Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Jim
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
25-11-2010 - 22:55:28
Quote
greenbul
Много бабешката ти е сметката. Не всички функции са линейни, че да предричаш 6-5-4 милиона. Истината е, че когато населението застарява линейно същото намаява експонециоално, пради това че от 6 милиона във фертилна възраст за били примерно 30% след това 25, след това 20 и т.н. ..............
Прав си, разбира се. Но тук има много хора (ъпъри-щастливи ипотекари), скарани с математиката и затова съм направил елементарни сметки. Във всеки случай изводът е повече от ясен...
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
26-11-2010 - 00:01:58
Моля някой по-можещ да пусне тука днешната статия от в."Труд", в която професора с мангалите го правят на бъзе и коприва.
И да видите пълната несъстоятелност на подобни писания.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
26-11-2010 - 07:34:25
Статията в Труд.

Не пропускайте и коментарите.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
26-11-2010 - 07:58:55
avatar
От птичи поглед си личи, че тази статия си е чисто поръчкова - не се базира на никакви факти, а само на емоциите на авторът й, който си е жив .. Циганин!


(Ще ме прощавате, братя роми, но като човек, раснал и в циганския квартал на Филиповци, много добре знам за какво става дума.)

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Jim
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
26-11-2010 - 13:55:10
Много ми се иска статията да е вярна, но уви, не е точно така. Първо, нищо не се казва за българите, там какво е положението и тенденцията. Коментара отдолу на Бианка е показателен, тя е била преброител и много цигани са се писали други. Да твърдиш, че у нас има около 400 000 цигани е смешно. Ако има пред вид само София, или само северозападна България, може би. А пък това направо ме разсмя: От три години насам ромската раждаемост не само не осигурява разширено възпроизводство на този етнос, но дори е под възпроизводството въобще. Сиреч, живородените деца са по-малко от умиращите - има отрицателен прираст. Ромските семейства все повече се ориентират към двудетен модел, а увеличаваща се част от тях не успяват да достигнат и до второто дете.
И наистина ли смъртността на децата при циганите е двойна? Не съм чувал за такава смъртност, да не говорим, че многото деца с аномалии, болни от редки болести и нуждаещи се от трансплантация са 99% българчета. Така че не съм убеден изобщо в по-високата смъртност - да, живеят при по-лоши условия, но са изключително закалени и жилави.
Дори и да приемем статията за 100% вярна и циганите не станат 3,5 млн. а си стоят 1 млн. това не променя факта, че българите спадат с бързи темпове, а те са потенциалните "купувачи"...
bah
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
26-11-2010 - 14:31:18
avatar
Quote
Jim
Да твърдиш, че у нас има около 400 000 цигани е смешно.

По повод изгонването от Париж на циганите, в БНТ някакъв испански високопоставен гост заяви:
При нас е по-лесно с адаптирането на испанските цигани спрямо тук.
При нас циганите са 1 % от населението, а при Вас (демек в България) - 10 %.
Това, ще рече = 700.000 пипъли.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
27-11-2010 - 00:09:05
Посочената от Димитър статия на Трут е доста елементарна. Четох и др. статии на въпросният професор и трябва да се съглася, че в много отношения е сложил точно "пръст в раната". Това за липсата на законност и чувство на безнаказанос у мангалите е точно. Също липса на политическа воля и кураж у всички "демократични" правителства да прилагат закона еднакво за всички граждани. Според мен основна вина за създалото се положение с циганите носят ВСИЧКИ български политици и "държавници". Но от друга страна българите сме станали безразлични към всичко като някои дебили. Всички ние им плащаме социалните помощи, но освен да плюем под сурдинка нямаме кураж и мъжество да се изправим и ударим по масата. Лошото е че това напрежение което трупа българина ще избие внезапно като цирей и ще има много, много мъка, най-вече за манго.
А че няма да станем малцинство в родината си няма, минали сме и през по-тежко.

Хайде със здраве и горе главата, НО правете деца!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
27-11-2010 - 13:22:38
В ъв вторник,срядя и четвъртък ми се наложи да ходя в болница в провинцията която обслужва около 60 000 човека,АГО-то се намираше до интензивното. Пълни глупости са това че на всеки 4 ромчета се ражда 1 бг, според мен е повече като 7,8 към 1, за 3 пълни дена само циганки и мангали седяха и там и влизаха,санитарките и някои дори от сестртите са циганки, говорим за район който би трябвало да се води от най чистите спрямо мангалите. Преди 20 години имаше 1 блок и 5-6 къщи със цигани, сега същото но умножено по 20. Че ще е.ат майката на имотите това е ясно,дори не ми се пише по тая тема,останали са няколко болни мозъка с ипотеки и това е. всеки с малко мозък трябва да се насочи към терминал 1 за напускане, офанзивата е на международно ниво, В 60-та страница сме, КОЛКО страници още трябва да се изпишат за да се осъзнае какво е решението на проблема. Не го правете за вас, направете го за децата си,НЯМА ДА СТАНЕ ПО ДОБРЕ РАЗБЕРЕТЕ. Аз чакам малко да отмине бурята и да разпродам,зор и ипотеки нямам и съм със двоен статут и ви го казвам, сега е момента да се подготвите за спасение, ще дойде ден в който те ще имат повече права от всички нас. Никой няма да се интегрира никъде,забравете, но тяхната популация ще расте,1+1=2 но 2+2 не е 3 и и така нататък. В българия до момента ВИ лъжат с стъкмистика и платени и поръчкови статии и проучвания. Безработицата е към 30% а не 9,5, мангалите са към 1,5 мил а не 700х. . Тъй като финансовото положение на Б-я едва ли ще се подобри с темповете с които го прави европа много хора ще мигрират. Миграцията е предпоставка за превръщането и в Емиграция. Един път установиш ли се със семейството си, вземате що годе добри доходи ела та гледай как ще се върнат обратно. 21 лъгаха народа и това ще продължи,не знам колко още , но пригответе си ПЛАБ Б за да няма БАУ, имотите ще са ви последната грижа,много хора ще са в положение в което и да искат вече няма да могат. Много лошо е да си лъган 20 години и сега да знаеш че щеш не щеш трябва да се примиряваш, но много по лошо е да гледаш още 20 години как собствените ти деца се мъчат, това не го пожелавам на нито един родител, не мислете за вас а за тях. Ако имам 2 апартамента и 2 деца и трябва да направя избор между това да им дам бъдеще от по рано и да загубя апартаментите или да си заровя главата и да се надявам че ще се променят нещата и 1ден да гледам как деца ми ще се тормозят, ТУХЛИТЕ ДА ГО ДУХАТ.:g:
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
27-11-2010 - 14:21:44
peterbg, не виждам за какво е цялото това словоизлияние? Границите са отдавна отворени. Може би си търсиш компания в чужбина, но там отдавна има изградени български общности, с които можеш да комуникираш в по голяма или по малка степен. Та за какво е цялата тази тирада? 98г -2000г много хора заминаха и много си изпопродадоха имотите, и какво от това? Нацията си съществува. Нито ще си първия, нито последния. Сякаш се молиш да те пуснат на границата. Самолети колкото искаш, дестинации колкото искаш
Jim
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
27-11-2010 - 23:23:28
Пер0, а ти нещо смислено казваш ли по темата и изобщо? На мен не ми харесва идеята за самолета на Петербг, надявам се, че има механизми да се промени посоката в демографията. Например да се спре всякакво майчинство - това стимулира само циганите, изобщо не влияе на българите, най-богатите ми познати са с 1 дете. Може да се назначават на държавна работа само българи с 2 и повече деца. И други такива. Но само с плюене, с безмислени фрази от рода на "винаги сме оцелявали" няма да стане. Поразходи се в северозападна Б-я и виж колко си съществува нацията. А и на много други места, където българите са малцинство и на изчезване....
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.