Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Есен 2010-Зима 2011 - Показатели за Втора Вълна на Спада!

Публикувано от ivo107 
Re: Есен 2010-Зима 2011 - Показатели за Втора Вълна на Спада!
19-05-2010 - 14:31:26
Quote
1.9
Това правя.

- спиране на строителството. С просто око може да се види, че основно се довършват започнати сгради и не се започват нови. Да, но колко са застроените вече и оферирани, а пазар няма. Има и много, които са спрени на някакъв етап - вероятно друг строител ще ги завърши. Вече видях такъв случай.

Масово започнатите и завършващи се са продадени на зелено. Ако дай боже ги завършат, първо се предлагат под наем. Те и затова наемите сега са супер изгодни. Ако не могат да се дадат или се пробват на висока цена или се замразяват за по-добри дни. Естествено има и такива, които трябва да се продадат на всяка цена и те създават легендите във форума

Quote
1.9
- ниското качество на завършените сгради. ... Това малко от потенциалните купувачи могат да преценят. Друго е важно за тях.

Когато спалнята ми е 6м2 със скосявания и гледа на 3 метра към съседното ЕПК мога нещо да преценя. Или когато трябва да стигна до имота с високопроходим джип през кални дупки дълбоки по един метър...

Quote
1.9
- закъсалите строители. Когато строителя закъса на акт 15 ... че и на 14 варианта е един - фалит и удовлетворяване на кредиторите по веригата. Ако начело е Банка - познай какво ще получат купилите на зелено. Следва продажба на обекта на друг строител за завършване и отново на пазара, но на друга цена.
Нали това казвам и аз. Ако трябва да пийнеш студена вода на цена 50 000 Евро чашата или да се бръкнеш още 5-6000 Евро и да спасиш шибания предприемач от фалита какво ще избереш? В любимия на др. Иванов Триъгълник имаше едни сгради дето стояха на голи тухли и без покрив към 10-ина години. После ги завършиха други строители и ги продадоха. Не ти пожелавам да живееш в тях. Една такава има и до Фантастико в Надежда. В някои от апартаментите има някакви хора, в съседните няма прозорци, на партера се е разположила мургава фамилия в нещо като палатка и се отоплява на открито огнище... Вече има форуми на преебани собственици, прочети какво си пишат и може малко да преосмислиш тезит е си.
1.9
Re: Есен 2010-Зима 2011 - Показатели за Втора Вълна на Спада!
19-05-2010 - 15:21:04
Пламене,

1. Обърни внимание колко оферти за продажба на ГОТОВИ апартаменти ново и старо строителство има в София. Смяташ ли, че всичко това може да се продаде на тази цена, на кого, и кога?

2. Не всичко, което се достроява е продадено на зелено. Обикновено с продаденото на зелено започва строежа и не се завършва точно защото продажбите секват в един момент. Дори в завършени сгради има свободни апартаменти и то не от вчера.

3. Не всичко построено и непродадено ще може да се отдаде под наем. Колко време може да чака добри времена предприемач, чиито пари са заровени в апартаменти и на практика дейността му спира. Той е строителен предприемач, за Бога не инвеститор в недвижими имоти. А ако има и кредит?

4. Примера за качеството ти е верен, но прекалено краен.
Аз имам предвид следното. Живея в доста голям апартамент (стар, тухла) на добро място и с добро изложение, който от позната брокерка беше оценен на 100к евро (преди време). На пръв поглед трябва подмяна на дограма и козметичен ремонт. Но, ... евентуалният кандидат-купувач няма как да знае, че плочите на стаите са увиснали, защото бетоне е бил боклук и затова чувам кога наркомана, които живее над мен няма пари за дрога. Водопроводните щрангове плачат за смяна, но ... апартамента на ет.1 е в разпореждане на съда и нямам идея как ще може да се осигури достъп. да не говорим, за финансовите възможности на пенсионерката под мен и наркомана над мен. Евентуалният кандидат-купувач трябва да има познания по електротехника за да познае контактите от 60-те и съответно да си направи сметка каква е ел. инсталацията (3 токови кръга общо за 4-те стаи).

5. Дано си прав, че 5-6000 Евро ще стигнат за завършване. Много хора ще пият студена вода. Което не ме радва, въпреки, че не съм от тях.
Re: Есен 2010-Зима 2011 - Показатели за Втора Вълна на Спада!
19-05-2010 - 17:43:17
По принцип си прав. Правилни факти, неправилни изводи. Твърде много пресилени изводи. Тези факти не са от вчера, а поне от две години. Защо тогава досега имотите не паднаха повече. Защо няма за всеки по един тристаен в южните райони на София. Защо нещо не фалират много, мръсните му строители. Май още имат мая от бума. Май и тоя път, както винаги, богатите ще си останат богати, а бедните ще го д...........т
Всички да фалират, да пукнат дано, банките кръвчицата да им изпият, та да видят те тогава как ще ме молят да си купя тристаен с гараж до Южния парк за 45 000 евро. Даже два ще си купя, ако много се помолят.
Само ми кажете кога???
Re: Есен 2010-Зима 2011 - Показатели за Втора Вълна на Спада!
19-05-2010 - 18:00:21
avatar
Quote
Imotko
По принцип си прав. Правилни факти, неправилни изводи. Твърде много пресилени изводи. Тези факти не са от вчера, а поне от две години. Защо тогава досега имотите не паднаха повече. Защо няма за всеки по един тристаен в южните райони на София. Защо нещо не фалират много, мръсните му строители. Май още имат мая от бума. Май и тоя път, както винаги, богатите ще си останат богати, а бедните ще го д...........т
Всички да фалират, да пукнат дано, банките кръвчицата да им изпият, та да видят те тогава как ще ме молят да си купя тристаен с гараж до Южния парк за 45 000 евро. Даже два ще си купя, ако много се помолят.
Само ми кажете кога???[[/b]/quote]

Когато тогава.
Да му мислят посредниците
1.9
Re: Есен 2010-Зима 2011 - Показатели за Втора Вълна на Спада!
19-05-2010 - 18:18:19
Quote
Imotko
По принцип си прав. Правилни факти, неправилни изводи. Твърде много пресилени изводи. Тези факти не са от вчера, а поне от две години. Защо тогава досега имотите не паднаха повече. Защо няма за всеки по един тристаен в южните райони на София. Защо нещо не фалират много, мръсните му строители. Май още имат мая от бума. Май и тоя път, както винаги, богатите ще си останат богати, а бедните ще го д...........т
Всички да фалират, да пукнат дано, банките кръвчицата да им изпият, та да видят те тогава как ще ме молят да си купя тристаен с гараж до Южния парк за 45 000 евро. Даже два ще си купя, ако много се помолят.
Само ми кажете кога???

Не бързай! Има време...
Само преди няколко месеца всяко споменаване за спад беше ерес. Сега чета, че нивата били като преди 2 години и не виждам някой да го оспорва. Но ситуацията вече е съвсем друга.
Да видим каква ще е към края на годината и началото на следващата.
Re: Есен 2010-Зима 2011 - Показатели за Втора Вълна на Спада!
19-05-2010 - 18:51:31
На места нивата са като в средата на 2006г., на повечето места са по-високи - като в началото на 2007г. Засега не падат, още се държат. Дали ще паднат господ знае, но добрите неща ще се свършат със сигурност. В съседната тема има един перфектен анализ на един пич Хаджийски, от който анализ се разбира добре защо много малко ще се строи занапред жилищно строителство, а пък другото /молове и офиси/ може хич да не го започват. Ограниченото предлагане ще задържи цените. Не ми се чака повече, искам до Южния парк.
Re: Есен 2010-Зима 2011 - Показатели за Втора Вълна на Спада!
19-05-2010 - 19:41:43
Като не ти се чака - купувай.
Re: Есен 2010-Зима 2011 - Показатели за Втора Вълна на Спада!
19-05-2010 - 20:55:24
avatar
Quote
1.9
Quote
Imotko
И обърнете внимание какво е написал Пламен Николов.

Това правя.

- спиране на строителството. С просто око може да се види, че основно се довършват започнати сгради и не се започват нови. Да, но колко са застроените вече и оферирани, а пазар няма. Има и много, които са спрени на някакъв етап - вероятно друг строител ще ги завърши. Вече видях такъв случай.

- ниското качество на завършените сгради. ... Това малко от потенциалните купувачи могат да преценят. Друго е важно за тях.

- закъсалите строители. Когато строителя закъса на акт 15 ... че и на 14 варианта е един - фалит и удовлетворяване на кредиторите по веригата. Ако начело е Банка - познай какво ще получат купилите на зелено. Следва продажба на обекта на друг строител за завършване и отново на пазара, но на друга цена.
====================================
1.9 ЛЕВА, виж на кръстовището на Велчо Атанасов и Блага Димитрова в Редута дали не започват ново?
След като посетиш адреса, ще ти дам друг в Надежда ІІ част. На територията на столицата мога да те разхождам всеки ден да преоткриваш ново строителство! Ще станеш по-мобилен от брокер.:]
Re: Есен 2010-Зима 2011 - Показатели за Втора Вълна на Спада!
19-05-2010 - 21:13:10
avatar
Във Варна дупки за ново строителство не се копаят.
Строителите с кеш не могат да направят точната калкулация за продажни цени и затова се спотайват.
Чакат положението да се избистри. Напълно ги разбирам.
Преди две години стигнаха до 55 % обещетение за собствениците на парцела.
Сметките им излизаха при 1600 евро / кв.м.
Сега обаче времето е друго.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-19 21:14 от TZARS.
Re: Есен 2010-Зима 2011 - Показатели за Втора Вълна на Спада!
19-05-2010 - 21:39:08
Quote
Пламен Николов
- ниското качество на завършените сгради. Това е малко абсурден аргумент, но реално това вдига цените. Сравнително добрите жилища ( смного условно наклонение winking smiley са продадени. Остават 2-а група - не толкова лошите, 3-та група лошите и 4-та група съвсем лошите имоти. Сега цената на 2-а група е замръзнала с тенденция към леко покачване. На 3-а и 4-а група им падат цените. Ако свършат тези от 2-а група това ще се повтори с другите две.
clap:
Дам, най-после някой да го напише. Просто досега не съм могъл да го формулирам така точно.
Наблюденията ми са, че всички участвали в активно търсене доста се различават от 'виртуалните' всезнайковци. Причината - безумно малък % на добрите оферти спрямо общия брой. Гнусното и масово строителство определно занижи %та на читавите жилища спрямо общия брой. Да има голям спад на някой цени, но северно на 1 етаж в калта с олюпена мазилка и с кален дупчест достъп... Никой не иска, ама точно това е евтино и му пада цената.... Ама а купи си де...
Иначе цените на зелено според мен са си дори и 100% надолу, от 1000 на 500 еврака, ама а купи си сега в тези времена на 'А14 другия месец'
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход