Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
29-08-2010 - 16:09:53
Обетованата земя 2
Добро утро Канада
С поздрав за Тротттко




„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
29-08-2010 - 16:18:56
Quote
Geto
Обетованата земя 2
Добро утро Канада
С поздрав за Тротттко

Добре де,
идиоти има навсякъде. Пр. Кен Лий

Какво общо има с Канада и живота там 1 идиот в MUSIC IDOl? Примерът ти за мен е несъстоятелен, Гето. *xxx*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-08-29 16:21 от antoninus_pius.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
29-08-2010 - 16:47:13
Quote
antoninus_pius
Quote
Inform
Тези, които се надяват на повишаване на жилищното кредитирани ще се радват да научат, че жилищните кредити в Румъния се увеличиха от 24,328.03 милиoнa леи в края на 2009г. до 27,444.50 милиoнa леи в края на юли 2010г.
Обаче неприятният детайл е, че в края на 2009г. в Румъния жилищните кредити бяха едва по-малко от 5% от нейния БВП, докато в България тогава бяха вече над 14% от БВП. :]
[www.bnro.ro]

Откъде знаеш защо са теглили кредити - и цитираният от теб източник и този от мен може да говори само за едно - румънците идват да купуват имоти в България. При руснаците е по-сложно - идват веднъж в годината да летуват и тогава купуват. А румънците идват да напазаруват от Метро и заедно с това купуват НИ в Русенско и Видинско. Все пак и устройването у нас си е емиграция. *beer**drunk*clap:
Очаквайте повишение на цените в тези 2 области. *book**yes**ok*

Вероятно някакъв дял от отпуснатите на населението в Румъния жилищни кредити са инвестирани в България. Обаче едва ли е значителна сума, защото все пак от началото на 2010г. до края на юли 2010г. банките в Румнъния са отпуснали жилищни кредити за около 3,116 милиона леи или при среден курс от 4.166 леи за евро през този интервал това означава над 748 милиона евро или над 1.46 милиарда лв.

[sdw.ecb.europa.eu]
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
29-08-2010 - 20:34:38
Вижте това видео. Доста любопитно за мен, а и до някъде свързано с темата за имоти, пари ........
[ca.news.yahoo.com]

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
29-08-2010 - 21:35:16
avatar
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
29-08-2010 - 22:02:09
avatar
Budala, добре си ги изложил линковете от вестника. Всяка статия е в общи линии вярна.
Обаче, животът върви напред и щем нещем, трябва да се борим (тези дето сме тука).
Дай да се изнесем всичките "бели" и да оставим на произвола цяла една държава - не става така.
Трябва един Пиночет, здрава ръка, закони, бачкане и полека лека - в Европа.
Оказва се, че 2 млн човека хранят 7,5 млн. население.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
30-08-2010 - 01:42:34
Quote
TZARS
Budala, добре си ги изложил линковете от вестника. Всяка статия е в общи линии вярна.
Обаче, животът върви напред и щем нещем, трябва да се борим (тези дето сме тука).
Дай да се изнесем всичките "бели" и да оставим на произвола цяла една държава - не става така.
Трябва един Пиночет, здрава ръка, закони, бачкане и полека лека - в Европа.
Оказва се, че 2 млн човека хранят 7,5 млн. население.

За съжаление в частния сектор в края на юни 2010г. работят по-малко от 1.7 милиона души и затова само 1.7 милиона души осигуряват прехраната за цяла България. :]

[www.nsi.bg]
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
30-08-2010 - 05:19:58
avatar
Quote
TZARS
Budala, добре си ги изложил линковете от вестника. Всяка статия е в общи линии вярна.
Обаче, животът върви напред и щем нещем, трябва да се борим (тези дето сме тука).
Дай да се изнесем всичките "бели" и да оставим на произвола цяла една държава - не става така.
Трябва един Пиночет, здрава ръка, закони, бачкане и полека лека - в Европа.
Оказва се, че 2 млн човека хранят 7,5 млн. население.

Не бих искал да бъда разбран неправилно. Независимо ,че 2/3 от живота си съм живял извън България, никога в живота си не съм се определял за някакъв друг освен българин,не съм променял името си след получаване на гражданство (1984год.moody smiley),синът ми е Кирил ( приятелите му го наричат Kris with a "K"smiling smiley ), независимо, че съпругата ми е немкиня и мисля, разбирате какви противоречия възникват в такъв случайsad smiley.Внучката ми носи благозвучното българско име Елица (снаха ми и казва Liz, но по Свидетелство за Раждане си е Elitza),Преди да се установим със съпругата ми в САЩ , сме живели 9 години в ГФР ( Niedersachsen),запознат съм с живота там (краят на 70 и началото на 80 години на 20 век).Никога не съм писал ,че тук е лесно или съм възвеличавал местните rednecks. Проблеми и трудности тук има , лоши хора и престъпления също ,необразовани хора и.т.н. , но за всеки има място ,ако не нарушава законите,просто си създава своя среда , в която се движи (всякакви шаблонни определения за "пицари" и " чистачи на тоалетни" са смешни:]) , няма срамна работа.
В момента е трудно да се намира работа заради кризата и заради лошото управление през последните 8-9 години .В момента у дома живеят момче и момиче от България ,които са дошли преди няколко месеца на студентска бригада , обичат се и възнамеряват да си опитат късмета тук .Аз им обясних трудностите,които ги очакват и споделих мнението си ,че като европейци ,по-добре би било да опитат да се реализират в Западна Европа ( даже говорих с брата на съпругата ми в Германия /Buxtehude, дали не би могъл да им помогне,но там нещата са по-различни от тук) , но желаят да останат тук *huh*. Станах им гарант и ги записахме като студенти в един от колежите тук( имаше и молба за промени на статута, но съпругата ми се занимава с това ,така ,че не зная подробности).Намерихме им работа да зареждат рафтовете в един супермаркет през нощта .Сега си търсят квартира и от другата седмица започват училище.
Ето така стоят нещата ,няма нужда да се хабят толкова нерви за оплюване по форумите за елеметарни неща от живота. Всеки има право на избор в живота си. Но все пак аз съм оптимист за бъдещето на България.*ok*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
30-08-2010 - 09:15:20
Quote
budala

Не бих искал да бъда разбран неправилно. Независимо ,че 2/3 от живота си съм живял извън България, никога в живота си не съм се определял за някакъв друг освен българин,не съм променял името си след получаване на гражданство (1984год.moody smiley),синът ми е Кирил ( приятелите му го наричат Kris with a "K"smiling smiley ), независимо, че съпругата ми е немкиня и мисля, разбирате какви противоречия възникват в такъв случайsad smiley.Внучката ми носи благозвучното българско име Елица (снаха ми и казва Liz, но по Свидетелство за Раждане си е Elitza),Преди да се установим със съпругата ми в САЩ , сме живели 9 години в ГФР ( Niedersachsen),запознат съм с живота там (краят на 70 и началото на 80 години на 20 век).Никога не съм писал ,че тук е лесно или съм възвеличавал местните rednecks. Проблеми и трудности тук има , лоши хора и престъпления също ,необразовани хора и.т.н. , но за всеки има място ,ако не нарушава законите,просто си създава своя среда , в която се движи (всякакви шаблонни определения за "пицари" и " чистачи на тоалетни" са смешни:]) , няма срамна работа.
В момента е трудно да се намира работа заради кризата и заради лошото управление през последните 8-9 години .В момента у дома живеят момче и момиче от България ,които са дошли преди няколко месеца на студентска бригада , обичат се и възнамеряват да си опитат късмета тук .Аз им обясних трудностите,които ги очакват и споделих мнението си ,че като европейци ,по-добре би било да опитат да се реализират в Западна Европа ( даже говорих с брата на съпругата ми в Германия /Buxtehude, дали не би могъл да им помогне,но там нещата са по-различни от тук) , но желаят да останат тук *huh*. Станах им гарант и ги записахме като студенти в един от колежите тук( имаше и молба за промени на статута, но съпругата ми се занимава с това ,така ,че не зная подробности).Намерихме им работа да зареждат рафтовете в един супермаркет през нощта .Сега си търсят квартира и от другата седмица започват училище.
Ето така стоят нещата ,няма нужда да се хабят толкова нерви за оплюване по форумите за елеметарни неща от живота. Всеки има право на избор в живота си. Но все пак аз съм оптимист за бъдещето на България.*ok*

Добре и точно написано!!*ok*clap:
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
30-08-2010 - 09:35:27
avatar
Мдаа Ром счупи главата на полицай с тухла
А какво остава за обикновеният българин...
Освен да си плаща кредитите, май нищо особено.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.