Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да ви попитам аз сега вас едни работи...

Публикувано от Продавач 
Да ви попитам аз сега вас едни работи...
23-06-2010 - 00:43:55
avatar
Нали има срив, потоп, драма, крах или предстои обикновенно след месец-два или примерно през зимата...абе с две думи - все се очаква нещото да стане ама то не става...

Дайте да разгледаме някакви драматично изгодни оферти за хубави имоти. Тук е момента да споменем какво се подразбира под хубав имот, но понеже всеки си има различни съображения нека ги сподели в тази тема и съответно да ги предложи с линк ако има оферта по негов критерии /линк към оферта само ако е от тук - от конкурентни портали - не става, защото е в разрез с правилата/.

Ето в моя подпис виждате аз лично какво разбирам под хубав и изгоден имот, но не мога да предложа линк, защото такова нещо на пазара няма... Ако някой може да предложи нещо хубаво и изгодно - моля заповядайте. *book*
Приемат се и "оферти" от типа невъзможни например - ЕПК гарсониера в Младост 1, от 3-ти до 9-ти етаж, 44кв.м. за 15000 евро...

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-23 00:44 от Продавач.
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
23-06-2010 - 06:47:46
Продавач,
Основният проблем не е, че не се предлагат хубави имоти на ниски цени; проблемите са, че няма платежоспособно търсене (единици все още искат и МОГАТ да си позволят да плащат вноска по кредит за имот); банките са свили кредитирането и отпускат само в редки случаи кредити, на хора с доказан доход; това, което го пишат в пресата са общи приказки. От банков служител индирекно разбрах, че банките ипотечни кредити почти не отпускат в момента (някои банки хич, само взимат такси за разглеждане на документи), а само потребителски. Щом не се отпускат кредити и няма хора с пари в кеш, няма и кой да купува. Всички кешират за по-тежки времене (който има пари). Някой ще каже "Светът излиза от кризата - напр. КАНАДА (http://banks.dir.bg/2010/06/22/news6610389.html)". Фирмите започват да наемат хора (http://dnes.dir.bg/news/rabota-sakrashtenia-rabotodateli-totu-mladenov-agentziata-zaetostta-6608114). Да но в същото време със 141% се е увеличил броят на българските фирми в открита процедура по несъстоятелност за деветте месеца на миналата година (http://profit.bg/news.php?id=65896). За 2009 г. по информация на НСИ (ако е достоверна), търговското салдо е на минус с над 8 млрд. лева, което грубо е 4 млрд евро), докато БВП гравитира около 30 млрд евро. Наистина минусът е по-малък спрямо 2008, но според мен това се дължи на факта, че много служители са били освободени и сме консумирали по-малко, а не че сме увеличили износа, или че сме взели сами да си произвеждаме продукция. А тези пари трябва да се връщат. Сега ще видим докладът на Евростат какво ще покаже - ако има зулуми в осчетоводяването и нещата се окажат по-зле отколкото се твърди, ще видим нисколихвен кредит през крив макарон. И за да изплащаме задълженията си, ще трябва да се увеличат данъците.
До 1-2 години сделки за НИ ще са единични, независимо топ-локейшън или не.
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
23-06-2010 - 07:06:15
Относно панелният рай, ето линк: [www.dnes.bg]. а тук можеш да прочетеш размисли и страсти по темата. Аз лично много съм се чудил на акъла на купувачите да слушат брокерите, че най-важното е локейшън, локейшън; локейшън. Еми то после като се изръсят за онсовен ремонт 10 000 - 20 000 евро - мерси както се казва. По тази логика в Харлем (намира се на о-в МАНХАТЪН, където се намира финансовият и борсовият център на света), трябва да струва баснословни суми. Обаче хората там, май не го оценяват.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-23 08:48 от Продавач.
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
23-06-2010 - 07:33:25
За мен формулата е проста, стая, хол, детска стая и кухня в сграда и вход, където всичко да е чисто ново, пред блока да можеш да паркираш свободно, да е някъде в Югоизточната част на София, без първи и последен етаж. Цената да е по-малка или равна на 100-120 наема. Моля брокерите да пращат офертите си на лична.
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
23-06-2010 - 08:11:11
За мен хубав имот е следния:
1 Да е строен съгласно изискванията на констуктора без пестене на материали или пък заместването им с такива с по ниска якост.Сградата да не е повече от четири етажна.
2 Една или две спални минимум по 15 квадрата в зависимост от нуждите
3 Хол 25 квадрата
4 Бокс 12 квадрата с трапезария 16 квадрата
5 Една баня 7 квадрата и отделно втора баня 4 квадрата като и в двете има тоалетни
6 Минимум две тераси по 6 квадрата.
7 Сградата да има портиер и да не се допускат кучета котки силна музика и простотия.
8 Да има места за паркиране на два автомобила на апартамент
9 Да има наблизо спирки на градския транспорт аптека магазини пазар училище детска градина
10 Цялостен облик на квартала и жителите му.Улиците да нямат дупки да има парк наблизо.Да има хубави тротоари с цветя и градинки.
11 По възможност да има частна охрана и да не се допускат мангали и съмнителни обекти стрелба без предупреждение.
Описаната квадратура е чиста без общи части.Ето за такъв имот съм готов да дам 120000евро въпреки че не търся да купувам.Айде брокерите дерзайте.Направете удара заедно със строители постройте и предложете па да видим дали няма пазар.Но да се предлагат 60 годишни коптори за по 1200 евро квадрата с общите части в мизерни блокове с разпадащи се фасади и балкони в квартали с разбити улици и тротоари или пък далече от всякаква цивилизация не благодаря.Собствениците да си държат завинаги.За това дето днес се предлага на пазара и 200 евро са му много.
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
23-06-2010 - 08:39:33
Нещата, които са споменали колегите по-горе +
- нормално отстояние на сградата, а не да си мериме прането с комшийката
- градинка около блока или вътрешен двор, където да щъкат дечурлигата, без да фучат коли покрай тях
- голями и чисти мазета с лесен достъп, най-добре и с асансьор
- подземният гараж с вход директен към входа е задължителен
- максимум една стена със съседи
- кухня далече от спалнята
- тоалетна до спалнята
... и все неща, които дори и сега не съм видял никъде в оферти под 1К за нормален столичен район winking smiley
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
23-06-2010 - 10:10:54
Бе не е чак без пари в Харлем:

Harlem Real Estate Prices*
Studio/1BR: $100K -- $300K
2 BR: $200K -- $500K
Family Apartment: $500K -- $900K
Townhouse: $400K -- $1.2M+

*Source: New York magazine

Наемите:
Harlem Rents*
Studio/1BR: $800 -- $1,800
2BR: $950 -- $2,500
Family Apartment: $1,800 -- $3,000

*Source: New York magazine
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
23-06-2010 - 11:04:59
1. Къща, не апартамент.
2. В съседство да има стотици такива като моята еднотипни с малки дворчета, като за "средна" класа. Съседи даскали, доктори, художници, с малък бизнес и т.н.
3. Да има нормален път, за да стигам до него със спортната кола от пенсията ми като стана на 70. Без овчи л**** по пътя.
4. Парк с футболно игрище, детска площадка и алея за разходка и тичане до половин километър (т.е. да се стига пеш).
5. Нова детска градина, добри началано и средно училище на до 15 километра.
6. Летище до час път с кола.
7. Къщата да е стандартна 2-етажна като за "средна" класа: 3 спални (1-та по-голяма), 2 бани.
8. Къщата да има двор до 200 кв.м, тъй като съм "средна" класа и не мога да си позволя имение от 10 дка с гора, градини, фонтани и т.н.
9. Къщата да е в задънена улица, т.е. децата да могат да играят на федербал, на топка, ластик и т.н. спокойно.
10. До работата ми, която ще е в голяма и непроменяща се институция / фирма да има не повече от 15 кръгови и 2 светофара.

Тъй като това в България за средна класа няма да го има никога имам 2 опции: в чужбина или под наем. Засега съм на №2, вероятно винаги ще бъда на №2, освен ако не ми писне тук и не се преместя със семейството си в "по-добрите земи".



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-23 11:14 от house md.
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
23-06-2010 - 11:55:21
avatar
Quote
house md
1. Къща, не апартамент.
2. В съседство да има стотици такива като моята еднотипни с малки дворчета, като за "средна" класа. Съседи даскали, доктори, художници, с малък бизнес и т.н.
3. Да има нормален път, за да стигам до него със спортната кола от пенсията ми като стана на 70. Без овчи л**** по пътя.
4. Парк с футболно игрище, детска площадка и алея за разходка и тичане до половин километър (т.е. да се стига пеш).
5. Нова детска градина, добри началано и средно училище на до 15 километра.
6. Летище до час път с кола.
7. Къщата да е стандартна 2-етажна като за "средна" класа: 3 спални (1-та по-голяма), 2 бани.
8. Къщата да има двор до 200 кв.м, тъй като съм "средна" класа и не мога да си позволя имение от 10 дка с гора, градини, фонтани и т.н.
9. Къщата да е в задънена улица, т.е. децата да могат да играят на федербал, на топка, ластик и т.н. спокойно.
10. До работата ми, която ще е в голяма и непроменяща се институция / фирма да има не повече от 15 кръгови и 2 светофара.

Тъй като това в България за средна класа няма да го има никога имам 2 опции: в чужбина или под наем. Засега съм на №2, вероятно винаги ще бъда на №2, освен ако не ми писне тук и не се преместя със семейството си в "по-добрите земи".

Елин Пелин е твоето място.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Да ви попитам аз сега вас едни работи...
23-06-2010 - 14:07:27
Quote
Продавач
Нали има срив, потоп, драма, крах или предстои обикновенно след месец-два или примерно през зимата...абе с две думи - все се очаква нещото да стане ама то не става...

Дайте да разгледаме някакви драматично изгодни оферти за хубави имоти. Тук е момента да споменем какво се подразбира под хубав имот, но понеже всеки си има различни съображения нека ги сподели в тази тема и съответно да ги предложи с линк ако има оферта по негов критерии /линк към оферта само ако е от тук - от конкурентни портали - не става, защото е в разрез с правилата/.

Ето в моя подпис виждате аз лично какво разбирам под хубав и изгоден имот, но не мога да предложа линк, защото такова нещо на пазара няма... Ако някой може да предложи нещо хубаво и изгодно - моля заповядайте. *book*
Приемат се и "оферти" от типа невъзможни например - ЕПК гарсониера в Младост 1, от 3-ти до 9-ти етаж, 44кв.м. за 15000 евро...

Един от основните критерии: Метростанция до 300 метра от сградата...

*black eye*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход