04-01-2011 - 00:41:03
Да сме живи и здрави и през Новата година!
Другото ще си откраднем!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход