Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Навлизаме във фаза 12 на имотния балон

Публикувано от greenbul 
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
23-09-2011 - 17:56:31
avatar
Quote
bashbroker
Брокерите не правят прогнози, те посредничат при покупко-продажбата на имоти. Тези приказки "ще" това, "ще" онова, мрачните прогнози за бъдещето, са за вас - неуспели и безимотни ревльовци, дето си умирате от кеф при всяка лоша новина, която не ви касае пряко.

Дичо,
брокерите правят прогнози! Непрекъснато се вземат интервюта от брокери от агенции / платени от самите брокери /. Всички публикации отнасящи се до НИ са от брокери и те са си платили, за да ги излъчат по Тв или да бъдат публикувани в пресата. Няма случайно интервюирани и показани по Тв хора ! Как не ме спряха мен веднъж, да ме питат, за да кажа истината - "Царят е гол !" Бг имотчетата са обречени - депопулация в Бг стан, 90 % собственици, безработица, нулево търсене, огромно предлагане, а сега и сагата с гръцките банки. Почнат ли да разпродават, само един да почне, веднага другите банки ще последват. Цените - яко надолу ! Сделки за вас брокерите няма да има - всичко през ЧСИ ! То, не че сега има - ти лично по цял ден киснеш във форума, какво по - показателно от това. Ако смяташ да се пенсионираш като брокер - няма да стане. Вече си на 52 и не знам къде ще те вземат обаче като нищо не можеш да правиш. Преди 2 години те предупредих да смениш попрището, вече май е късно обаче. Все пак ти желая късмет, ще ти е много нужен !

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
23-09-2011 - 18:14:13
drakkar, после защо ви наричам комплексари ? Ами ето защо -" Как не ме спряха мен веднъж, да ме питат, за да кажа истината - ", кой си ти неизвестний, че да питат теб, какво знаеш за пазара на имоти ? Освен това съм на 57 и мога да се пенсионирам когато си поискам, засега ми е добре така, работа колкото щеш.
А ти като знаеш достатъчно за мен, защо плещиш глупотевини - "ти лично по цял ден киснеш във форума" ?Не, не кисна по цял ден, тук съм по-малко от повечето от вас, на всичкото отгоре тук се дискутира случващото се в моята , не в твоята работа, на всичкото отгоре би трябвало да знаеш, че съм шеф и давам хляб на 14 човека в три вида бизнес, та не ме мисли, няма нужда някой да ме взима на работа.?! Преди време го написах, ще го повторя заради теб - разликата между брокерите и вас е тази, че ние знаем по-добре от всеки друг какво се случва днес на пазара на имоти, а вие си въобразявате, че знаете какво ще стане утре, или след време.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
23-09-2011 - 19:21:12
Quote
bashbroker
Брокерите не правят прогнози, те посредничат при покупко-продажбата на имоти.

По-скоро седят по средата, отколкото да посредничат.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
24-09-2011 - 13:52:17
Quote
bashbroker
би трябвало да знаеш, че съм шеф и давам хляб на 14 човека в три вида бизнес, та не ме мисли, няма нужда някой да ме взима на работа.?! Преди време го написах, ще го повторя заради теб - разликата между брокерите и вас е тази, че ние знаем по-добре от всеки друг какво се случва днес на пазара на имоти, а вие си въобразявате, че знаете какво ще стане утре, или след време.
Мноу си се разгърнал бре?! Три вида бизнес!!! Аз се мъча само с един.....изоставам явно, бахти кривата нива.......
Значи, даваш хляб на твоите....аз и в тва съм сбъркал явно.....аз на моите им давам пари, пък те вече мое и хляб да си купуват, мое и друго, не ги следя честно казано!
Относно пазара: днес кво става и баба ти знае, и ние знаем! Нищо не става, е тва става! Затишие пред цунами, е тва става!
Бъдещето, и то нещо взе да се очертава.

.............РЪСТ ДО ДВА МЕСЕЦА!!!!!!!!!!!!!!!!!!.......................................

Шегувам се, бе хора! Малко хумор нема да навреди!
Най-поробено е тва стадо, което изобщо не осъзнава, че е поробено и живее с илюзията, че е свободно! Тва го е казал Гьоте, сигурно и тогава е имало имотен балон или некъв друг балон........мечовете и доспехите май са били силно надценени и после е имало бяк ту нормал.......
След като ти на 57 години се заяждаш като пубертет, мое да ти кажа, че даже циганчетата по кръстовищата дет мият стъклата на колите знаят, че пазара на имоти е финиширал за неопределено време!
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
24-09-2011 - 14:00:14
avatar
Quote
darkside
............. даже циганчетата по кръстовищата дет мият стъклата на колите знаят, че пазара на имоти е финиширал за неопределено време!

Много песимизъм бе човек.
Всяка седмица има сватби, хората имат нужда от семеен дом.
Други планират строеж на вила.
Строителите разчитат на такива хора.
Живота си тече, макар и с по-бавни темпове.

Относно кризата, никой от форумците не се е оплакъл от спад на оборот и доходи.
Аз например кризата я усещам на гърба си, но се радвам че съм единствен.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
24-09-2011 - 14:32:57
Quote
darkside
Quote
bashbroker
би трябвало да знаеш, че съм шеф и давам хляб на 14 човека в три вида бизнес, та не ме мисли, няма нужда някой да ме взима на работа.?! Преди време го написах, ще го повторя заради теб - разликата между брокерите и вас е тази, че ние знаем по-добре от всеки друг какво се случва днес на пазара на имоти, а вие си въобразявате, че знаете какво ще стане утре, или след време.
Мноу си се разгърнал бре?! Три вида бизнес!!! Аз се мъча само с един.....изоставам явно, бахти кривата нива.......
Значи, даваш хляб на твоите....аз и в тва съм сбъркал явно.....аз на моите им давам пари, пък те вече мое и хляб да си купуват, мое и друго, не ги следя честно казано!
Относно пазара: днес кво става и баба ти знае, и ние знаем! Нищо не става, е тва става! Затишие пред цунами, е тва става!
Бъдещето, и то нещо взе да се очертава.

.............РЪСТ ДО ДВА МЕСЕЦА!!!!!!!!!!!!!!!!!!.......................................

Шегувам се, бе хора! Малко хумор нема да навреди!
Най-поробено е тва стадо, което изобщо не осъзнава, че е поробено и живее с илюзията, че е свободно! Тва го е казал Гьоте, сигурно и тогава е имало имотен балон или некъв друг балон........мечовете и доспехите май са били силно надценени и после е имало бяк ту нормал.......
След като ти на 57 години се заяждаш като пубертет, мое да ти кажа, че даже циганчетата по кръстовищата дет мият стъклата на колите знаят, че пазара на имоти е финиширал за неопределено време!

Брееее, то много бизнесмрн у този форум. А България вървяла на зле.....нещо не се вързва. А за ръста сме на едно мнение, но дай да се изтъркули и зимата, че тогава. Още пари имам за инвестиране и требе време.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
24-09-2011 - 14:44:13
Tzars, всички имат проблеми. Ако някой във форума твърди обратното, просто е мноу срамежлив и не мое да си признае...Изключвам башброкера, той нема проблеми и никога не мое да има. Както сам каза, не мое да си дигне главата от работа....

Инфлацията е хубаво нещо в определени граници. Бизнеса работи, ползва кредити, има и за банката, има и за джоба, колелото се върти във вярната посока - ръст!!!
Хиперинфлацията е лошо нещо, парите губят срещу вещите, имотите, храните, горивата. Притежаването им запазва стойността на парите ви. Процеса е бърз, националната валутка олеква, олеква, па спира щото има и международен пазар все пак!

Дефлацията, ако не бъде овладяна бързо, е смъртната присъда на една икономика......едрогабаритните стоки губят пазарна си цена (не стойността) . .. В момента има ли дефлация, или ме лъжат очите? Бавен процес, времетраене" Х".

Стагфлацията е още по-лошо нещо. Тука имаме вече инфлация (горива, храни, всичко от първа потребност) и дефлация (имоти, автомобили, мебели, всичко свързано с еднократно купуване) едновременно. Ежедневните разходи изсмукват все повече средства, несигурност, безработица поради свиване на потреблението. (съответно всеки бранш освобождава хора поради свиване на производството, предмета на дейност).
В такава ситуация икономиката се свива с бързи темпове до границите на потребление на ръба на оцеляването. Оттам насетне времетраенето е "Х"+.
Излизането зависи от частния сектор, на който в момента му се ебава мамата, но не без подкрепата на държавата (банките)! Тва не е нещо ново за капитализма. Но за България от 1939-та година насам мое да е нещо съвсем ново и непознато.....а от непознатото не мое да ги е страх, щото още не са го изпитали. Следващия път ще ги е по-страх..
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
24-09-2011 - 16:18:01
Навлизаме в нова, от българите създадена фаза - разрушение.
[news.ibox.bg]
И това е само началото - десетките години беззаконие и ненаказуемост на мутри, мафиоти, цигани - така наречените НЕДОСЕГАЕМИ вече стигна прага на търпимост. И кризата много помага - не може само да се самоубиват хората = ще тряпят и богопомазаните ....


От страна на имотите = палатите на Цар Киро в Катуница вече не струват и скъсано левче - Вие смятайте колко е на квадратен метър.
И това е само началото. България няма да се затрие
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
24-09-2011 - 17:40:42
Quote
darkside
Tzars, всички имат проблеми. Ако някой във форума твърди обратното, просто е мноу срамежлив и не мое да си признае...Изключвам башброкера, той нема проблеми и никога не мое да има. Както сам каза, не мое да си дигне главата от работа....

Инфлацията е хубаво нещо в определени граници. Бизнеса работи, ползва кредити, има и за банката, има и за джоба, колелото се върти във вярната посока - ръст!!!
Хиперинфлацията е лошо нещо, парите губят срещу вещите, имотите, храните, горивата. Притежаването им запазва стойността на парите ви. Процеса е бърз, националната валутка олеква, олеква, па спира щото има и международен пазар все пак!

Дефлацията, ако не бъде овладяна бързо, е смъртната присъда на една икономика......едрогабаритните стоки губят пазарна си цена (не стойността) . .. В момента има ли дефлация, или ме лъжат очите? Бавен процес, времетраене" Х".

Стагфлацията е още по-лошо нещо. Тука имаме вече инфлация (горива, храни, всичко от първа потребност) и дефлация (имоти, автомобили, мебели, всичко свързано с еднократно купуване) едновременно. Ежедневните разходи изсмукват все повече средства, несигурност, безработица поради свиване на потреблението. (съответно всеки бранш освобождава хора поради свиване на производството, предмета на дейност).
В такава ситуация икономиката се свива с бързи темпове до границите на потребление на ръба на оцеляването. Оттам насетне времетраенето е "Х"+.
Излизането зависи от частния сектор, на който в момента му се ебава мамата, но не без подкрепата на държавата (банките)! Тва не е нещо ново за капитализма. Но за България от 1939-та година насам мое да е нещо съвсем ново и непознато.....а от непознатото не мое да ги е страх, щото още не са го изпитали. Следващия път ще ги е по-страх..

Много книжки четеш, ама само отгоре-отгоре. Всеки знае разни определения на икономически думички, ама от думичките, до това да ти подаря един-два апартамента, има голяма разлика. Нещата, ако бяха толкова прости, въобще нямаше да се стигне до криза, до Гърция и прочие.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
24-09-2011 - 19:26:51
Определено не се наемам да кажа в коя фаза сме и ще падат ли или ще рипат Цените, ама вижте раздела "Жилищни кредити" -- последното мнение е от 15.09.2011. Днес е 24.09.2011 -- девет дни нищо.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-09-24 19:27 от Dimitar..
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход