Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените

Публикувано от greenbul 
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 11:08:29
Quote
ivorad
Quote
darkside

Следват събитията 96-та и 97-ма, но тая криза чисто нашенска, не мое да се сравнява със световния колапс в момента, а и стандарта на българина тогава, въпреки инфлацията не мое да се сравни с масовата мизерия в момента....
Та някъде към 2001-ва и 2002-ра един такъв тип жилище струваше отново 15х. до 20х.долара, аз съм купувал на такива цени!
Та мисълта ми е, че нема невъзможни неща, баси........и "тва не мое никога да се случи" като мисъл е мноу тъпа.....


Пиленце само човек с много особен интелект може да си въобрази, че стандартът на българина през 2012 е идентичен на този през 2002-а, за да твърди, че цените на НИ през 2012 трябва да са аналог на тези от 1998-2002......Да не говорим, че твърдението ти за това, че през 96-7 сме живели по-добре отколкото днес е напълно налудно - започнах работа през 1995-а, през 96-а заплатата ми стигна ниво от 10$, в следващите няколко години бях "баровец" с доходи някъде около 150-250$, а само вчера в супера похарчих над 100$ за седмичното пазаруване.....И аз съвсем на съм милионер, а просто софиянец със стабилни доходи в средния диапазон.
Та, викаш, днес сме по-зле, отколкото през 96/7-а?
Може, само че с уговорката - ти си по-зле. Повечето нормални хора са по-добре, въпреки кризата.Кодовата дума е "нормални".
:]
Да, по-зле съм......ма моето "по-зле" е твоето несбъднато "по-добре", като гледам кви цифри ми изреждаш......нема лошо! Отдавна подозирах, че имаме различия в схващанията си за "стандарт"....
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 11:09:52
Quote
TZARS
Quote
darkside
Едно леко връщане назад: Годината е 89-та.....средна цена на стандартен апартамент 75/100 кв.м. в Пловдив средно15х. до 20 х. лева(0.90 лева =1.долара!). До края на 93-та обаче, цената става между 50х. и 100х. долара. Тва е първото балонче.......

За периода 89 - 93 година не е редно да се дават цифри и съпоставяне.
Тогава преминавахме от "нищото" към някакъв що годе пазар на имоти.
В този период цените търсеха някаква равновесна точка.
Да не би 1 долар да бе = на 90 стотинки, а ?
Приемам критиката..........прав си, царю!
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 11:10:04
avatar
Quote
ivorad
Пиленце, март настъпва след 19 дни. Тогава пак ще си поговорим за промените в цените на НИ. За които ти, като истински пророк си прогнозирал на по-малко от 30% спад по отношение нивата от края на 2011-а. През март'2012.
Март, да повторя, е след 19 дни. Тогава ще проверим стойността на твърдението ти, хайде сега понамали апломба, че нещо изнервен ми мязаш....
:]

Какво сте се хванали за тоя месец март ? Какво значение има дали дългоочаквания бърз, внезапен и голям срив ще се случи март, септември или догодина ? Най - трудно при правене на прогноза е да уцелиш тайминга. Но не виждам ако Дарки не познае за март това на вас как ще ви помогне, ако не си помогнете сами ?!? Ще имате още малко време да разкарате имотите, последен шанс дето се вика ...
Факт е, че бг имотите са надценени 1,5 - 2 пъти в момента. Така или иначе някога нещата ще си дойдат на мястото. Но ако вие не продадете сега, може да нямате шанс да продадете някога изобщо.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 11:19:26
Факт е, че бг имотите са надценени 1,5 - 2 пъти в момента
-----------
Представа нямаш. Ама иначе се правиш на велик. Баси.
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 11:25:14
Quote
darkside
Да, по-зле съм......ма моето "по-зле" е твоето несбъднато "по-добре", като гледам кви цифри ми изреждаш......нема лошо! Отдавна подозирах, че имаме различия в схващанията си за "стандарт"....


Разбира се, разбира се, ти си един супербаровец, който по-цял ден мечтае за цените на НИ от 2002-а.
Типичното занимание за супербаровци!
:]
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 11:25:27
Quote
ivorad

започнах работа през 1995-а, през 96-а заплатата ми стигна ниво от 10$, в следващите няколко години бях "баровец" с доходи някъде около 150-250$, а само вчера в супера похарчих над 100$ за седмичното пазаруване.....И аз съвсем на съм милионер, а просто софиянец със стабилни доходи в средния диапазон.
Та, викаш, днес сме по-зле, отколкото през 96/7-а?
Може, само че с уговорката - ти си по-зле. Повечето нормални хора са по-добре, въпреки кризата.Кодовата дума е "нормални".
:]
Иворадчо, жал ми е за тебя, брато! Егати автобиографията......Не знаех че си земал 10$ заплата, баси......по тва време бех милионер...........ма не искам да съм нормален по твойте стандарти, щот ма обричаш на бедност и тъпота..........БАСИ!
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 11:27:10
avatar
Quote
имотен
Факт е, че бг имотите са надценени 1,5 - 2 пъти в момента
-----------
Представа нямаш. Ама иначе се правиш на велик. Баси.

Quote
имотен
драка, ще опитам отново да ти обясня, ако и този път нищо не разбереш, значи нямаш спасение. Брокерите поплювко не са съветници, при тях хората идват за реализация на вече взето решение и не се опитвай да ни вкарваш за пореден път вини, каквито нямаме. А разликата между теб и купувачите надявам се я разбра, основната е, че те се съобразяват с реалностите на пазара и ако могат да си позволят - купуват/продават, ако не, отлагат за по-нататък, а не реват по форумите и не се правят на тарикати като теб.

дичо имотния,
нали брокерите не давате съвети ! Що се опитваш да влияеш, това си е мое мнение. Виждаш ли, че имате вина и наистина както изразиха по - рано мнение в момента, вместо да помагате - ПРЕЧИТЕ !

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 11:29:29
Quote
darkside
по тва време бех милионер...........

Ето нещо, в което едва ли някой би се усъмнил - ти си очевиден милионер!
:]
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 11:30:46
Quote
имотен
Ето ти жокерче: фалит на Гърция. Знаеш ли тва кво значи за БГ?
-------------
А ти дървен лигав филисофе, не разбра ли, че фалит на Гърция няма да има , "баси" ?
Нема, нема мамо, нема да има фалит.....

Само, че...


91% от гърците са срещу новото споразумение, вкл. и уж облагодетелстваните работодатели!
54% вече са срещу Евросъюза и този процент нараства.
От трите партии подкрепящи правителството
- на 8 % се е сринала ПАСОК - социалистическия колос от близкото минало
- на 5% - националистите на Карадзафери (за това бяха и въртиопашките му явно)
- 30те % - на Неа Демократия - другия колос не растат и съгласието на Самарко най-вероятно ще ги срине.

Кой точно ще приложи евентуално подписаното споразумение?
Re: Базелски правила III - край на надеждите за ръст на цените
10-02-2012 - 11:46:43
Quote
ivorad
Quote
darkside
по тва време бех милионер...........

Ето нещо, в което едва ли някой би се усъмнил - ти си очевиден милионер!
:]
А ти си очевиден най обикновен работник, баси..........мислех, че си поне шефче на неква малка агенцийка.....да напазаруваш за седмицата за 100$ тва некво постижение ли е? Ти пури , червено вино и некво мезе ли си си купил? Ми кво ша ядеш брато?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ти не схвана шегата, баси.......мноу си се изнервил, ми тогава един хляб струваше 500 лева.......сички бехме милионери........само дето на некои милиончетата беха повечко.......



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-02-10 12:04 от darkside.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход