Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой какво купи?

Публикувано от dodo2 
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 19:42:39
Quote
rosi_apostolova
И какъв е този пакет услуги колега, за да видим себестойността на вложения труд*book*

Например за едно жилище на колко огледа се ходи, ако е добро, на изгодна цена и бързо се намери купувач, колко усилия сте вложили тук. Направили сте обява, дали сте си телефона и това е. Добре, после правите справка за тежести, но сумите по изповядването на сделката до колкото съм запозната си се плащат отделно на нотариуса. И какво, за няколко огледа, ходене до Агенцията по вписванията и висене дори цял ден на опашка, плюс присъствието в кантората на нотариуса, ти струва например 6 000 евро на цена на апартамента да кажем 100 000 евро. Колко труд си положил и каква е себестойността му за да искаш толкова пари. Аз ще ти ги смятам така, пък ако щеш ореви орталъка. Например една жена на гише в държавна институция в София, дето по цял ден седи и нанася данни и се поти на компа нещо да не обърка, зарината е с папки взима средно 600 лв. Ти за няколко огледа, някой и друга справка, отговаряне на запитвания и т.н. от което изброих си свършил поне 10 пъти по-малко работа от тази жена. Но да приемем, че си в частната сфера и е редно да получаваш повече. Добре, така да е. Дори ще приема, че си работил колкото нея, въпреки да е 10 пъти по малко като вложен труд за конкретната сделка /казвам конкретната защото тя не е само една и отвсякъде ако вземеш по 6 % вече става да не говорим-ти с това се занимаваш/, ще ти умножа възнаграждението не 100, а 200 %, даже нека бъдат 300%, даже малко отгоре. Какво излиза...........2000 лв. за тази сделка. Аз ти давам толкова, като не щеш, бягаййййййй далече! Сама ще си търся продавач без никакви агенции, сама ще си направя справките, а и имам хора за тази работа, даже работещи в самата АП.
Роси не пиши акива неща защото ще ти забранят достъпа до форума.Аз съм питал Камелия тези огледи вклюват ли секс услуги и това ми е трети ник.Така че внимавай
Re: Кой какво купи?
28-04-2010 - 09:21:43
Додо, малко са новите проекти. Освен това ситуацията е различна. Ако оставим глупостите на страна - в момента не е по-евтино да се строи в София отколкото през 2006г., когато са стартирали повечето инвестиционни намерения. Имаме и нови изисквания и високи общински такси и почти задължителни инвестиции в инфраструктура... А се очаква цените на металите, на енергията да растат. Цената на цимента е пряко свързана с цените на енергията - копае се земя и се пече за да стане цимент , гипса, варта, инертните материали също са предимно енергия и държавни такси - копане , транспорт, концесия. Цените на труда не мога да се намаляват под определени нива, защото цената на нещата от първа необходимост расте, а не намалява, а при строителството голяма част от труда е хамалска , нискоквалифицирана...
То затова е криза в сектора - няма как да се реализира печалба при негативно отношение на купувачите към продукта и растяща или поне ненамаляваща със същите темпове себестойност...
А вие продължавайте да си пишете глупости за това колко тъпи са строителите и не искат да работят на загуба за да може да снабдят нуждаещите се с прекрасни жилища на ниски цени.
Re: Кой какво купи?
28-04-2010 - 09:32:15
avatar
Quote
4ovek
Додо, малко са новите проекти. Освен това ситуацията е различна. Ако оставим глупостите на страна - в момента не е по-евтино да се строи в София отколкото през 2006г., когато са стартирали повечето инвестиционни намерения. Имаме и нови изисквания и високи общински такси и почти задължителни инвестиции в инфраструктура... А се очаква цените на металите, на енергията да растат. Цената на цимента е пряко свързана с цените на енергията - копае се земя и се пече за да стане цимент , гипса, варта, инертните материали също са предимно енергия и държавни такси - копане , транспорт, концесия. Цените на труда не мога да се намаляват под определени нива, защото цената на нещата от първа необходимост расте, а не намалява, а при строителството голяма част от труда е хамалска , нискоквалифицирана...
То затова е криза в сектора - няма как да се реализира печалба при негативно отношение на купувачите към продукта и растяща или поне ненамаляваща със същите темпове себестойност...
А вие продължавайте да си пишете глупости за това колко тъпи са строителите и не искат да работят на загуба за да може да снабдят нуждаещите се с прекрасни жилища на ниски цени.

----------------------

това е безусловно , НО :
желязото поскъпна ВЕЧЕ с над 30 % , нефта като основен енергоносител е подвластен да други "критерии" за ценообразуване, така че Човеко-прав си и дори можеш да замениш миналото НЕсвършено време с минало Свършено !
Инфлацията е в ход от началото на годината - имаше още малко за "довършване" по Дъното , но време е за нови печалби ............и съотв за нови/стари разочаровани !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход