Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЗА конфликта на интереси , за тъпароните,Говороните и Диалектиката (който е учил) :] и за ИМОТИТЕ

Публикувано от мерЪклия за еФтиния 
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
28-04-2010 - 22:22:58
А стига бе? Наема пада? Сериозно?
А цените накъде са?
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
28-04-2010 - 22:37:05
Говорим за доходност от наеми. Цената след покупката си е константа. А по принцип и наемите, и цените си падат, това е ясно. Само че наемите си падат всички, търговските и офисите поради оборотите и печалбите на фирмите, жилищните-поради доходите. На собствениците не им пука много обаче, защото след една, две години пак ще вдигнат наема.
Цените обаче не си падат всичките. Нали се сещаш, че догодина не може да го продадеш пак тоя имот, ако цената се качи. А тя със сигурност ще се качи, защото на много места дъното на спада е факт и движение надолу няма вече една година. Това отстрани не се вижда лесно, трябва да си на масата.
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
28-04-2010 - 23:06:04
Quote
Imotko
Говорим за доходност от наеми. Цената след покупката си е константа. А по принцип и наемите, и цените си падат, това е ясно. Само че наемите си падат всички, търговските и офисите поради оборотите и печалбите на фирмите, жилищните-поради доходите. На собствениците не им пука много обаче, защото след една, две години пак ще вдигнат наема.
Цените обаче не си падат всичките. Нали се сещаш, че догодина не може да го продадеш пак тоя имот, ако цената се качи. А тя със сигурност ще се качи, защото на много места дъното на спада е факт и движение надолу няма вече една година. Това отстрани не се вижда лесно, трябва да си на масата.

Да, това е така. Наемите реагират първи на доходите. По-добре по-нисък наем от нищо. Задържането на доходността от наем също е от първостепенно значение, аз ако споменавам проценти имам предвид задържан, което означава, че трябва да е най-много като цена около средното за района и за вида и качеството на имота ниво, над средното трудно се задържа, още повече при свестни наематели. За продажби - който може - чака и се надява на по-висока цена. Ако трябваше да продавам сега и аз бих правил същото. Кога ще се качат цените и дали ще задминат нивата от средата на 2008 г. (коригирани с инфлацията) си е чиста спекулация. Според мен лично, ако приемем, че икономическата ситуация се запази, даже без да се сговнява допълнително, ще поизлязат още добри (като за тук) имотки. Винаги някой има нужда от пари по някъква причина. За пазара си прав, че в София е много по-голям и раздвижен (може да се намират и по-добри оферти), но това само в сравнение с Варна или други наши градове (не само за имотите, ами и за каквото и да било - те пиците на парче на улицата са по-хубави и по-евтини заради по-големия оборот).
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
29-04-2010 - 08:10:58
Като "места, на които цените се задържат" имам предвид не градове, а локации, квартали, видове имоти. Например магазините по Витошка или гарсониерите в Младост-1. Нещо такова. Гарсониерите няма да падат с по 15000 евро всяка година, нали?
Пиците на парче и тук са гадни. Чалга може да не слушаме, ама пиците си ги ядем.
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
10-05-2010 - 13:34:56
Quote
kopan
Защо ли си спомням, че така мамеха англичаните: Купете, а ние ще отдаваме под наем вашия апартемент в Банско, когато вас ви няма там. ...

ПП 8% - ами, че това е адски малко бре хора. С други думи след 12 и половина години ще сте си върнали първоначалната инвестиция и ще почнете да печелите. Инвестиция трябва да почне да печели след 5-7 години максимум.

Замисли се над оценка риск...абе не съм икономист не знам дали е добре.Знам че се води високо и в нормална икономика 20% възрващаемост има при наркотиците примерно, а не в легалния бизнес. Ама пак казвам-не съм икономист това съм го чул и прочел, не е плод на моята глава.
Знам, че сега бих консултирал да е просто по-висока доходността от наема в сравнение с лихвата, която дава банката за депозитите(примерна такава). И сега се зачети какво съм написал-не е проблем да се докара тая възрващаемост, проблем е да я задържиш продължителен период от време(не говоря за една година).
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
10-05-2010 - 13:49:12
Мамси, замисли се над следните неща: Държавата прибира от всеки един гражданин косвено 20% месечно (+10% косвен данък). Защо един добър инвеститор да не може да си докара повече от 20% годишно. Преди перестройката имаше т.нар. петилетка. Т.е на всичко се гледаше за по пет години напред. На петата година дадено предприятие вече трябва да печели.
Преди години, Американ Стандарт купи бившия завод Стоян Бъчваров(Видима). Американците на третата година си бяха върнали инвестициите и откупиха останалата част от завода, на седмата или осмата година построиха и новия им завод за санитарен фаянс, на 16-тата го продадоха на други американци. Това е разбира се прост пример.
До 5-7 години трбябва да си подновил машините и технологиите. Ако твоята инвестиция е за 15 години, как ще си в крак със съвременните технологии. Може би ще произвеждаш още касетки, когато на пазара има компакт дискове. При това положение си вече фалирал.
Ако обаче твоята инвестиция се е изплатила за 5 години и за още 2 си събрал парите за новите машини, може и да просъществуваш.
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
10-05-2010 - 13:51:44
avatar
Малко е...Трябва да е някъде към 100-110%...Продавачите да дават банкет на купувача и джобни пари за из път,когато реши да посети родното си място...:]
Това сериозен въпрос ли е или на автора просто му е скучно?!eye popping smiley
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
10-05-2010 - 13:54:14
avatar
така така - според имотко в момента има хубави обзаведени имоти за по 500 Е. Сега не бият тъпана, утре обаче други ще го бият и на цени под 300 Е smiling smiley това е пазара.

Познавам Хора като Имотко - те могат да печелят при възходящ и низходящ пазар! Колкото по-широк е пазара (повече участници), толкова по добър марж могат да направят smiling smiley
Това са истинските професионалисти и бих си платил за съвет от тях !
Брокерчетата само повтарят мантри smiling smiley
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
10-05-2010 - 21:28:27
Quote
Imotko
Говорим за доходност от наеми. Цената след покупката си е константа. А по принцип и наемите, и цените си падат, това е ясно. Само че наемите си падат всички, търговските и офисите поради оборотите и печалбите на фирмите, жилищните-поради доходите. На собствениците не им пука много обаче, защото след една, две години пак ще вдигнат наема.
Цените обаче не си падат всичките. Нали се сещаш, че догодина не може да го продадеш пак тоя имот, ако цената се качи. А тя със сигурност ще се качи, защото на много места дъното на спада е факт и движение надолу няма вече една година. Това отстрани не се вижда лесно, трябва да си на масата.
Малко черен хумор , а ? Значи 40% спад = застой! Ако се обърнеш с главата надолу и гледаш графиките на Додо в тази поза , ще видиш "Ъп-"а !
Re: 50% спад малко ли е или не?*write*
10-05-2010 - 21:44:41
Моя скромен личен опит от последните 9-10 месеца показва, че напразно си чешете езиците. Българина да вариш и печеш си остава, както казваше една даскалка, цървул.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход