Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ

Публикувано от palamud 
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 16:20:35
avatar
Quote
камелия
Quote
камелия
Нали схващаш, че това не е отговор, а повтаряне на мантра?
Спад в цените има- от 3 години насам.
Кой е твърдял, че няма?
Питах те, къде пише какъв е срока, в който банките са длъжни да продават и кога да чакаме да започнат?
Не казваш.
Не ми отговори и какво общо има забележката ми, че Райфайзен са направили преди години собствена агенция, с изказването на някого си през 2007г.
Пишеш едно и също, общи апокалиптични твърдения, а бягаш от директни въпроси.[/size][/b]
Не за пръв път.

Quote
palamud
Само да отбележа, че прогнозити за спад в цените с още едни 50% НЕ СА "Апокалиптични" . Само на КАми и Имотко им се струва, че светът ще свърши ако цените си се нормализират smiling smiley

Просто когато имототе станат по 200-300 Е кадвадрата кризата ще е отминала и икономика ще заработи нормално. ще се раздвижат цели индустрии, като дограми, мебели, строителни материали, транспорт, търговия и мнОООго други. Ще има и работа за Имотко, но като строителен работник smiling smiley

Така че няма каво да се пънете и тръшкате, независимо какво пишете, нещата се случват по класичеси начин и това му е хубавото!

---------------

Де да беше така, ама не е.
Да караме поред.
Виж какво съм питала в поста, който поставяш в центъра на отговора си. Почернила съм го и съм го уголемила.
Да даваш някакъв отговор- не.
Най- интересна и несъстоятелна е аритметиката ти в последната част.
При така лелеяните от теб, цени, какви ли заплати биха получавали всички тези спомагателни браншове?
Да имаш, случайно , идея, дали всички по веригата- от производителите на цимент и тухли, и арматурно желязо, та до тези, които си изредил, ще произвеждат на загуба или ще намалят още надниците?
И ако това стане, кой ще купи евтините имоти, дори и да има кой да ги построи?
И какво качество ще чакаш?
Колко пъти ти се обясни, че за брокерите е важно цените да са такива, че да има сделки? Че се печели от оборот.
Е, всеки път си пееш едно и също, а се засягаш, като ти се напомни, че човек със средна интелигентност, схваща ако не на първото, то на третото обяснение.

Ето ти материал за размисъл, ако ти се получи.........

fficial&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ClTPTr-0CfHT4QSgy7Ew&ved=0CFcQsAQ&biw=747&bih=522" rel="nofollow" >ето

Ей това гардеробче, 300х249см., изработено от изкуственяк, струва 976лв.
Я, сметни колко се връзва квадратния метър!?smoking smiley

Ками ти в къде живееш, в гардероб ли?
аз мислех че ставало дума за цена на Кв. М на имот пък Камито пез цялото време говорила за гардероби
:}
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 16:34:03
avatar
Quote
palamud
Само да отбележа, че прогнозити за спад в цените с още едни 50% НЕ СА "Апокалиптични" . Само на КАми и Имотко им се струва, че светът ще свърши ако цените си се нормализират smiling smiley

Просто когато имототе станат по 200-300 Е кадвадрата кризата ще е отминала и икономика ще заработи нормално. ще се раздвижат цели индустрии, като дограми, мебели, строителни материали, транспорт, търговия и мнОООго други. Ще има и работа за Имотко, но като строителен работник smiling smiley

Така че няма каво да се пънете и тръшкате, независимо какво пишете, нещата се случват по класичеси начин и това му е хубавото!

---------------

Quote
камелия
Де да беше така, ама не е.
Да караме поред.
Виж какво съм питала в поста, който поставяш в центъра на отговора си. Почернила съм го и съм го уголемила.
Да даваш някакъв отговор- не.
Най- интересна и несъстоятелна е аритметиката ти в последната част.
При така лелеяните от теб, цени, какви ли заплати биха получавали всички тези спомагателни браншове?
Да имаш, случайно , идея, дали всички по веригата- от производителите на цимент и тухли, и арматурно желязо, та до тези, които си изредил, ще произвеждат на загуба или ще намалят още надниците?
И ако това стане, кой ще купи евтините имоти, дори и да има кой да ги построи?
И какво качество ще чакаш?
Колко пъти ти се обясни, че за брокерите е важно цените да са такива, че да има сделки? Че се печели от оборот.
Е, всеки път си пееш едно и също, а се засягаш, като ти се напомни, че човек със средна интелигентност, схваща ако не на първото, то на третото обяснение.

Ето ти материал за размисъл, ако ти се получи.........

fficial&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ClTPTr-0CfHT4QSgy7Ew&ved=0CFcQsAQ&biw=747&bih=522" rel="nofollow" >ето

Ей това гардеробче, 300х249см., изработено от изкуственяк, струва 976лв.
Я, сметни колко се връзва квадратния метър!?smoking smiley

Quote
palamud
Ками ти в къде живееш, в гардероб ли?
аз мислех че ставало дума за цена на Кв. М на имот пък Камито пез цялото време говорила за гардероби
:}

Ех, Паламудчо, много се надявах да ти се получи, ама не биде.............
Който си го няма, няма го..........

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 17:32:04
avatar
Ками много добре знам за какво говориш, но отклоняваш темата.

Аз говоря за ситуация има-няма работа, ти ми говориш какви са надниците.
изпускаш печалбата за производителя smiling smiley

в случая до 2008 имаше ниски надници и огромна печалба... това само ще го сънуват пишман мебелистите
сега 2011 - няма никави надници и има огромни загуби
през 2013 (при 300 Е м2 за имотите) - ще има нормални надници и нормална печалба за предприемача smiling smiley

така че - бегом при тенджерите, че мъжа ти ще се върне много гладен
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 17:45:11
avatar
Quote
palamud
Ками много добре знам за какво говориш, но отклоняваш темата.

Аз говоря за ситуация има-няма работа, ти ми говориш какви са надниците.
изпускаш печалбата за производителя smiling smiley

в случая до 2008 имаше ниски надници и огромна печалба... това само ще го сънуват пишман мебелистите
сега 2011 - няма никави надници и има огромни загуби
през 2013 (при 300 Е м2 за имотите) - ще има нормални надници и нормална печалба за предприемача smiling smiley

така че - бегом при тенджерите, че мъжа ти ще се върне много гладен

Паламудчо, не ме мисли мен.
И да готвя мога, и да печеля пари мога, и неща, които е добре да знаеш, бих могла да ти обясня.
Само че, капацитет ти трябва.
Винаги е по- добре да съумееш да спечелиш повече, отколкото да чакаш цените да паднат.
Разбират го някои и дърпат напред.
Не го схващат други и цял живот чакат да дойде Годо.:]
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 17:49:29
avatar
Quote
palamud
Аз говоря за ситуация има-няма работа, ти ми говориш какви са надниците.
изпускаш печалбата за производителя
до 2008 имаше ниски надници и огромна печалба... това само ще го сънуват пишман мебелистите
сега 2011 - няма никави надници и има огромни загуби
през 2013 (при 300 Е м2 за имотите) - ще има нормални надници и нормална печалба за предприемача

При 300 евро кв.м. нищо добро не чака държавата, вервай ми.
След 2008 г не съм видял усмихнат строител (и огромната съпътстваща верига).
Според мен докато не се появят постоянни купувачи на цена поне 600 евро кв.м. сектора ще е в нокаут.
В момента има една огромна преса в цените, от една страна старото строителство е с тенденция на продължаващ 3 годишен спад, от друга страна новото строителство не може да падне под едно базово ценово ниво. Влез в раздел строителство и ще видиш че дори и при намалени надници и печалба, то цената на новото строителство е висока, а това означава пазарна неконкуретност. Цените на материалите, транспорта, енергията и още други не се влияят много от търсенето, защото са обвързани с международните цени. А когато няма грубо строителство, няма работа и за нежните строители (по довършителните работи), които в момента се гърчат в търсене на малки поръчки "на частно". В момента има строителни фирми които хващат каква да е поръчка дори без печалба, само и само да не им избягат работниците, защото ако се отвори голям обект откъде ще събират нови хора от кол и въже.
Сигурен сигнал за излизане от кризата ще е момента когато в архитектурните бюра ще се появят инвеститори с поръчки за нови проекти.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-11-25 19:14 от TZARS.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 19:13:43
avatar
Quote
TZARS
Quote
palamud
Аз говоря за ситуация има-няма работа, ти ми говориш какви са надниците.
изпускаш печалбата за производителя
до 2008 имаше ниски надници и огромна печалба... това само ще го сънуват пишман мебелистите
сега 2011 - няма никави надници и има огромни загуби
през 2013 (при 300 Е м2 за имотите) - ще има нормални надници и нормална печалба за предприемача

При 300 евро кв.м. нищо добро не чака държавата, вервай ми.
След 2008 г не съм видял усмихнат строител (и огромната съпътстваща верига).
Според мен докато не се появят купувачи на цена 600 евро кв.м. сектора ще е в нокаут.
В момента има една огромна преса в цените, от една страна старото строителство е с тенденция продължаващ 3-та година спад, от друга страна новото строителство не може да падне под едно базово ценово ниво. Влез в раздел строителство и ще видиш че дори и при намалени надници и печалба, то цена на новото е висока, а това означава неконкуретност пазарна. Цените на материалите, транспорта, енергията и още други не се влияят много от търсенето, защото са обвързани с международните цени. А когато няма грубо строителство, няма работа и за нежните строители (по довършителните работи), които в момента се гърчат в търсене на малки поръчки "на частно". В момента има строителни фирми които хващат каква да е поръчка дори без печалба, само и само да не им избягат работниците, защото ако се отвори голям обект откъде ще събират от кол и въже нови хора.
Сигурен сигнал за излизане от кризата ще е момента когато в архитектурните бюра ще се появят инвеститори с поръчки за нови проекти.

Царс я скиф тук Инвеститор
хвани цената, раздели я на кв. метри и виж какво се получава.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 19:24:27
avatar
Quote
Брокеръ

Царс я скиф тук Инвеститор
хвани цената, раздели я на кв. метри и виж какво се получава.

Направи го ти- ще ми е интересно.
Ама, изпиши всички действия според обясненията на журналистите.smiling smiley
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 19:28:32
avatar
Инвестиционната компания Cleves EOOD е сключила споразумение с компанията за имоти Arco Invest EOOD, част от естонската Arco Vara AS, за покупката на апартаменти на обща стойност 7,1 млн. евро с включен ДДС.
Сделката завършва споразумение от 2008 г., според което купувачът придобива 21 апартамента и 13 паркоместа в столичния жилищен комплекс BLVD Residence, разположен на „бул. Мадрид“ в София.
Според новото споразумение Cleves ще купи още 16 апартамента и 18 паркоместа за общо 2,8 млн. евро.
След заплащането на първите 2,5 млн. евро, по искане на купувача, част от апартаментите са били преустроени и площта им е била повишена, което е намалило техния брой на общо 37.
Жилищният проект BLVD Residence включва общо 87 апартамента и подземен паркинг със 164 места. Сградата е с обща площ от 25 хил. кв. м, като първите три нива включват и търговска, и офис част.
…………………………………………..

Цялата сграда е 25.000 кв.м. = 87 апартамента, 164 паркоместа, търговска и офис части
7.1 млн евро платени за 37 апартамента и 31 паркоместа = ? кв.м.

За мен всичко е в мъгла.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-11-25 19:36 от TZARS.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 19:36:34
Хайде сега, батко, братко, кака, леля и всички останали специалисти, на които от години повтарям, че няма цена на кв м, смятайте и кажете на нас неуките, колко е цената на кв м в тази сделка ?
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
25-11-2011 - 19:57:19
avatar
7100000/25000= 284 ОЙРО/кв. м
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход