Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-07-2010 - 17:45:31
Аз не разбрах от цялото това пустословие какво общо има емиграцията с цените на жилища.
Пак ще попитам, ако 100 хил. са милионери в чужбина това означава, че всички ще си купят скъпи имоти в София или ще си продадат техните имоти в България и няма да се мернат повече?
Това са неща, при които няма правила, индивидуални решения неподчинени на прогнозиране. Както си купуваха при бума много емигранти, така и много използваха момента за да се отърват от от имотете си тук. Няма правило.
Като цяло емиграцията влияе положително на пазара и на ратежа на цените, защото пари спечелени в чужбина се влагат в имоти тук, т.е. имаме широка основа за придобиване на средства от работа по целия свят и харченето им тук, но това не може да се каже в кой момент ще се увеличи и в кой ще намалее. Основата на купувачите бяха най-ниските класове работници, които отиваха в чужбина не да правят кариера, а за да спечелят за апартамент. Тези хора продължават да си работят кротко в Гърция, Италия, Испания.
Раждаемостта като цяло може да има някакво теоретично влияние, което аз не мога да предположа, но то е по райони, т.е. интересува само статистиката или някой предприемач, който строи във всичките 266 общини.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-07-2010 - 17:58:29
avatar
Олеле майко Петре недей. Недей че то край няма.

"Тортко на тебе случвало ли ти си е да питаш новодошъл българин какво може да прави и той да ти отговори че може ВСИЧКО, в България се бил занимавал със всичко."

Аз не питам такива работи Аз казвам какво трябва да знаят!



Нали като му покажа тва и жа има само. Ъ? Или таз червена плстмаса.



Много скъпо струват такива дето са се занимавали с всичко. Тяхната производителност клони към 0.

За езика няма да говоря то е въпрос на желание.

Ни копува ни продава
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-07-2010 - 18:04:32
avatar
Quote
peterbg
[www.jobisjob.co.uk]

12.50 базирано на 10 часа на ден е 125 пандура,но само за инфо това което е по нет страниците е винаги с няколко паунда по малко на час отколкото е.
Да приема ли че с другите неща си съгласен или да почвам да давам линкове и за тях.
е за бонусите е трудно това вече си зависи от тяхwinking smiley
ако те интересува нещо друго питай,между другото не знам точно как е в германия но поне в англия не наблягат много на висшето образувание в инженерните специалности,тук е повече на сертификати (примерно BICSI), особенно за гипсокартонаджии с висше :],повечето не могат да спелуват както трябва. За електричарите съм съглсен там даже се ходи в колеж но по обикновенните си имат 16-о или 17-о ниво на акредитация и те са на толкоз, ако те интересува повече ИТ-то мога на личния да ти пратя къде и какво а не в общия форум че оспамихме темата

От линка: "Duties include dry lining, taper and joining and skimming and bonding work. All candidates must have previous site references. £12.50 Per Hour. this vacancy is temporary, however there can be other work available in deffirent locations. Basildon, Essex, London"

Кой ти гарантира че тази заплата ще можеш да я взимаш по 10 часа на ден всеки ден в годината? Това на договор ли? Тази заплата чиста ли е или трябва да се вземат данаци, пенсионни и здравни осигуровки? Ти бонусите на банкерите ги зарежи, защото да работиш за j.p. morgan, goldman sachs, morgan stanley, etc. трябва да да имаш диплома от айви лиг, а такава имат 0.00001% от хората.

Ами ти ми говориш за разни занаятчийски професии които са на акредитации, същото е в Германия но се казва (Аусбилдунг). Рядко един занаятчия плочкаджия, водопроводчик, ключар и т.н. взима повече от един инженер. Аз като студент взимам 13Е на час, но като направя 160 часа месечно от заплатата която би трябвало да е 2000Е остават 1200-1300Е и съм се скъсал от работа... Така че от тези 12,5 на час дали не остават под 1300Е на месец? И то несигурни защото тази работа е докато имаш обект после се оправяш както можеш, а аз все пак програмирам при сериозна фирма, където има работа колкото искаш. Никъде не е лесно и парите не разстат по дърветата. За протокола не съм ъпър, дори напротив. Но съм против да се разказват приказки как е на запад ! Така че ако някой си мисли че със слагане на плочки може да прави по 45К дълбоко се лъже !
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-07-2010 - 18:13:49
Тея вадят по 45 хилки на година/или на месец-не разбрах/, а искат да купуват на 200Е/м2. Една пръчка, па като хвърлиш пръчката шибай, шибай...
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-07-2010 - 18:17:59
avatar
Иванов купиха си те апартаменти заключиха ги и сега както казваш тихо и кротко си работят някъде навънка. Плащат си там данъци, доидат (ако доидат въобще) похарчат има няма 1000 ? и аиде на обратно. А ти другарю Ифаноф чакаи Марсианците на Съни Биич и у Триъгалника разчисти да имат де да кацнат, кат муи на фъшкиа да се залепът за тебе.

Ни копува ни продава
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-07-2010 - 18:25:19
avatar
А форумния милионер и имотен тайкуун Иванофф, копторите ти другарю няма кой да ги купи не се натискай, препоръчвам ти да се ориентираш към ромите, защото това ще са бъдещите им обитатели, дали ще ги купуват на 1000 евро/квадрата оставам на теб сам да прецениш.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-07-2010 - 18:38:22
На емигрантите и ромите да не разчитаме, ясно. То на пазара на имоти и без това не му пука за тия двата вида. Върви си добре и без тях.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-07-2010 - 18:52:34
На пазара му пука и за ромите и за емигрантите. Ромите купуват имоти по селата, а и по градовете. Този процес ще се засилва, като се въведе ред. Досега принципът беше защо да плащам нещо, като мога да отида на катун в София, но това време ще отшуми. има цели села цигани, които работят и няма как да не работят, защото вече няма българи от които да крадат. Това са процеси през който са минали много страни. Емигрантите купуват, а и от там ще дойде една голяма група от хора в пенсионна възраст, които в повечето случаи ще предпочетат да си карат старините в хубаво жилеще в България, с голяма пенсия, отколкото в чужбина с лошо жилище и мизерна пенсия.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-07-2010 - 19:12:36
avatar
Аферим бре другарю, гениален си. Ама що жа на чакаш нс бре пълно е пенсии по света я се размърдай и продаи им нещо на зелено у Триъгълника. И жъ тъ запитам кои страни са минали каиш? Ти Френски цигани виждал ли си как живеят оти я видоф. На уше да ти пошушна по добре от тебе. И на мойта пенсйка оче недеи да фъргаш оти не съ знай кой кого.

Ни копува ни продава
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-07-2010 - 19:28:44
ПетерБГ , ти тези неща сероизно ли ги говориш? Защото знаеш ли колко такива като теб(с такава информация от БГ) съм ги виждал.
И след 1 година се прибират в БГ с по-малко пари отколкото са заминали в странство.
Колко е писано тук по въпроса има да четеш до утре.
Моето виждане е че засега в БГ градове по-малки от 50-100 000 жители ще продължава да се забелязва обезлюдяване.С всичките си последици за пазара на НИ . Изразяващо се в понижаване на повечето видове имоти( панелки и съборетини напр ).Някои други имоти като например индустриални паркове или парцели на хубави места може да се вдигнат даже.
Най-големите градове ще си останат притегателно място за хора.
С две думи селото ще опустее а градът ще расте.
Амо ако гурбетчия от гр.Девня например като посъбере парички , къде ще си купи дом !? Дали в Девня , а !?
Тук(във форума) преди 2 години се навъртаха "кешовици" , дето със 100 000 евро се точеха към 2010 да си купят едва ли не цели кооперации с тези пари.(ако ги имаха въобще )
То и аз чакам една от нишите на имотите да стане по-изгодна , но не съм болен фантазиор.....Пък и трябва да съм на място да търся.
Кчественните имоти са изтеглени от пазара , май. Или се продават на свои.
А нещо което носи пари кой да продаде!?
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.