Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Навлизаме във фаза 12 на имотния балон

Публикувано от greenbul 
1.9
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
16-10-2011 - 15:19:28
Quote
др. Иванов
Иваноф, Бойко не ти е надул имотния балон

Естествено, не защото не е бил премиер, а защото имотен балон в България няма!

Така е. Спукан и спадащ балон не е балон. Но, да му мислят набалончени ипотекари, пишман-инвеститори и креватни брокери.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
16-10-2011 - 18:54:41
Я вижте те тука какво пише оти не знам на кого да вервам на Капитал или на Адрес
[www.capital.bg]
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
16-10-2011 - 21:16:13
Вижти ся, колкото повече не купувате, толкоз повече си го набутвате отзат. Тя Българията, че е на г–за на Европата е ясно, обаче ся ручате и ще продължавате да ручате жабетата. Какво имам предвид. Толкоз години, още от началото на прехода, 89-та все ви режеха доходите, та инфлацията да стои в торбата. Ай да видим към днешна дата, 22 години преход ко стана???? Начи - пенсии, заплати ЖЕСТОКО орязани, 10 пъти по малки от европейските. ЦЕНИТЕ(демек инфлацията) - на ниво европейско. Е що така, нали затуй режеха доходите, пък то днеска цени европейски, и по скъпо от Щатско!!! Нали уж пазарна икономика, требеше у българско да е 10 пъти по евтино от европейско, пък то ко стана???? Та и имотето ше е тъй, требе да е еФтино, ама не стаат тъй нещата!!! Та ручайте жабетата, гадно е, ма се свиква. Тез дето оплескат вноските по кредита ше им лапнат имотчето сладко сладко, ма лапането нема да е за секи, и нема да сте вий!!! Ше лапа сал този, дето са е гушнал близко с банки, ЧСИ-та, казано на прост език - ШЕ лапат наши ора, ако това нещо ви прави асоциация с недалечното минало на комунистическа България!! Ай със здраве и да сънувате сладки сънища!!!
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
17-10-2011 - 11:22:30
PER0, много отчаян пост smiling smiley

Quote

Начи - пенсии, заплати ЖЕСТОКО орязани, 10 пъти по малки от европейските
Твоята може и 10 и 100 пъти да е по-малка от европейската, обаче има хора с 10 и 100 пъти по-голяма от европейската.

Може и някои от този форум да си пият кафето с ЧСИта, може да си пият уискито с шефове на разни банки. Не ти ли минава през ума, че има и такива хора? И че те може да пишат тук?

Отдавна се знае обаче кои са от друтите - тея, дето 1300 евро за панелка в Люлин, образно казано, им се видя без пари.
И така е редно.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
17-10-2011 - 11:55:51
Quote
Атанас Янев
PER0, много отчаян пост smiling smiley

Quote

Начи - пенсии, заплати ЖЕСТОКО орязани, 10 пъти по малки от европейските
Твоята може и 10 и 100 пъти да е по-малка от европейската, обаче има хора с 10 и 100 пъти по-голяма от европейската.

Може и някои от този форум да си пият кафето с ЧСИта, може да си пият уискито с шефове на разни банки. Не ти ли минава през ума, че има и такива хора? И че те може да пишат тук?

Отдавна се знае обаче кои са от друтите - тея, дето 1300 евро за панелка в Люлин, образно казано, им се видя без пари.
И така е редно.

Янев, вие трябва да сте отчаяните, аз отдавна съм в друга сфера и просто ви гледам и ви се радвам. Ей да кажем ти си среден програмист, завършваш технически университет - Варна, София примерно, млад специалист, без опит, айде покажи ми къде ще започнеш работа в БГ фирма с 50-55000 долара НАЧАЛНА годишна заплата. Това е стандарта за Америка и Европа. Дай да ги видим тез хора, дето по твоите думи трябва да взимат по 500,000 (10 пъти) или 5,000,000 долара(100 пъти повече) годишно като млади специалисти. Ако искаш може да дадем пример и със старите специалисти, с изграден опит и квалификация??? И не ми показвай някакви измислени обяви дето плащат по няколко хиляди заплата, а като потърсиш фирмата в гугъл хич я няма и е световно неизвестна, обява направена да гони интернет трафик.

Прав си, и в този форум може да има "наши хора", и сигурно има, които пишат 24/7 за да налапат нещо от закъсал ипотекар



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-17 11:57 от PER0.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
17-10-2011 - 12:21:26
Quote
Атанас Янев


Отдавна се знае обаче кои са от друтите - тея, дето 1300 евро за панелка в Люлин, образно казано, им се видя без пари.
И така е редно.

Ами не знам, няма да коментирам конкретната цена, само да питам дали е нормално да се счита, че 500-600лв е нормална заплата, при цена на живота равна с тази в Европа, и по скъпо от Америка - горива, коли, дрехи, обувки, храна, и една десета от техните заплати???? Щом това е масово явление, значи е общоприето. Ако цената на м2 жилищна площ е 10000Е и това са масовите цени, значи това е общоприето и нормално за обществото!!! Парадоксите водят до парадокси, те са следствие един от друг, но това е реалността, независимо от желанията на този или онзи.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
17-10-2011 - 13:09:56
Никога не съм се интересувал от заплатите, никога не съм бил на твърда заплата и честно казано - не ме интересува кой колко взима, имам си по-интересни от тези клюкарски занимания. Още по-малко да съм завършил тоя конвеер за бачкатори, наречен ТУ. Заплатите, които давам, съм оставил други, компетентни, да ги определят, и до тук.

Ако някой взима 500-600 лева на месец - лошо за него, да се вземе в ръце и да си потърси неговото.

Или не е компетентен (дори да има 1000 дипломи), или го е шубе да си поиска своето. Едно от двете е - не може да има трети вариант. Света е голям и спасение дебне от всякъде. Ако ще и друг град, държава, континент и прочее.
Една приятелка бачкаше на 400 лева заплата доскоро. Поговорихме. Напусна работа. След 3 месеца си намери СЪЩАТА работа (секретарка, по модерно - офис асиснет) за 1200 лева във Варна. В София цифрите предполагам ще са в пъти по интересни.
Ако на някой нещо не му говори това - проблема е негов.

Моя годишен доход не е твоя работа, нито на никой от пишещите тук.

Няколко пъти, черно на бяло, тук се написа какво са свободни пари и какво се прави с тях, както и какво са пари за или от ипотека - ако това не ви говори нищо - отново проблема е ваш, не го правете световен проблем. Той си е лично ваш.

За мен 500-600 лева заплата не е работа, точно толкова, колкото и не е нормално квадрат на майната си в България да е 1300 евро.
Уви, живота показа, че и двете неща, към момента, са факт. Това е реалността, както си написал.

Но не е ничии проблем това, че някой идиот с 800 лева заплата преди 4 години е купил на 1000 евро, и то с ипотека с изгодна лихва от над 8%.
Винаги е имало и ще има преебани, факт.

Жалко, че в България преебаните са инвалидите, пенсионерите и сираците.
Другото е поправимо.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
17-10-2011 - 14:15:09
Quote
Атанас Янев
Никога не съм се интересувал от заплатите, никога не съм бил на твърда заплата и честно казано - не ме интересува кой колко взима, имам си по-интересни от тези клюкарски занимания. Още по-малко да съм завършил тоя конвеер за бачкатори, наречен ТУ. Заплатите, които давам, съм оставил други, компетентни, да ги определят, и до тук.

Янев, заплатата, която получаваш на запад винаги е била нещо строго конфиденциално, тук позна. Кой колко взима си е само негова работа, на мениджера и на HR отдела. Но какво значи конвейер за бачкатори??? Това е целта на всяко учебно заведение, дали бачкаш като прост работник, или директор на голяма фирма, ти все си бачкаш в твоята област!!

Ако някой взима 500-600 лева на месец - лошо за него, да се вземе в ръце и да си потърси неговото.

Или не е компетентен (дори да има 1000 дипломи), или го е шубе да си поиска своето. Едно от двете е - не може да има трети вариант. Света е голям и спасение дебне от всякъде. Ако ще и друг град, държава, континент и прочее.
Една приятелка бачкаше на 400 лева заплата доскоро. Поговорихме. Напусна работа. След 3 месеца си намери СЪЩАТА работа (секретарка, по модерно - офис асиснет) за 1200 лева във Варна. В София цифрите предполагам ще са в пъти по интересни.
Ако на някой нещо не му говори това - проблема е негов.

Тук става въпрос за нещо друго. Естествено, че ако някой взима 5-600 лв е нормално да си търси друга работа. Ненормалното е, че освободеното място се предлага отново за 5-600лв, и ще се заеме от някой друг!! Така цикъла се затваря. Някой друг ще заеме мястото на твоята позната!!! Ще стои няколко месеца и всичко се повтаря!! Нима очакваш качествена работа от еднодневки?? И не си прав, че не е компетентен, или го е шубе. Толкова компетентни хора, които не ги е шубе предпочетоха да се махнат от БГ, вместо да превиват гръб пред някой кретен.

Моя годишен доход не е твоя работа, нито на никой от пишещите тук.

Няколко пъти, черно на бяло, тук се написа какво са свободни пари и какво се прави с тях, както и какво са пари за или от ипотека - ако това не ви говори нищо - отново проблема е ваш, не го правете световен проблем. Той си е лично ваш.

За мен 500-600 лева заплата не е работа, точно толкова, колкото и не е нормално квадрат на майната си в България да е 1300 евро.
Уви, живота показа, че и двете неща, към момента, са факт. Това е реалността, както си написал.

Жалко, че в България преебаните са инвалидите, пенсионерите и сираците.

Преебани са всички Янев!! Ако ти преебеш някой днес, утре ти си наред да бъдеш преебан. България - страната на преебаните!!! А инвалидите, пенсионерите и сираците няма кого да преебат, защото са последни в класацията. Така се разбира капитализма в БГ-то!! Смешници!! В Америка е капитализъм, но след 10 години работа получаваш право на пенсия при навършване на възраст. В БГ-то да си скъсаш г-за от работа получаваш един голям Х-Й след 40 г работа!!

Но не е ничии проблем това, че някой идиот с 800 лева заплата преди 4 години е купил на 1000 евро, и то с ипотека с изгодна лихва от над 8%.
Винаги е имало и ще има преебани, факт.

Не е точно така. Отново пример с Щатите: Ако се издъниш- ще ти вземат ипотекирания имот и дотам. Може да имаш 10 други имота - тях не ги пипат. Банката да е преценила каква сума може да ти отпусне, и съответно ще продаде ипотекиран имот на възможната максимално цена за да си върне активите. Нарушаваш си кредитната история, но и това е само за няколко години. Това е твоята защита - издънваш се, опарваш се, но имаш нов шанс да си оправиш живота. В БГ-то - гонят те до дупка, всичко което имаш ти взимат, спестявания, други имоти заминават. Далавери - защото гледат да продадат ипотекирания ти имот на минимална цена на някой "наш" човек, и после да те подгонят за всичко останало което имаш. И това ли е "нормално" според вас, да няма закон за фалита на физическите лица???

Другото е поправимо.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
17-10-2011 - 14:34:16
Перо, стига глупости. Имаш десет имота и не връщаш??? Това със сигурност го няма в Щатите.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
17-10-2011 - 14:47:45
Quote
Imotko
Перо, стига глупости. Имаш десет имота и не връщаш??? Това със сигурност го няма в Щатите.

Imotko, имота се продава от банката, когато е ипотекиран. Ако не е ипотекиран няма основание да се продава. В противен случай няма никаква разлика между ипотекиран, и неипотекиран имот, щом всичко заминава, както е в БГ-то
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход