Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените са достигнали дъното ... иде срив!

Публикувано от greenbul 
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
07-08-2010 - 08:16:21
avatar
Quote
Върколак
Quote
др. Иванов
България има проблеми закото прости хора избраха още по-прости. Хубавото е, че краят на кризата е известен - 6 месеца след като изметта водена от Бойко издаде властта.

Сега и правителството ли ти пречи? Ти от коя група си? "Лапачите", "Длъжниците", "Резаците"?

Пречи му, защото доколкото си спомням според собствените му думи от НАП са му направили проверка в Слънчев Бряг дали плаща данъци и осигуровки - ВЪРХОВНО НАХАЛСТВО!
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
07-08-2010 - 09:06:20
Quote
zlostyr

Пречи му, защото доколкото си спомням според собствените му думи от НАП са му направили проверка в Слънчев Бряг дали плаща данъци и осигуровки - ВЪРХОВНО НАХАЛСТВО!

Аз рабатя частно от комунистическо и последното дето може да ме стресне са проверки, последната от стопанска полиция и прокуратурата беше при Станишев по сигнал. Проверките не плашат никой освен новите и малките, но плашат бизнеса. В банките има 24 млрд. лева на фирми, това са пари, които се трупаха като излишъци при Станишев, но сега в кризата не излизат на пазара, а продължават да седят там, защото никой не иска да го тормозят и на всичко отгоре той да си плати за това. Праверките по хотели и ресторанти на морето не се правят само на биснеса, а на клиентите. На вратата ми чукаха като на клиент, сметката в ресторанта ми взеха като на клиент. А туристите не ги обичат тези неща, защото ако аз съм свикнал, за един швед е крайно страсиращо да му потропат на вратата рано сутрин и да му искат името за да засекат дали е регистриран. Или някакви тъмни балкански субекти, придружени от полицаи, да му дърпат сметката от ръцете, за да видят дали има прикрепен фискален бон.
Междудругото добре е, че Латвия е поела въздух, за да не се мъча вече да пиша, че ние заедно с латвийците делим първото място по икономически спад в света, Вече е ясно, че България е едноличен световен шампион в графа "стопанска разруха".

А апартаменти и имоти е много вероятно да се продават, защото както многократно съм казвал при криза продажбите падат, но при икономическа катастрофа се качват, очевидно сме в етапа "Всеки да спасява каквото може".
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
07-08-2010 - 11:11:58
avatar
Дълго не бях поглеждал в тъпият форум ....И какво да видя?Завърнали се олигофрени като торко,злостър и тем подобни измекяри...Ни на йота не са се променили и пишат едни и същи глупости,вместо да си гледат бизнеса и да печелят пари...Е, те това не го могат-затова и висят в нета...Има и нови "звезди",но те май са само с нови никове...Говори се за някакви 150-250 евро м2,за някакви кредити...За срив -отново-на пазара...:}И всичко това,в момент,в който Агенцията по вписвания изнемогва и е назад с 10 дни...Да не говорим,че 70% от сделките ,че и повече,може би-за София -са с КЕШОВО ПЛАЩАНЕ. Наистина трябва да си много злобен и прост ,за да продължаваш да твърдиш,че няма покупки на имоти и цените ща се сринат.:]
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
07-08-2010 - 11:31:22
Quote
Перловец
Дълго не бях поглеждал в тъпият форум ....И какво да видя?Завърнали се олигофрени като торко,злостър и тем подобни измекяри...Ни на йота не са се променили и пишат едни и същи глупости,вместо да си гледат бизнеса и да печелят пари...Е, те това не го могат-затова и висят в нета...Има и нови "звезди",но те май са само с нови никове...Говори се за някакви 150-250 евро м2,за някакви кредити...За срив -отново-на пазара...:}И всичко това,в момент,в който Агенцията по вписвания изнемогва и е назад с 10 дни...Да не говорим,че 70% от сделките ,че и повече,може би-за София -са с КЕШОВО ПЛАЩАНЕ. Наистина трябва да си много злобен и прост ,за да продължаваш да твърдиш,че няма покупки на имоти и цените ща се сринат.:]

Ако агенцията изнемогва, то е защото вече има само един служител назначен на 2 часа.
Ние сме си прости и гледаме отстрани как по-прости от нас купуват. Последните 2 години примери колкото искаш, а тези в момента ще ги преброим на коледа с още 20% РЪСТ НА СПАДА. Явно имаш някакъв личен интерес, че не сменяш плочата, но не ми пречи чета те с интерес и други ЪПЪРИ - то тук сте май болшинство.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
07-08-2010 - 14:09:00
avatar
Quote
Перловец
Дълго не бях поглеждал в тъпият форум ....И какво да видя?Завърнали се олигофрени като торко,злостър и тем подобни измекяри...Ни на йота не са се променили и пишат едни и същи глупости,вместо да си гледат бизнеса и да печелят пари...Е, те това не го могат-затова и висят в нета...Има и нови "звезди",но те май са само с нови никове...Говори се за някакви 150-250 евро м2,за някакви кредити...За срив -отново-на пазара...:}И всичко това,в момент,в който Агенцията по вписвания изнемогва и е назад с 10 дни...Да не говорим,че 70% от сделките ,че и повече,може би-за София -са с КЕШОВО ПЛАЩАНЕ. Наистина трябва да си много злобен и прост ,за да продължаваш да твърдиш,че няма покупки на имоти и цените ща се сринат.:]

Перловец кух си като гадулка, и олигофринията ти личи от километри. И трябва да започнете да говорите за 150 – 250 леваааааааааа м2. За срив не се говори става дума за продължаващ спад на цени говори се за продължаващо покачване на безработицата за продължаващо задлъжняване на хора и фирми към банки и лихвари. Перловец приготви се тази зима да си джвакаш кожениа атрибут защото реколтата на зърно в света е с 50% по малко и Русия забрани износа. Аи сега помисли на къде отиваш и колко пари ще струва това на семейство ако хляба подскъпне само с 0.20 стотинки. Ама ти си самодоволен тепегьоз който приказва за КЕШОВО ПЛАЩАНЕ на разни коптори за цени в евро и псевдо бизнеси на изкуствено дишане.

Ни копува ни продава
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
07-08-2010 - 17:03:11
Quote
zlostyr
Quote
Imotko
Не разбирам иронията, скъпи другарчета от Голямо Сривково. Купувачите за милионния град общо за 06.08.2010г. са поне 120 души - виж в АгВп. Аз познавам служебно само 5 от тях.
Пазарът не се е съживил, той е полудял. Явно народът смята, че наесен сегашния избор на добри имоти на ниски цени няма да го има и яко пазарува. Питайте някой познат брокер от читава фирма. Естествено, хората без пари нямат място на пазара, а само във форумите.

Това на колко ракии го написа снощи :]
На четири. Поливахме несъществуващите купувачи.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-08-2010 - 10:41:46
avatar
Вчера попаднах на обяви за 35 000 Е двустайни в крайните квартали на СФ
панелки но в добро състояние ...

под сурдинка се намират и нови на същите цени но с 20% общи части smiling smiley
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-08-2010 - 16:54:30
Quote
palamud
Вчера попаднах на обяви за 35 000 Е двустайни в крайните квартали на СФ
панелки но в добро състояние ...

под сурдинка се намират и нови на същите цени но с 20% общи части smiling smiley


кажи кой е крайният квартал, че то и младост 4, дружба 4, Бояна, Манастирски ливади, Студентски град и др. са все крайни квартали. Такива цени има и в Хаджи Димитър и Сухата река, а те не са крайни квартали.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-08-2010 - 18:07:53
Quote
др. Иванов
Quote
zlostyr
Пречи му, защото доколкото си спомням според собствените му думи от НАП са му направили проверка в Слънчев Бряг дали плаща данъци и осигуровки - ВЪРХОВНО НАХАЛСТВО!
Праверките по хотели и ресторанти на морето не се правят само на биснеса, а на клиентите. На вратата ми чукаха като на клиент, сметката в ресторанта ми взеха като на клиент. А туристите не ги обичат тези неща, защото ако аз съм свикнал, за един швед е крайно страсиращо да му потропат на вратата рано сутрин и да му искат името за да засекат дали е регистриран. Или някакви тъмни балкански субекти, придружени от полицаи, да му дърпат сметката от ръцете, за да видят дали има прикрепен фискален бон.

Както виждам, проверките са дали резултат:
http://www.dnevnik.bg/pazari/2010/08/08/943881_barove_v_slunchev_briag_kriiat_70_ot_oborota_si/
"Собствениците на нощни клубове в Слънчев бряг масово укриват доходи. Това е показала проверка на Националната агенция по приходите. Според нея на всеки 10 хил. лв. оборот 7000 не се декларират, което са цели 70%. Така след внезапна акция са излезли 300 000 лв. оборот само за една нощ в петък срещу събота - приходи, за които не се плащат данъци.
Освен това в едно от заведенията има служители, работещи за 65 лв. месечно по документи. На друго място приходите за вход в клуба изобщо не са отчитани. Инспекторите на НАП са сравнили официално регистрираните на касовите апарати постъпления за последните четири уикенда. Резултатът е, че заради присъствието на данъчните приходите са се увеличили близо пет пъти."

Сметнете колко са откраднали за предишните 5 години.
Браво, Бойко, продължавай все така, бой по празните тикви, докато им дойде акъла smiling smiley
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
09-08-2010 - 20:04:47
Сметнете колко са откраднали за предишните 5 години.
Браво, Бойко, продължавай все така, бой по празните тикви, докато им дойде акъла


Стигне ли се до бой между Бойко и тия, аз лично не бих рискувал да заложа на Бойко. Този цирк го гледаме всяка година, пишете в търсачката "оборот, данъчни/НАП/ сл.бряг/ " и ще видите, че всяка година се правят проверки, включително и миналата при Бойко и констатациите са винаги същите. Естествено след като парите се поделят справедливо между участниците във веригата, всичко заглъхва до следващата година. А следващата ще е много силна заради предстоящите избори, проверките ще през седмица.

За разлика от празноглавата ламя - ББ, Костов, Волен, тези там не са с празни тикви, след като са изградили за 7-8 години един от най-големите развлекателни центрове в света и след като 4 заведения правят 300 хил. на вечер. Когато някой политик направи с държавата това, което тези празни тикви със своята собственост, тогава и ще дават акъл, засега опашката между краката и главите силно наведени.


Отделно седи въпросът, дали държавата има право да иска данъци от Сл.бряг. Всички правителства от Тошово до сега са били отявлени врагове на комплекса и са правили всикчо възможно да хулят и оплюват комплеса на народите, инфраструктурата над 90% се изгражда от инвеститорите, а не от държавата и общината, следователно не виждам защо трябва да се плащат данъци. Дънъци се плащат за да се правят и поддържат улици, ВиК, ел.система, болнично обслужване. Държавата при Костов продаде улиците и инфраструктурата и дори по закон намя право да иска да и се плаща частта от данъците, които отиват за тези дейности.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход