Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените

Публикувано от greenbul 
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 12:10:28
Quote
ivorad
а само вчера в супера похарчих над 100$ за седмичното пазаруване.....И аз съвсем на съм милионер, а просто софиянец със стабилни доходи в средния диапазон.

Френски, нещо жена, дете(деца) нямаш ли?
Да не би у вас всеки да си има отделен хладилник и всеки да си го зарежда сам?
Ако и те са включени обаче, за какъв среден дипазон бълнуваш - положението е като на люлинския бурсук направо.
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 12:38:07
avatar
Quote
drakkar

Какво сте се хванали за тоя месец март ? Какво значение има дали дългоочаквания бърз, внезапен и голям срив ще се случи март, септември или догодина ? Най - трудно при правене на прогноза е да уцелиш тайминга. Но не виждам ако Дарки не познае за март това на вас как ще ви помогне, ако не си помогнете сами ?!? Ще имате още малко време да разкарате имотите, последен шанс дето се вика ...
Факт е, че бг имотите са надценени 1,5 - 2 пъти в момента. Така или иначе някога нещата ще си дойдат на мястото. Но ако вие не продадете сега, може да нямате шанс да продадете някога изобщо.

Аха, почва изтегляне по тъча, ама доста тромаво и несръчно:]
Дарки посочи март като месеца, в който ще се случат апокалиптични неща.
Огромно значение има кога ще се случи " внезапен и голям срив", щото вие го предричате от 2007година.
И къде прочете, че някой има в повече имоти, та е на зор да ги разкарва?eye popping smiley
Факт е, че ти просто имаш 2 пъти по малка възможност да си купиш имот, отколкото са цените, та затова отправяш заклинания:]
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 12:43:42
Кажи бе дарки, обясни как влияем и къде и за какво ни е вината ?
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 13:23:31
Quote
имотен
Кажи бе дарки, обясни как влияем и къде и за какво ни е вината ?
Схвана ли ми мисълта за Гърция? Без широката подкрепа на партиите и обществото тва споразумение с кредиторите е "супа топчета".
Всеки има правото да си каже мнението за тенденциите на пазара имотен, независимо дали греши....Защо сте решили, че неколко човека тука имате приоритет над останалите? Още повече, че вашата теза за пазара е тотално провалена и тва вече е ясно на секи.
А Ти и Иворадчо на нищо не влияете и поради тва вина нямате, или по скоро имате, ма тя е незначителна и се изразява в неподходящия тон, който държите с непознати....Вие започнахте първи, не го забравяйте!
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 13:29:08
неколко човека тука имате приоритет над останалите
------------
Грешката ти е, че включваш хората, работещи на този пазар, това което казваш важи за такива като теб, не за нас. Да, имаш право на мнение, аз пък имам право да се смея, когато някой напише - "надценени цени", сякаш от него зависи какви да бъдат цените.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-10 14:46 от имотен.
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 15:23:24
Quote
javcho
Quote
ivorad
а само вчера в супера похарчих над 100$ за седмичното пазаруване.....И аз съвсем на съм милионер, а просто софиянец със стабилни доходи в средния диапазон.

Френски, нещо жена, дете(деца) нямаш ли?
Да не би у вас всеки да си има отделен хладилник и всеки да си го зарежда сам?
Ако и те са включени обаче, за какъв среден дипазон бълнуваш - положението е като на люлинския бурсук направо.

Скъпи Джафчо, посочил съм сумата на вчерашния ми харчлък не за да се дуя / ти и сходните на теб кретени тук сте по дуенето!/, а за да напомня нещо съвсем елементарно фактологически: през 98-а, когато един приличен апартамент в средна ръка квартал наистина можеше да се купи за сума от около 20-30 000$ / тристайните панелки се харчеха за около 15 000/, моята заплата на един редови начинаещ наемен служител бе от порядъка на стотина долара. Днес харча подобна сума само за едно пазаруване в супера без да ми мигне окото, защото 100$ са под 5% от месечните ми доходи. Това не е нищо изключително по европейските стандарти, но за България означава средна класа / можеш да се присмиваш на това колкото си искаш, това няма как да промени факта, нито обстоятелството, че и до ден днешен получаваш джобните си от тате!/.
Дал съм този пример, пак да повторя, не за да се дуя със стандарта си / в него няма нищо за дуене, пък и аз не си падам по това упражнение, има си комплексирани хаховци за тези неща/, а защото един сходен на тебе кретен публично бълнува как цените на НИ аха-аха и пак ще се върнат на нивата от 1998-2002-а. Това просто няма как да стане, защото между нивото на доходите в едно общество и цените на НИ има определена връзка. Поради което няма как цените да паднат до стойностите, които са имали при средни заплати от порядъка на 100-150$, при положение, че към днешна дата средните заплати в големите градове устойчиво са над 700-800$.
Ако имаш да възразиш нещо на този аргумент - моля. Ако желаеш да избягаш от коментар - можеш да продължиш да мечтаеш за това какъв нещастник съм!
Успех, Умнико!
:]
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 15:31:11
Quote
darkside
Quote
ivorad
Quote
darkside
по тва време бех милионер...........

..да напазаруваш за седмицата за 100$ тва некво постижение ли е?
Не , не е.
Само че е доказателство за нещо очевидно - днес мога да си позволя / както и доста от останалите българи!/ да похарча за ден парите, които през 1998-а бяха цялата ми заплата. Поради което когато някакъв малоумник мечтае за цените на НИ от периода 1998-2002, следва да се отнесем към халюцинациите му съвършено снизходително, защото няма как нещо да е струвало 20 000$ при средни заплати от порядъка на стотина $, а десет години по-късно пак да струва 20 000$, при положение, че средните доходи са над 700 $.
Успя ли да схванеш простичката ми мисъл?
Не?
Нормално, Смешко, за теб - нормално!
Хайде, довиждане до март'2012! Тогава пак ще се посмеем.
:]
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 15:36:02
Quote
drakkar


Какво сте се хванали за тоя месец март ?

Пророченце миличко, точно по твоята тема, по твоя проблем съм ти написал следното:

Quote

Ти, умниче, си забелязало думата "масова".
Скептиците ще отбележат нещо друго: че и преди 1,5 година, когато си пуснало ентусиазираната си информация, и днес, всичко прогнозирано е в бъдеще време.....
Хайде, поробвай да изчакаш докато прогнозите ти се сбъднат и пак да поговорим. Дотогава бих те посъветвал да поуточниш какво точно и в какви дименсии прогнозираш, защото имам усещането, че и при 0,3, и при3, и при 30 и 300% спад ти все така ентусиазирано ще викнеш "видяхте ли - познах!".
Истината е, че в последните 18 месеца, въпреки твоята увереност, че предстои ценови крах, темпът на спад на цените на НИ намалява.....Излиза, че Базел 3 нещо не сработва....поне засега.....
Кофти, а?
Единственият ти шанс е да ми отвърнеш в бъдеще време, нали се сещаш!
:]

Нито дума не си обелил, пророченце.......Вместо това се опитваш да се набуташ някъде в март месец......
Що така?
eye popping smiley
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 15:46:13
Quote
darkside

Всеки има правото да си каже мнението за тенденциите на пазара имотен, независимо дали греши....

Естествено, че всеки има право.
Но когато един очевиден кретен не просто изразява кретенско мнение, а и държи да повтори стотици пъти глупости от сорта на "март'2012" или още по впечатляващото "149 на жълтите", публиката е в правото си да се посмее!
Малка компенсация за досадата.....
:]
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 15:57:36
avatar
Quote
ivorad
а само вчера в супера похарчих над 100$ за седмичното пазаруване.....И аз съвсем на съм милионер, а просто софиянец със стабилни доходи в средния диапазон.

Quote
javcho
Френски, нещо жена, дете(деца) нямаш ли?
Да не би у вас всеки да си има отделен хладилник и всеки да си го зарежда сам?
Ако и те са включени обаче, за какъв среден дипазон бълнуваш - положението е като на люлинския бурсук направо.

А, не бъркай нещата, дрога!
Той за наркотици пари не дава, нито пък аз.
И ако ти плюскаш като за световно, има хора, които се хранят балансирано, пък и на работа ходят през деня, а не го прекарват с глава, завряна в хладилника, нито представата им за заможност е свързана с висенето по ресторантите.

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход