Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой какво купи?

Публикувано от dodo2 
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 14:25:47
Quote
прУфесУр тъпарон
Quote
iciltd
Здравейте!
Накратко: Възнаграждението за посредничество при покупко-продажба е 6 %, което при евентуална сделка се разделя между продавач и купувач. Имотите се обявяват на офертни цени, включващи 3 % за продавача. Ако в сделката участвува повече от един посредник, то тези 6 % се разделят между посредниците (в масовия случай - този, който довежда купувача, взема другите 3 %). Ако сделката се обслужва от един посредник, той получава общо 6 %.
*black eye*
-------
6 % - - това не е ли в МИНАЛО СВЪРШЕНО ВРЕМЕ
предстои сериозно преразглеждане на тези комисионни.....и не че българинът е вразумен - той е същият ....... , какъвто е бил от 1944 год - просто му свършиха парите !
Пазарът върви към вразумяване , БАНКИТЕ ОГЛАДНЯВАТ , купувачите ще си ЗАТВОРАТ ушите и ще си ОТВОРЯТ очите !
Аз не ползвам такива "спецове - шестпроцентници " , но не им затварям вратата - просто оферират
"при мен оферират на 1.5 % НАД минимална цена (демек ако няма интерес от висока цена - няма комисионна)
Не е редно да цитирам имена на "офериращи" , но имената са доста интересни ,

старите тъпарони умряха , да живеят новите !

Здравейте!
Процента "не пада"!
И това изобщо НЕ Е МИНАЛО СВЪРШЕНО ВРЕМЕ!
Просто пазара на предлагащите посредническите услуги "се свива" и те стават все по-малко.
Тези, които Ви предлагат "конкурентен процент", просто не предлагат пълен пакет услуги, или имитират посредничество (т.е. са мошеници!).
Абдалите умряха!
*black eye*
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 14:28:57
Quote
gekko
Quote
iciltd
Абдалите умряха!
*black eye*

Не абдалите фалираха и смениха попрището - за справка Камито. Иначе възможности да се прескочи брокониерите 101, така че ще седите още дълго на сухо, докато ви дойде акъла !

Абсолютно съм съгласен. Даже чак се чудя, като харесаш един имот, от какъв зор трябва да се натикаш, да плащаш на брокер. Намираш сам продавача, без значение дали е фирма или частно лице и се пазариш директно с него. Аз самия съм купувал чрез брокер, който ми поиска 3000 лв. след сделката, казах му че мога да му дам най-много 1000 лв., както и стана на края, но все още ме е яд, че изобщо нещо му дадох, предвид работат, която свърши - точно никаква.
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 14:36:42
И какъв е този пакет услуги колега, за да видим себестойността на вложения труд*book*

Например за едно жилище на колко огледа се ходи, ако е добро, на изгодна цена и бързо се намери купувач, колко усилия сте вложили тук. Направили сте обява, дали сте си телефона и това е. Добре, после правите справка за тежести, но сумите по изповядването на сделката до колкото съм запозната си се плащат отделно на нотариуса. И какво, за няколко огледа, ходене до Агенцията по вписванията и висене дори цял ден на опашка, плюс присъствието в кантората на нотариуса, ти струва например 6 000 евро на цена на апартамента да кажем 100 000 евро. Колко труд си положил и каква е себестойността му за да искаш толкова пари. Аз ще ти ги смятам така, пък ако щеш ореви орталъка. Например една жена на гише в държавна институция в София, дето по цял ден седи и нанася данни и се поти на компа нещо да не обърка, зарината е с папки взима средно 600 лв. Ти за няколко огледа, някой и друга справка, отговаряне на запитвания и т.н. от което изброих си свършил поне 10 пъти по-малко работа от тази жена. Но да приемем, че си в частната сфера и е редно да получаваш повече. Добре, така да е. Дори ще приема, че си работил колкото нея, въпреки да е 10 пъти по малко като вложен труд за конкретната сделка /казвам конкретната защото тя не е само една и отвсякъде ако вземеш по 6 % вече става да не говорим-ти с това се занимаваш/, ще ти умножа възнаграждението не 100, а 200 %, даже нека бъдат 300%, даже малко отгоре. Какво излиза...........2000 лв. за тази сделка. Аз ти давам толкова, като не щеш, бягаййййййй далече! Сама ще си търся продавач без никакви агенции, сама ще си направя справките, а и имам хора за тази работа, даже работещи в самата АП.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-04-25 14:39 от rosi_apostolova.
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 14:38:30
avatar
Quote
iciltd
Здравейте!
Процента "не пада"!
И това изобщо НЕ Е МИНАЛО СВЪРШЕНО ВРЕМЕ!
Просто пазара на предлагащите посредническите услуги "се свива" и те стават все по-малко.
Тези, които Ви предлагат "конкурентен процент", просто не предлагат пълен пакет услуги, или имитират посредничество (т.е. са мошеници!).
Абдалите умряха!
*black eye*

-------------
тук нямаме различия.........каквото и да означава товаwinking smiley
------------

а за т.н. Услуга .......вече има ИНТЕРНЕТ ......... и в допълнение - правната кулутра е задължителна , както здравната и инвестиционната

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 14:45:21
Quote
rosi_apostolova
И какъв е този пакет услуги колега, за да видим себестойността на вложения труд*book*

Например за едно жилище на колко огледа се ходи, ако е добро, на изгодна цена и бързо се намери купувач, колко усилия сте вложили тук. Направили сте обява, дали сте си телефона и това е. Добре, после правите справка за тежести, но сумите по изповядването на сделката до колкото съм запозната си се плащат отделно на нотариуса. И какво, за няколко огледа, ходене до Агенцията по вписванията и висене дори цял ден на опашка, плюс присъствието в кантората на нотариуса, ти струва например 6 000 евро на цена на апартамента да кажем 100 000 евро. Колко труд си положил и каква е себестойността му за да искаш толкова пари. Аз ще ти ги смятам така, пък ако щеш ореви орталъка. Например една жена на гише в държавна институция в София, дето по цял ден седи и нанася данни и се поти на компа нещо да не обърка, зарината е с папки взима средно 600 лв. Ти за няколко огледа, някой и друга справка, отговаряне на запитвания и т.н. от което изброих си свършил поне 10 пъти по-малко работа от тази жена. Но да приемем, че си в частната сфера и е редно да получаваш повече. Добре, така да е. Дори ще приема, че си работил колкото нея, въпреки да е 10 пъти по малко като вложен труд за конкретната сделка /казвам конкретната защото тя не е само една и отвсякъде ако вземеш по 6 % вече става да не говорим-ти с това се занимаваш/, ще ти умножа възнаграждението не 100, а 200 %, даже нека бъдат 300%, даже малко отгоре. Какво излиза...........2000 лв. за тази сделка. Аз ти давам толкова, като не щеш, бягаййййййй далече! Сама ще си търся продавач без никакви агенции, сама ще си направя справките, а и имам хора за тази работа, даже работещи в самата АП.

Много Ви моля, не се изказвайте неподготвена!
Абдалите умряха!
*black eye*
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 14:49:56
avatar
Quote
прУфесУр тъпарон
-------------
тук нямаме различия.........каквото и да означава товаwinking smiley
------------

а за т.н. Услуга .......вече има ИНТЕРНЕТ ......... и в допълнение - правната кулутра е задължителна , както здравната и инвестиционната

Това нито е първия нито е последния бизнес, където маржините се свиват драстично под натиска на новите технологии и конкуренцията или напълно изчезва.... Всичката услуга която предлага една АНИ за 6% може да се автоматизира и услугата която предлагат брокониерите да е чисто портиерска, да отключат врата да пуснат клиента на оглед и после да заключат. Това е бъдещето 6% ще ги сънувате само и ще си спомняте с умиление за добрите стари времена, които никога няма да се повторят. Панта рей са казали древногръцките фолософи......
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 14:55:18
Quote
gekko
Quote
прУфесУр тъпарон
-------------
тук нямаме различия.........каквото и да означава товаwinking smiley
------------

а за т.н. Услуга .......вече има ИНТЕРНЕТ ......... и в допълнение - правната кулутра е задължителна , както здравната и инвестиционната

Това нито е първия нито е последния бизнес, където маржините се свиват драстично под натиска на новите технологии и конкуренцията или напълно изчезва.... Всичката услуга която предлага една АНИ за 6% може да се автоматизира и услугата която предлагат брокониерите да е чисто портиерска, да отключат врата да пуснат клиента на оглед и после да заключат. Това е бъдещето 6% ще ги сънувате само и ще си спомняте с умиление за добрите стари времена, които никога няма да се повторят. Панта рей са казали древногръцките фолософи......

Глупости. Питай Goro - той ще ти обясни, че при спад на търсенето не се търсят производителност и иновации а просто се вдигат общите ценови нива на услугата. хаха ... точно както стана с фотостудията, които не минаха на цифрови процеси/обработка....не, чакай, тези май изчезнаха от пазара.....
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 15:07:34
Поредният брокер който приритва на умряло *huh*
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 15:24:27
Quote
gekko
Това нито е първия нито е последния бизнес, където маржините се свиват драстично под натиска на новите технологии и конкуренцията или напълно изчезва.... Всичката услуга която предлага една АНИ за 6% може да се автоматизира и услугата която предлагат брокониерите да е чисто портиерска, да отключат врата да пуснат клиента на оглед и после да заключат. Това е бъдещето 6% ще ги сънувате само и ще си спомняте с умиление за добрите стари времена, които никога няма да се повторят. Панта рей са казали древногръцките фолософи......

*angel* И аз това казах, но просто по-обширно. Себестойността на труда им въобще не отговаря на исканите пари. Няма смисъл от примери за други професии, как видите ли за 1 ч. ви иска 200 лв. например. Да, има и такива. Но може да си брокер и без да си квалифициран специалист, като някой кардиохирург, стоматолог, юрист, финансов консултант и т.н. и т.н. Тези брокери с такива хора не може да се мерят. За отваряне и затваряне на врати, толкова. Може разбира се хората в бранша на посредничеството да будат обучени да изпипват нещата, ама нивото на познания и това обучение не може да се сравнява по нищо с другите професии, за които хората учат по 5-6 години и имат дългогодишна практика в областта. Ще се научи да прави справки, да пише договори, да отключва и заключва врати, да убеждава абдалите да купуват на еди какви си пари, защото си заслужавало и се спира до тук. Обучение дори за един месец, ако е направено както трябва. Даже е много*yes*
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 15:26:31
Quote
gekko
Quote
прУфесУр тъпарон
-------------
тук нямаме различия.........каквото и да означава товаwinking smiley
------------

а за т.н. Услуга .......вече има ИНТЕРНЕТ ......... и в допълнение - правната кулутра е задължителна , както здравната и инвестиционната

Това нито е първия нито е последния бизнес, където маржините се свиват драстично под натиска на новите технологии и конкуренцията или напълно изчезва.... Всичката услуга която предлага една АНИ за 6% може да се автоматизира и услугата която предлагат брокониерите да е чисто портиерска, да отключат врата да пуснат клиента на оглед и после да заключат. Това е бъдещето 6% ще ги сънувате само и ще си спомняте с умиление за добрите стари времена, които никога няма да се повторят. Панта рей са казали древногръцките фолософи......

Много сте прав!
В "измамническия бум" в търговията с НИ, немалко АНИ, "креватни брокери" и просто мошеници, имитираха фирмите за НИ, поради което си "присвоиха" размера на възнаграждението им.
На пазара на този тип услуги ще останат предимно фирмите за НИ с доказан професионализъм, и то които успеят да издържат.
*black eye*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход