Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?

Публикувано от valsodar 
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
15-04-2010 - 15:14:03
Гледам, гледам, и се чудя. И мая.

Quote

Чл. 1. С наредбата се определя жилищната нужда на длъжника и членовете на неговото семейството при насочено принудително изпълнение върху жилището на длъжника съгласно чл. 444, т. 7, предл. 2 от Гражданския процесуален кодекс.



Чл. 2. (1) Определят се следните норми за жилищни нужди на длъжника и членовете на неговото семейство:

1. на едночленно семейство - 25 кв. м жилищна площ;

2. на двучленно семейство - 40 кв. м жилищна площ;

3. на тричленно семейство - 55 кв. м жилищна площ;

4. на четиричленно семейство - 70 кв. м жилищна площ;

5. на семейство с 5 и повече членове - по 15 кв. м жилищна площ в повече за следващите членовe

§ 1. (1) Жилищната площ по наредбата се определя като сбор от площите на помещенията в жилището, предназначени за обитаване - дневни, спални, детски стаи и трапезарии (когато има кухня с място за хранене), измерени по вътрешния контур на съответните вертикални конструктивни елементи - стени и колони.

(2) В площта по ал. 1 не се включват: кухненските боксове, самостоятелните кухни, трапезариите (когато няма кухня с място за хранене), вестибюлите без пряко осветление, нишите за спане, както и обслужващите и спомагателните помещения - бани, тоалетни, преддверия, коридори, килери, складове, изби, тавански помещения и други подобни.

Пита се в задачата - при положение, че на едно тричленно семейство му се полагат 55 квадрата площ, която трябва да се съставлява само от дневни, спални и трапезарии, колко от ипотекираните в момента апартаменти са изобщо секвестируеми?
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
15-04-2010 - 15:41:20
Quote
dedo Mrazzz
Ти ще кажеш, че това в Дружба е на гъза на географията. Според мен гарсониерката в Слатина също е на гъза на географията и наем от 450 лв. за панелна гарсониера отново води до описаното по-горе заведение. Да не забравяме, че на 300 метра от Цариградски има станция на метрото (юни 2012) а от Слатина метрото е на сериозно разтояние. За сведение приятел дава една гарсониера в Изток (ЕПК), за 200Е която със сигурност е на светлинни години от тази в слатина.

Да допълня нещо за цените на наемите.
В Редута, на тихи улички до парка се предлагат тристайни, ново строителство на 500лв.
Тристайни се предлагат в диапазона 550-650лв. в района на Оборище, Гео Милев, център. Говорим за ремонтирани апартаменти, с изцяло обновени подови настилки и санитарни помещения. Ерата на копторите за по 200-250 евро отмина. Ако някой не е проверявал скоро, впечатленията ми са лични и от последните 2 месеца.
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
15-04-2010 - 16:08:31
Quote
mishlence
Да допълня нещо за цените на наемите.
В Редута, на тихи улички до парка се предлагат тристайни, ново строителство на 500лв.
Тристайни се предлагат в диапазона 550-650лв. в района на Оборище, Гео Милев, център. Говорим за ремонтирани апартаменти, с изцяло обновени подови настилки и санитарни помещения. Ерата на копторите за по 200-250 евро отмина. Ако някой не е проверявал скоро, впечатленията ми са лични и от последните 2 месеца.

От sobstvenik 31 тръгва твърдението за наемите. За Слатина нямам представа как са наемите но човека тука твърди убедено, че панелна гарсониера е 450 лв.

За гарсониерата в Изток потвърждавам 200Е защото мой приятел има наематели от 3 г. и съм 100% сигурен какво взима. В блок ЕПК на БОДК, който е 200-та пъти по приличен от новото строителство
Quote
sobstvenik 31
............................
Мен точно такива като твоите разсъждения ме устройват! Те в момента са актуални. Не в разгара на кризата да ми се изпъчи съседа - наемател на гарсионера и да ми каже с гордост: "Купуваме в Дружба 2" И като разбрах къде в Дружба 2 - под "Интер експо център" - нама ни улици ни гявол! Заяви ми че го е спазарил на 750лв. ипотека. Кво му беше на 400лв. наем? Следващия наемател беше допуснат срещу 450лв. И то за гарсионера! Признавам, че има какво да науча от съседката хазяйка!
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
15-04-2010 - 16:21:12
dedo Mrazzz, изобщо не споря. Допълвам инфото за наемите.
Те и сега се предлагат хубави гарсониери за 200 евро, въпросът е, че на тази цена има хубави двустайни в добри райони. А конкретно твоят познат трябва да е много доволен, че взема този наем и много да си пази наемателите. winking smiley
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
15-04-2010 - 16:23:09
avatar
Що му се връзвате изобщо на тоя шапшарлак, не виждате ли че си фантазира и разправя свободни съчинения? winking smiley
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
15-04-2010 - 16:24:48
Quote
mishlence
dedo Mrazzz, изобщо не споря. Допълвам инфото за наемите.
Те и сега се предлагат хубави гарсониери за 200 евро, въпросът е, че на тази цена има хубави двустайни в добри райони. А конкретно твоят познат трябва да е много доволен, че взема този наем и много да си пази наемателите. winking smiley

Доволен е и още как. Всеки месец като вземе наема спонсорира ТВ вечер за шампионска лига с 10% от наема *drunk* Точно за каса бира и мезенце стигат:}
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
15-04-2010 - 16:25:01
avatar
Да обясня, за да няма спекулации по темата. Стария наемател се изнесе за към Бангладеш / Дружба 2/ някъде през пролетта на 2009г.
Тогава влезе новият наемател на 450. Това го знам със сигурност, защото съседката на първия етаж е брокерката и тя ми сподели, го е спазарила на тази цена след като хазяйката си направи ремонт. Сега дали му е намалила от наема в кризата нямам представа и не ми е много удобно да питам. Посочената наемна цена е от година назад.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
15-04-2010 - 16:38:50
Quote
sobstvenik 31
Да обясня, за да няма спекулации по темата. Стария наемател се изнесе за към Бангладеш / Дружба 2/ някъде през пролетта на 2009г.

От началото на 2010, а може би и малко преди това, наемите са паднали с около 30%. Такова нещо - стара баня, стари мебели, неремонтирани апартаменти може и да има в крайните квартали, но там, където има ново строителство, има и много добри предложения. Особено през март на пазара се въртяха по 1-2 месеца чудесни апартаменти на цени, които преди 2 години нямаше никъде. Не вярвам положението да се промени скоро, защото се довършват още много нови кооперации, а чаршафите "Дава се под наем" растат лавинообразно.

Личен опит - преди 3 години търсех малък офис до 180 евро. Нямаше никъде нещо, което да е приветливо, чисто, около 20 квадрата и наемодателят да не ечовек, който не желае да издава фактура. Накрая намерих в центъра до Славянска в сграда с други офиси. В момента е пълно с обяви за малки офиси около тази цена, а познати, които построиха сгради за отдаване под наем, ни канят с примамливи оферти, само и само да наемем.

За майка ми - през септември миналата година намерих в Гео Милев място за малък салон на 120 евро. Само 6 месеца преди това, в района нямаше нищо малко и под 200 евро. Една разходка из квартала сега със сигурност ще ми покаже поне 5 места от този тип. За големите офиси ме мързи и да проверявам.
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
15-04-2010 - 16:46:31
avatar
Quote
mishlence
Quote
sobstvenik 31
Да обясня, за да няма спекулации по темата. Стария наемател се изнесе за към Бангладеш / Дружба 2/ някъде през пролетта на 2009г.

От началото на 2010, а може би и малко преди това, наемите са паднали с около 30%. Такова нещо - стара баня, стари мебели, неремонтирани апартаменти може и да има в крайните квартали, но там, където има ново строителство, има и много добри предложения. Особено през март на пазара се въртяха по 1-2 месеца чудесни апартаменти на цени, които преди 2 години нямаше никъде. Не вярвам положението да се промени скоро, защото се довършват още много нови кооперации, а чаршафите "Дава се под наем" растат лавинообразно.

Личен опит - преди 3 години търсех малък офис до 180 евро. Нямаше никъде нещо, което да е приветливо, чисто, около 20 квадрата и наемодателят да не ечовек, който не желае да издава фактура. Накрая намерих в центъра до Славянска в сграда с други офиси. В момента е пълно с обяви за малки офиси около тази цена, а познати, които построиха сгради за отдаване под наем, ни канят с примамливи оферти, само и само да наемем.

За майка ми - през септември миналата година намерих в Гео Милев място за малък салон на 120 евро. Само 6 месеца преди това, в района нямаше нищо малко и под 200 евро. Една разходка из квартала сега със сигурност ще ми покаже поне 5 места от този тип. За големите офиси ме мързи и да проверявам.
............................................................................
Не го отричам, преди малко ми се обади една жена, която ме попита за колко отдавам магазина в Овча Купел. Аз и казах стандартното, но че мога да коментирам цената, а тя ми каза, че в района вече и предлагали на цени 40-50% надолу. Може и да ме е излъгала, но аз вече съм склонен да го дам на 40% даун в сравнение с преди година! Пък и тя ще го ползва за офис.
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
16-04-2010 - 12:35:43
Quote
sobstvenik 31
Не го отричам, преди малко ми се обади една жена, която ме попита за колко отдавам магазина в Овча Купел. Аз и казах стандартното, но че мога да коментирам цената, а тя ми каза, че в района вече и предлагали на цени 40-50% надолу. Може и да ме е излъгала, но аз вече съм склонен да го дам на 40% даун в сравнение с преди година! Пък и тя ще го ползва за офис.

Не знам в момента как се определят цените - има хора, които си държат помещенията празни, защото не им се отдавали за без пари. Други, които искат да получават някакви пари /реалните към момента/, склоняват. Въпрос на избор, но е факт, че има свръхпредлагане в момента. Честно казано, не разбирам много от тия неща, обаче за първи път от години видях празни офиси в сградата на Интер експо центъра, до него стои един шоурум вече шести месец, а до тях се строят две огромни бизнес сгради. Кой ще им ги наема тези офиси, идея си нямам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход