Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 12:30:41
Петьо, живота е твърде кратък за да го пропиляваш в самосъжаление и отчаяние! Прави каквото ти харесва и умееш и нещата ще се подредят рано или късно. В България може да сме бедни, но администрацията преразпределя най- малък процент от благата, т.е. все някога това ще даде положителен резултат. Отрезвяването е факт и парите сменят собствениците си. В списъка на ЧСИ ще видиш точно хора, които не знаят стойността на парите и ги харчат за парцели на луната. Това е наложителен и необходим процес след двете глупави стъпки "реституция" и "приватизация".
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 13:12:19
Еййй, Жорес ... smiling smiley smiling smiley smiling smiley

Много ти е паднал гарда. smiling smiley

"когато видите корупцията да се възнаграждава, а честността да се превръща в саможертва - тогава трябва да знаете, че обществото ви е обречено."

Освен да ти се догади, не позволявай повече да те наранява. Горното е вярно, ама само в първия момент. Кой е прокопсал в дългосрочен план? Защо да е саможертва? Какво се жертва? Нищо. Абсолютни нищо, което си струва. Дори, обратното! Помисли и ще видиш, че е така. Обществото - кое? Та ние имаме две общества - успоредни. Изграждай си мислен игнор за дразнителите, изброени от теб. Когато успея, на мен ми помага. smiling smiley


Quote

Не е изключено да им се подготви и някакво обиране на кашетата, ако нещата тръгнат на зле в съюза, защото няма да има пред кой да се пази поведение.

Няма да е само за България. Случи ли се, цените ще тръгнат като по пързалка надолу. Няма кеш, няма и кредити.

Желая ти успех, каквото си намислил, и весели празници! smiling smiley

*drink1*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 13:53:21
Quote
Muza
Случи ли се, цените ще тръгнат като по пързалка надолу. Няма кеш, няма и кредити.

Желая ти успех, каквото си намислил, и весели празници! smiling smiley

*drink1*

Грешиш. Кеш и кредити има , но в ръцете на тези, за които имотите означават средство за производство.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 14:10:12
Quote
jores

Факт е че мислещите хора се изнесоха, факт е че [b]много мислещи хора ще[/b] отидат в цивилизования свят идните години.

Цъ, факт е:
1. Че не си се отказал от твърдението си за "достоверността" на текста. Това не е добър знак, също факт.
2. Очевидно пишеш на килограм по толкова важна тема. Доказателството - ами цитатът по-горе. В едно и също изречение успяваш да кажеш че "мислещиТЕ хора са се изнесли", като веднага следва мъдрото пророчество "много мислещи хора ЩЕ се изнесат...". На нас остава да се чудим как така ще се изнесат, при положение, че вече са се изнесли......
Смех!
:}
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 14:11:35
avatar
Quote
jores

Брат лоша работа е че неща, които се виждат с просто око са ни привикнали някой да благоволи да ни ги съобщава по телевизора.
Човек има емоционална страна, но но не трябва да забравя, че има и рационална. При добре работещ "софтуер" между тях има баланс и рационалната страна се активира на време. Външни дразнители печелят, като успешно объркват "софтуера" за да могат да използват както намерят за добре "хардуера" за това и баланса се нарушава при по - слаби версии.
Къде го това БГ гражданско общество и що за животно е щом не може да се идентифицира.
Човека ни го казва и се обосновава в прав текст, и какво ли трябва да се случи за да намерим сили и механизъм да контролираме собствената си съдба.

Жорес, нищо не ни е казал " човекът"!
Това е интервю- менте, но ако самочувствието ти се гради на това " какво ще кажат чужденците", значи имаш голям проблем.
Целият свят е пламнал, така че, спри да се самосъжаляваш.
Няма безизходно положение, има само пауза между две хрумвания.
Използвай я и продължавай- имаш всичко- младост и здраве.smiling smiley
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 15:15:31
Quote
Muza
Еййй, Жорес ... smiling smiley smiling smiley smiling smiley

Много ти е паднал гарда. smiling smiley

"когато видите корупцията да се възнаграждава, а честността да се превръща в саможертва - тогава трябва да знаете, че обществото ви е обречено."

Освен да ти се догади, не позволявай повече да те наранява. Горното е вярно, ама само в първия момент. Кой е прокопсал в дългосрочен план? Защо да е саможертва? Какво се жертва? Нищо. Абсолютни нищо, което си струва. Дори, обратното! Помисли и ще видиш, че е така. Обществото - кое? Та ние имаме две общества - успоредни. Изграждай си мислен игнор за дразнителите, изброени от теб. Когато успея, на мен ми помага. smiling smiley


Quote

Не е изключено да им се подготви и някакво обиране на кашетата, ако нещата тръгнат на зле в съюза, защото няма да има пред кой да се пази поведение.

Няма да е само за България. Случи ли се, цените ще тръгнат като по пързалка надолу. Няма кеш, няма и кредити.

Желая ти успех, каквото си намислил, и весели празници! smiling smiley

*drink1*

Муза здравей,
абе не ми е паднал гарда, но започнах много сериозно да се чудя какво правя още тук.
В момента даже в личен план съм повче от Ок, успях да разпродам всички собствени имоти и такива в които имам участие. Сега мога да купя същите на -20% от продажната ми цена, не че ще го направя. Спечелих европроект, който ми дава възможност в тези времена да доразвивам и разширявам започнатите начинания безпроблемно.

Може би съм в такъв етап, че не мога да се задоволя да съм Ок в куп с л...а, може би осъзнавайки, възможностите да живеем по - нормално се самоподтиквам да инвестирам част от времето си във форума и да провокирам мисъл някаква да потече.
Интервюто е менте няма спор никакъв, но съдържанието е абсолютно отражение на действителността през моя поглед и целта ми беше да акцентирам върху него.

Та в този ред на мисли съм замислил една инициатива, която смятам да споделя с част от мислещите според мен хора от форума каквато си ти.
Очаквай включване smiling smiley.
Поздрави,
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 15:27:39
Quote
ivorad
Quote
jores

Факт е че мислещите хора се изнесоха, факт е че [b]много мислещи хора ще[/b] отидат в цивилизования свят идните години.

Цъ, факт е:
1. Че не си се отказал от твърдението си за "достоверността" на текста. Това не е добър знак, също факт.
2. Очевидно пишеш на килограм по толкова важна тема. Доказателството - ами цитатът по-горе. В едно и също изречение успяваш да кажеш че "мислещиТЕ хора са се изнесли", като веднага следва мъдрото пророчество "много мислещи хора ЩЕ се изнесат...". На нас остава да се чудим как така ще се изнесат, при положение, че вече са се изнесли......
Смех!
:}

Ето сега го правя, не потвърдих за себе си достоверността на "интервюто", ако съм заблудил някой не е било съзнателно и моля да бъда извинен.
Подчертавам, че за мен в този материал има вложена много истина и начина на поднасяне ме провокира, може би защото съм на такава вълна.
Да познавам много мислещи хора от бизнеса, които се изнесоха. Казвам мислещити защото са го доказали с действията си и постигнатите резултати. Та нали човек е това което може да прави и успява да го материализира на доброволен принцип.
Познавам повече хора, които обмислят да затворят позиция в Бг и с направеното до момента да си бият камшика. Не говоря за хора, които не могат да си намерят работа тук или да се реализират, напротив.
В моето обкръжение, има съвсем малко хора с бизнес зависещ от бюджетни пари, е те не са от готвещите се за евакуация.
Ако идеята ти е да се заяждаш на дребно не ми се явяваш интересен.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 15:44:20
Quote
камелия
Quote
jores

Брат лоша работа е че неща, които се виждат с просто око са ни привикнали някой да благоволи да ни ги съобщава по телевизора.
Човек има емоционална страна, но но не трябва да забравя, че има и рационална. При добре работещ "софтуер" между тях има баланс и рационалната страна се активира на време. Външни дразнители печелят, като успешно объркват "софтуера" за да могат да използват както намерят за добре "хардуера" за това и баланса се нарушава при по - слаби версии.
Къде го това БГ гражданско общество и що за животно е щом не може да се идентифицира.
Човека ни го казва и се обосновава в прав текст, и какво ли трябва да се случи за да намерим сили и механизъм да контролираме собствената си съдба.

Жорес, нищо не ни е казал " човекът"!
Това е интервю- менте, но ако самочувствието ти се гради на това " какво ще кажат чужденците", значи имаш голям проблем.
Целият свят е пламнал, така че, спри да се самосъжаляваш.
Няма безизходно положение, има само пауза между две хрумвания.
Използвай я и продължавай- имаш всичко- младост и здраве.smiling smiley

Ками някой човек го е казал. Е не е холандския премиер и ако си изчела постовете ми щеше да отчетеш, че акцентирам върху съдържанието winking smiley.
!Самосъжалявам се? Ками осъзнай се. С цялото си включване се опитвам да кажа, че трябва да се предприемат действия и аз лично се подготвям да ги започна.
Самочувствието ми се гради на това което отчитам, като резултат и определено не ми липсва. От началото на кризата нещата при мен са нагоре въпреки множеството доброжелатели, които ще се радват да потъна обиждай ки ме на тъп идиот. /Имотко чакаш ли брат :]/

Ками преди време ти бях пратил един линк на лични, ще получиш още такива в следващото полугодие всичките с цел постигане на справедливост.
Лошото е че данъкоплатеца плаща за търпимостта си към безхаберието, което стъпва на плода на собственият му труд.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 15:47:56
Quote
jores




Интервюто е менте няма спор никакъв, но съдържанието е абсолютно отражение на действителността през моя поглед и целта ми беше да акцентирам върху него.


Понеже авторът на тези вдъхновени редове се прави на глухоням, нека отбележа поредните няколко неща:
1. Когато един текст е очевидно менте, не е добре да се представя като истина. Дори с добри намерения. Особено с добри намерения!
2. Оценката за съдържанието като "абсолютно отражение на действителността през моя поглед" е поредната инфантилна замашка. Защото същностното в цитираното менте не са фактите / въпреки тенденциозните хиперболизации, картината е по-скоро вярна, отколкото измислена!/, а отношението към тях, интерпретацията им!
Ето малък цитат, за да припомня как се интерпретират посочени факти:

Quote

Ще бъда прям, Вие нямате шанс, България няма шанс..

Това маразмено съждение съвпада с видяното през твоя "поглед"?!????
Че какви са тогава тия пуешки смехории за "инициативи" и прочее - ако наистина мислиш така, що щеш в България?
И този плужек, написал въпросния злобен антибългарски текст - него трябва да оценим като автор на позитивна провокация?
Хе, хе - майтапи!
:]
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 15:54:27
Quote
jores

Ето сега го правя, не потвърдих за себе си достоверността на "интервюто", ако съм заблудил някой не е било съзнателно и моля да бъда извинен.
Подчертавам, че за мен в този материал има вложена много истина и начина на поднасяне ме провокира, може би защото съм на такава вълна.
Да познавам много мислещи хора от бизнеса, които се изнесоха. Казвам мислещити защото са го доказали с действията си и постигнатите резултати. Та нали човек е това което може да прави и успява да го материализира на доброволен принцип.
Познавам повече хора, които обмислят да затворят позиция в Бг и с направеното до момента да си бият камшика. Не говоря за хора, които не могат да си намерят работа тук или да се реализират, напротив.
В моето обкръжение, има съвсем малко хора с бизнес зависещ от бюджетни пари, е те не са от готвещите се за евакуация.
Ако идеята ти е да се заяждаш на дребно не ми се явяваш интересен.
Поздравления за закъснялото признание!
Що се отнася до "мислещите хора" - и аз познавам такива, които се изнесоха или възнамеряват да се изнесат. Но това по никакъв начин не може да ме накара да твърдя едновременно, че "мислещиТЕ хора се изнесоха, а догодина много мислещи ще се изнесат". Не мога да го твърдя не само защото не познавам всички мислещи хора у нас, не само защото никой не ме е упълномощавал да говоря от тяхно име, а и защото, така формулирана, мисълта е чиста ГЛУПОСТ......Е, ти пак си се опитал да се измъкнеш от небраното лозе, в което сам се набута, чрез откровено бръщолевене. Както обичаш!
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.