Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Навлизаме във фаза 12 на имотния балон

Публикувано от greenbul 
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-10-2011 - 15:01:57
Пък вие не разбрахте, че няма картинка или сила, която да накара Иван Петров Иванов да ви подари апартамента си без пари.
Та молете се там на картинката по пет пъти на ден и това е.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-10-2011 - 17:21:28
Глей ся...преди близо година и половина гледах един апартамент с офертна цена май беше 220 000 евро. Казвам да ти дам 160 000 евро и да ми го продадеш. Само дето не ме набиха. В момента апартамента (след повече от година и половина ) все още се продава....Познай каква е офертната цена в момента...150 000 (сто и петдесет хиляди евро) Евро...


Quote
Imotko
Пък вие не разбрахте, че няма картинка или сила, която да накара Иван Петров Иванов да ви подари апартамента си без пари.
Та молете се там на картинката по пет пъти на ден и това е.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-10-2011 - 17:38:25
Quote
tuomas
Глей ся...преди близо година и половина гледах един апартамент с офертна цена май беше 220 000 евро. Казвам да ти дам 160 000 евро и да ми го продадеш. Само дето не ме набиха. В момента апартамента (след повече от година и половина ) все още се продава....Познай каква е офертната цена в момента...150 000 (сто и петдесет хиляди евро) Евро...


Quote
Imotko
Пък вие не разбрахте, че няма картинка или сила, която да накара Иван Петров Иванов да ви подари апартамента си без пари.
Та молете се там на картинката по пет пъти на ден и това е.

Скоро ще го видиш офериран за 100 000 и накрая ще го прадат за 75 000. Ама какво са 75 000 евро за Имотко. Той на това му казва без пари.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-10-2011 - 17:47:46
Quote
greenbul
Quote
greenbul
Quote
greenbul
Quote
greenbul
Уважаеми съфорумци. За мен е чест да ви известя, че навлизаме във фаза 13 на имотния балон:

Европейските банки трябва да продадат активи за 1,5 трлн. евро заради кризата[/color]



Quote
Леон Блек, ръководител на компанията за дялово инвестиране Apollo Global Management

Ще има големи разпродажби и те вече започнаха
Правителствените дългове заедно с високата безработица и слабия жилищен пазар тласкат региона към рецесия.
Притесненията относно дълговете на Гърция, Португалия, Испания и вероятно Италия ще накарат банките да продават цели компании, ипотечни заеми и проблемни кредити.

Внимание и МВФ потвърди навлизането във фаза капитулация, после да не кажате, че не сте или предупредени: "МВФ обяви навлизане в опасна фаза"

Внимание и Брюксел също потвърди навлизането във фаза капитулация, после да не кажате пак, че не сте или предупредени: "Брюксел призна риск за банките в ЕС"

Quote

Нарастващият дълг в еврозоната поставя под заплаха световната икономика, предупредиха МВФ и Европейската комисия, засилвайки натиска върху европейските банки да увеличат капитала си Дълговата криза може да доведе до необходимост от рекапитализация за повече банки

Рецесията пак ще удари Европа догодина

И все пак разпродажби ще има. Язък за целия напън на ъперите дето от две години припяват, че банките не продават. Не продават, не продават ама всичко е до време. Фаза капутулация е неизбежна фаза от развитието на имотния балон, колкото повече се бави, а тя вече доста се забави, толкова по-дълбока ще е фаза отчаяние.

Ето ви и храната за днес: Започва разпродажба на банкови активи

Quote

Този радикален подход, начело на който застават френските „Париба” и „Сосиете Женерал”, ще бъде копиран от кредиторите в Италия, Испания и Германия, обявиха банкери.
„Защо трябва да набираме капитал при тези (занижени цени на акциите) нива?”, коментира управителят на една европейска банка.

Накратко имаме подценена борса и наценени имоти. Ха сега познайте банките какво ще предпочетат ...
Ще има май разпродажби, но да видим до колко ще е спада при нас ?
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-10-2011 - 18:10:13
Quote
tuomas
Глей ся...преди близо година и половина гледах един апартамент с офертна цена май беше 220 000 евро. Казвам да ти дам 160 000 евро и да ми го продадеш. Само дето не ме набиха. В момента апартамента (след повече от година и половина ) все още се продава....Познай каква е офертната цена в момента...150 000 (сто и петдесет хиляди евро) Евро...


Quote
Imotko
Пък вие не разбрахте, че няма картинка или сила, която да накара Иван Петров Иванов да ви подари апартамента си без пари.
Та молете се там на картинката по пет пъти на ден и това е.

Глей ся, тоя апартамент и тогава си е струвал 150 000 евро, колко струва сега не знам. Такива от по 150 000 най ще страдат от спада, защото хората, които имат толкова пари, отдавна си имат и съответните имоти, даже са им в повече. Затова примерът не е много удачен. Елементарно.
Ама чак да го продадат за 75 000 никога няма да се случи.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-10-2011 - 20:29:34
avatar
Quote
tuomas
Глей ся...преди близо година и половина гледах един апартамент с офертна цена май беше 220 000 евро. Казвам да ти дам 160 000 евро и да ми го продадеш. Само дето не ме набиха. В момента апартамента (след повече от година и половина ) все още се продава....Познай каква е офертната цена в момента...150 000 (сто и петдесет хиляди евро) Евро...

Да позная ли, че и сега няма да дадеш и стотинка, и няма да купиш?smoking smiley
Да позная ли, че си от туристите, дето много искат с гид да обикалят, ама такъв- залухан, та да не се усети, че практикуваш хоби ?:]
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-10-2011 - 20:42:16
Quote
камелия
Quote
tuomas
Глей ся...преди близо година и половина гледах един апартамент с офертна цена май беше 220 000 евро. Казвам да ти дам 160 000 евро и да ми го продадеш. Само дето не ме набиха. В момента апартамента (след повече от година и половина ) все още се продава....Познай каква е офертната цена в момента...150 000 (сто и петдесет хиляди евро) Евро...

Да позная ли, че и сега няма да дадеш и стотинка, и няма да купиш?smoking smiley
Да позная ли, че си от туристите, дето много искат с гид да обикалят, ама такъв- залухан, та да не се усети, че практикуваш хоби ?:]

Що .... а ти ако си ще купиш ли ? smiling smiley
Нали не мислиш, че след година ще струва повече ?
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-10-2011 - 20:51:21
avatar
Quote
status
Що .... а ти ако си ще купиш ли ? smiling smiley
Нали не мислиш, че след година ще струва повече ?

Ако ми трябва, ако имам възможност, ако ми хареса толкова, че да го почувствам " мой", ще го купя.
Ако все ме е страх да не настина или да не се мина, цял живот ще вися под наем и ще пищя колко е скъпо всичко.:]
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-10-2011 - 21:07:40
След година и да струва по-малко, няма да се продава.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
13-10-2011 - 21:37:53
Quote
tuomas
Глей ся...преди близо година и половина гледах един апартамент с офертна цена май беше 220 000 евро. Казвам да ти дам 160 000 евро и да ми го продадеш. Само дето не ме набиха. В момента апартамента (след повече от година и половина ) все още се продава....Познай каква е офертната цена в момента...150 000 (сто и петдесет хиляди евро) Евро...


Quote
Imotko
Пък вие не разбрахте, че няма картинка или сила, която да накара Иван Петров Иванов да ви подари апартамента си без пари.
Та молете се там на картинката по пет пъти на ден и това е.

И това нищо ли не ви говори?

Естествено, че през 2008 г. няма да ти го дадат на 220 хил, а сега са готови на 150хил. и го правят, за да спечелят. Без значение дали е строител или хора, по простата причина, че покупателната способност на тези пари в двата момента е различна! Все едно дали е обърната в парцели или други апартаменти! На практика те продават на същата цена. Страитеялт с тези пари тогава е щял да купи 300 м2 и сега ще купи 300 м2, хората 4 евтини панелни, а сега може и 5 да купят. Чаткаш ли пиниза? Въпросъг е риторичен, нито чаткате нещо, нито има такъв реален пример. Да не говорим, че себестойността на тези "скъпи и големи" апартаменти е такава, че могат да се правят всякакви намаления.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход