Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*

Публикувано от мерЪклия за еФтиния 
Re: Кога и как ще излезем от кризата?
30-04-2010 - 00:38:10
avatar
Личното ми мнение относно всичко което се случва е много простичко (не знам прав ли съм или не - ще видим) - Бойко Борисов има една единствена цел - да стане Президент (това прави много вероятни 8 години власт и забавление, след което се пенсионира като милиардер на някой остров с палми). Прави всичко възможно да докрета до заветните избори догодина. Едно е 8 години почти сигурни, друго е един даже несигурен мандат (не може да е чак толкова прост, за да не е бил наясно предварително какво го чака 2010та). За целта ще жертва и Дянков и кой ли не, пък какво е тук едно вдигнато ДДС smiling smiley А при политическа катастрофа и предсрочни избори, следващият парламент ще е манджа с грозде и реално Президентът ще има пълна и тотална власт. Затова се изпусна оня ден: "Президентът и аз да се откажем от мандата да се явим на избори и да решим проблема, ако има такъв". Но той и Гоце не пасе трева.

Re: Кога и как ще излезем от кризата?
30-04-2010 - 00:45:51
avatar
Абе, че се изпуска от време на време - човещинка е.
Ама тоя взе да се и осира!
Re: Кога и как ще излезем от кризата?
30-04-2010 - 00:49:23
А моето мнение е, че цари хаос и паника в кабината на самолета, но ни се казва "Дръжте се, ще направим пирует".
Re: Кога и как ще излезем от кризата?
30-04-2010 - 00:51:02
avatar
Quote
фло
Quote
dodo2

Мисля, че употребяват старата тактика: 23 или 24? Нека да е 22! (и всички започват да ликуват и да хвърлят калпаци, че е само 22)

А дали не е възможно да е блъф,който да даде рекордни приходи от ДДС следващите 2 месеца заради подготовката на много фирми да минат на сянка като изчистят голяма част от складовите наличности?Защото иначе самото вдигане е убийствено за икономиката и бюджетната криза преминава в осезаемо икономическа криза!

Да очакваме блъф и с данък дивидент, че ще стане примерно 30%, тогава да видиш какво става. Почти във всеки парламент досега се правят опити за нулева ставка и имаше такива очаквания и задържане, та и от тук ще се натрупа приличен приход smiling smiley
Re: Кога и как ще излезем от кризата?
30-04-2010 - 01:01:48
Quote
dodo2


Да очакваме блъф и с данък дивидент, че ще стане примерно 30%, тогава да видиш какво става. Почти във всеки парламент досега се правят опити за нулева ставка и имаше такива очаквания и задържане, та и от тук ще се натрупа приличен приход smiling smiley

Съмненията ми идват от там,че не правят и най- малкия опит да съкратят бюджетните разходи,което би трябвало да е нормалната реакция ,а се пънат да пълнят бюджета откъде ли не!
Re: Кога и как ще излезем от кризата?
30-04-2010 - 01:06:56
Мандатът на президента е 5 години, не 8, но и това си е един добър и приятен период. Може и да се е устремил към президентския пост, но той ще се оваканти чак догодина. А догодина дали на българите ще им е до Бойко? Първанката много хитро действа в момента - чака провалът на правителство и от време на време сипва по малко сол в раната. Бойко подскача и плаши с избори. Само че тая няма да стане. Подаде ли си оставка, си има процедура, който изисква да се извъртят по определен ред три проучвателни мандата и ако и трите се провалят, Първанката ще назначи служебно правителство и едновремено с това разпуска парламента.
Re: Кога и как ще излезем от кризата?
30-04-2010 - 01:12:22
Quote
фло
Quote
dodo2


Да очакваме блъф и с данък дивидент, че ще стане примерно 30%, тогава да видиш какво става. Почти във всеки парламент досега се правят опити за нулева ставка и имаше такива очаквания и задържане, та и от тук ще се натрупа приличен приход smiling smiley

Съмненията ми идват от там,че не правят и най- малкия опит да съкратят бюджетните разходи,което би трябвало да е нормалната реакция ,а се пънат да пълнят бюджета откъде ли не!

Пъненето и пълнененето не са синоними, за съжаление. Те са нещо като обещанието и изпълнението.
Не им знам експертните теоретици и правителствените изчислителни методи, но действителността говори, че когато деюре се писаха неща у този форум преди година-две, сега се случват дефакто. Демек, налягайте си парцалите(пешкирите) и си опичайте акъла...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-30 01:55 от Scyther.
Re: Кога и как ще излезем от кризата?
30-04-2010 - 01:14:12
avatar
Упс обърках се, значи вместо 8 - 10. smiling smiley
Re: Кога и как ще излезем от кризата?
30-04-2010 - 01:15:53
лека, утре може и премиерът-слънце да е преспал да му е дошъл друг акъл*zzz*
Re: Кога и как ще излезем от кризата?
30-04-2010 - 10:42:25
доколкото сме махала в глобалното село ето и малко данни къде е селото в момента, сравнено с голямата депресия

[www.voxeu.org]

поздрави
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход