Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Е = $ ?

Публикувано от TZARS 
Е = $ ?
14-06-2010 - 13:31:05
avatar
Еврото ще поевтинее до паритет с американския долар през 2011 г. преди „неизбежното” разпадане на валутата, която се ползва от 16 държави, прогнозират от британския Център за икономически и бизнес проучвания (CEBR). Спадът на еврото ще се ускори, защото щатският федерален резерв вероятно ще започне да вдига лихвите в края на тази година, докато Европейската централна банка ще запази лихвата без промяна, пише в анализ на базираната в Лондон група, цитиран от BusinessWeek. Еврото вече загуби 15% от стойността си спрямо долара тази година заради опасенията, че Гърция и други държави в периферията на региона може да не са в състояние да плащат дълговете си. На 9 май правителствата от еврозоната постигнаха споразумение за създаването на фонд за 750 млрд. евро с помощта на Международния валутен фонд в подкрепа на най-слабите членки. Почти неизбежно е в един момент еврото да се разпадне”, пише в анализа главният изпълнителен директор на CEBR Дъглас Макуилям. “Това може да е скоро, може и да е след 5 до 10 години”, казва той и допълва, че „междувременно сигурно е това, че еврото ще бъде слабо”.
Re: Е = $ ?
14-06-2010 - 19:59:27
Царс аз това вече го писах,погледни ми постовете.Българина докато не види нещо с очите си не вярва,на бг-товица ще му се е.е майката когато това стане,много хора още не знаят че цените са в долари на международния пазар.Та от тук нататък цените само нагоре.На хората няма да им е до имоти след 1-2 години.Но те горките още не го знаят:cry:
Re: Е = $ ?
14-06-2010 - 20:31:05
avatar
Моя пост е "копи" статия.
Според мен напълно логично е 1 евро да падне до 1 долар, но това ще става бавно, както казват изи, изи.
Еврото като сила показва мощността на Европа. Европата обаче в момента е пълна мъгла.
Има 5 - 6 държави в много тежко положение. Някои дори може да изхвръкнат от съюза (монетарно).
Обаче, аз мисля, че САЩ ще удари едно рамо на европата, за да има баланс. При рязки катаклизми 80 % от едрия световен бизнес може да се окаже в кофти ситуация, а той има здраво еврейско лоби в Европа и САЩ.
Европа и САЩ - това е светът, останалото е периферия.
Малкия човек може да загуби 30 - 40.000 евро и това не е пагубно, то една 50- 80 годишна мегакомпания с много хиляди работници ще лобира с милиони под масата за да има някакъв паритет и да не фалира.
Вижда се как банките печелят здраво, дори и при слабо кредитиране - парадокс, но факт.
Просто казано силния винаги ще определя условията на играта. Малкия човек ще играе по тяхната свирка.
Re: Е = $ ?
14-06-2010 - 21:10:42
"Обаче, аз мисля, че САЩ ще удари едно рамо на европата, за да има баланс"

И аз мисля така. Въпреки, че по този начин агонията на еврото ще продължи и само ще утежни положението на дадени членки. Ще балансират валутите, но ще се дисбалансира пък финансовите отношения между самите членки. - Още повече! Според мен, сами ще почнат да бягат от тази обвързаност. Еврото - макс 5 години. Съюза ще остане само фиктивно, както и си е бил до преди десетина години. Не можеш да обединиш толкова различни икономики, и десет поколения не стигат за това. - Еле па на толкова шашав, объркан и толкова различен континент. Цялата работа беше една голяма глупост, спечелиха само "случайни" гигантски корпорации и то най-вече заради "правилата"
Re: Е = $ ?
14-06-2010 - 23:34:45
avatar
Със същия успех може да се направи и прогнозата, че до 5 години едно евро ще се равнява на 5 долара.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход