Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
30-08-2010 - 11:12:47
Брей, как се поумнявало, като измиеш стотина чинии преди закуска. Даже ти остава да почетеш и малко "Дневник".
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
30-08-2010 - 12:03:11
Много е добре че повече хора извън страната се включват в темата, поддържам тезата че точно тези които са(сме) навън имат по ясни представи за какво иде реч,тъй като са им спестени пиарските и много други манипулативни новини. Една новина след друга се замазва,един проблем се прикрива с друг или изобщо дори го няма в новините,колко пъти ми се е случвало да гледам как наважна народно-национална тема са отделени само 20-30 секунди за бърз репортаж колкото да замажат на хората оченцата. След 14 месеца управление аз не съм видял или чул за тежка присъда която да е дадена от последна инстанция на едни от тези които точеха или точат парите на държавата. Също не съм разбрал за дадени присъди на тези които си изпраха милиардите си във вид на стрителство и по този начин осраха нещата.

Днешно време стана модно да си циганин,аха нещо да стане и веднага се оплакваш че си експулсиран. От европа се наливат много пари за защита на циганите и тяхната интеграция, само че тези пари не се ползват по предназначение а циганите няма да се интегрират следващите 20-30 години,било е така е и така ще бъде. Циганите от столетия се местят от град на град и от село на село правейки си биваци близко до селото или града. За тях много от законите не важат и то е така от столетия.
Само за тези които не знаят затворите са пълни с цигани(поне това го има в новините). Много от тях поради използване на една или съща спринцовка или хомосексуалност вече са носители на спин,някой в новите да е казал какъв е % на болните от спин цигани в затворите, какво ще стане когато техните присъди изтекат и те излезнат на свобода, колко такива бълват затворите годишно някой знае ли?. За колко от нас(вас) е тайна че повечето от циганите в софия се занимават с проституция,наркотици и организирани грабежи както и социален тормоз?. Колко от тъй наречените ъпъри спокойно могат да кажат пък макар и в форума че цените на НИ са най високи там където има голям цигански контингент?,аз не мога. Все още цигангите раждат по 3-12 циганчета,колко време ще е нужно да се обърне тренда и Българите да са вече малцинство в собствената си държава?. Били се раждали еди колко си деца годишно,имало отрицателна прираст но само за някои от годините-глупости на квадрат, нима не може да се направи статистика колко от новородените са от малцинствата та поне да си знаем колко от тези и колко от онези. Да не се окаже че от 80 000 родени деца само 10-15 000 българчета не са от малцинствата и да се чуе едно МЯУ. Нима е трудно да се направи проучване колко от циганетата родени след 1985 година имат средно а за висше да не говорим?. На кому тези данни не изнасят, на мен би ми било много важно и интересно да ги науча преди да започна да говоря за интеграция и други неща. Колко от родените след 1985 циганчета вече имат криминално досие, та толкова ли е трудно да се проверят тези неща.
На всички е ясно че циганското братство ще продължава да се увеличава и то дори с по гръмки темпове. На много хора това няма да се хареса прибавяйки към това и корупцията,бюрокрацията,безхаберието на власт имащите,затъващата икономика,безпаричието,загубата на българската единтичност и много други, това е много добра рецепта за емиграция и то постоянна. Не знам колко от вас са запознати с периода от турското робство но го давам само за пример. За да завземеш едно голямо село или град не нужно да изколиш половината от тях, просто намери и екзекутирай будните и по младите които са около тях(лидерите и мислещите) а те са десетки а не хиляди, и готово селото е превзето(изколват се показно на центъра на селото), останалите умират от страх и слушат(колко е лесно). Точно това се случва и сега само че по по демократичен начин, по будните и тези на които вече им е писнало от по горните процеси просто напускат страната. Остават пенсионерите и тези които не могат да навдигнат глава(раята).



Как това ще се отрази на имотите?


Хората които си мислят че всичко ще си отмине ей така без да се плати цената
Хората които си мислят че природата си знае работата
Хората които си мислят че презастрояването,ифраструктурата,качеството на строителство,циганията и горните процеси не влияят и няма да повлияят на цените на НИ.
Хората които в отворен форум ти заявяват да не праскаш чикии ами да правиш деца, без значение дали имаш или нямаш възможности това дете да му дадеш един по нормален живот
Хората които са си заровили главата в пясъка и дори не искат да знаят за какво иде реч

Това са хората които ги пропускам покрай ушите си и това са предимно ЪПЪРИТЕ но не всички. Много от тях било то в български или чужд форум,било то приятели или познати съм ги питал защо смяташ примерно че цените ще се вдигнат или защо няма да падат повече и все такива въпроси,чувал съм такива отговори че съм се смял по няколко минути. Чудел съм се колко трябва да си ТЪП за да кажеш че няма да падат повече ЗАЩОТО БИЛ ПРОВЕРЯВАЛ ДЕСЕТКИ И ДЕСЕТКИ ИМОТИ ПОСЛЕДНАТА ГОДИНА И ЦЕНИТЕ БИЛИ ПОЧТИ ЕДНИ И СЪЩИ-та затова няма да падат повече*black eye*.

Пресен случай,човек се допита до мене просто за съвет(личен) това януари,искал да си купи хапартамент и харесали един във бояна ама не точно в бояна(както и да е) бил на акт15 и тъй като строителя бил ДОБЪР ПОЗНАТ на бащата всичко било сигурно,казах му дори да не си го помисля да купува сега а поне да изчака малко да се оталожат нещата и по възможност само с акт 16,не бил решил вече с неговата приятелка немогли повече да чакат. Между другото строителя им обещал че до месец два ще е с акт 16. Както и да е теглиха кредит само 90 000 евро за 90кв.м. на Ш и З и зачакаха кога ще се настанят удобно и още чакат от януари сметките си върят ли вървят и отделно наемчето си върви,строителя няма още акт16 и поради някакви затруднения от страна на строителя те дори не могат да влезнат да живеят па макар и на общ ток(нещо е станало но не искаше да ми каже). Имотната тема последните 2 години за много хора е много неприятна но защо ли*write*.

Асенка виждам че не си го напуснал форума включвай се поне от време на време а и другите живеещи извън страната. Винаги съм смятал че хората от страни преценяват нещата по добре

здраве на всички*drink1*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
30-08-2010 - 13:28:13
avatar
Quote
Imotko
Брей, как се поумнявало, като измиеш стотина чинии преди закуска. Даже ти остава да почетеш и малко "Дневник".
*ok*:]:}*ok*
[www.dnevnik.bg]
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
30-08-2010 - 14:19:33
Първо, това, че някакъв тъпанар си е купил в Бояна нещо си на безумна цена, нищо не означава, освен, че той е тъп.
Нито значи, че пазар на имоти в България няма, нито че няма да има. Нито, че ще се мре, щом не си в чужбина.
Продължавайте да му ближете ... на Асенчо, той разбира от всичко.

Ирландските измамници са си за ирландските балъци. Ние си имаме наши.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
30-08-2010 - 14:21:52
Quote
budala
Quote
TZARS
Budala, добре си ги изложил линковете от вестника. Всяка статия е в общи линии вярна.
Обаче, животът върви напред и щем нещем, трябва да се борим (тези дето сме тука).
Дай да се изнесем всичките "бели" и да оставим на произвола цяла една държава - не става така.
Трябва един Пиночет, здрава ръка, закони, бачкане и полека лека - в Европа.
Оказва се, че 2 млн човека хранят 7,5 млн. население.

Не бих искал да бъда разбран неправилно. Независимо ,че 2/3 от живота си съм живял извън България, никога в живота си не съм се определял за някакъв друг освен българин,не съм променял името си след получаване на гражданство (1984год.moody smiley),синът ми е Кирил ( приятелите му го наричат Kris with a "K"smiling smiley ), независимо, че съпругата ми е немкиня и мисля, разбирате какви противоречия възникват в такъв случайsad smiley.Внучката ми носи благозвучното българско име Елица (снаха ми и казва Liz, но по Свидетелство за Раждане си е Elitza),Преди да се установим със съпругата ми в САЩ , сме живели 9 години в ГФР ( Niedersachsen),запознат съм с живота там (краят на 70 и началото на 80 години на 20 век).Никога не съм писал ,че тук е лесно или съм възвеличавал местните rednecks. Проблеми и трудности тук има , лоши хора и престъпления също ,необразовани хора и.т.н. , но за всеки има място ,ако не нарушава законите,просто си създава своя среда , в която се движи (всякакви шаблонни определения за "пицари" и " чистачи на тоалетни" са смешни:]) , няма срамна работа.
В момента е трудно да се намира работа заради кризата и заради лошото управление през последните 8-9 години .В момента у дома живеят момче и момиче от България ,които са дошли преди няколко месеца на студентска бригада , обичат се и възнамеряват да си опитат късмета тук .Аз им обясних трудностите,които ги очакват и споделих мнението си ,че като европейци ,по-добре би било да опитат да се реализират в Западна Европа ( даже говорих с брата на съпругата ми в Германия /Buxtehude, дали не би могъл да им помогне,но там нещата са по-различни от тук) , но желаят да останат тук *huh*. Станах им гарант и ги записахме като студенти в един от колежите тук( имаше и молба за промени на статута, но съпругата ми се занимава с това ,така ,че не зная подробности).Намерихме им работа да зареждат рафтовете в един супермаркет през нощта .Сега си търсят квартира и от другата седмица започват училище.
Ето така стоят нещата ,няма нужда да се хабят толкова нерви за оплюване по форумите за елеметарни неща от живота. Всеки има право на избор в живота си. Но все пак аз съм оптимист за бъдещето на България.*ok*

Драги Будала,
Последното ти мнение ми хареса, дано повлиае положително както на местните, така и на задграничните българи. Никога не съм сравнявал България с друга страна само исках да покажа, че няма идеално място на този свят, а да се оплюва родината е проява не само на лош вкус, но липса на всякакво възпитание.
Условията в България можеха да се развият и по друг по-добър път, но това не бива да бъде причина да ставаме злобни към онези които са избрали да останат у дома. Имаше май една книга озаглавена "Ако не можеш да помогнеш недей пречи"! Сега българинът повече от всичко има нужда от самочувствие и себеуважение.
Нека не му пречим.

С поздрав,

П.С. Не съди за България само от медиите, защото и тук тяхният закон гласи, че "добрата новина не е новина". Също, нашенци традиционно се оплакват, ако и да нямат причина да го правят.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-30 14:29 от Geto.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
30-08-2010 - 15:10:23
А може би ето това е начинът да се решат много проблеми :
http://bnt.bg/bg/news/view/35733/romski_deca_se_podgotvjat_za_uchilishte
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
30-08-2010 - 15:57:06
Имотко,че тоя е тъпанар така,проблема е че много от хората са такива,изобщо без никаква ориентация и познания, като овце с звънчета,за да може като се отцепи малко от стадото да чуе звънчетата от останалите овце и да се върне обратно в стадото. Какво да правиш балкански синдром.


Абе Геци прави ми впечатление от твоите постове е че не неправиш разлика от родина и държава. Всеки си обича родината но ако се зачетеш в постовете дори на тази страница ще разбереш че не бай господ ни е дал корупцията,бюрокрацията,безхаберието на власт имащите,затъващата икономика,безпаричиетои др.
Недей да бъркаш ракията с патокито
Татковината=111 000 кв.км. територия която си я обичаме,но повечето мразим това което е свързано косвено с нея като щъкашата ромска паплач и корупция и мафия а не реките и езерата*yes*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
30-08-2010 - 16:07:39
avatar
Аз виждам заговор срещу България! Виж от къде е финансирана – "Бъдещите първокласници са включени в пилотен проект, финансиран от Фондация „Америка за България”. Тези мръсни империалисти продължават да ни мислят злото. Трябва да се обединим – да затегнем редиците! Да проведем масирана пропаганда колко е хубаво в България да се отпечатат листовки и брошури как се правят деца, младите под конвои на мегдана и да се проведат нагледни уроци и практически занимания. Да се върне ергенският данък които да помогне на успешно завършилите с обнадеждаващи резултати. Яловите на къра да копат пиперо! Сексуалното самозадоволяване е в ущърб за възхода на държавата. Защото днес е фондация "Рома" но утре като се обеденят, под строй гласуват и вземат мнозинство в парламента ще преиминуват България на "Република Рома". Ще си имат държава и няма да се скитат немили недраги по света.

НА СИЛА ХУБОС НЕ СТАВА

Ни копува ни продава
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
30-08-2010 - 17:05:49
avatar
И диагноза дай. Какво е това на половина работа – Балгарска работа.

И сега да ти кажа какво ме разболя.
Познавам 10 цигански семейства тука, бачкат та ушите им пльокат. На 6 децата завършиха университети тука. 2 от циганетата се върнаха с иплома да поработят и да си потърсят булки. 1–то било главен ипотечен специалис в некав клон на банка другото и то нещо по финансии в друга банка. Върнаха се и разправят как усилено ги убеждавали да останат и политическа кариера им предлагали.
Аи сега драги си помисли ако фана и отида в "Хотел Рай" и ги агитирам на тяхният език какво ще се случи на Ямболският кмет? Ми Сливен? Ми Пловдив? Ми Монтана? Ми Видин? Нататък нямя да изреждам. За протокола – София и тя е в кюпа.
Бедна ви е фантазията колко са по света и изучени и не са казали не са го решили вашият проблем. В следващите 10 години ще си проличи.
Па вие продължавайте посред нощите изпаднали в пиянско–наркомански делириум да ме убеждавате в каквото си искате.

НА СИЛА ХУБОС НЕ СТАВА

Ни копува ни продава



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-30 17:10 от ТОРТКО.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
30-08-2010 - 19:31:31
Чак днес гледах клипчето за ромчетата първокласници и честно да си призная и на мен ми се завъртяха едни такива мисли за пропаганда. Кой знае,може по следващия примиер да е АЗИС,за финмин кой ли ще да е?

Знае ли човек може би искат да ги образоват малко за да могат и тях да заробят в кредитчета, все пак на западния свят им трябват данъкоплатци и потребители тоест кредитни консуматори. Ако успеят да ги издърпат в америката и да ги натоварят с кредити то тогава имотите в бг-то може да ударят и 1200 евро кв.м. и ъпърите и аз де ще сме много доволни с един куршум 2 заека,ох мечти*pardon*
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.