Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*

Публикувано от мерЪклия за еФтиния 
Re: Кога и как ще излезем от кризата?
29-04-2010 - 01:32:10
avatar
Quote
dodo2
Може да се смеете на собственика, ама на едно място един ден написа между другото нещо, заради което заслужава уважение - "...защитавам интересите на държавата...". Ако е вярно наистина, а не е просто клише, брокерите са поне едно стъпалце надолу - защото защитават само личните си интереси, породени от алчност (поне 95% от брокерите и ако някой ги направи на сапун, нищо няма да бъде загубено).

Само да не се окаже, че "хонорарите" са "рушвети", че тогава - лошо. То на Лъвов мост няма кой знае колко много държавни служби :]
============
Додо с теб съм имал големи пререкания, но виждам че расъждаваш и си един от малкото сривльовци които са обективни.
С удоволствие ще ти пиша на лични и можем да се срещнем за да разбереш, че аз не съм някакъв рушветчия, даже напротив.
Моята държавна служба не може просто да бъде извадена на показ, заради естеството и. За това ме зовеше Брокер№112.
Ако погледнеш как един брокер №112 реагира на това , че му бъркам в очите и му обяснявам, че е един от многото брокери, които са екранни /виждат имотите само на компа/ и хал хабер си нямат от локациите и разположението на дадени имоти, започват да реагират не просто гневно, но и много грубо! Справка - темата в подфорума за имоти "Моля за ориентация в цените"...

"L'enfer, c'est les autres"



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-29 08:35 от proprietaire xxxІ.
Re: Кога и как ще излезем от кризата?
29-04-2010 - 14:21:03
avatar
И аз нямам никакво намерение да контактувам с псевдоброкери и екранни такива, които не могат да дадат компетентно мнение точно в тяхната сфера-имотите. Справка - темата в подфорума за имотите "Моля за ориентация в цените". Този участника никога нищо не коментира по същество, а използва само обидни и заплашителни епитети, както и неверни такива. Започна да заплашва и сайта в чиийто форум пише и то не за друго а защото никога не може да изкаже компетентно мнение по нито една тема. Нарича ме даскал, без да съм такъв в момента, сравнява подмостието на Бакърена фабрика със Северния парк и други такива нелепости. Подиграва се на хората които получават заплата, като не се знае той от кога не е вземал комисионна и може да е забравил как изглеждат някои едри банкноти.
Мисля, че е крайно време комплексираните участници във форума да си намерят друго поле за изява. Как много си личи, че брокери са станали хора от кол и въже, без никаква реална представа за живота и без никакво базово образование. Поне да направят едно изискване за образователен ценз - бакалавърска степен! А то пълно с неудачници!

"L'enfer, c'est les autres"
Re: Кога и как ще излезем от кризата?
29-04-2010 - 14:49:43
avatar
Quote
dodo2
Може да се смеете на собственика, ама на едно място един ден написа между другото нещо, заради което заслужава уважение - "...защитавам интересите на държавата...". Ако е вярно наистина, а не е просто клише, брокерите са поне едно стъпалце надолу - защото защитават само личните си интереси, породени от алчност (поне 95% от брокерите и ако някой ги направи на сапун, нищо няма да бъде загубено).

Хи,хи! Ти не си държавен служител, чии интереси защитаваш? На стрина ти Гюргя, на работодателя, щото преливаш от безкористна любов към него? Или, стискаш кесията и не даваш стотинка да ти измъкнат? Що си мислиш, че ако те врътнат и теб на сапун, някой ще усети загубата ти?:]
Re: Кога и как ще излезем от кризата?
29-04-2010 - 20:35:51
Симеон Дянков: Бюджетът 2010 година е правилният бюджет
Сн.: БГНЕС
Дянков видя оттласкване от дъното
- A + 28 април 2010 / News.dir.bg
Финансовият министър Симеон Дянков изрази задоволство от данните на НСИ за бизнес климата.

Резултатите от анкетите на стопанските ръководители сочат, че те започват да ревизират в положителна посока очакванията си за съживяване на бизнеса, коментира Симеон Дянков по повод изнесените от НСИ данни за стопанската конюнктура през април и очакванията на бизнеса за следващите три месеца, предаде БГНЕС.
"Макар и с мъничко, започваме да се отдалечаваме от дъното, потвърди министърът. Сигурен съм, че част от това съживяване се дължи и на стъпките, които предприехме по отношение на ударното разплащане на задълженията ни към бизнеса, както и на решението ни да запазим ниското данъчно облагане, колкото и неблагоприятно да е това по отношение на фиска”.

Данните на НСИ сочат, че общият показател на бизнес климата в страната се покачва с 4,4% през месец април в сравнение с предходния месец.

През април ще видим ясни сигнали, че икономиката излиза от кризата. Април е първият месец, в който ще имаме балансиран бюджет, заяви по-рано Симеон Дянков по Нова телевизия.

"Ако този месец се преборим с дефицита, който имаме през първото тримесечие, тогава ще имаме добра година", каза той.
Според него България вече е с по-висок кредитен рейтинг не само от Гърция, но и от Португалия.

Министър Дянков за пореден път повтори, че ДДС може да бъде покачен, само ако антикризисните мерки не проработят.
Решение по въпроса за евентуално увеличаване на данъка премиерът Бойко Борисов обеща другата седмица.

Министърът очаква чуждите инвестиции през тази година да са по-малко и една от причините за това е лошото положение на региона като цяло – тежката криза в Гърция и не доброто положение на Румъния. Финансовият министър вижда в това и нещо положително, защото инвеститорите, които искат да вложат пари на Балканите, могат да се откажат от северната и южната ни съседка и да ги насочат към нас. По думите му износът расте за пети пореден месец, докато вносът се свива, което е добре за платежния баланс.

По повод критиката, отправена от Синята коалиция за антикризисните мерки на правителството, Дянков отбеляза, че ако те имат мерки, трябва да ги предложат, или най-малкото да ги внесат в парламента, където са представени.
Re: Кога и как ще излезем от кризата?
29-04-2010 - 21:08:14
"Според него България вече е с по-висок кредитен рейтинг не само от Гърция, но и от Португалия":} EEEEE не можах да се сдържа голямо постижение.Ако оприличим кризата и светоевната икономика ,като 'Титаник" сетете се ,кои са в лодките ,кои със спасителни пояси и кои са заключени в трюмовете?
ПС.Баси глупостта да се биеш в гърдите ,че все още дишаш защото съседа ти вече е мъртъв.:]
Re: Кога и как ще излезем от кризата?
29-04-2010 - 21:51:52
Re: Кога и как ще излезем от кризата?
29-04-2010 - 21:55:17
крива на Лафер
Re: Кога и как ще излезем от кризата?
30-04-2010 - 00:12:31
avatar
Quote
gogolcho
ДДС сюрприз II - най-малко 23%

Мисля, че употребяват старата тактика: 23 или 24? Нека да е 22! (и всички започват да ликуват и да хвърлят калпаци, че е само 22)
Re: Кога и как ще излезем от кризата?
30-04-2010 - 00:19:05
Дано да употребяват друга стара тактика - "от 1-ви януари сделките по имоти само по банков път", въпреки, че този път сериозна ми се вижда работата, а и управляващите доста угрижени... Дали наистина не са вярвали, че ще се стигне до това положение или просто такъв е сценарият?
Re: Кога и как ще излезем от кризата?
30-04-2010 - 00:31:34
Quote
dodo2

Мисля, че употребяват старата тактика: 23 или 24? Нека да е 22! (и всички започват да ликуват и да хвърлят калпаци, че е само 22)

А дали не е възможно да е блъф,който да даде рекордни приходи от ДДС следващите 2 месеца заради подготовката на много фирми да минат на сянка като изчистят голяма част от складовите наличности?Защото иначе самото вдигане е убийствено за икономиката и бюджетната криза преминава в осезаемо икономическа криза!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход