Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...

Публикувано от dmb 
Анонимен потребител
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
19-11-2010 - 10:34:57
Кои точно факти на кои точно твърдения?
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
19-11-2010 - 10:35:24
avatar
А да!

ДДС не е разход, защото се начислява в цената на крайния продукт! smiling smiley

т.е. разходите са ти 200 лв, продаваш на 500 лв. + 20%ДДС = 600 ЛВ.

!!!!!

И внасяш на държавата 100 лв. ДДС!!


Ай като не знаеш какво е ДДС да не се обаждаш повече smiling smiley
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
19-11-2010 - 10:53:50
Пак не разбрах идеята ти как ще спестим този "косвен" данък smiling smiley и каква е разликата, когато е на кредит или кеш... (опитваш се да бегаш по тарлъчки..ама при мен нема стане)

Иначе аз ддс внасям всеки месец winking smiley
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
19-11-2010 - 11:01:44
avatar
ми като не знаеш какво е ДДС, как да ти обясня начина за спестяване?

живееш под наем и спестяваш 20 000 лв. ДДС - например казвам
евентуално и 20 000 лв. лихви върху този данък за 15 годишен кредит....

ето че си покрил наемите за 10 години smiling smiley

по-добре дай тези пари на някоя бедна баба или семйство за наеми, от колкото за данъци и лихвите им, щото си платил предварително smiling smiley

ама това е сложно за хора не знаещи ДДС
добре че е счетоводителката ти ЕЙ smiling smiley
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
19-11-2010 - 11:04:56
avatar
Quote
palamud

ДДС не е разход, защото се начислява в цената на крайния продукт! smiling smiley
всъщност е разход и то огромен! Може да е замислено както казваш ти, но практиката го извращава!
ддс краде от печалбата и то не малко.
клиента като се домъкне да купува не го интересува има ли ддс или няма, а го интересува цената...
ходи му обяснявай че при теб е с 20% по скъпо щото всичко е законно.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
19-11-2010 - 11:07:15
avatar
това е като при парното
пишат ти по 100 лв. на месец - ти не ги плащаш
начисляват ти 20 лв. лихви за една година.
после ти ги приспадат тези 100 лв. при изравняването - щото ти не си ползвал парно

ама не ти опрощават 20лв. лихви smiling smiley
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
19-11-2010 - 11:13:19
avatar
Quote
ASSETION
Quote
palamud

ДДС не е разход, защото се начислява в цената на крайния продукт! smiling smiley
всъщност е разход и то огромен! Може да е замислено както казваш ти, но практиката го извращава!
ддс краде от печалбата и то не малко.
клиента като се домъкне да купува не го интересува има ли ддс или няма, а го интересува цената...
ходи му обяснявай че при теб е с 20% по скъпо щото всичко е законно.

Асетоне не се излагай ти

Разход е за клиента, за строителя не е !
ся ако купува от неригистрирани по ДДС си е негов пробелм - за криминални случаи не говорим smiling smiley
пък и не бих купил от криминален строител... нищо че е 5% по-евтино заради ДДС игрички
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
19-11-2010 - 11:14:00
Quote
palamud
ми като не знаеш какво е ДДС, как да ти обясня начина за спестяване?

живееш под наем и спестяваш 20 000 лв. ДДС - например казвам
евентуално и 20 000 лв. лихви върху този данък за 15 годишен кредит....


ето че си покрил наемите за 10 години smiling smiley

по-добре дай тези пари на някоя бедна баба или семйство за наеми, от колкото за данъци и лихвите им, щото си платил предварително smiling smiley

ама това е сложно за хора не знаещи ДДС
добре че е счетоводителката ти ЕЙ smiling smiley


Това ли е начина за спестяване ахахахах, не говориме за наеми... човека също не търсеше наем, но ти му изръси тази глупост нали...се едно щеше да го откажеш от покупка и хоп майка му веднага заминава под наем хахаха

Ползвам счетоводство само защото закона ме задължава. Преди да се регистрирам по ддс (някъде миналият век) сам съм си правел счетоводството winking smiley

Таа, да се върнем отново... как викаш да спестиме ддс-то когато искаме да КУПИМ новото строителство smiling smiley и как каза, че ако не ползваме кредит, то ще отпадне...
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
19-11-2010 - 11:17:55
Quote
palamud
Quote
ASSETION
Quote
palamud

ДДС не е разход, защото се начислява в цената на крайния продукт! smiling smiley
всъщност е разход и то огромен! Може да е замислено както казваш ти, но практиката го извращава!
ддс краде от печалбата и то не малко.
клиента като се домъкне да купува не го интересува има ли ддс или няма, а го интересува цената...
ходи му обяснявай че при теб е с 20% по скъпо щото всичко е законно.

Асетоне не се излагай ти

Разход е за клиента, за строителя не е !
ся ако купува от неригистрирани по ДДС си е негов пробелм - за криминални случаи не говорим smiling smiley
пък и не бих купил от криминален строител... нищо че е 5% по-евтино заради ДДС игрички

Не става въпрос за кой е разход, пак тарлъчките smiling smiley Става въпрос, че това натоварва цената и й слага допълнителна стойност... какъвто и принципно "данък" е това smiling smiley
Та, как викаш... не увеличава себестойността а ??!
Re: Ето ги реалните пазарни цени - ?400-600 на кв.м., и то в центъра...
19-11-2010 - 11:25:02
avatar
аз като искам да обясня на някого какво е то данък му давам следния пример:
) Отиваш на пазаря и си купуваш кебапче с питка, колко е дълго кебапчето? примерно 10 см? толкова, щото останалите 5 ги е отхапала ламята !

Не знам как стои въпроса с ддс по строежите но в търговията се усеща и то много силно
и ти искаш един телевизор да ти излезе 1000 вместо 1200. Аз не виждам ползата да дам тея 200 лева на държавата, която ще ме остави да умра и няма да се погрижи за мен... но друга тема това smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход