Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой какво купи?

Публикувано от dodo2 
Кой какво купи?
23-04-2010 - 22:00:00
avatar
Тъй като сривлювците няма с какво да се похвалят (те не купуват), нека оптимистите да кажат, какво са купили, щом цените ще се качват (било то и след 2 години, но с 30% за 1 месец)? Има ли такива? Изглежда единственият сред вас е sobstvenik 31, който се похвали с баничарница.

пунди с неговата къща, която продава с фалшива квадратура - той е ясен.

Някой от оптимистите да започва да строи сега? др. Иванов беше комедиант и никога няма да видим строеж в Триъгълника. Единственият нормален е ivorad, вероятно и той се е отказал, след като се опитва да продаде парцела в Панчарево.

А останалите ако имате "ъпърски" настроения, само защото имате по един апартамент и е кофти да знаете, че цената му пада, да ви пикам на прогнозите - те са прекалено субективни smiling smiley
Re: Кой какво купи?
23-04-2010 - 22:03:12
Quote
dodo2
Тъй като сривлювците няма с какво да се похвалят (те не купуват), нека оптимистите да кажат, какво са купили, щом цените ще се качват (било то и след 2 години, но с 30% за 1 месец)? Има ли такива? Изглежда единственият сред вас е sobstvenik 31, който се похвали с баничарница.

пунди с неговата къща, която продава с фалшива квадратура - той е ясен.

Някой от оптимистите да започва да строи сега? др. Иванов беше комедиант и никога няма да видим строеж в Триъгълника. Единственият нормален е ivorad, вероятно и той се е отказал, след като се опитва да продаде парцела в Панчарево.

А останалите ако имате "ъпърски" настроения, само защото имате по един апартамент и е кофти да знаете, че цената му пада, да ви пикам на прогнозите - те са прекалено субективни smiling smiley
Re: Кой какво купи?
23-04-2010 - 22:04:04
А вашите прогнози са обективни, защото имате по 20 хил. евро и искате срещу тях по един тристаен с гараж в Иван Вазов.
Впрочем много хора започват да строят сега. Нали не очакваш да пишат във форума.
Re: Кой какво купи?
23-04-2010 - 22:09:42
Аз ще строя, днес ми излезе разрешителното от общината. Ама строителите искат майка си и баща си. Казах на един днес момчета вашата свърши. Скоро няма да имате работа, това ми е цената, ако искате. За една седмица шест фирми се обадиха. И никой няма работа.*ok*
Re: Кой какво купи?
23-04-2010 - 22:23:10
avatar
Аз имах предвид някой (инвеститор), който да строи "БЛОК" с цел да продава, не къща (за това сега определено е най-подходящият момент).

Imotko, според мен спекулант, нагрухал се с имоти, е с много по-нереална представа за бъдещето от някой с 20К в банка, защото мечтите му са в насрещното с действителността - леко се разминават. А 20К са 100 средни наема (8 години) и този човек вероятно се чувства доста спокоен, че ще има къде да живее. Любопитното е, че преди година е имал пари за 7 години, а сега 8 - ей така от нищото. *xxx*
Re: Кой какво купи?
23-04-2010 - 22:26:13
Аз мога да изкажа непредубедено мнение защо цените не са паднали от миналата година (2009 - тогава гледах аз, сега гледа мой близък приятел). В смисъл ходено е по огледи и са гледани оферти на място.
Говорим за южни или източни, ново, по възможност вътрешни хапартаменти с А16. И тогава и сега 2стаен отговарящ на по горните критерии нямаше под 62,63к евра. Трситаен под 85, да не кажа 90. Квартали - Борово, Дървеница, Мусагеница, Дианабад, Студентски, отчасти и Младост. И тогава и сега читавите оферти са минимален брой, %тно хубавите жилища са смешно малък %т от пазара. И мисля тази точка най вече убягва на хората, които не търсят активно.
При тези оферти пазарлъка е в рамките на 2,3к евро, просто хубавото се вижда веднага и няма как да е евтино. Митове за 30,40 и 50% отстъпка са нереални. Ест има и оферти на които може и да стигнеш до такава отстъпка, ама дали изобщо ще захванеш преговорите...
Знам че додо чака епидемия и катастрофи само и само да има евтини жилища, щото някой хора имали зор. Нека просто цените паднат, няма нужда от апокалипсис викам аз smiling smiley
Аааа и ако някой види (не в нета плс а на живо) хубаво жилище под горните ценови нива да пише на лични да кажа на моя човек.
Не правя прогнози за след 1 година, честно казано не ми е чак такава тръпка.
Re: Кой какво купи?
23-04-2010 - 22:35:04
avatar
Аз не чакам епидемия, според мен тия 149 евро, които се въртят тук са глупост. Спадът на цените и наемите са в мой ущърб, но това не е причина да съм "ъпър".

Но бих искал българите да поумнеят - т.е. коефициентът на тъпота да е най-много 1.5 (т.е. тук жилищата спрямо средните доходи да са само 1.5 пъти по-скъпи от Германия, Франция, Англия, а не 3-4 пъти, както е сега, а ако вземем предвид и лихвените равнища при ипотека - 7-8 пъти).

P.S. И да изчезне чалгата искам.
Re: Кой какво купи?
23-04-2010 - 22:40:38
Quote
dodo2
Аз не чакам епидемия, според мен тия 149 евро, които се въртят тук са глупост. Спадът на цените и наемите са в мой ущърб, но това не е причина да съм "ъпър".

Но бих искал българите да поумнеят - т.е. коефициентът на тъпота да е най-много 1.5 (т.е. тук жилищата спрямо средните доходи да са само 1.5 пъти по-скъпи от Германия, Франция, Англия, а не 3-4 пъти, както е сега, а ако вземем предвид и лихвените равнища при ипотека - 7-8 пъти).

P.S. И да изчезне чалгата искам.

Защо смяташ, че в "Германия, Франция, Англия" няма да падат?
Re: Кой какво купи?
23-04-2010 - 22:48:18
avatar
Додо прав си че аз купих само една баничарница, но не за друго, а защото в момента нямам кеш за да си позволя по-крупни инвестиции.
От 3-4 години следвам неотклонно принципа да закупя нещо на далавера, но уви при растящ пазар нямаше как да се случи. Единствено се навих да участвам като съдлъжник за голям апартамент 3 пъти под пазарната му цена в края на 2007г. Да поясня за тези дето са зле с математиката - 300% под пазарната му стойност. При падащ пазар естествено апетита ми се увеличава но нямам кеш. Чувствам се като болен лъв от котешка тоберкулоза- надушвам плячката, но нямам сили да я уловя!
Успокоително ми действат разни ексцентрици дето ми се обаждат да ме питат дали продавам баничарницата? Днес беше втория.
Казвам му,че продавам офис в съседния вход, но той не мирясва и пак си знае неговото. Тогава, аз се правя на луд и го питам: "Кажи някаква цена , аз не съм мислил да я продавам" Не каза, а ми изпрати топката в моето поле да съм си помислел. Казах му,че няма какво да мисля - не я продавам.
В днешния стремителен ден имах и друга интересна случка. Една мьекаща комшийка от съседен блок в Редута, я чух да си говори със съседа и да го пита : "Ама кой живее тюк, до вас , ама колко са закупили къщата и т.н.
Появих се до входната врата и тя запя друга песен: " Ма вий тук ли стье? Аз исках да ви питам как плащате водата и и др. нелепости.
Преди един такъв селски еснаф се разхождаше гордо по тротоара и ме попита в прав текст : "Колко ще ми я продадеш? Аз му отговорих :" Имаш ли триста"? Той вика "Имам". Тогава аз го попитах дали се сеща че говорим за евро? Той се възмути, на което аз го репликирах, че навсякъде имотите до 1998г. се обявяваха в $, след което в евро. Замина си немил недраг.
Re: Кой какво купи?
23-04-2010 - 22:49:41
За липсата на хубави имоти на сривльовски цени съм писал много пъти, няма, няма и да има по милион причини. Главната е, че има търсене, а няма предлагане.
За чалгата-напълно съм съгласен, но трудно ще изчезне, защото чалгата не е музика, тя е начин на мислене.
За спекуланта, нагрухал се с имоти: казват, че номерът е кризата да не ти вземе всичко, което бумът ти е дал. Продал си нивите на дядо за милион, или си построил блокче-две и също си изкарал милион, после си си купил разни неща, на които сега им падат цените. Добре, ама нали и по-принцип въобще не е трябвало да имаш тоя милион /с тоя мозък/. Та от милиона и 300000 да остават, берекет версин, пак си по-добре от влогаря и работника. Само за хората с ипотеки няма да е розово, но това го има по цял свят.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход