Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?

Публикувано от valsodar 
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
14-04-2010 - 08:35:18
Quote
sobstvenik 31
Quote
greenbul
Има ли го или не не мога да ти кажа. Със сигурност мога да ти кажа, че тия 1,4 милиарда дето ги чакат, няма кой да ги даде, щото кешовиците не са балъци да купуват сега. Дори при публичната продан цените а твърде набалончени.
............................
Кешовиците / по-точно влогарите/ не са балъци да купят когато и да било! Щото няма кинти! Те не са просто балъци. Те са вечните балъци!
Винаги ще ми плащат наем.

Само да ни стани кат с цинити дето бяха винаги нагори.:}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-14 08:35 от greenbul.
Анонимен потребител
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
14-04-2010 - 08:52:13
Де го тоя наем 450 лева за гарсониера ?????

sobstvenik 31, я малко по реалистично го давай smiling smiley
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
14-04-2010 - 10:19:24
бе може и да намери някоя оферта, ама за всяка намерена от него оферта ще му намеря 5 чисто нови за по 250 лева. Само съботите и неделите дето ще ти идат да се занимаваш с майстори не си струват за да се набутваш с подобна сексквартира, купена на шпакловка и замазка.
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
14-04-2010 - 10:55:37
Quote
sobstvenik 31
Мен точно такива като твоите разсъждения ме устройват! Те в момента са актуални. Не в разгара на кризата да ми се изпъчи съседа - наемател на гарсионера и да ми каже с гордост: "Купуваме в Дружба 2" И като разбрах къде в Дружба 2 - под "Интер експо център" - нама ни улици ни гявол! Заяви ми че го е спазарил на 750лв. ипотека. Кво му беше на 400лв. наем? Следващия наемател беше допуснат срещу 450лв. И то за гарсионера! Признавам, че има какво да науча от съседката хазяйка!

Без да твърдя, че Дръжба 2 е добра локация и без да отричам, че блокчетата под ИЕЦ са нагъчкани на средата на една поляна искам да те питам в Слатина има ли оформено каре от блокове (говорим за цяло малко кварталче с над 1300 апартамента и 160 магазина) което да изглежда като това комплексче в Дружба? В случай че има и поставиш малко снимки ще приема, че тази част от Слатина е наистина добра локация в София.


и






Иначе за улиците минах миналата седмица и вече всичко е асфалтирано и с тротоари и градинки, каквито съм виждал в нормалните квартали например около Виена. Проблемът е че като излезеш от комплексчто отиваш право в класическия за София паналелна пустиня...
С горното искам да кажа, че за разлика от строителството на парче в кварталите в този комплекс на бившата "ливадата" е проектирано и изпълнено комплексно застрояване на цяло кварталче, което поне според мен е правилният начин на строителство. Бъдещето е точно в такива кварталчета, които ще изникнат на нови места с нова инфраструктура и без да се оплътнява всеки свободен метър зеленина в сегашните квартали. Именно това че целият квартал ще бъде нов, с нова инфраструктура с подръжка на зеленината и обите площи според мен ще бъде сред плюсовете в сравнение с вече застроените квартали.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-04-14 13:57 от dedo Mrazzz.
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
14-04-2010 - 12:21:31
avatar
Колега си взе там, с ипотека по време на пика в цените - около 1000-1200 на зелено, ако не ме лъже паметта.

На картинка не изглежда никак зле, само дето местата за паркиране са огромен проблем при едно подобно едромащабно застрояване.
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
14-04-2010 - 13:22:48
Нямам намерение да правя реклама защото с имоти не се занимавам, но за да сравним цените ще кажа, че докато търсих снимките видях, че цените са средно 700 Е (с общи части) и 820 Е (чиста площ). Това означава, че от пика са си направили корекциика с най-малко 30% надолу. Това са цените с А16 на шпакловка и замазка. Като предплоложим, че на зелено са зарибявали например с 10% отбив от крайната цена излиза, че цените са свалени с близо 40% *drunk* от пика.

PS. За паркирането си има подземни паркинги. Ако не искаш да си късаш нервите всеки ден си купуваш подземно паркомясто за и забравяш за проблема
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
14-04-2010 - 13:23:26
Във въпросания комплекс миналата година имаше 3стайни за по 67ке - 3та част ама на някакви прегъвки на блока, тцъ..
В последния блок 14 - с по нормални изложенияна (пак 3та част) цените си бяха 900-1000 и един 3 стаен си излизаше 90-100к евра (средата на 2009та).
Това като малко конкретни цифри, че обобщения из форума твърде много smiling smiley
Иначе 1 люлка на комплекс на 1000 и кусур апартамента е супер тъжно. Децата на живеещите в панелки където и да е ще имат повече място за игра и лудории от по горните 30на м2 зелено петънце. С което не казвам че панелките са по добрия избор ама все пак нещата не са черни и бели а най-често сиви smiling smiley
И наистина местата за паркиране са кът, нищо че поне по мои наблюдения там се продаваха едни от най евтините и то подземни паркоместа в Сф (4-6к евро) - с което не твърдя че са евтини по принцип.
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
14-04-2010 - 13:37:14
Собственика ще те "прасне" с любимия му Редута Ин, По-малък е от Цариградски, но паркчето там е доста по-сериозно от смешните градинки на софия билдинг. winking smiley
И пак не е парк, а по-голяма квартална градинка.
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
14-04-2010 - 13:40:29
Конкретни цифри с конкретна оферта апартамент "Цариградски"

Ако потърсиш малко ще видиш, че има фаза от комплекса, която е завършена началото на 2010 г. Има доста оферти. Разгледай

Оносно градинките - тук все пак ги има и изглеждат прилично. Отиди например в Манастирски ливади да видиш как се строи

И пак повтарям - аз реклама не искам да правя на тоя комплекс. Искам да покажа моята гледна точка за строителството - трябва да се мисли за целия квартал като се проектира, а не да се цвъкат бетони недоразумения из градинките и междублоковите пространства. Ако се направи план с нови сателитни зони около града, където да се изгради първо инфраструктурата (например градска железница и безконфликтен автомобилен достъп до главните артерии) и след това много внимателно се изгради общ проект на тези градчета средата за обитаване в тези сателитчета може да стане много по-привлекателна от сега съществуващите комплекси... Само това исках да посоча. Този комплекс Цариградски има доста недостатъци и лакомията на инвеститорите е довела до презастрояване, но все пак се приближава до моята идея за нови сателитни кварталчета...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-14 13:50 от dedo Mrazzz.
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
14-04-2010 - 13:53:17
Офертите за апартаменти всъщност са съвсем малко. До манастирски ливади не ми се ходи, аз само ти казвам какво ще ти отговори собственика, че вече му знам репертоара.
Иначе цариградски изглежда прилично. Хвърлили са доста пари хората и са се постарали. Но освен че е в един стил (за разлика от циганията на места където се строи на парче) и инфраструктурата е чисто нова (доколкото има такава при такъв малък комплекс) не виждам нещо особено. Най големия проблем е, че липсва пространство, поне за мен. Ти купил ли си нещо там? Какви са таксите за поддръжка месечно ако имаш инфо? Може и на лични.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход