Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*

Публикувано от мерЪклия за еФтиния 
?
Re: Кога ще излезем от кризата?
08-03-2010 - 14:57:07
avatar
Quote
Scyther

Като обърнем тази графика и се получава графиката за цените на имотите

Еврото идва към България.
Hun
Re: Кога ще излезем от кризата?
08-03-2010 - 16:24:37
То криза в България няма.

Има само закономерности.
Лудоста ни докара до хипер задръстване с продукт дето вече никой няма нужда от него.

Тепърва предстои изтрезняване и неистова борба без правила за кой да си пробута продукта на единиците объркани евентуални купувачи.

Тепърва ще става интересно.
?
Re: Кога ще излезем от кризата?
08-03-2010 - 16:58:24
avatar
Има някаква тенденция, която се налага във форума - всеки купувач да се чувства прецакан, ако купи имот.
Допускам, че половината от форумците не са живели на квартира и много лесно дават съвети.
В България на свободен наем е ад - изцяло зависиш от човечността на наемодателя.
За много хора е по-добре е вноските по кредит да отиват в банка, но да си имат имот, спрямо 20 години на квартира. Това, че цените паднаха с 30 % не толкова голяма беда.
При условие, че си закупил с 50 % самоучастие, то вноските не са толкова големи.
Ще минат 4 - 5 години и цените ще се върнат на нива 2008 год.- парите винаги са се обезценявали.
Тогава във форума, ще се обсъжда колко са спечелили закупилите имот 2010 - 2011 год.
Теоретично е добре, човек да купи апартамент 2004 год., да го продаде лятото на 2008 и сега да чака.
Обаче, ако си на квартира с две деца, незнам каква воля трябва да имаш за да дебнеш тези тенденции.
Човек не избира през коя година да се ожени (омъжи) и кога да има деца, като следва тенденциите на имотния пазар.

Еврото идва към България.
Re: Кога ще излезем от кризата?
08-03-2010 - 17:17:31
avatar
Quote
?

В България на свободен наем е ад - изцяло зависиш от човечността на наемодателя.

Я дай да посмятаме малко!
Към момента банката ми дава като лихви точно 2 пъти цената на наема!
Имотите има да падат поне с още 50% надолу, което за мен означава само едно - ако купя на тези ценови нива сега ще се прецакам поне двойно.
За къде да бързам? Да купя нещо, на което цената му още не се е стабилизирала на съответстващите за качеството му нива ли??!

А и в момента имам тази мобилност, която собствениците на имоти отдавна я нямат закрепостявайки се към недвижимата си собственост.
Защо ми е да купувам имот в България, когато с набраният паричен ресурс, мога да си позволя един доста сносен живот в Нова Зеландия да речем, където брутният продукт на глава на населението е сред най-високите в света, климата е прекрасен, а географските дадености съответстват на приеманото за земен рай.
При това Рай без мангусти, или другояче казано крадливи, миризливи и пакостливи цигани!
?
Re: Кога ще излезем от кризата?
08-03-2010 - 17:24:03
avatar
Валсодаре, прав си.
Едно е да си сам, кеф ти нова работа, кеф ти нова квартира, кеф ти нова държава.
Ако си семеен с две деца (ученици), едно преместване на квартира ти еб...ва майката на мебелите.
Не може така с лека ръка - Люлин, Лозенец, Нова Зеландия.
Мъж, жена, деца - това са човешки съдби.

Еврото идва към България.
?
Re: Кога ще излезем от кризата?
08-03-2010 - 17:25:42
avatar
Честит празник на всички дами от Форума.
Здраве, любов, късмет, пари, ......!*drunk*

Еврото идва към България.
Re: Кога ще излезем от кризата?
08-03-2010 - 17:25:45
Щом се появи Данчо той ще Ви каже ...ама да не се усетите късно...*pardon*
tot
Re: Кога ще излезем от кризата?
08-03-2010 - 17:32:04
Съгласен съм с valsodar .
Освен това след 4-5 години, когато казвате,че имотите ще струват колкото през 2008-ма, най- вероятно и хлябът ще е 5 лв, а средната заплата 1500лв.
Например:
Средна заплата сега - 700лв.(София)
Средна цена на двустаен - 100 000лв(София)

След 5 години
Средна заплата - 1700лв.
Срена цена на двустаен - 150 000лв

Това няма да означава, че цените на НИ ще са "поскъпнали", даже напротив. В първия случай, купуваш имот със заплатите си за 12 години, а със втрория за 7.
Re: Кога ще излезем от кризата?
08-03-2010 - 17:42:36
avatar
Quote
Въртоглав
Щом се появи Данчо той ще Ви каже ...ама да не се усетите късно...*pardon*

Не знам Данчо дали пак ще се появи, казват че го срещали в аптеките на опашките за вазелин - и да се появи ще е с наедрял диференциал! winking smiley

По-ми харесват двете дърти бабишкери на балкона ( новата реклама за мазен кредит - взимаш едно на цената на 5 ) - много ми напомня едната за Камито!
Re: Кога ще излезем от кризата?
08-03-2010 - 17:45:32
Валсодаре ...щом и ти харесваш рекламите ..Как да ти кажа !?*xxx*Сам се сети как ще се развие пазара.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход