Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?

Публикувано от valsodar 
Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
13-04-2010 - 22:14:39
avatar
Внушителна е стойността на обявените публични търгове за имоти, за периода от март 2009 г. до момента. Общата сума на начално обявените цени за имоти е над 1.4 млрд. лева, като по-голямата част от тях - 1.022 млрд. лв., са от частни и държавни съдебни изпълнители. В общата сума са включени и повторно обявените публични продажби.

Броят на обявените търгове е над 9 900 за период от 10.03.2009 г. и включва публичните продажби както от съдебни изпълнители, така и от общински, държавни и други структури.

По области картината изглежда по следният начин: Впечатление прави ръста на обявените на публична продан имоти от съдебно изпълнение. Ръста на принудителните продажби е реален измерител за финансовото състояние на българина. Не трябва да се забравя, че до публична продан на обезпечение се стига изключително рядко и кредиторите прибягват до него при изчерпване на всички останали възможности.

Имайки предвид неприятната ситуация, в която се намира българската икономика - безработица в притеснителни размери, отлагането на планираните реформи, отдалечаването от еврозоната като следствие от реалния бюджетен дефицит за 2009 год. от 3.7% - за съжаление на база изнесените данни не бихме могли да бъдем позитивни по отношение на имотния сектор. Със стойност на дефицит над 3% е почти сигурно, че срещу България ще бъде открита и “процедура по свръх дефицит“, освен ако правителството не предприеме адекватни мерки в спешен порядък.

В същото време не може да не се забележи активизирането на кредитния пазар и целенасоченото, масирано рекламиране на ипотечни кредити с подобряващи се условия. Но е важно да се отбележи и факта, че процентът на лицата, отговарящи на изискванията за отпускане на кредит и изразяващи готовност да вземат такъв, е значително по-малък от този в бурните години на икономически ръст и кредитна експанзия.

Дали «акцията” е с цел масирано кредитиране, което да повлияе сериозно на обема сделки с недвижими имоти или желаният ефект е по - скоро психологически с цел уравновесяване на пазара, е под голям въпрос, поради простият факт, че данните за икономиката на страната са в противоречие с долавящият се от посланията оптимизъм. Брой обявени търгове от всяка институция * Източник: targ.bg
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
13-04-2010 - 22:30:03
А, ето те и тука. Задържат цените, какво се чудиш. Не искат и не искат банките всеки цървул да си вземе по един апартамент без пари и това е. Няма и няма /няма и да има/.
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
13-04-2010 - 22:57:12
Има ли го или не не мога да ти кажа. Със сигурност мога да ти кажа, че тия 1,4 милиарда дето ги чакат, няма кой да ги даде, щото кешовиците не са балъци да купуват сега. Дори при публичната продан цените а твърде набалончени.
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
13-04-2010 - 23:00:48
avatar
Quote
greenbul
Има ли го или не не мога да ти кажа. Със сигурност мога да ти кажа, че тия 1,4 милиарда дето ги чакат, няма кой да ги даде, щото кешовиците не са балъци да купуват сега. Дори при публичната продан цените а твърде набалончени.
............................
Кешовиците / по-точно влогарите/ не са балъци да купят когато и да било! Щото няма кинти! Те не са просто балъци. Те са вечните балъци!
Винаги ще ми плащат наем.
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
13-04-2010 - 23:12:34
avatar
Quote
sobstvenik 31
Quote
greenbul
Има ли го или не не мога да ти кажа. Със сигурност мога да ти кажа, че тия 1,4 милиарда дето ги чакат, няма кой да ги даде, щото кешовиците не са балъци да купуват сега. Дори при публичната продан цените а твърде набалончени.
............................
Кешовиците / по-точно влогарите/ не са балъци да купят когато и да било! Щото няма кинти! Те не са просто балъци. Те са вечните балъци!
Винаги ще ми плащат наем.

Няма проблем. Ако цената на жилището е равна 30 годишни наема ще плащам наем винаги. *ok*
Като се пенсионирам се прибирам в някое от наследствените жилище или къща. winking smiley
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
13-04-2010 - 23:21:01
avatar
Quote
zlostyr
Quote
sobstvenik 31
Quote
greenbul
Има ли го или не не мога да ти кажа. Със сигурност мога да ти кажа, че тия 1,4 милиарда дето ги чакат, няма кой да ги даде, щото кешовиците не са балъци да купуват сега. Дори при публичната продан цените а твърде набалончени.
............................
Кешовиците / по-точно влогарите/ не са балъци да купят когато и да било! Щото няма кинти! Те не са просто балъци. Те са вечните балъци!
Винаги ще ми плащат наем.

Няма проблем. Ако цената на жилището е равна 30 годишни наема ще плащам наем винаги. *ok*
Като се пенсионирам се прибирам в някое от наследствените жилище или къща. winking smiley
............................
Мен точно такива като твоите разсъждения ме устройват! Те в момента са актуални. Не в разгара на кризата да ми се изпъчи съседа - наемател на гарсионера и да ми каже с гордост: "Купуваме в Дружба 2" И като разбрах къде в Дружба 2 - под "Интер експо център" - нама ни улици ни гявол! Заяви ми че го е спазарил на 750лв. ипотека. Кво му беше на 400лв. наем? Следващия наемател беше допуснат срещу 450лв. И то за гарсионера! Признавам, че има какво да науча от съседката хазяйка!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
13-04-2010 - 23:42:16
avatar
Quote
sobstvenik 31
Мен точно такива като твоите разсъждения ме устройват! Те в момента са актуални. Не в разгара на кризата да ми се изпъчи съседа - наемател на гарсионера и да ми каже с гордост: "Купуваме в Дружба 2" И като разбрах къде в Дружба 2 - под "Интер експо център" - нама ни улици ни гявол! Заяви ми че го е спазарил на 750лв. ипотека. Кво му беше на 400лв. наем? Следващия наемател беше допуснат срещу 450лв. И то за гарсионера! Признавам, че има какво да науча от съседката хазяйка!

Странно е как такива разсъждения те устройват, тъй като това означава, че доходността от имота ти е съвсем ниска...
Относно улиците в Дружба - не че в Слатина е пълно със улици. Аз лично когато живеех там много мразех да вали дъжд, защото тогава трябваше да прегазя всеки път 10-ина метра кал...
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
13-04-2010 - 23:47:10
avatar
Quote
zlostyr
Quote
sobstvenik 31
Мен точно такива като твоите разсъждения ме устройват! Те в момента са актуални. Не в разгара на кризата да ми се изпъчи съседа - наемател на гарсионера и да ми каже с гордост: "Купуваме в Дружба 2" И като разбрах къде в Дружба 2 - под "Интер експо център" - нама ни улици ни гявол! Заяви ми че го е спазарил на 750лв. ипотека. Кво му беше на 400лв. наем? Следващия наемател беше допуснат срещу 450лв. И то за гарсионера! Признавам, че има какво да науча от съседката хазяйка!

Странно е как такива разсъждения те устройват, тъй като това означава, че доходността от имота ти е съвсем ниска...
Относно улиците в Дружба - не че в Слатина е пълно със улици. Аз лично когато живеех там много мразех да вали дъжд, защото тогава трябваше да прегазя всеки път 10-ина метра кал...
....................
Четеш без да мислиш! Как определи доходността на моя имот при положение, че говоря за съседката чиито апартамент е гарсионера? И знаеш ли за какво ново строителство под ИЕЦ говоря?- Куп бетонови блокчета пуснати с хиликоптера в полето. Навремето такава гледка беше Люлин, само че с улици и трафове!
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
13-04-2010 - 23:53:01
avatar
Що бре, да не би да те притеснява новото строителство?
Пренасищане на пазара, отлив на купувачите, търсене и предлагане - повтаряй си тези думички, белким проумееш какво ти предстои да преживееш като горд собственик на панелен коптор в бивше село до София!
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
13-04-2010 - 23:55:29
avatar
Quote
valsodar
Що бре, да не би да те притеснява новото строителство?
Пренасищане на пазара, отлив на купувачите, търсене и предлагане - повтаряй си тези думички, белким проумееш какво ти предстои да преживееш като горд собственик на панелен коптор в бивше село до София![/quote
......................
БИВШЕ Да! А мога ли да те попитам, ако е удобно ТИ на какво си собственик?

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход