Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой какво купи?

Публикувано от dodo2 
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 13:49:26
Quote
rosi_apostolova
Нека им къркорят, защото повечето агенцийки са доста наглички. Преди време нещата стояха така /може и понастоящем, не знам/, че независимо дали си ангажирал агенцийка, ако например си купувач, искат и от теб процент. Например продавача си обявява имота чрез агенция, ама тя не сключва сделката чрез друга, а чрез ФЛ директно. Хубаво, нека си вземе процента от този с обявата, ама защо и от купувача, който не я е наел, а директно се е обадил по обявата. Ако обаче и ФЛ купувач купува чрез агенция, тогава е разбираемо - всяка агенция ще си вземе процента от този, който представлява. Т.е. агенцията на продавача взима нещо от купувача, което не й се полага, само от примера, че ако купувача също е с агенция, тази на продавача взима само от продавача, защото на купувача процент си му взима неговата си агенция. И какво излиза, агенцията на продавача ще вземе и от купувача процент, в зависимост той дали е с агенция или не. Което доказва, че взима пари за нещо, което не е съвршила.
Не знам дали всички са работили така, но доста такива случаи са ми били известни.

Здравейте!
Накратко: Възнаграждението за посредничество при покупко-продажба е 6 %, което при евентуална сделка се разделя между продавач и купувач. Имотите се обявяват на офертни цени, включващи 3 % за продавача. Ако в сделката участвува повече от един посредник, то тези 6 % се разделят между посредниците (в масовия случай - този, който довежда купувача, взема другите 3 %). Ако сделката се обслужва от един посредник, той получава общо 6 %.
*black eye*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-25 13:51 от iciltd.
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 13:52:50
Ами на който му се струва даден бизнес много сладък и печеливш, запретва ръкави и се захваща сам с него. Ти и пчели да гледаш пак можеш да изкарваш по 200 - 300 000 ? / година. На никой не му се бачка - това е проблема smiling smiley, всеки гледа да му е сладка биричката и кюфтенцето, ама за работа не го търси...
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 13:55:14
Quote
iciltd

Здравейте!
Накратко: Възнаграждението за посредничество при покупко-продажба е 6 %, което при евентуална сделка се разделя между продавач и купувач. Имотите се обявяват на офертни цени, включващи 3 % за продавача. Ако в сделката участвува повече от един посредник, то тези 6 % се разделят между посредниците (в масовия случай - този, който довежда купувача, взема другите 3 %). Ако сделката се обслужва от един посредник, той получава общо 6 %.
*black eye*

И после хленчите, че ви заобикалят. Алчност ви гризе отвътре.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-25 14:02 от valio1900.
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 13:58:41
Quote
iciltd
Здравейте!
Накратко: Възнаграждението за посредничество при покупко-продажба е 6 %, което при евентуална сделка се разделя между продавач и купувач. Имотите се обявяват на офертни цени, включващи 3 % за продавача. Ако в сделката участвува повече от един посредник, то тези 6 % се разделят между посредниците (в масовия случай - този, който довежда купувача, взема другите 3 %). Ако сделката се обслужва от един посредник, той получава общо 6 %.
*black eye*
е, това ако не е пладнешки обир, здраве му кажи. при положение, че купувача сам открие обявата трябва да ти плати 3% за своето време? що не се прегледате?
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 13:59:22
iciltd, ти казваш това което и аз. Ако агенцията на продавача реално е свършила нещо за купувача, тя ще си търси парите за вложения труд. Няма да я интересува, че агенцията на купувача също му взима пари. Агенцията на продавача нищо не е свършила на купувача. Ако той и възложи нещо като проверки и т.н. или пък преди това я е ангажирал е нещо съвсем друго. Не може аз да се обадя на обява и не стига, че поради това да съм си дала парите, тази агенция ще взема на продавача 3 % и съответното броки както го наричате вие да залеби, а и аз да давам. От какъв зор, направо ме избива на смях. Никога няма да им дам пари за несвършена работа. Аргументи като от сорта "ама така било, ама така се правело" и т.н. някой друг да си ги приема.
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 14:03:56
Quote
rosi_apostolova
Не съм толкова в час като повечето тук, но за да си отговорим на въпроса, реални ли са цените, следва да обърнем внимание на няколко аспекта.
Да, повечето ще кажат, че търсенето определяло цените. Въпроса е обаче, коя е страната, правейки това, т.е. търсенето. Ами естествено бъдещите купувачи-било то физически лица или търговци. Да вземе следния пример. Колко излиза строителството на един квадратен метър. Аз не знам, вие кажете. Дали ще го построиш в Лозенец или във Враждебна, на инвеститора му излиза според мен едно и също като разход, защото в повечето случаи той взима терените срещу обезщетение. Дали ще даде два апартамента в единия или другия квартал на хората, чийто терен е закупил или върху който му е учредено право на строеж, за строителя е все едно. Обаче. Кажете вие в една цивилизована държава колко е нормалния процент печалба от дейността. Ако кажем 15 %, то това ще е много, но да приемем, че са 15 %. И ето отговора. Ако на строителя му излиза например 400 евро на кв.м., купувача ще каже: „Мойто момче, хайде да не са 10 %, хайде да не са 15 %, хайде да не са дори и 20 %, 25 % си вземи /което е супер тлъсто като % печалба на фона на световния бизнес в повечето сектори на цивилизованите страни/ този апартамент ти струва с тази огромна печалба 500 евро на кв. метър в най-най добрия случай”. И ако повечето хора, да не кажа в близост дори до 90 % от потенциалните купувачи мислят така и с тези сметки предлагат парите които могат да дадат, просто строителя няма къде да ходи. Сега веднага може някой да каже, е да ама те ако са на тази печалба няма да строят. Ще строят не, ами хоро ще играят, защото друго няма какво да правят. Просто ще се задоволят с едни меко казано прилични доходи.
Другата група наивници са, дето си дава терена за два апартамента, та някои даже и гаража си го доплащат. Собствениците са си виновни. Ако работеха по горната схема, ама не един двама а всички така разсъждаваха, то пряват си проста сметка, така че за строителя дори да остане дори и 30 %, което е супер доволно и разликата ще си я искат. Т.е. ако в един блок има например 15 апартамента, 5 са за собственика на терена. Ако искаш. Е да, ама лакомията до там е довела, разделят се с имотите си за трохи.

Мисля, че "Imotko" е прав!
"rosi_apostolova", мното Ви моля - не се изказвайте неподготвена!
Ако сте решила да предизвикате дискусия с цел някой от пишещите безплатно да Ви "отвори" очите, то определено няма да успеете.
Има си консултантска услуга по тази тема. Има и професионални консултанти. Дайте поръчка и ще разберете за какво става дума.
Абдалите умряха!
*black eye*
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 14:07:10
avatar
Quote
iciltd
Здравейте!
Накратко: Възнаграждението за посредничество при покупко-продажба е 6 %, което при евентуална сделка се разделя между продавач и купувач. Имотите се обявяват на офертни цени, включващи 3 % за продавача. Ако в сделката участвува повече от един посредник, то тези 6 % се разделят между посредниците (в масовия случай - този, който довежда купувача, взема другите 3 %). Ако сделката се обслужва от един посредник, той получава общо 6 %.
*black eye*
-------
6 % - - това не е ли в МИНАЛО СВЪРШЕНО ВРЕМЕ
предстои сериозно преразглеждане на тези комисионни.....и не че българинът е вразумен - той е същият ....... , какъвто е бил от 1944 год - просто му свършиха парите !
Пазарът върви към вразумяване , БАНКИТЕ ОГЛАДНЯВАТ , купувачите ще си ЗАТВОРАТ ушите и ще си ОТВОРЯТ очите !
Аз не ползвам такива "спецове - шестпроцентници " , но не им затварям вратата - просто оферират
"при мен оферират на 1.5 % НАД минимална цена (демек ако няма интерес от висока цена - няма комисионна)
Не е редно да цитирам имена на "офериращи" , но имената са доста интересни ,

старите тъпарони умряха , да живеят новите !

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 14:13:14
Quote
nickhristov
Quote
iciltd
Здравейте!
Накратко: Възнаграждението за посредничество при покупко-продажба е 6 %, което при евентуална сделка се разделя между продавач и купувач. Имотите се обявяват на офертни цени, включващи 3 % за продавача. Ако в сделката участвува повече от един посредник, то тези 6 % се разделят между посредниците (в масовия случай - този, който довежда купувача, взема другите 3 %). Ако сделката се обслужва от един посредник, той получава общо 6 %.
*black eye*
е, това ако не е пладнешки обир, здраве му кажи. при положение, че купувача сам открие обявата трябва да ти плати 3% за своето време? що не се прегледате?

Здравейте!
Щом не желаете да поделите с продавача 6 %, тогава същия се изплаща от продавача, като съответно се завишава цената на сделката.
Абдалите умряха!
*black eye*
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 14:18:51
iciltd

Не съм се занимавала, не се занимавам, а и едва ли ще се занимавам някога със строителство, брокерство и други дейности и професии в тази насока. Защо в много случаи, като някой сподели мнение тук и веднага се започва с коментарите от сорта на "търси безплатни консултации, опипва почвата" и т.н. и т.н. Просто споделям мнение въз основа на информация, която са ми споделили хора, много близки до такива, които извършват този бизнес и сигурно построили 50 и повече сгради в БГ. Освен те пък да ме лъжат*ok*

И ако по-детайлно помислим върху казаното за отварянето на очите, то няма никакъв смисъл да го правя. Защо ще ми трябва консултация колко върви строителството, а още повече тук. Все едно не мога да сметна строителните материали, разходите за работниците, разрешителни и много други неща, а и с малко консултация очи в очи с хора от бранша, и да стигна до някакво заключение. Защо ще търсдя консултация във форум, кожято може да не е достоверна, подвеждаща и так дале. А и консултация за какво: да ставам строител. При този пазар, аз да тръгна да се занимавам с такава дейност от нулата и да питам точно във форум как стават нещата Това направо е абсурдно. Или пък имаш предвид ако съм купувач и някой реално да ми потвърди мнението, че цените реално са такива и ткакива и например повече от 450 евро да не следва да давам за кв.м.

Не съм тръгнала нищо да купувам: Имам собствено жилище, в което живеем заедно със мъжа мии децата. Той отделно си има негово доста по-голямо, в което живеят само техните. Отделно имаме и къща извън София. Ако някога тръгна нещо да купувам, то ще е мааалкопо-голямо семейно жилище.
Какви консултации, какво отваряне на очи. Човек не може ли да сподели вижданията си, дори да приемем, че понякога може да не е прав.................нямам предвид настоящия спор.

А по въпроса за 6 %, които продавача сам да плати...............пълен смях. Просто хората като не искат да сключват с вас такива договори, заради този %, няма да имате работа. Със сигурност обаче ще се появят и такива агенции, които ще са доволни и на 2.5 %, платими само от едната страна в конкретния пример.
Да наистина, абдалите умряха*drunk*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-25 14:22 от rosi_apostolova.
Re: Кой какво купи?
25-04-2010 - 14:21:43
avatar
Quote
iciltd
Абдалите умряха!
*black eye*

Не абдалите фалираха и смениха попрището - за справка Камито. Иначе възможности да се прескочи брокониерите 101, така че ще седите още дълго на сухо, докато ви дойде акъла !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход