Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЗА конфликта на интереси , за тъпароните,Говороните и Диалектиката (който е учил) :] и за ИМОТИТЕ

Публикувано от мерЪклия за еФтиния 
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
28-04-2010 - 10:57:42
avatar
А бе Радо,

аз помня как преди година и половина, Камелия навиваше един тук да си купи панелка за над 1000 евро и кризата беше вече започнала, банките бяха сдухали и не даваха вече кредити, представи си преди това за колко са ги продавали панелките, лятото на 2008ма като си бях в БГ няколко брокера ми се кълняха, че цени в София под 1000 евро никога (в целия ми лайфтайм) няма да видя, а днес средните цени са около 750 евро..... и това е само началото...... какво ще е след година - две !?!?
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
28-04-2010 - 11:53:37
Те на тия апартаменти на майната си цените им са си били много безумни, както се радвате, че са паднали. Това не е точен критерии.
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
28-04-2010 - 12:32:32
Quote
Imotko
Те на тия апартаменти на майната си цените им са си били много безумни, както се радвате, че са паднали. Това не е точен критерии.

И за мен секцията от този сайт си е търговски трик. Пишат се супер ненормални цени, които после са "коригирани" до по-малко ненормални и едва ли не изглеждат ОК. За мен си сериозен съфорумец, така, че би ми бил интересен твоя критерий за нормални цени? Твой имот ако имаш за продажба или ако не ти се показва твой, някъква обява или параметри, които считаш за нормални за момента.
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
28-04-2010 - 12:39:59
avatar
На мен ми прави и още едно нещо впечатление - офертните цени са с 54% под тези в статистиката на този сайт, т.е. прогнозираните от миналата година офертни нива (тук) за настоящият период са коректни и верни. winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-28 12:40 от valsodar.
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
28-04-2010 - 12:41:29
Ако офертираш за панел в Овча Купел с 1200 на квадрат и паднеш на 800 на квадрат много ли е? Ми не е много, даже напротив. Много малко е. Тия оферти само пълнят пространството. Ако офертираш тристайно ЕПК в Илинден на 750 и смъкнеш на 650 много ли е? Ми да много е.
И двата примера са случки от реалния живот в последните 6 месеца. Така че не се пънете да ми обяснявате сега за пазара как го нямал . За Илинден имаше 3ма(да правилно четете) купувачи като спечели този с най-добрата цена(другите двама даваха съответно с 1000 и 2000 по-малко-мислеха си, че ги блъфираме, за да си вдигнат офертата...сигурно е от много четене на форуми, не знам)
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
28-04-2010 - 12:51:54
Аааа една продажба си направил в Илинден (Центъра на просветата) значи пазар има. Добре че си ти да успокоиш целия форум, много се бяхме протеснили за пазара.
И спечелил купувача с най-добрата цена (о ЧУДО!).
Разлика 1000-2000 евро е нормална, явно цената е била горе-долу разумна след намалението. А малоумни продавачи и брокери дето се опитват за блъфират дал господ. Та купувачите не са виновни ако са очаквали такова нещо.
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
28-04-2010 - 13:00:06
Както виждаш съм анонимен - не се саморекламирам, а си казвам мнението. Пък не ми дреме много-много дали ще го одобриш.
Сделката не съм я направил аз - чувал си - предполагам - брокерите се обединяват в агенции. Сега за пазара дали го има или дали го няма... Не е време в което ще си купя нова кола, но не е и време в което ще си отрежа разходите за хляба(имай предвид, че нямам спестявания). По това можеш да си направиш изводите.
А ако се вгледаш сам в поста си, ще разбереш, че в същност си съгласен, че пазар има - на разумни цени. Проблем е малко, че предлагане няма кой знае какво. Ако има нещо интересно то ще е на старите цени, ако има нещо на нормална цена(не ниска, а нормална), то рядко ще е интересно - разбирай-ще е я последен етаж, я първи или пък ще е с някакво измислено разпределение. Хората както пестят, така и си пазят имотите за по-добри времена, ако и когато дойдат. Който не е на зор не продава, така че не чакам кой знае какво раздвижване.

ПС: Така де - това малко беше извън темата, но обобщено-не си правете генерални изводи от някакви конкретни сайтове и някакви конкретни оферти-оферта с оферта и си прилича и не си прилича.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-28 13:08 от Mamsi.
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
28-04-2010 - 14:01:30
Quote
BulCan
Quote
Imotko
Те на тия апартаменти на майната си цените им са си били много безумни, както се радвате, че са паднали. Това не е точен критерии.

И за мен секцията от този сайт си е търговски трик. Пишат се супер ненормални цени, които после са "коригирани" до по-малко ненормални и едва ли не изглеждат ОК. За мен си сериозен съфорумец, така, че би ми бил интересен твоя критерий за нормални цени? Твой имот ако имаш за продажба или ако не ти се показва твой, някъква обява или параметри, които считаш за нормални за момента.

Здравей. Имоти имам, и продавам, и купувам. Всъщност това е едно от заниманията ми. Мой имот не би било редно да покажа, защото ще се персонализирам и ще изнедадам доста хора. За мнение мога да дам веднага за София, само ми посочи квартал и параметри.
Но, понеже мисля въпроса за реторичен, нормална е цената, за която се намери купувач в съответния момент. След два месеца може да е била висока, може да е била и супервисока, т.е. прецакали сме се, ако сме купили. Случва се. Може да се окаже, че е била ниска и т.н. Който му трябва и сега купува. Зависи, знаеш много добре, дали е за себе си или за пораснали деца, тогава цената не винаги е определящата, дали е за инвестиция, какво е, що е. Сега има на едно място в София нови обзаведени апартаменти на цени от около 500-600 евро/кв.м., обзаведени и дадени под наем, с проста годишна доходност над 8%. Сам знаеш, че е такова животно нема. Е да, ама има. Просто не е достъпна информацията за всеки, не че е тайна, просто продавачите не бият тъпана да не се излагат и да не се разправят с идиоти. А и предлагането е ограничено, разбира се. Но ей такива неща при кризата се намират. В съседния блок например ще са по 65-700, и също все някой ще си купи и от там. Кажи кое е цената?*beer*
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
28-04-2010 - 14:19:50
Quote
Imotko
Quote
BulCan
Quote
Imotko
Те на тия апартаменти на майната си цените им са си били много безумни, както се радвате, че са паднали. Това не е точен критерии.

И за мен секцията от този сайт си е търговски трик. Пишат се супер ненормални цени, които после са "коригирани" до по-малко ненормални и едва ли не изглеждат ОК. За мен си сериозен съфорумец, така, че би ми бил интересен твоя критерий за нормални цени? Твой имот ако имаш за продажба или ако не ти се показва твой, някъква обява или параметри, които считаш за нормални за момента.

Здравей. Имоти имам, и продавам, и купувам. Всъщност това е едно от заниманията ми. Мой имот не би било редно да покажа, защото ще се персонализирам и ще изнедадам доста хора. За мнение мога да дам веднага за София, само ми посочи квартал и параметри.
Но, понеже мисля въпроса за реторичен, нормална е цената, за която се намери купувач в съответния момент. След два месеца може да е била висока, може да е била и супервисока, т.е. прецакали сме се, ако сме купили. Случва се. Може да се окаже, че е била ниска и т.н. Който му трябва и сега купува. Зависи, знаеш много добре, дали е за себе си или за пораснали деца, тогава цената не винаги е определящата, дали е за инвестиция, какво е, що е. Сега има на едно място в София нови обзаведени апартаменти на цени от около 500-600 евро/кв.м., обзаведени и дадени под наем, с проста годишна доходност над 8%. Сам знаеш, че е такова животно нема. Е да, ама има. Просто не е достъпна информацията за всеки, не че е тайна, просто продавачите не бият тъпана да не се излагат и да не се разправят с идиоти. А и предлагането е ограничено, разбира се. Но ей такива неща при кризата се намират. В съседния блок например ще са по 65-700, и също все някой ще си купи и от там. Кажи кое е цената?*beer*

Съгласен. С почти всичко. Можеш и да намериш добре рекламирани такива имоти, просто трябва да четеш между редовете. Даже може и по-добра доходност(в %) да намериш, при това с доста стабилни наематели.

Audaces fortuna iuvat.
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
28-04-2010 - 14:36:51
Понеже съм алтруист, ще ви дам една добра идея напълно безплатно! Ма, купувайте бе хора. 500 евро на квадрат обзаведено и дадено под наем ... Доходност от над 8% при имотко и още по-висока при мамси ....
Ми тва е супер далавера! Какво се мотаете в тоя форум - купувайте и после си свиркайте. Още повече че предлагането е ограничено... Оставете ни тука сривлювците да си говорим сами.

Audaces padishah iuvat
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход