Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ

Публикувано от palamud 
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 10:38:00
200-300 евро квадрата е само земята за един нов строеж, другото са мантри и празни приказки.
Някой умрял панел може и да намериш за такива "пари", ама днес видях една сделка за боксониерка в Люлин на 650 евро/кв.м.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 10:41:59
Quote
bashbroker
А ще обясниш ли къде се плаща, да науча нещо от теб , а нрадев ?

Интересно.
Първият доказано безимотен участник във форума се оказа брокер.
:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-11-25 10:44 от javcho.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 10:47:15
avatar
Quote
камелия
Нали схващаш, че това не е отговор, а повтаряне на мантра?
Спад в цените има- от 3 години насам.
Кой е твърдял, че няма?
Питах те, къде пише какъв е срока, в който банките са длъжни да продават и кога да чакаме да започнат?
Не казваш.
Не ми отговори и какво общо има забележката ми, че Райфайзен са направили преди години собствена агенция, с изказването на някого си през 2007г.
Пишеш едно и също, общи апокалиптични твърдения, а бягаш от директни въпроси.[/size][/b]
Не за пръв път.

Quote
palamud
Само да отбележа, че прогнозити за спад в цените с още едни 50% НЕ СА "Апокалиптични" . Само на КАми и Имотко им се струва, че светът ще свърши ако цените си се нормализират smiling smiley

Просто когато имототе станат по 200-300 Е кадвадрата кризата ще е отминала и икономика ще заработи нормално. ще се раздвижат цели индустрии, като дограми, мебели, строителни материали, транспорт, търговия и мнОООго други. Ще има и работа за Имотко, но като строителен работник smiling smiley

Така че няма каво да се пънете и тръшкате, независимо какво пишете, нещата се случват по класичеси начин и това му е хубавото!

---------------

Де да беше така, ама не е.
Да караме поред.
Виж какво съм питала в поста, който поставяш в центъра на отговора си. Почернила съм го и съм го уголемила.
Да даваш някакъв отговор- не.
Най- интересна и несъстоятелна е аритметиката ти в последната част.
При така лелеяните от теб, цени, какви ли заплати биха получавали всички тези спомагателни браншове?
Да имаш, случайно , идея, дали всички по веригата- от производителите на цимент и тухли, и арматурно желязо, та до тези, които си изредил, ще произвеждат на загуба или ще намалят още надниците?
И ако това стане, кой ще купи евтините имоти, дори и да има кой да ги построи?
И какво качество ще чакаш?
Колко пъти ти се обясни, че за брокерите е важно цените да са такива, че да има сделки? Че се печели от оборот.
Е, всеки път си пееш едно и също, а се засягаш, като ти се напомни, че човек със средна интелигентност, схваща ако не на първото, то на третото обяснение.

Ето ти материал за размисъл, ако ти се получи.........

fficial&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ClTPTr-0CfHT4QSgy7Ew&ved=0CFcQsAQ&biw=747&bih=522" rel="nofollow" >ето

Ей това гардеробче, 300х249см., изработено от изкуственяк, струва 976лв.
Я, сметни колко се връзва квадратния метър!?smoking smiley
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 10:52:06
Камелия, как не ти омръзна да наливаш нещо в главите на хора, дето два лева не са изкарали през живота си. Поздрави.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 11:42:51
Quote
greenbul
Quote
ivorad
Quote
palamud
Общо 2884 обявени търга

ръъст на броя на търговете!

Аз пак да попитам, кога се очаква поне половината от сделките на имотния пазар да са финализирани в системата на търговете при ЧСИ?
Миналата година беше аха-аха, тази година - "ръъъъъъъъъъъъъъъъъъзссзт", ама петдесетте процента, кво става с тях - не се ли случиха вече, или година време на главоломни ръстове - а все ги няма?..........Объркан съм.....
*xxx*

Какво се случи, какво се случи? Случи се същото като с кризата. Когато започна, беше ясно какво следва, ама не и не, то не бяха държавни стимули, овъртания. Казахме ли ви че това ще доведе до W образна криза? Казахме ви. Така ли стана? Така стана. Същото е и с банките. Хубаво отложиха продажбата на активи. Имотко се насра от кеф, че спадът на цените се позабави. Е, и? Какво от това. Отлагаш, отлагаш, па накрая идва време да продаваш. Сега ще си платим с лихвите за тарикатлъка. Банките им се щеше кризата да е свършило до този момент. Е сори, Меркел каза, че етап 2 тепърва започва. Заложихте и изгубихте. Щеше да е голям кеф кризата да е приключила, ама не е и сега ще банките ще продават за кой, колкото даде.

Странно, аз питам за нещата в сегашно време, а ми отговаряш в бъдеще.....
За едно нещо си прав - в бъдещето всичко е възможно.
Обаче аз питах как стоят нещата днес, а не как биха могли да стоят утре.....
Та, на въпроса - стигнаха ли сделките през ЧСИ заветните 50% от имотния пазар или не. Към днешна дата. Утре - ще видим, когато това "утре" стане "днес"!
*pardon*
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 15:11:38
джафчо кляфчо, къде се плащат данъците на имотите бе льольо ? В съответното подразделение на НАП в общината, в която се намира имота. Двамата с радев да се застреляте.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 15:41:44
avatar
Quote
bashbroker
джафчо кляфчо, къде се плащат данъците на имотите бе льольо ? В съответното подразделение на НАП в общината, в която се намира имота. Двамата с радев да се застреляте.

дичо, какво подразделение на НАП в общината те гони ?!? Двете нямат нищо общо !
НАП администрира републиканските данъци - данък върху доходите, ДДС, корпоративни данъци и осигурителните вноски / дето преди бяха в полето на НОИ /.
Общините си събират местните данъци и такси.
Сега, ако не си си плащал редовно данъците на имота или колата, общината може да възложи на НАП да ги събере принудително, но това ако е така не говори добре за теб.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 15:56:19
Quote
bashbroker
джафчо кляфчо, къде се плащат данъците на имотите бе льольо ? В съответното подразделение на НАП в общината, в която се намира имота. Двамата с радев да се застреляте.

Питай някой от ъпърите или някой на който имаш доверие.
На нас явно няма да повярваш.
Всички разбрахме, че не разполагаш с имот на твое име.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 16:08:34
Леле мале...хора,дето не знаят къде се плащат МДТ,ще ми обясняват какви ще са цените на имотите...

-данък сгради
-такса смет
-данък МПС (това се декларира отделно)
-данък при придобивне на имот
-данък наследство (дори да не се плаща,декларира се)

Това са само най-основните.
За да не се знаят къде са,значи на тоя никога не му трябвала данъчна оценка,никога не е подавал декларация за каквото и да е,не си е вадил никакви преписи и удостоверения,не си е записвал детето на детска градина...

Ако за някои много големи общини е възможно да се плащат на различни места (макар и към една и съща служба),то в малките абсолютно всичко се плаща на едно и също място.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 16:11:17
avatar
Quote
drakkar
Quote
bashbroker
джафчо кляфчо, къде се плащат данъците на имотите бе льольо ? В съответното подразделение на НАП в общината, в която се намира имота. Двамата с радев да се застреляте.

дичо, какво подразделение на НАП в общината те гони ?!? Двете нямат нищо общо !
НАП администрира републиканските данъци - данък върху доходите, ДДС, корпоративни данъци и осигурителните вноски / дето преди бяха в полето на НОИ /.
Общините си събират местните данъци и такси.
Сега, ако не си си плащал редовно данъците на имота или колата, общината може да възложи на НАП да ги събере принудително, но това ако е така не говори добре за теб.

мани, тия са толкова зле, че няма смисъл да водиш спор с тях.... НАП и Общините нямат нищо общо smiling smiley
това е за бисери



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-11-25 16:17 от palamud.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход