Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ

Публикувано от palamud 
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
20-11-2011 - 18:53:07
Quote
Imotko
Quote
moskvi4
Quote
Imotko
...Знае се само и се вижда, че имотите от търговете не влияят въобще на пазара...
Ми то няма пазар, бе, бот. На какво ще влияят. На 50-те фиктивни продажби на месец, де стрина Гергина си прехвърля имотя на внуците? Не влияели? Толкоз си плосък с туй плюене по ЧСИ-тата, че си се вдлъбнал вече. Никой не ги харесва, ама ти се насра.

Никой не ти е виновен, че си купил скъпо и си вътрял парите на цялата рода о кирпича (онез пари, дет бяха "паднали" от някъде). Съжалявам те, съчувствам ти, но това е положението. Да - сега със същата сума можеше да си купиш по-голям и по-хубав апартамент, но за жалост всичко приключи. Преживей го и стига рева по форумите. Аре сполай ти..

Дали да не ида при ЧСИ-тата, да си купя нещо на далавера. В Чепръчене например, или в Ботунец, форумните сривльовци викат, че там било хубаво.
Що не оставиш купуването за хората, които имат пари? Нека те да си блъскат главата над това. Теб така или иначе не те касае.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
20-11-2011 - 20:15:56
Тука някъде имаше един един пич Данчо, който се хвалеше с евтина квартирка и търсеше да купи нещо изгодно. Да оставим купуването на него и на Батко, който обаче не бърза и преди 2050г. няма зор.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
20-11-2011 - 21:06:52
Quote
bashbroker
Ако и при тази продан имотът не
бъде продаден и в едноседмичен срок не бъде поискано определянето на нова начална
цена, имотът се освобождава от изпълнение и възбраната се заличава по искане на
съдебния изпълнител.
------------------
Кажи бе смешник, къде прочете за втори, трети, и други търгове ?

bashbroker-чо, прочети го още веднъж (може и няколко пъти, ако не схващаш бързо):

"Нова продан
Чл. 494. (1) Ако не са се явили наддавачи или не са били направени валидни
наддавателни предложения, или ако купувачът не е внесъл цената и имотът не е бил
възложен по реда на чл. 493, т. 2, взискателят има право в едноседмичен срок от
съобщението да поиска да се извърши нова продан.
(2) Новата продан се извършва по правилата за първата продан. Тя започва не по-
рано от един месец от приключването на първата продан при начална цена, равна на
80 на сто от началната цена по първата продан. Ако и при тази продан имотът не
бъде продаден и в едноседмичен срок не бъде поискано определянето на нова начална
цена, имотът се освобождава от изпълнение и възбраната се заличава по искане на
съдебния изпълнител. "


Надявам се си достатъчно интелигентен и да го разбереш.

P.S. насока - наблегни на ал. 2 защо ако не е продаден търговете продължават. Успех.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
20-11-2011 - 22:52:28
Quote
Imotko
Тука някъде имаше един един пич Данчо, който се хвалеше с евтина квартирка и търсеше да купи нещо изгодно. Да оставим купуването на него и на Батко, който обаче не бърза и преди 2050г. няма зор.
Данчо го дадоха на ЧСИ отдавна.Явно и ти си го отнесъл и оттам злобата ти към тях.А и са ти колеги спорет писаниците или забрави че си завършил право.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
21-11-2011 - 16:49:30
avatar
Общо 2884 обявени търга

ръъст на броя на търговете!
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
21-11-2011 - 17:53:27
Само 2884 обявени търга. Много мизерно, егати нещастниците.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
21-11-2011 - 19:25:32
Quote
palamud
Общо 2884 обявени търга

ръъст на броя на търговете!
От къде гледаш информацията ? Аз в събота погледнах targ.bg понеже видях, че от там гледате бройката. Тогава бяха 2714, сега погледнах и са 2917, т.е. 203 повече за един работен ден.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
23-11-2011 - 18:26:19
Quote
nradev
Башброкера понеже много ги знае законите в юридическия форим написал че данък сгради се плаща в НАП

[forum.imoti.net]

Quote
Nickson
Здравейте,
Имам следния въпрос: кандидат-купувач съм на УПИ, намиращ се в границите на община Перник. Как мога да направя справка в общината или на друго място дали лицето което ми се представя за собственик е действителния собственик. Имам данни за точно описание на имота – в регулация е, но както се подразбира нямам копие на нотаралния акт на собственика и не съм го виждал.
Проблема е, имотът много ме интересува, а човека не ми вдъхва доверие.

Quote
bashbroker
Намерете начин от тамошния НАП да Ви светнат кой плаща данъка на имота.

Остави законите.
Човека или няма имоти или няма пари да си плати данъците.
Няма друг вариант да не знае, къде се плащат данък сгради и такса смет и да напише подобна глупост за НАП.
Пълна лимонка и парашутист. :]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-11-23 18:34 от javcho.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
23-11-2011 - 18:39:59
Quote
palamud
Общо 2884 обявени търга

ръъст на броя на търговете!

Аз пак да попитам, кога се очаква поне половината от сделките на имотния пазар да са финализирани в системата на търговете при ЧСИ?
Миналата година беше аха-аха, тази година - "ръъъъъъъъъъъъъъъъъъзссзт", ама петдесетте процента, кво става с тях - не се ли случиха вече, или година време на главоломни ръстове - а все ги няма?..........Объркан съм.....
*xxx*
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
24-11-2011 - 09:21:37
avatar
Честито!

Убедително прескочихме психолгическата граница от 3 000

"Общо 3071 обявени търга"
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход