Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-07-2010 - 14:50:45
Quote
ciganin
Quote
Imotko
И още: Имаш ли представа какво са "десетки милиарди евро"???; благодаря все пак, че не написа милиЯрд като оня Асен, дето се правеше на задокеански гуру и всички сривльовци му ближехте г...........

Мани, мани, оня Асен толкова неграмотен като него рядко се вижда, и повтаря едни глупости, и си мисли, че нещо представлява, абсолютно тъпо парче, пак че се махна от тук, че и на мен ми беше писнало от простотията му

Де да можеше и ти да си прОЗ като него, но то с мерак не става.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-07-2010 - 20:17:28
Имотко аз така и не разбрах какво точно намекваш, но от постовете на съфорумците разбирам че си купил на изплащане имот,поне кажи на какви цени за да знаем, ако не си сори не съм разбрал правилно.
А колкото до имотите вече съм казал 2,5-3,5 пъти годишната заплата за среден размер апартамент което за нашите условия е 65 кв.м.
Ама нямало да станат толкова,щът щът,
ААААА разбрах от целия пост си се хванал за милиЯрда, уф маминия, ей затова ви викат селяни по постовете, ако има неправилно поставена запетайка кажи ми ,, .

А колкото до дестките милиарди на емигрантите това не е измислица,просто хората си ги държат в чужди банки(те не че и банките в българия не са) ама там нещата са други,поне моите пари са по защитени или поне аз така си мисля.
И си стягайте брокИрските дупета да бачкате че като напуснат още 500 000 Българчета зад граница сделки няма да има,после да не ми кажете че не съм ви предупредил. Ако нямате друга професия ориентирайте се докато е времеspinning smiley sticking its tongue out
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-07-2010 - 21:57:41
ПетърБГ , малко да те коригирам , може ли?!
1. Българи в чужбина с десетки милярди в банките - мит.
Не искам да се ангажирам с цифри но тези които наи-много усещат гурбетчийските пари са маи само кръчмарите. При около 1.5 милиона българи по света колко мислиш че има всеки в банка?
Не искам да пиша цифри но е горе-долу равностойността на гараж в краен квартал на голям град.
Пък и който живеещ отдавна навън не е купил нищо до 2007-2008 г ,няма да купи и в близките няколко години.
А тези които излязоха след 2007 повечето са събрали толкова че могат да си сгънат спестяванията в предния джоб на дънките.
И стига с тия митове за гурбетчията-милионер!!!
Отвориха границите да излезе народа да види свят и пак слушам теории от татово време.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-07-2010 - 22:41:33
Варна*drink1*

Добре си ги представил нещата*yes*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-07-2010 - 00:09:05
Жорка ако наистина си мислиш че средно се падат по един гараж на човек-емигрант на запад значи си ме задминал в мисленето и значи говорим за 20-30 милиарда,аз просто исках да съм по скромен. Чакай малко ти да не говориш за гаражи в бума когато вървееха като топли вафли за по 10 000 евро особенно тези в подземията,не говориш за тези гаражи където струваха повече от една лека кола среден клас. Братле какви са ти изискванията за голям град като изключим София,? а да варна забравих ок моя корекция,колко е варна след летния сезон не областа а самата варна, горе доле колкото 1 квартал на токио или рио дежанейро,казвам горе доле не че е над.Колко са регистрираните жители на варна не съм проверрявал но ще ми е интерсно да науча но по ифициални данни а не неофициални.София ако махнат всички жители от извън околовръстното и той ще стане 5-600 000 хиляди ама друго си като кажеш аз СЪМ от софия и там живеят 2 000 000 милиона човека:},къде от софия, ами ами ами аз съм на една туба нафта от центъра с малък автомобил, ако скоро сменят закона варна също ще бъде квартал на софия даже ще ви сменят телефоните да ви почват с 02:].
А колкото до емигрантите не се бой за тях, недей влиза в агитката на някои плямпачи в този форум дето ти обясняват че българите на запад мият чинии, на баба ти хвърчилото, ако не си живял на запад поне за 5 години тази тема няма да ти я обяснявам само мога да ти кажа че много(не всички ) са дори на по високи заплати от местните лайнари които ръцете са им в гъза, а това което е течно в гъза им е техния мозък(не на всички-да подчертая).
Както някой луд ъпър би се изказал, добре де като мият чинии по цял ден как така са станали 1,5 милиона емигранти та дори повечето от тях са с образование а пък на всичкото отгоре хем им е зле и мият чинии хем не се и връщат да живеят в родината си с десетилетия наред-говорим за родината която е меката на финансовите капитали в света. Кажи ми по една държава от Г7 която може да се сравни с нашата финансова мощ и ще те призная.

И не ми вкарвайте Левски и Ботев щото те поне са се борили за свобода докато вие се борите ако може цените да спрат да падат че отдавна нямате LEVERAGE по ипотеката.
Аз от 2 години така и не можах да разбера какво толкова ще стане ако имотите паднат с 75%,махни колко струват материалите и други глупости.
Примерно купил си апартмент за 100 000 евро с ипотека,дал си 10 000 евро първоначално и трябва за 25 години да изплатиш примерно 180 000 евро,да ама цените падат драстично и той не струва и 30 000 евро,добре кво от това че не струва 30 000 евро тебе какво те бърка това,какъв е проблема. В момента точно това се готви да стане в западния свят, и като стане ти ще успееш ли да го спреш като напишеш 1000 страници в имоти.нет.Самите правителства си признаха (ук и уса), че имотите са им балонизирани и че могат да падат ценово дори до 2020 година или трябва да има супер инфлация и да им ги подарат,та кое е повероятното.
Я докато пишеш метни един поглед през джама да видиш дали някой не ти рови в кофата за смет*pardon*.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-07-2010 - 00:33:17
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-07-2010 - 00:34:37
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-07-2010 - 00:36:39
Давам самолинкове тъй като не искам да ис спамя темата с английски,който има желание ще намери и начин да го разбере, май ще трябва по редовно да ви пускамлинкчета, хем ще понаучете английскиspinning smiley sticking its tongue out
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-07-2010 - 00:48:02
Пеци , даваш ми единични примери.Не ми харесваш така.
А това за усато и укето не ми се коментира......
Иначе аз съм от 12 години повече навън отколкото в БГ , че съм се нагледал на такива каквито ги прехвалваш.
В самолетите за БГ всеки е" милионер " и ще изкупи света.......
Само смешки........
Хайде лека че почва любимото ми ТВ шоу.......
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-07-2010 - 09:48:46
avatar
Quote
joro varna
ПетърБГ , малко да те коригирам , може ли?!
1. Българи в чужбина с десетки милярди в банките - мит.
Не искам да се ангажирам с цифри но тези които наи-много усещат гурбетчийските пари са маи само кръчмарите. При около 1.5 милиона българи по света колко мислиш че има всеки в банка?
Не искам да пиша цифри но е горе-долу равностойността на гараж в краен квартал на голям град.
Пък и който живеещ отдавна навън не е купил нищо до 2007-2008 г ,няма да купи и в близките няколко години.
А тези които излязоха след 2007 повечето са събрали толкова че могат да си сгънат спестяванията в предния джоб на дънките. И стига с тия митове за гурбетчията-милионер!!!
Отвориха границите да излезе народа да види свят и пак слушам теории от татово време.

Съгласен. Според мен емигрантите може да се разделят на три вида:
1- Опитали и несполучили със "забогатяването" - те рано или късно ще се приберат у дома, тук и стените помагат.
2-Що годе уредили се с "добра работа" и са на кръстопът: там или тук. По мои преки наблюдения решили да инвестират тук, те са купувачите в ниския сегмент жилища, държат да имат и малко кеш.
3-"Успели" - те окончателно скъсват в Бг и гледат да се "поамериканчат" и слеят с местните, гледат да купят имотец там и там виждат бъдещето на децата си. Те не влияят на нашия пазар на имоти. Единици са "успелите" емигранти милионери с честен труд, (в ЮАР има много Бг милионери, ама ............).
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.