Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените са достигнали дъното ... иде срив!

Публикувано от greenbul 
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
23-06-2010 - 20:38:53
И като вземем заем, какво? Ще го опапаме, ще го вложим в имоти. Корупцията къде мислиш влага? Има да чакате да "е..нете", ха, ха.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
24-06-2010 - 07:55:40
Имотко,
Не всеки бизнес е тежка химическа индустрия ака Нефтохим, дето няма как да се замрази, да не говорим че и да искат не могат да са на загуба.
Не всеки бизнес е и вар и киреч, или бетон и тухли - въпреки че и този бизнес е ЗАМРАЗЕН.
Конкретен пример - за семейните фирмички smiling smiley
Фирма за сайтове = девелопъри и т.н. - преди бяха 20-25 човека на постоянен договор. Сега са само ШЕФА И ЖЕНА МУ, останалите са на повикване. Това ако не е замръзяване? И стартирането наново на бизнеса си е за 1 ден, да не кажа за 1 минута.
Отсвириха и офисите - 2 бр. и чакат добри времена!
Сигурно са много глупави според теб? не си ти този който ще им прави сметката, пък и в последните 15г са се доказали че могат да се справят с това.
За милионите - на никой не му трябват в БГ - единственото предимство е че си мишена. Всичко които що годе са позабогатели се крият като мишки! И защо нашите тото милионери са АНОНИМНИЦИ - щото е много хубаво да си милионер в БГ, Аз ако бях спечелил - на секундата се изнасям от мафиотско мутренския ареал
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
24-06-2010 - 10:03:40
Quote
bota156
Фирма за сайтове = девелопъри и т.н. - преди бяха 20-25 човека на постоянен договор. Сега са само ШЕФА И ЖЕНА МУ, останалите са на повикване. Това ако не е замръзяване? И стартирането наново на бизнеса си е за 1 ден, да не кажа за 1 минута.

Това може да го напише човек, който си няма представа от бизнес. Как за един ден ще събереш 25 специалисти, те тия хора да не седят да те чакат да им свирнеш. Още повече веднъж съкратени от теб, знаеш ли кога ще се върнат отново при теб?
Да не говорим за клиенти как се намират - ти веднъж си ги пре...л, излязло ти е име, че си фалирал и не може да се разчита на твоята фирма и сега ще се пребият да ти дадат парите си. Всички искат да работят със стабилни партньори. Затова и много шефове скърцат със зъби, калкулират загуби но не смеят да съкращават хора, защото когато (ако) нещата се оправят да не са на опашката.
А твоя шеф и жена му най-вероятно ще си търсят работа като девелопъри при конкуренцията, която е успяла да оцелее.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
24-06-2010 - 10:25:58
Това не е замразяване, това е прекратяване. Много рожби на бума си прекратиха дейността. Като почнат пак, я има ниша за тях, я не. Пазарът ще ги е забравил отдавна. Ще си поживеят от лихвичките и после?
Милиони си трябват навсякъде. И навсякъде се изкарват трудно. Мисленето, че богатите са крадци и убиици, знаеш на кои е присъщо, нали? На губещите. Поздрави.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
24-06-2010 - 10:50:25
Кой говори за ФАЛИТ - за ЗАМРАЗЯВАНЕ НА ДЕЙНОСТТА говорим. НЯМА РАБОТА, НЯМА ХОРА, НЯМА РАЗХОДИ, Имат натрупани пари дето си им чакат на влог по добри времена. Имат само съпорт на направените сайтове, при това почти повечето вече не си и плащат, или са намалили до минимум. От това разбират хората, знаят как се прави от това пари. Ослушват се за друго ама като гледат как стоят нещата, не са луди да си пилеят парите в "бизнес идеи" - Страх лозе пази, дето се вика.
И моите наблюдения почти навсякъде е страх лозе пази - и банки, и строители, и борсови играчи, и наркопласьори ...
Всеки който има кеш си го стиска - и аз барабар петко с мъжете. Нека да съм дребна душица, не ми пречи мнението.
Относно злорадстването ми срещу набуталите се "ипотекари". На стотици хора съм казал да не се набутват. Десетки познати и приятели се набутаха и ми се смееха - те живеели в Новопостроен тристаен апартамент, всички мебели нови и т.н. аз се гърча в двустайката тухла от 70-те ... Като не могат да си правят сметката и са се подлъгали по лесния живот на кредит, ще страдат. Аз ли съм им виновен че са ГЛУПАВИ и са се надценили.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
24-06-2010 - 12:42:38
Как да не си губещ разбираш, ясно.Като си траеш.
А знаеш ли как да си печеливш? Или не щеш.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
24-06-2010 - 12:51:22
Quote
Imotko
Как да не си губещ разбираш, ясно.Като си траеш. А знаеш ли как да си печеливш? Или не щеш.

Знае по-добре от теб smiling smiley
Вместо да е купил преди 2 години един апартамент за 100 000 евро, да го е изплащал 24 месеца по 200 евро/месец, и сега да няма нищо и да дължи още 37 000 евро, си е спестил 4 800 евро.
Ти, вместо преди 2 години да продадеш един апартамент за 100 000 евро, днес пак го имаш, но той е загубил от цената си 30%, значи си загубил 30 000 евро (засега).



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-06-24 12:57 от barbaron.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
24-06-2010 - 13:13:17
Барбароне, плащал съм по 750 на месец за 70000 евро кредит, сега плащам по 800. Главницата към момента е около 67000. Ако цената на имота е 67000, загубата ми е 30000 самоучастие плюс 18000 лихви за 24 месеца, т.е общо 48000. Но, ако не продам имота, а почакам да стане по 2000 евро метъра, ще спеля двойно.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
24-06-2010 - 13:26:16
avatar
И колко време ще издържиш без да продадеш имота ? Във форекса спекулантите си слагат "стопове" - при падане на цената до някакво ниво - продават ! Така минимизират загубите, но не фалират. Ти явно си решил да заложиш всичко на една карта / играеш без "стопове" / Това е доста опасно, дано имаш късмет. Успех !
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
24-06-2010 - 13:31:41
Quote
Imotko
Барбароне, плащал съм по 750 на месец за 70000 евро кредит, сега плащам по 800. Главницата към момента е около 67000. Ако цената на имота е 67000, загубата ми е 30000 самоучастие плюс 18000 лихви за 24 месеца, т.е общо 48000. Но, ако не продам имота, а почакам да стане по 2000 евро метъра, ще спеля двойно.

Е, дано това време дойде по-скоро. Тогава лихвите ще са около 5% и средните заплати ще са около 2000 лева/месец smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход