Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой какво купи?

Публикувано от dodo2 
Re: Кой какво купи?
23-04-2010 - 22:51:35
Quote
dodo2
Аз не чакам епидемия, според мен тия 149 евро, които се въртят тук са глупост. Спадът на цените и наемите са в мой ущърб, но това не е причина да съм "ъпър".

Но бих искал българите да поумнеят - т.е. коефициентът на тъпота да е най-много 1.5 (т.е. тук жилищата спрямо средните доходи да са само 1.5 пъти по-скъпи от Германия, Франция, Англия, а не 3-4 пъти, както е сега, а ако вземем предвид и лихвените равнища при ипотека - 7-8 пъти).

P.S. И да изчезне чалгата искам.
Съгласен. Иначе по темата, не никой от познатите около мен не си е купил. Всички са на мнение че цените са все още нереално високи. И аз мисля така. Не виждам логика за нормален тристаен с паркомясто да искат четвърт милион лева.... За българина имота е култ, което може и да се промени. Ще видим.
Re: Кой какво купи?
23-04-2010 - 22:56:10
Sobstvenik31 очаквах, че зад ника се криеш ти. Но забелязвам, че вече си изхвърлил на боклука доста от крайните си мнения. Поздравления малко хора успяват да се поучат от грешките си - за пример Пунди.
Re: Кой какво купи?
24-04-2010 - 01:22:55
avatar
Тоя принцип - Да купя нещо на далавера! - се илюстрира особенно зрелищно при откриването на поредната верига от хипермаркети, където далаверата ти е основно в блъсканицата из тълпата, за три кофички от кисело мляко за по 5ст. winking smiley
Re: Кой какво купи?
24-04-2010 - 11:08:17
avatar
Понеже Додо правилно е отбелязал, че сривльовците не купуват, нека поне да кажат кога според тях е най-подхоящия момент във бъдеще време да закупят? Ако не смятат никога през живота си да купуват, поне да обяснят чий го дирят в този форум?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-24 11:09 от proprietaire xxxІ.
Re: Кой какво купи?
24-04-2010 - 12:52:23
Ето новите цени
[www.capital.bg]
Jim
Re: Кой какво купи?
24-04-2010 - 14:18:56
Quote
proprietaire xxxІ
Понеже Додо правилно е отбелязал, че сривльовците не купуват, нека поне да кажат кога според тях е най-подхоящия момент във бъдеще време да закупят? Ако не смятат никога през живота си да купуват, поне да обяснят чий го дирят в този форум?
Собственик, не беше ли пуснал цяла тема с този въпрос, та го задаваш пак. Там са ти отговорили достатъчно ясно. Ако можеш да споделиш нещо ценно, което си прочел някъде (както е направил batko под тебе) - добре, ако не, намали малко темпото. А за бъдещето не сме гадатели. Хората ще купуват когато им стане по-изгодно от плащането на наем или доходността стане по-висока от тази на депозитите. Ти не би ли споделил цената и приходите в момента на кварталното ти магазинче, което си купил миналата година, да ни убедиш математически колко не сме прави (извинявам се ако вече си го направил - пропуснал съм).
Re: Кой какво купи?
24-04-2010 - 16:48:56
Вижте само цените през 2008 - 340 smiling smiley. 30% обещетение, 50 евра подкупи - 500 евра. А до 1200?
Да не говорим, че СЕБЕСТОЙНОСТТА им е по-ниска от споменатата в капитал. Изключвам разходите им за бентлита, манекенки, чалгарки и т.н.
Re: Кой какво купи?
24-04-2010 - 17:20:07
Quote
hithiker
Аз ще строя, днес ми излезе разрешителното от общината. Ама строителите искат майка си и баща си. Казах на един днес момчета вашата свърши. Скоро няма да имате работа, това ми е цената, ако искате. За една седмица шест фирми се обадиха. И никой няма работа.*ok*

Не бъркайте реалността с мечтите!
Това, че рядко строителите намират работа, не означава, че някой ще Ви работи без пари.
Броя на фирмите (и квалифицирания персонал), които са в състояние да Ви изпълнят качествено и в срок СМР, като в същото време удържат договорената цена, никак не е голям!
Дългогодишният опит показва, че този, който Ви сключва договор на "конкурентна" цена или просто Ви "зарибява", или не си е направил добре сметката!
В условията на криза господства златното правило: "По-добре гладен, отколкото "морен" и гладен!"
*black eye*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-24 17:43 от iciltd.
Re: Кой какво купи?
24-04-2010 - 23:43:27
Абе, който пише "обещетение" и "евра" има акъл само да гледа в чуждото канче. Нали да строиш и да продаваш иска дупе. Някои успяха, някои сега при кризата ще си платят за гяволъка.
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 00:04:33
Не съм толкова в час като повечето тук, но за да си отговорим на въпроса, реални ли са цените, следва да обърнем внимание на няколко аспекта.
Да, повечето ще кажат, че търсенето определяло цените. Въпроса е обаче, коя е страната, правейки това, т.е. търсенето. Ами естествено бъдещите купувачи-било то физически лица или търговци. Да вземе следния пример. Колко излиза строителството на един квадратен метър. Аз не знам, вие кажете. Дали ще го построиш в Лозенец или във Враждебна, на инвеститора му излиза според мен едно и също като разход, защото в повечето случаи той взима терените срещу обезщетение. Дали ще даде два апартамента в единия или другия квартал на хората, чийто терен е закупил или върху който му е учредено право на строеж, за строителя е все едно. Обаче. Кажете вие в една цивилизована държава колко е нормалния процент печалба от дейността. Ако кажем 15 %, то това ще е много, но да приемем, че са 15 %. И ето отговора. Ако на строителя му излиза например 400 евро на кв.м., купувача ще каже: „Мойто момче, хайде да не са 10 %, хайде да не са 15 %, хайде да не са дори и 20 %, 25 % си вземи /което е супер тлъсто като % печалба на фона на световния бизнес в повечето сектори на цивилизованите страни/ този апартамент ти струва с тази огромна печалба 500 евро на кв. метър в най-най добрия случай”. И ако повечето хора, да не кажа в близост дори до 90 % от потенциалните купувачи мислят така и с тези сметки предлагат парите които могат да дадат, просто строителя няма къде да ходи. Сега веднага може някой да каже, е да ама те ако са на тази печалба няма да строят. Ще строят не, ами хоро ще играят, защото друго няма какво да правят. Просто ще се задоволят с едни меко казано прилични доходи.
Другата група наивници са, дето си дава терена за два апартамента, та някои даже и гаража си го доплащат. Собствениците са си виновни. Ако работеха по горната схема, ама не един двама а всички така разсъждаваха, то пряват си проста сметка, така че за строителя дори да остане дори и 30 %, което е супер доволно и разликата ще си я искат. Т.е. ако в един блок има например 15 апартамента, 5 са за собственика на терена. Ако искаш. Е да, ама лакомията до там е довела, разделят се с имотите си за трохи.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-25 00:06 от rosi_apostolova.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход