Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да ви попитам аз сега вас едни работи...

Публикувано от Продавач 
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
08-07-2010 - 23:37:28
avatar
В набалонизиран пазар - да.
В нормален - не.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
08-07-2010 - 23:38:40
avatar
А кой пазар е нормален?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
08-07-2010 - 23:50:47
avatar
Нормален пазар е този, в който Търговията се движи от голям оборот,
в следствие на разумен и за двете страни % на печалба.

За съжаление тук под % на печалба се търси такъв, на който и наркодилъри биха завидели,
а не такъв който да генерира бъдеще на пазара.

Сами си отрязаха клона на който седят тарикатите, сега пазарът го нямал?
Има си го пазарът, само дето те не са вече на него.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
09-07-2010 - 00:00:12
avatar
Пазара на имоти се образува от различни участници в него. Строителите заемат голям % от пазара на ваканционни имоти и малък % от пазара на жилищни имоти. Различните приоритети, инвестиции, нужди и желания на продаващите определят до голяма степен бързината с която ще решат да се разделят с имотите си. За нещастие на всички брокери над 85% от продаващите имоти в България съвсем не бързат да се разделят с имотите си защото те са единствения капитал с който разполагат и който евентуално биха използвали за бизнес начинания или нова инвестиция в друг имот по-малък или за по-хубав с доплащане.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
09-07-2010 - 00:14:07
avatar
Много правилно си вметнал в текста - евентуално.
99% от населението си няма и на идея, как би правило бизнес.
Това не е страшно, човек да поиска - ще се научи.
Страшното е, че никой не иска да се учи, а всеки си мисли, че се е родил научен.
Ей в това е страшното, събрало се в максимата - Ти на мен пари ми дай, а акъл не ми давай!
Докато тези, които имат пари в нормалните държави, си дават парите за акъл, който да им помогне не само за да ги запазят, но и умножат.
По тази и причина, една огромна част от населението ни ще обеднява прогресивно в бъдеще.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
09-07-2010 - 00:15:17
avatar
Съгласен съм *book**yes*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
09-07-2010 - 17:07:22
Не е необходимо всеки да прави бизнес.

Както трябва да има хора, които да изобретят един струг, така трябва и стругар дето да работи на него, така трябва да има и някой, който продава продукцията.

Какво става като всеки тръгне да прави бизнес по мои лични наблюдения:
Отваря се до нас магазинче за авточасти и едно капанче. След време магазините стават 2(и двата за авточасти), капанчетата 3 (близо е до училище). Финално беше стигнало 3 магазина за авточасти и 4 капанчета - всичко това поместено в гаражи smiling smiley
В крайна сметка в момента няма нищо.

Проблема на българина му е, че щом Пешо завърти някакъв бизнес и Гошо и той - да не се мине. Ама и през ум не му минава, че няма как да просъществувават и двамата. И още по-лошото е, че докато Гошо го осъзнае това то и Иван е в бизнеса.
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
09-07-2010 - 23:25:22
Ти нали си на заплата-чиста работа. Защо мислиш, че поне един от трите магазина не се е разширил на друго, по-подходящо място?
Анонимен потребител
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
10-07-2010 - 15:57:47
Не се е - познавам собствениците.
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
10-07-2010 - 17:58:54
avatar
Quote
Тинки Уинки
Не е необходимо всеки да прави бизнес.

Както трябва да има хора, които да изобретят един струг, така трябва и стругар дето да работи на него, така трябва да има и някой, който продава продукцията.

Какво става като всеки тръгне да прави бизнес по мои лични наблюдения:
Отваря се до нас магазинче за авточасти и едно капанче. След време магазините стават 2(и двата за авточасти), капанчетата 3 (близо е до училище). Финално беше стигнало 3 магазина за авточасти и 4 капанчета - всичко това поместено в гаражи smiling smiley
В крайна сметка в момента няма нищо.

Проблема на българина му е, че щом Пешо завърти някакъв бизнес и Гошо и той - да не се мине. Ама и през ум не му минава, че няма как да просъществувават и двамата. И още по-лошото е, че докато Гошо го осъзнае това то и Иван е в бизнеса.

Ключовия проблем е гаражната търговия.А осъзнаването е болезнено

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход