Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ

Публикувано от palamud 
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
08-12-2011 - 19:52:38
Quote
Imotko
Аз си ги тълкувам така - публичните продажби не влияят на цените на свободния пазар.

Мислиш, че има шарани, които не знаят за търговете?
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
09-12-2011 - 01:02:35
Адски много боклук има наистина по тия търгове.Ненормално много.Има непродаваеми неща.В смисъл...въобще непродаваеми...като например 1/8 идеална част от три декара нива.Но най-големият феномен си остана един търг от преди година някъде...в Русе май беше или Варна...някъде по тоя регион...1/14 част от 500 м2 парцел.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
10-12-2011 - 16:46:06
Сега пък боклуци имало??? Нали там ви беше надеждата? Пак с приста ...... останахте. :}
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
13-12-2011 - 17:54:26
За сега май се отлагат обещаните големи продажби от банките при ЧСИ за началото на 2012. Има и спад до 2988 активни търга при ЧСИ което е с ~ 130 по-малко от преди 20 дни.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
13-12-2011 - 19:50:14
За началото на 2212 се отлагат, да знаеш.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
30-01-2012 - 13:11:07
avatar
За да бъда честен, че кажа че през Януари 2012 обавите при ЧСИ понамаляха.
Хубаво или не, на мен обаче ми намирисва на нова схема за далавери?

Някой знае ли на какво се дължи? Свърши ли кризата или ипотекарите са поумнели и продават преди ЧСИ?
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
30-01-2012 - 13:24:40
avatar
Кризата свърши! Обаче пък гледай и как доходността по португалските облигации днес е 15,7%. Така, че ако имаш дупе защо не?

Няма (продаващ се) имот в БГ с подобна доходност.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
30-01-2012 - 13:31:43
avatar
Надеждата умира последна, така че едва ли собствениците на апартаменти с просрочени ипотеки са почнали да продават преди банката им да го стори, налице е по-скоро обратният вариант, поради вродената им андрешковщина - да саботират продажбите на банките.
Самите банки-майки започват да се чистят от придобитите си активи, а почнат ли централите да се чистят с цел привличане на свеж капитал, то дъщерните им дружества съвсем ще изперкат. Вторичният пазар на НИ бе изкуствено задържан с цел да не се допусне допълнителна обезценка на банковите активи, но... точно изкуствено задържане на пазара ще им изиграе една много лоша шега в момента, в който започнат да се надпреварват една друга да продават, което нищо чудно и да стане до краят на тази година.
Проблемът не е в това, колко имота ще излязат на пазара, а колко купувача има реално там!
Единственият вариант пред банките да излязат от омагьосаният кръг, в който сами се вкараха с алчността си, е да намерят схема за кредитиране на клиенти, които биха купили имот от самите тях.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-01-30 13:34 от valsodar.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
30-01-2012 - 13:47:39
avatar
Quote
valsodar
Надеждата умира последна, така че едва ли собствениците на апартаменти с просрочени ипотеки са почнали да продават преди банката им да го стори, налице е по-скоро обратният вариант, поради вродената им андрешковщина - да саботират продажбите на банките.
Самите банки-майки започват да се чистят от придобитите си активи, а почнат ли централите да се чистят с цел привличане на свеж капитал, то дъщерните им дружества съвсем ще изперкат. Вторичният пазар на НИ бе изкуствено задържан с цел да не се допусне допълнителна обезценка на банковите активи, но... точно изкуствено задържане на пазара ще им изиграе една много лоша шега в момента, в който започнат да се надпреварват една друга да продават, което нищо чудно и да стане до краят на тази година.
Проблемът не е в това, колко имота ще излязат на пазара, а колко купувача има реално там!
Единственият вариант пред банките да излязат от омагьосаният кръг, в който сами се вкараха с алчността си, е да намерят схема за кредитиране на клиенти, които биха купили имот от самите тях.

Най-после смислен пост!
Аз си мислех за последния вариант, но не съм чул да е започнало нещо такова. А вервай ми това ще се чуе. Единствен вариент е в момента да са в безтегловност - говят се но не са започнали.
Re: Прескочихме 2000 обяви на ЧСИ
30-01-2012 - 23:45:03
Ехе само 2600 в момента активни обяви. А бяха минали 3200.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход