Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Навлизаме във фаза 12 на имотния балон

Публикувано от greenbul 
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-10-2011 - 21:54:39
Иваноф, извън имотния сектор 150 000 са си по-малко от 220 000 еуро със около.........70 000 еуро.....не моа да ги сметна точно. Ми тва си е един "Бентли" най-малко бре! Ми тва си е един мноу хубав апартамент купен след март 2012-та...........
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-10-2011 - 22:05:40
Иванов,
каква 2008 бе, пиша ти преди година и половина...и ти казвам сега офертната е 150 000....на колко ли ще стане сделката....а да не ти споменавам как ми издъниха брокерите телефона...само че сега нали разбираш, че този имот първо вече не ме интересува и второ за тези пари има къде къде по-добри неща....
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-10-2011 - 22:16:43
Quote
Imotko
Quote
tuomas
Глей ся...преди близо година и половина гледах един апартамент с офертна цена май беше 220 000 евро. Казвам да ти дам 160 000 евро и да ми го продадеш. Само дето не ме набиха. В момента апартамента (след повече от година и половина ) все още се продава....Познай каква е офертната цена в момента...150 000 (сто и петдесет хиляди евро) Евро...


Quote
Imotko
Пък вие не разбрахте, че няма картинка или сила, която да накара Иван Петров Иванов да ви подари апартамента си без пари.
Та молете се там на картинката по пет пъти на ден и това е.

Глей ся, тоя апартамент и тогава си е струвал 150 000 евро, колко струва сега не знам. Такива от по 150 000 най ще страдат от спада, защото хората, които имат толкова пари, отдавна си имат и съответните имоти, даже са им в повече. Затова примерът не е много удачен. Елементарно.
Ама чак да го продадат за 75 000 никога няма да се случи.

Връщаш ме към сладките години 2007-2008 когато спад нямаше, нямаше и никога да има ...

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
15-10-2011 - 17:15:47
Гледам темата е от година и 3 месеца. Още ли навлизаме или вече сме на дъното?
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
15-10-2011 - 21:28:40
avatar
И аз това се питам? И ако сме надъното, ще започваме ли да изплуваме или ще копаем и ще се зариваме още по-дълбоко?

smiling smiley
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
16-10-2011 - 10:11:36
На дъното ще седите докато Бойко е на власт. Въпросът не е дали ще се излезе, а дали ще си седим кротко на дъното или усърдно ще се копае надолу. Моята прогноза е, че ще се копае надолу.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
16-10-2011 - 10:53:43
Дъно се копае трудно, не е като гмуркането. А тук показват някакви графики, от които се вижда, че искат с изсилка да го торпелират?
Сондьори и миньори много в този форум, но от сондаж в дълбоки води разбират ли? Защото водата си е вече дълбока, мина и данъчна оценка и себестойност. И ако продължим да харчим сили в копане, после ще можем ли да изплуваме?
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
16-10-2011 - 11:46:55
Quote
personall
И аз това се питам? И ако сме надъното, ще започваме ли да изплуваме или ще копаем и ще се зариваме още по-дълбоко?

smiling smiley
Дъното е виртуално понятие, майна. Всъщност дъно няма. Себестойността не е критерий.
Единствено нуждата на продавача да продаде и на купувача да купи имат значение.
Предлагането расте. Търсенето намалява. В провинциалните градове е нищожно, в София предполагам има някакво вяло търсене, но то е несъизмеримо с предлагането. Докато не се възроди икономиката и започне траен растеж на доходите при годишна инфлация не по-голяма от 1% до 3%, докато банките не започнат да кредитират на ниски лихвени нива и реално да кредитират а не да ми пускат разни цървулски реклами като за пред цървули, докато не се реши и демографския проблем, циганския проблем, не чакай достигнато окончателно дъно и обратен тренд!
Някои хора смятат, че покупката на имот ще спаси парите им. Тва е мноу относително.........Ако ще купят пак имот след продажба на имот, да, мое да се каже, че е така. Но ако не отлагат мноу във времето покупката. Или ако тренда след продажбата остане "надолу".
Спрямо всички останали стоки - храни, дрехи, енергии(дори и автомобил) загубата е очевидна.

Иваноф, Бойко не ти е надул имотния балон, щото 2006-та не е бил премиер, и 2008-ма също. Мое да се е облажил от него, ма тва е друга тема...и други се облажиха, и то не щото са умни, а извадиха късмет.
А балона не е точно балон, а надут презерватив и то не точно надут и некои вече го усещат, образно казано, де......
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
16-10-2011 - 11:59:39
Quote
Lubimec13
Дъно се копае трудно, не е като гмуркането. А тук показват някакви графики, от които се вижда, че искат с изсилка да го торпелират?
Сондьори и миньори много в този форум, но от сондаж в дълбоки води разбират ли? Защото водата си е вече дълбока, мина и данъчна оценка и себестойност. И ако продължим да харчим сили в копане, после ще можем ли да изплуваме?
По-горе се опитах да ти кажа, че от 76 години насам такава криза на имотните пазари не е имало в световен мащаб.
Да, изплуване има, но мноу бавно. Все пак БГ е мноу готина страна и е един град (от големите, де) като население и като площ, така че винаги всичко е възможно, даже и чудо.

На мен не ми харесва друго. Тия дни прекалено мноу европейци се изсипаха в един ден, прекалено мноу хвалби и потупване по рамото имаше....все от хора, които съм сигурен, че вътре в себе си ни презират и изобщо не ни уважават....Тия ще искат нещо мноу кофти и то мноу скоро, така си мисля....замислили са нещо. Ще ни го представят като най-хубавото на света, в тва не се съмнявам. Мое и на Гърция да помагаме, да я спасим.......
Такова хвалене падна преди да надънат Югославия, та не ме кефи таа работа!
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
16-10-2011 - 14:55:47
Иваноф, Бойко не ти е надул имотния балон

Естествено, не защото не е бил премиер, а защото имотен балон в България няма!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход