Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЗА конфликта на интереси , за тъпароните,Говороните и Диалектиката (който е учил) :] и за ИМОТИТЕ

Публикувано от мерЪклия за еФтиния 
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
11-05-2010 - 10:45:27
Quote
kopan
Мамси, замисли се над следните неща: Държавата прибира от всеки един гражданин косвено 20% месечно (+10% косвен данък). Защо един добър инвеститор да не може да си докара повече от 20% годишно. Преди перестройката имаше т.нар. петилетка. Т.е на всичко се гледаше за по пет години напред. На петата година дадено предприятие вече трябва да печели.
Преди години, Американ Стандарт купи бившия завод Стоян Бъчваров(Видима). Американците на третата година си бяха върнали инвестициите и откупиха останалата част от завода, на седмата или осмата година построиха и новия им завод за санитарен фаянс, на 16-тата го продадоха на други американци. Това е разбира се прост пример.
До 5-7 години трбябва да си подновил машините и технологиите. Ако твоята инвестиция е за 15 години, как ще си в крак със съвременните технологии. Може би ще произвеждаш още касетки, когато на пазара има компакт дискове. При това положение си вече фалирал.
Ако обаче твоята инвестиция се е изплатила за 5 години и за още 2 си събрал парите за новите машини, може и да просъществуваш.

Аз пак започвам с уговорката, че не съм компетентен. Но знам, че голям проект се избива с десетилетия. Примерно газопроводите. Също така, в различните браншове възвращаемостта е различна. А за Видима... Абе не седят така нещата. Имай предвид, че съм роден в Габрово и поне по-време на старта им живеех още там-т.е. имам преки наблюдения. Може би са избили парите за толкова(не съм им се ровил из отчетите), обаче на няколко пъти бяха пред закриване. А и даването на относително евтина и относителна качествена продукция на европейският пазар просто изби рибата. Просто беше според икономическата обстановка и предполагам(само предполагам), че това им се е водило рискова инвестиция. Искам да кажа-ако правиш ново Кремиковци и го избиеш за 5 години според мен ще ти дадат Нобелова награда за икономика. Но отново завършвам с уговорката, че да имаш предвид мнението ми по-принцип на тази тема е все едно да ме слушаш как говоря за астрофизика.
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
11-05-2010 - 13:25:14
Нека ти разкажа нещо за възвръщаемостта.

През 1983 г. един студент от Университета в Остин, Тексас, си купил компютър. Обаче в магазина продавали само завършени конфигурации и студентът върнал компютъра, щото искал по-хубав. Тогава компютрите хич не били евтини и по-хубавият бил доста по скъп от предишния... Студентът попитал дали е възможно той сам да си направи конфигурацията, но се оказало невъзможно. Проверил в други магазини - отказали му.
Тогава студентът си направил фирма за сглобяване на компютри по поръчка на клиента. Регистрирал я като "Dell Computer Corporation", защото студентът се казвал Майкъл Дел. Започнал в една зала на университета, а по-късно се преместил в някакъв гараж или склад с още трима приятели. Там с 1000 $ капитализирани ДМА и няколко отверки започнали да сглобяват.
Пет години по-късно студентът влязъл във Форбс - топ 500...

Възвръщаемостта е чудо на чудесата. Нито е задължителна, нито подлежи на предварително пресмятане с кой знае каква точност. Тя е резултатът от управлението на бизнеса. Започвайки бизнес, човек рискува до размера на инвестицията, която прави. В 95% от случаите рискът не е оправдан. Тоест при приблизителното пресмятане на средната за някой бранш възвръщаемост, имай предвид и риска.

И късметът не е за пренебрегване.
Quote
scbfc
Моя скромен личен опит от последните 9-10 месеца показва, че напразно си чешете езиците. Българина да вариш и печеш си остава, както казваше една даскалка, цървул.

------------
добро попадение , конграчулейшЕнс clap:
и аз като теб , с моя скромен опит от последните 15 год мога да го потвърдя безуслово .........е , не се отнася за повече от 98 % от БГ-йците но е факт



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-11 15:22 от прУфесУр тъпарон.
И с 50 ника
150 теми да пуснеш
Пак си балък и си се набутал
Кофти, но факт!
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
11-05-2010 - 16:54:30
Quote
коганев
Нека ти разкажа нещо за възвръщаемостта.

През 1983 г. един студент от Университета в Остин, Тексас, си купил компютър. Обаче в магазина продавали само завършени конфигурации и студентът върнал компютъра, щото искал по-хубав. Тогава компютрите хич не били евтини и по-хубавият бил доста по скъп от предишния... Студентът попитал дали е възможно той сам да си направи конфигурацията, но се оказало невъзможно. Проверил в други магазини - отказали му.
Тогава студентът си направил фирма за сглобяване на компютри по поръчка на клиента. Регистрирал я като "Dell Computer Corporation", защото студентът се казвал Майкъл Дел. Започнал в една зала на университета, а по-късно се преместил в някакъв гараж или склад с още трима приятели. Там с 1000 $ капитализирани ДМА и няколко отверки започнали да сглобяват.
Пет години по-късно студентът влязъл във Форбс - топ 500...

Възвръщаемостта е чудо на чудесата. Нито е задължителна, нито подлежи на предварително пресмятане с кой знае каква точност. Тя е резултатът от управлението на бизнеса. Започвайки бизнес, човек рискува до размера на инвестицията, която прави. В 95% от случаите рискът не е оправдан. Тоест при приблизителното пресмятане на средната за някой бранш възвръщаемост, имай предвид и риска.

И късметът не е за пренебрегване.

Виж...имам една друга история за теб-имам един приятел (в момента е на около 60 години-така сериозно заможен и доста улегнал човек, занимава се основно с търговия). Уволняват го 91г от фабриката където е работел като инженер. Чува(само чува, но не проверява по друг начин), че има "далавера" да внася дрехи от турция. Взима $200 на заем(щото човека е нямал пари) , качва се на рейса и отива до там. Той ми е казвал, че 92 ра(т.е. една година по-късно), целта му вече е била $1500 чиста печалба на седмица. Уверявам те-правил ги е, поне в повечето седмици. Супер маркетингова схема. Искаш ли да ти дам към днешна дата $200, за да видим как могат да се развият до този доход.
Мога да ти дам и друг пример-имаше един руски олигарх. Отива с един москвич(от ония- 6ци...12ци...сещаш се)... пред един завод, където нямали пари да си плащат на работниците и за това им плащали с акции на завода. Той опънал една обява(преразказвам по памет, ама в общи линии това е историята)-"ИЗКУПУВАМ ИЗГОДНО АКЦИИ", и разбира се ги изкупува на безценица. Един месец по-късно, влиза с лимузината през портала и се представя като новия главен акционер, а към днешна дата си брои парите в милиарди.
Мога да продължавам до безкрайност с такива примери. Ако искаш и Ротшилд е тръгнал с нещо което е малко на късмет. Много от тукашните богаташи са тръгнали също така.
Знам, че очакванията обаче за Южен поток е да си избие парите за повече от 16 години(пак по памет). И примерно когато правиш фабрика за...пластмаса примерно, не очакваш да го избиеш за 5 години. Това последното го казвам, защото скоро свъших с Джак Уелч "Направо от сърцето", та там човека не си покриваше бизнес инвестициите за 5 год. Като казах, че не съм икономист нямах предвид, че не чета по темата, просто мога да бъда и подведен.
Quote
мерЪклия за еФтиния
Вчера се създаде Първата истинска Пазарна ситуация ................един никаквендрон , вживял се в ролята на Господ успя да провокира оФцете вместо да продължат да блеят, да започнат да Ръмжат , поздравления за никаквендурникЪ clap: !
За всички оФце , разчитащи на чужда помощ изборът е:
стригане с руска машина или със "Солинген" !
За всички оФце - неразбиращи Пазара , ще опростя ,като за Вас:
Пазарът е всичко онова което мислите че разбирате докато не ви убедят в обратното
Пазарът винаги реверсира когато блеете в очакване на чудото - вече се произвежда по ТВ , но неприятно за вас !
............
понеже намесих и Диалектиката -
1-многото количество прави новото качество , но не по форумите а в банковите сметки (там възможностите са ДВЕ)
2-не Единството а Противоречията между опонентите правят новото качество - и там мярата е в банковите сметки
--------------
както се казва - докато има оФце - ще има и вълци
-----------
към еднооките педерони,говорони и тъпарони в царството на слепците - демек в този форум:

тълпата ще ви смачка ,- вече има други еднооки , които ще й кажат други неща,в тон със интересите на Банките
тогава ще разбирите че простият може да стане само ПО-прост , обратната пътека е изключена !

-------
и понеже и вие сте прости , обяснявам просто:

имотите ПОСКЪПВАТ , защото Пъдарят/Пазарът има интереси а вашите са Изключени от общата сметка - имате право да купувате !winking smiley


Добре им го каза, приятелю!

Само така, цената е вече 10000/м2!!!!! Нека рИват!!!!!!!

п.с. От утре дигам цената - 10001



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-11 19:02 от 10000 eur/m2.
пунди пак ли сам си говориш?

Не разбра ли че тук не е Работническо дело и старите методи те правят само да си смешен.
Quote
dodo2
пунди пак ли сам си говориш?

Не разбра ли че тук не е Работническо дело и старите методи те правят само да си смешен.


Ако не искаш бан, кат Асен, от модератора, до утре да наизустиш последните 100 поста на прУфесУра!!!!!!!!!!

И утре ще се изпитваме, да знайш!!!!!!!!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-11 20:22 от 10000 eur/m2.
:]Лудостта е грозна картинка.
Ето докъде води аматьорското "инвестиране" имоти:
Сам се напиня и сам си вика УРА
На тебе не ти ли направих забележка, че тук не е Работническо дело?

Бившите ченгенца сте толкова мижави и смешни в 21ви век...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход