Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-07-2010 - 22:27:06
А знам за блок 20 в ямбол, даже гледах и предаването на карбовски, ама друго си е един такъв блок в южните райони, картинката ще бъде доста по цветна, а ние всички знаем че докато проблема не почука на собствената врата на българина той се прави на глух и ням, един такъв блок у софето ще отрезви много миражиwinking smiley
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
12-07-2010 - 16:40:01
Рано тая сутрин пак е имало екшън вероятно между пенсиониран поицай и ли военен и трима мангали които уж минавали в 2-3 сутринта и говорели на висок тон, човека твърди че му убили кучето,прострелял ги е в краката.Аз ако съм на мястото на полицията ще му оправя този път мерника и ако ги улучи и следващия път в краката само, глоба за него по 100 лева на калпак- е все пак е било тъмно трябва да сме малко снизходилтелни а и казват че е бил възрастен. На този човек май вече му е писнало от мангали.

Чух версията на мангалите по радиото и не ми се стори хич правдоподобна, може и да се бъркам, уф що ми се бави автомата.

На първо време предлагам узаконяването за стрелба по мангали с въздушна пука.

Между другото може да ви се струва шега но ако поставят вечерен час на мангалите до 23.00 часа лятото и 22.00 зимата престъпноста като нищо ще падне до 50%.

Защо ли не се учудих че и тримата мангали са криминално проявени:}
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
13-07-2010 - 10:34:51
Тези новини са ежедневиеетои от днес

Младежи от ромски произход пребиха пътник в автобус в София, защото им направил им забележка, че пушат вътре.
Вчера около 23 часа вечерта, по време на последния курс по линия 309, в рейса се качили група роми. Някои от тах си запалии цигари. Един от пътниците им казал да не пушат, при което те му налетяли и започнали да го бият. Шофьорът спрял автобуса, отворил вратите, а биячите се опитали да измъкнат окървавения пътник навън, предаде телевизия ПРО.БГ.

"Запалиха вътре някаква цигара. Дали беше трева, беше нещо отвратително. Направих им забележка - те се юрнаха всички и започнаха да ме бият. За да се защитя извадих служебния си пистолет, той е газов, стрелях във въздуха", обясни пострадалият Горан Торньов.

Насилниците избягали, а шофьорът на автобуса извикал полиция и линейка. След преглед в "Пирогов” пострадалият вече си е в къщи. Откраднати са обаче чантата му с лични и фирмени документи.

Автобусна линия 309 е една от най-проблемните, казва шофьорът от градския транспорт. Тя обхваща участъка от Сточна гара до ж.к. "Люлин” и няколко от спирките й са край ромски махали.
"Всяка вечер е така. Създават проблеми на пътниците, дърпат ги, но те си мълчат. Водачите си мълчат и си карат. И ние сме в беда. Не знам как не ме пребиха и мен", оплаква се той.

По данни на МВР нападателите са 8 младежи. Двама са непълнолетни, а останалите на възраст между 18 и 20 години.

Пак вчера, в кв. "Захарна фабрика", мъж стреля срещу група роми заради това, че му убили кучето. При стрелбата бяха ранени трима младежи. Наложи се полиция да охранява квартала, за да не се стигне до насилие.
По информация на в. "Монитор" 60-годишният стрелец, който беше задържан за 24 часа, е собственик на погребална агенция.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
13-07-2010 - 13:50:33
Мерси много за инфото Грийнбул,мисля че не след дълго мога да сменя името на темата с "набезите на циганите по столичните квартали и извода от това за НИ св София" *yes*

послепис: Ноща на Мангалите
neo
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-07-2010 - 00:08:42
14.07.10
Михаил Мирчев: Прочистват от българи цели райони у нас



Със социолога Михаил Мирчев, шеф на "АССА-М", разговаря Мариела Балева

- Наскоро български учени биха тревога - оповестиха данни на ЦРУ, които сочат, че през 2009 г. прирастът на населението в България е минус 11 промила. Освен това се оказа, че България е на 204-то място по раждаемост и на 12-о по смъртност в света. Как ще коментирате тези факти, г-н Мирчев?

- ЦРУ освен разузнавателно управление е и статистическа организация. Те следят всички страни и е много интересно да се види тяхната статистика. Твърдя, че данните, които ЦРУ изнася, са верни. Аз съм ги съобщил преди години.

- Националната статистика има друго число - минус 5 промила. Кой лъже?

- Никой не лъже, нашата статистика дава само половината истина. Да, формално прирастът е минус пет промила, но не са отчетени изнесените деца, емиграцията.

Като добавите и българчетата, които уж са българчета, ама никога не са помирисвали българското, защото са родени в емиграция, ще станат минус 11 промила.

От гледна точка на формалните критерии и показатели числото на нашата статистика е коректно, но от гледна точка на комплексните реалности и преизчисляването на основните демографски показатели ЦРУ дава много по-точно число.

- Защо ЦРУ да го знае, а нашата статистика не?

- Във всички мои публикации от 2004 г. насам това число съм го казал - минус 10 промила и повече. Излиза, че работя по методиката на ЦРУ. Чак се възгордях. (Усмихва се.) У нас се правят, че не го знаят, защото на някого така му изнася. При 7 млн. по списък 1 милион го няма реално, вероятно 300 000 млади хора в детеродна възраст са извън България. Всичко това трябва да се преизчислява, но не се прави.

- Още ли държите на прогнозата си отпреди няколко години, че през 2050 г. нацията ни ще намалее до 5,2 млн. души?

- Ако се реализират негативните тенденции и ако хората продължат да напускат България, може да паднем и под 5 милиона. В европейски и световен мащаб е започнало ново преселение на народите. Има райони от света, в които няма питейна вода, няма елементарни човешки и природни условия. А ние не си ценим родната територия. Но гърците, турците, арабите ще я оценят. И ако станем 5 млн., ще означава, че на половината ни територия няма да има население и че този вакуум ще бъде запълнен с други...

- Какво намеквате?

- Нищо не намеквам, казвам, че неправославни, неславяни, небългари, неевропейци ще напълнят тази наша територия. И никой не трябва да си крие главата по този въпрос в пясъка. Нашата територия е за 10-милионно население. И когато ние изкуствено я опразним, други пет милиона отнякъде ще дойдат. Но няма да са от Швейцария и от Германия. Те ще дойдат от други цивилизации.

- Само нищетата ли кара хората да напускат България?

- Не само материалната, а духовната нищета кара мнозина да я напускат. Цялата ни интелигенция в момента бяга поради изключителното опростачване на всичко, което се прави и се случва в България. Пуснете телевизора довечера и ще го видите, минете по улиците, влезте в дискотеката - ще го видите и там. Опростачване навсякъде.

- Защо се получи така?

- Българският народ е духовен народ. В него беше създадена огромна прослойка, добре и високообразовани мислещи хора, с широки културни интереси. И за 20 г. тя бе натикана до нивото на чалгата. Това е много мощен стимул за емиграция. Друг стимул е пълната деморализация в нашата мила родна страна. Погледнете как се прави житейска кариера у нас - с дебели мускули, с бруталност, с вулгарност, с жестокост. А не по нормалния начин. Има много хора, които това не го издържат.

- Тъжна картина чертаете, с песимизъм. Има ли опасност други малцинства у нас да се превърнат в мнозинство?

- Има опасност за българското население. В много райони с български турци откровено се провежда политика на етническо или етнонародностно прочистване, на изгонване.

- Бихте ли дали аргументи за това твърдение.

- Вземете един град като Търговище или Разград, вижте какво е било съотношението между едното и другото население преди 20 г. и сега; вижте структурата на бизнеса по линия на едното и на другото население; вижте в администрациите - едното население как е представено спрямо другото и накрая ще установите, че нещата са много тревожни.

- А ромите?

- Ромите имат 1% добре образовани хора, 10-ина процента средно образовани, 10-15% минимално образовани хора, другите са неграмотни. Последните по същество са хора от ХVII век, не са дори от ХХ век. Дори индустриалното общество на ХХ век изисква базова ограмотеност и окултуреност. Това става единствено чрез ходене на училище. Но съзнателно, а не само да го посещаваш заради баничката. Да ходиш и да се напъваш да учиш, да усвояваш социални умения поне до 16-годишнината си, т. е. завършено основно образование... Ситуацията с ромите у нас е катастрофална!

- Картината, която описвате, не е станала изведнъж.

- Станала е за 20 г. Пълната неграмотност при ромите в средата на 80-те спадна до около 30%, а днес при младите ромски поколения се генерира двойно по-голяма - над 60 на сто. Това е катастрофа.

- Наскоро управляващите дадоха да се разбере, че ще махнат гетото на столичния бул. "Европа".

- Не може да го махнат. Когато махнеш физически гетото от единия квартал - там са 20 000 души, те се преместват и за един месец са направили две други гета. Трябва да направиш така, че хората сами да излязат от гетото и сами да поискат да отидат при другите хора. Не да се обособяват в етническо гето.

- Това обаче не изисква ли много дълъг процес?

- Комплексни усилия трябват - на икономика, на държава, социални служби, медии, на ромските партии, които да не сегрегират и капсулират това население, а да правят политика на отварянето му към другите българи, общности и култури, към цивилизования начин на живот у нас.

- За да напуснат хората държавата си, означава, че те не са доволни от живота си, от властта. Проблемът не идва ли от лошото управление?

- Ето, колко време чакаме. Колко власти се смениха и все чакаме добрата власт, която така и не идва.

- Анализаторите ще ви кажат, че грешите. От 20 г. насам сегашната власт е най-долюбваната.

- Няма такова нещо. Сегашната власт тръгна с изключително висока стартова позиция и само за 7-8 месеца рейтингът тревожно започна да се свива.

- А извънредните избори в Габрово наскоро? Та резултатът там повтори парламентарния вот?

- Габрово е локално място. Това, че на Цветанов и на Борисов личните рейтинги са на космическа височина, само замазва общата картина. Гледайте как е паднал рейтингът на правителството като институция, на парламента, вижте колко притеснително нисък е рейтингът на възлови лица като на шефа на НС, на финансовия министър.

- Но те винаги са били ниски.

- Добре, да сравним правителството на Костов 1997 г., на Сакскобургготски 2001 г. и ще видите, че през първата година рейтингите на днешното правителство падат много бързо. С ниска стартова позиция започна само кабинетът от 2005 г., но другите два започнаха с много висока. Като ги съпоставим, ще се види, че темпът на намаляване сега е сериозен.

- Каква оценка бихте дали на това управление?

- Това управление ме притеснява. Имам усещането, че страната вместо до антикризисни процеси беше докарана обратно - до блокиране. Отстрани изглежда, че икономиката ни, администрацията са спрели да работят и чакат. В условията на криза трябва да си мобилизиран, да активираш неизползвани ресурси.
Нещо да сте чули за усвояване на еврофондове?

- Как? Та премиерът точно с това се хвали - при Станишев спряха всички пари, сега при ГЕРБ са пуснати.

- Зная какво казва. Само че аз ви говоря за процент усвоени пари, а не за пуснати проекти. Това е като бъдещо несигурно събитие - някой щял някъде да ги усвои. Не виждам раздвижване, освен метрото в София или магистрала "Тракия", дано да стане до 2012 г. Но друго не се случва. Всички останали проекти, включително големите, са стопирани.

- Вие не сте ли чули - Симеон Дянков каза, че излизаме от кризата?

- Дянков около 15 пъти каза, че излизаме от кризата и веднага след него се разбираше, че това, дето е казал, няма да стане. Той си вярва и затова му пада рейтингът.
Щяхме да излизаме от кризата през април - не стана. Щяхме през май - и това не стана. Сега чакаме да се върнем от морето. Извинявайте, но да отлагаш по този начин излизането от кризата звучи доста несериозно. Финансовият министър трябва да борави с точни числа - като каже една дата, тя трябва да се случи. Но нищо такова не виждам.
Дянков казва срокове, но премиерът след това ги отрича. Все първият опровергава втория. Фатално и несериозно за държавата е това управление, в което премиерът и вицепремиерът трябва всеки ден да се опровергават.

- От какво има нужда държавата днес?

- От здрава ръка - не полицейска, а управленска. Която има стратегия, последователни стъпки, които си поставя, и ясно и смело, макар и с малки крачки, да върви към следващата. [www.trud.bg]
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-07-2010 - 00:11:50
avatar
ке прочистат ,щото се УСТА голема - ръчички малки, колко по KBD да шляпаме *write*

*write* *write* *write*

в началото бе словото ....
и дойде олигофренията :}
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-07-2010 - 01:20:21
Браво Нео, не съм го чел труда,пък и бях малко зает. Звучи дори като конспирация срещу Българите. Чел съм дори за полумесеца в северна България. Нещата са много зле но много хора не го осъзнават, дори много хора в този форум си мислят че това не ги касае. Дай им слънчев бряг,софия, банкя,симеоново, бояна,драгалевци. Трябва да има луда чалга джипове, курви, мутри и мутреси,кока и хероин като за последно а като за хоби силно изразена бюрокрация, корупция и слаба политика.

На много хора тук не им е ясно за какво става въпрос,единствено се интересуват от цената на НИ. Последните дни не се е минавало без сериозен проблем с ромите, дрога, проституция и убийства това е ежедневието в софето, но това няма никакво значение стига кв.м. да струва 1000 еврака и всичко е ОК. ББ ще направи метро навсякъде в софия дори и в банкя за да могат и циганите по лесно да ви посещават. Над 80% от ромите са НЕГРАМОТНИ, морални ценности при тях вече няма. Утре като се увеличи броя на убийствата и изнасилванията от страна на ромите много хора ще кажат БАУ, ама ще е много късно.

Отдавна наблюдавам процеса в който власт имащите правят така, че всички капитали по един или друг начин да се вливат в софия и повече хора да прииждат за да търсят по добро препитание. В България, София-Варна-Пловдив-Бургас и Русе образуват може би 70-80%, тоест не е нужно да се грижиш за стотици градове, стига ти да ги подмамиш в първите 3 града и да ги накараш да се чувстват богопомазани "и те като своите братя искат да живеят в едно по добро общество" като софия и затова мутрите направиха и пачки от лапни шарани. Какво са за българина 1200 евро на кв.м. зедно с общите части, на някой да не му се струва много 100 000 евро за двустаен,и ако някой изроптае веднага на помощ идват 7-8 образа от този форум където с присмиване и обиди ти казват че софия не е място за цървули и че ако нямаш 100 000 евро едва ли не си такъв.
Но бай мангал няма да им прости, той се разможава като вирус.

А всичко това което е сигурно че ще стане с ромите особенно в софия КОЛКО ЩЕ СТРУВАТ ИМОТИТЕ, ДА ЗНАМ 5 000 ЕВРО НА КВ.М. И ТОВА САМО ЗА ОБЩИТЕ ЧАСТИ, ЗА ЧИСТИТЕ ЩЕ СЕ ДАВАТ ПО 10 000 ЕВРО, така е който иска да живее в рая на социалното общество,финанси,образувание и банкова система трябва да даде нещо от себе си като например 25-30 години финансова присъда.

Оф какво ли пиша и аз като половината хора си викат ох дано се вдигнат цените на имотите че да не ми съскат зад гърба, НАБЪЛБУКАН, НАБЪЛБУКАН, СЕЛЯНИН, СЕЛЯНИН.
*pardon*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-07-2010 - 03:12:52
Избягали били културтрегерите-цветът на нацията, защото видиш ли чалгата ги задушава, а народа прост, прост не може да ги разбере. А младите, ех младите ама и те май се задушават, нали там на запад-Обетованата земя ората са едни духовно извисени над материалният свет, и културни, па чисти. Отрицателен прираст! Ами българите като не могат да правят деца оти нашенският мачо е станал импотентен друг ще му ги прави, ее холан нали още бай Тошо ни го обеща. Е ама щели да додат чуждоверци, та какво лошо виде човеко? Българина сам вече е космополит, гражданин на света. Ами тез културтрегери, тоз цвет на нацията като идат в Лондон, в Париж, па я виж отвъд океана, навсекъде е море от църни, азиатци, пакита па виж не са побегнали да се връщат, убаво им е. Я виж канадците как се гордеят със своя мултикултуризам ако че родното им НСИ казва че до 20 год. белите вече ще са малцинство. И защо ти бае Петре не стягаш дисагите да идеш при онез чисти нации а се главобол;иш какво ще стане с НИ в София. Ти си космополит, за теб Родина, Отечество са празни приказки:-[

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-07-2010 - 07:22:06
Quote
Geto
Избягали били културтрегерите-цветът на нацията, защото видиш ли чалгата ги задушава, а народа прост, прост не може да ги разбере. А младите, ех младите ама и те май се задушават, нали там на запад-Обетованата земя ората са едни духовно извисени над материалният свет, и културни, па чисти. Отрицателен прираст! Ами българите като не могат да правят деца оти нашенският мачо е станал импотентен друг ще му ги прави, ее холан нали още бай Тошо ни го обеща. Е ама щели да додат чуждоверци, та какво лошо виде човеко? Българина сам вече е космополит, гражданин на света. Ами тез културтрегери, тоз цвет на нацията като идат в Лондон, в Париж, па я виж отвъд океана, навсекъде е море от църни, азиатци, пакита па виж не са побегнали да се връщат, убаво им е. Я виж канадците как се гордеят със своя мултикултуризам ако че родното им НСИ казва че до 20 год. белите вече ще са малцинство. И защо ти бае Петре не стягаш дисагите да идеш при онез чисти нации а се главобол;иш какво ще стане с НИ в София. Ти си космополит, за теб Родина, Отечество са празни приказки:-[

Патриотизмът свършва там, където започва данъчната декларация.

Гето,
надявам се да не се обидиш на следният текст - визирам 90-95% от "патриотите", които се бият по гърдите в кръчмата. Не те познавм достатъчно, надявам се да си от изключенията, които за съжаление потвърждават правилото. Познавам доста патриоти, на които като им предложа да почистим околоблоковото пространство или да пребоядисаме сами входа гледа да се скатае. Сигурно зашото е патриот и той е дал достатъчно на Родината. За мен патриот е човек, който дава мило и драго за Отечеството (примери - бол от Възраждането), а не този, който се бие в гърдите и смята, че някой му е длъжен, затова, че е "патриот".
Ето го и текста:
Бай Ганьо има голяма слабост да говори за отечество и патриотизъм. Той не пропуска случай, тържество, събрание без да провъзгласи най - гръмогласно: “За патриоти, ако питаш, ний сме хасъл патриоти.” Но когато е сред свой хора, съмишленици, той е винаги крайно откровен за своя “патриотизъм”, да не би някой погрешно да разбере нещо и да го сметне за прост, да го смеси с идеалистите, които не искат нищо за себе си и постоянно “гонят вятъра”. “Трябва и ний да клъвнем по нещо – обича да казва бай Ганьо, - току тъй на сухо патриотизъм – бошлаф!”
Като се стреми никога да не бъде в опозиция, бай Ганьо е неизменно, винаги родолюбец. Но за това трябва да му се плаща. Довчерашен привърженик на русофобската Стамболова политика, щом се сменя посоката на вятъра, той веднага е готов да стане русофил, стига “двесте, сто и петдесет рубли да ми вържете на месец”.


Източник: [tvorenie-temi.hit.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-15 09:46 от antoninus_pius.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-07-2010 - 11:21:04
Гето май натам вървят нещата колкото и да ми е жално, но не се притеснявай аз пак ще влизам в форума за да ти напомням за някои неща, много патриоти е трябвало за малко да напуснат родината за да съберат сили за възстание.
Но всички теми не са за патриоти а за това да ви отворим на вас очите поне, че много хора не знаеха за какво иде реч,за тях думите алчност, злоба, завист,селяния и съскане зад гърба бяха ежедневие.
Думи като дълновидност се смятаха за анатема,ама как да не е като си купил къща за 200 000 евро пък сега и 100 не струва, ако трябва 24 часа в нета ще седиш и убеждаваш хората че това си е направо ефтино.
Къде изчезна Пунделата, който създаваше по 20 теми на ден как само ЪП ще има в бг-то, май от много ЪП се получи така че пунди е ТЪП. Няма да се коркате не ми е за пръв път когато обяснявам на някои хора за какво става дума а те ми се смеят в очите и ме гледат съжалително, но вече взеха да се събуждат и гледам ги омърлушени,ама нали приятели успокоявам ги че така ще е първите 30 години после ще е по леко ама на тях им се реве, та къде е пунди да ги успокои че 850 евро на Ш и З си е направо без пари и че 25% общи части е дори по минималното, а тези хора още не са започнали да живеят там а от 2 години вече кашлят на банката и живеят под наем отделно, вече не се и виждаме много защото не могат да ме погледнат в очите-срам ги е. Но пак казвам споко,сега сме в окото на урагана, част номер 2 тепърва ще дойде,посмей се сега че после няма да ти е хич весело, а колкото до мургавелите те ще бъдат капака на тенджерата, изключително силен % на престъпност, пълна дезинтеграция с останалото общество, създаване на големи цигански общности само с една цел- оцеляване и противопоставяне с българите защото за тях българите са хората с пари и власт и ще негудуват, а са се размножили достатъчно дори и в момента, ще има голямо ЕТНИЧЕСКО НАПРЕЖЕНИЕ и разделение.

Писал съм и преди че има вероятност еврото да се паритира с долара. Това ще удари българската икономика като боксьор тежка категория малко циганче. Посмей се че после няма да можеш.
Метни някое клише за черногледството ми, все пак 20 години се развивахме по книга та сега ли няма да го направим, или бай сельо казва ако не ти отърва махай се не ми мъти водата, на мен ми е добре.*xxx*
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.