Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?

Публикувано от valsodar 
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
14-04-2010 - 14:06:39
Аз не съм купувал там. Интересуват ме други квартали.
Имам приятел, който живее в блокче от I-ва фаза и ходих да видя как е положението. До колкото си спомням беше казал, че таксата за поддръжка е 0.4 лв. на м.кв. или ако го сметнем за този 4-стаен излиза 55 лв. на месец

До колкото си спомням, цената на която беше купил 2006 беше 650-700 е/м.2, което означава, че цените са се нормализирали



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-14 14:14 от dedo Mrazzz.
Анонимен потребител
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
14-04-2010 - 14:34:51
2006 средните цени в София според статистиката на сайта бяха 600 е/м2, а твоя човек е купил за 650-700 според това, което казваш.
Това означава, че към момента за да имаме същата ситуация т.е. това, което ти маричаш нормализиране, трябва при цена на конкретния четиристаен от 700 е/м2, статистиката на сайта да показва примерно 600-650 е/м2, пък тя е на 850.
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
14-04-2010 - 16:35:06
moody smiley Пишете по-бавно бе, че не мога да чета толкова бързо!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-14 16:37 от Scyther.
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
14-04-2010 - 18:00:09
avatar
Quote
Тинки Уинки
2006 средните цени в София според статистиката на сайта бяха 600 е/м2, а твоя човек е купил за 650-700 според това, което казваш.
Това означава, че към момента за да имаме същата ситуация т.е. това, което ти маричаш нормализиране, трябва при цена на конкретния четиристаен от 700 е/м2, статистиката на сайта да показва примерно 600-650 е/м2, пък тя е на 850.

Стъкмистиката е зациклила от дублиращите се многократно обяви за едни и същи имоти на .... как им казваха на фантазиите, а да - офертни цени! winking smiley

Чудя се, дали изобщо някой я бръсне за слива тази компроментирала се с времето статистика на сайта?!
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
14-04-2010 - 18:37:06
avatar

===============================
Пуста пантеро прав си, че ще му посоча "Редута ин". Та той е в центъра на моя свят! Отначало много го мразех, особено при строителството му защото съсипаха най-хубавата част от нашето паркче, където имаше оформено езеро с формата на сърце, причудливи варовици , докарани незнайно откъде и любимите ми пързалки от детството ми където се пързаляхме с мини ски!
След като вече го привършиха обаче изглежда добре , а и те построиха езеро и фонтани. Много често оставят бариерата на новопостроената улица вдигната и аз когато ходя, обикновено пеша когато е хубаво времето от къщата ми която е по- близо до Центъра до апартамента ми който е по-близо до Слатина и обратно винаги минавам оттам. Зад този комплекс се говореше, че стои Милена Милутинова. Тя искаше да прилапа и тази част от парка зад нашия блок, но благодарение най-вече на МЕН и един комшия, хванахме един от най-силните адвокати занимаващи се с имотни дела и най-доброто вещо лице, което ги пребори! Не и без нашата активност. Пуснахме възражение в общината, като аз събрах копия от нотариалните актове почти на всички съседи от блока. Беше голяма драма! Засега все още се радваме на зелени площи от задната част на блока!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
14-04-2010 - 18:54:55
Блокче с локва, извинете.
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
14-04-2010 - 19:00:26
Собственико тоя комплекс има няма 50-100 апартамента. Аз говоря за цяло кварталче. Ти писа, че оня твоя приятел се набутал с ипотека за 750 лв. в Цариградски.
За ипотеката на твоя човек дума няма- той си е сбъркал адреса (трябвало е да си подаде документите за 4-ти км. и щяха да го настанят безплатно).
Но иначе да сравним гарсониерка в Слатина (наем 450 лв.) с да речем двустаен в Цариградски (наем 450 лв.) Аз бих сериозно се замислил и моето усещане е че бих избрал второто (не ми се налага да избирам, защото си имам чудесен наследствен имот, а и парцел за къща на чудесно място, така че имоти не ми трябват). Ти ще кажеш, че това в Дружба е на гъза на географията. Според мен гарсониерката в Слатина също е на гъза на географията и наем от 450 лв. за панелна гарсониера отново води до описаното по-горе заведение. Да не забравяме, че на 300 метра от Цариградски има станция на метрото (юни 2012) а от Слатина метрото е на сериозно разтояние. За сведение приятел дава една гарсониера в Изток (ЕПК), за 200Е която със сигурност е на светлинни години от тази в слатина.

Както видя там където е купил твоя човек улиците са си ОК и средата изглежда 200 пъти по добре от 80% от София. Тоя комплекс в парка Гео Милев сигурно е готин, но блокчето е едно с 50-80 апартамента, а аз говоря за цяло кварталче. Просто идеята ми е новото строителство да се изнесе от сегашните квартали и да се строи на съвсем нови места със модерна нфраструктура, както се прави в европа. Сателитните кварталчета могат да се направят на общинска земя и вместо 200Е на квадрат от продажната цена на построеното да отиват за бабите реститутки и да се осира всяка възможна зеленинка в кварталите тези пари да се удържат от общината за инфраструктура. Всичко може да се направи цивилизовано но ние тука сме си прасета. От свинята лебед не става от мене да го знаеш...
Със здраве*ok*



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-04-14 19:05 от dedo Mrazzz.
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
14-04-2010 - 19:25:36
avatar
Блокчето не е едно, а са три. На снимката е едно. Плюс това комплекса е остров сред зеленина- тип гора, а не поле както е твоят прехвален комплекс. Знаеш ли в квартала когато бях малък и отчуждаваха къщи и пращаха хората на оборотно в Дружба 2 как я наричаха ? БАНГЛАДЕШ! Там им се струваше че ги пращат!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
14-04-2010 - 19:40:39
Quote
dedo Mrazzz
Всичко може да се направи цивилизовано но ние тука сме си прасета. От свинята лебед не става от мене да го знаеш...
Със здраве*ok*
Quote
dedo Mrazzz
Всичко може да се направи цивилизовано но ние тука сме си прасета. От свинята лебед не става от мене да го знаеш...
Със здраве*ok*
Дедо е прав sad smiley
Нека има балон, цени каквито ще да са, ама тази вълна ново строителство поне да беше прозивела качествен продукт sad smiley Па дори и още по скъп... sad smiley
Това уплътняване, да се строи между вече съществуващи блокове е гротескна демонстрация на връзки, пари, подкупи и произвол.
Вместо да разширяват града с нови квартали и инфраструктура, само тъпчене и тъпчене... Така дори и престижни квартали не можаха да се обособят, само някакви набедени с липса на асфалт и канализация... sad smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-14 19:41 от sashe.
Re: Е, има ли го вече вторичният пазар или това е само началото му?
15-04-2010 - 08:35:30
Quote
sobstvenik 31
Блокчето не е едно, а са три. На снимката е едно. Плюс това комплекса е остров сред зеленина- тип гора, а не поле както е твоят прехвален комплекс. Знаеш ли в квартала когато бях малък и отчуждаваха къщи и пращаха хората на оборотно в Дружба 2 как я наричаха ? БАНГЛАДЕШ! Там им се струваше че ги пращат!

ОК БАНГЛАДЕШ казваш:] Кореняк софиянец:] Ами по това време имаше и детмаг и ЦУМ и Драгалевци беше село където имаше 500-600 къщи (80-те) и по-малко от 20-на години преди това тролеите въртяха на 4-ти км., защото София свършваше там. А още преди това Слатина, Дървеница и др. квартали просто са били селца около Соф. Градът се променя и ако в твоята глава си остава стария то проблемът си е твой *angel*
Аз не искам да хваля никакви комплекси. Говоря за регулиране на строителството, така че да не можеш да строиш каквото си искаш където си искаш. Например с един общ план на квартала за твоя парцел са определени точно броят на етажите, височината на всеки етаж вида на покрива и стила на фасадата и дори ако искаш цвета на мазилката, които да са задължителни за архитекта и проектантите. В централната част на Париж например всички сгради са с еднакъв брой етажи и завършват с еднакви мансардни етажи. Фасадите не са абсолютно идентични, но са толкова добре съобразени, че трябва да разглеждаш доста време за да намериш разликите. Независимо, че кв.м земя там струва космически суми има достатъчно зеленина. Всяко кръстовище е подземен паркинг. В партерните етажи на някой блокове има малки сервизи или дори бензинстанции с 2-3 колонки, но вечер, когато са затворени всичко изглежда като нормален жилищен блок. Нещата могат да се наравят по един приличен начин. Ти да не мислиш, че на френските предприемачи не им се иска да построят едно бетонно недоразумение на ХХ етажа в центъра и да шиткат партаментчета на космическите за BG 10-15 К Е на квадрат. Ама няма как да стане, защото всичко е законово регламентирано. За да строиш високо си има точно определени квартали.

Това комплексче в "горска среда" както ти казваш си е чиста проба мутрашки строеж. За да сравняваме дай да видим и др. параметри. Иначе има много комплексчета в горска среда, но ако сравняваме да речем един в "Ловен парк" на цени от около 900-1000 Е с един в "Южния парк" по 1500-2000Е и двата са в горска среда и тя е доста по-горска от тоя комплекс в парка "Гео Милев" но цените се различават с 50-100%. Сигурен съм, че обявените цени в този мутренски комплекс в "Гео Милев" са над 1200 Е, така че нещата не са от същия порадък - за два пъти повече пари получаваш удоволствието да си съсед на Компира и Трактора да речем и да си сред "горска" среда. Не мерси
Пак не си схаванал за какво ти говоря - в Слатина просто няма място и терени за нормален комплекс (кварталче). Във Виена например си има S-Bahn и от сателитчета на разтояние, колкото от Соф. до Ихтиман за 30 мин. си в центъра. От там на метрото и където си поискаш. В сателитчето живееш наистина сред зеленина. Всичко е ново и модерно, влака цепи секундата и като пътуваш имаш масичка за компютър и интернет за да си включиш лаптопа и да си свършиш малко работа. Тъпите австрийци живеят така а ние 'ИнтелЕгентните" не можем. На нас ни дай у Центъро.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-15 09:01 от dedo Mrazzz.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход