Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Постижимо ли е ?

Публикувано от chuhal 
Re: Постижимо ли е ?
24-03-2010 - 17:46:13
avatar
Quote
Hun
Какви 6% какви 5 лева.
По 2 максимум 3% от всеки.
На 40 000 лева това са 800 до 1200 лева комисион.
По-добре ги дай за труда на брокера - проучвания, време,труд, договори, сигурност и т.н.
Да не говорим че брокера може да свали цената повече от теб.
Той може да свали и повече от 30% докато теб ще те възприемат като изнудвач.

Верно е че сумарно е 4 до 6% от двамата, но при отбивка с 10% повече от възможната твоя прави разлика 4% печалба в твоя полза (хипотетично).

мале малеее, пак брокерската песен ...
сменете плочата, вече никой не ви се връзва ... говори човека за 40 К в евро ама жие пак смятатае на обратната страна на калкулатора smiling smiley
Jim
Re: Постижимо ли е ?
25-03-2010 - 00:14:58
Quote
house md
......
4. Половината неща си ги поръчвам през Интернет от как почна "кризата" и ми излизат крайно като цяло осреднено на 2/3 от цената в България.
.......
Решението:
1. Живея си още под наем.
2. Купих си мега евтино китна стара малка виличка в местност, в която няма ни българи, ни цигани (не зная кои мразя повече). Направихме за 1 седмица стягане и почистване. Копаме си цветята през уикенда, разхождаме се из Балкана в местността, слушаме си радио и т.н. Не мисля да стягам вилата повече, освен една пружина да сменя на леглото winking smiley
3. Парите все още са си мои.
4. Обмисляме и ние да напуснем потъващия кораб ако нещата наистина загрубеят.
5. В противен случай се оглеждам в сайтовете за имоти за апетитни промишлени места в провинцията, където може да направим бизнес упражнение върху разликите в стандарта: Европа / Българска провинция.
Напълно одобрявам решението ти. Но ми направи впечатление 2 неща (със шрифт болд). Преди няколко години един приятел (продаващ техника) отбеляза че иска да продава само на турци - и българите и циганите, независимо от окачените цени се пазарели, като че ли са на капалъ чарши. А за пазаруването през Интернет - имам приятели, които го правят, макар и рядко. Би ли споделил какво и от кои сайтове купуваш, макар и не по темата, това би било интересно, а и полезно за всички. Или да напишеш в темата на Додо за "полезните неща" - използвам случая да му благодаря, защото за мен беше наистина полезна. Но пък ако това ще ти е бизнес упражнението (т.5)...Извинявам се за оффтопик-а.
Re: Постижимо ли е ?
25-03-2010 - 10:59:22
Не си избрал правилното място да питаш - тук не се коментира как може да се свърши работа, тук в този форум се коментира кой колко е велик и как всеки знае колко се е прекарал някой друг. Тук не се коментират реални сделки - тук се коментират фатгазии.Ще ти обясняват, че ако купиш на 100 евро на кв.м. ще си на печалба, ами да естествено, че ще си на печалба, но не се обяснява кой точно продава на 100 евро на кв.м. в София - най-вероятно извънземните.
Виж разгледай обявите - ако има нещо дето се доближава до тези цени, значи има.
Недей да си губиш времето да четеш глупости, а търси оферти.
Re: Постижимо ли е ?
25-03-2010 - 11:25:26
Quote
4ovek
Не си избрал правилното място да питаш - тук не се коментира как може да се свърши работа, тук в този форум се коментира кой колко е велик и как всеки знае колко се е прекарал някой друг. Тук не се коментират реални сделки - тук се коментират фатгазии.Ще ти обясняват, че ако купиш на 100 евро на кв.м. ще си на печалба, ами да естествено, че ще си на печалба, но не се обяснява кой точно продава на 100 евро на кв.м. в София - най-вероятно извънземните.
Виж разгледай обявите - ако има нещо дето се доближава до тези цени, значи има.
Недей да си губиш времето да четеш глупости, а търси оферти.



Да припомним мениe от края август 2007-а:


Quote
4ovek
В София има да се надяваш на спадане още дълго.
Докато себестойността на изграждането на нов квартал в полето е по-висока от цената на къща, няма да има предлагане, което да натисне надолу цените.

2007 година е забравена и сега 4овека пак дава акъл, защото е "професионалист".



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-25 11:26 от Баш Брокеро.
Re: Постижимо ли е ?
25-03-2010 - 11:34:54
Quote
Hun
Какви 6% какви 5 лева.
По 2 максимум 3% от всеки.
На 40 000 лева това са 800 до 1200 лева комисион.
По-добре ги дай за труда на брокера - проучвания, време,труд, договори, сигурност и т.н.
Да не говорим че брокера може да свали цената повече от теб.
Той може да свали и повече от 30% докато теб ще те възприемат като изнудвач.

Верно е че сумарно е 4 до 6% от двамата, но при отбивка с 10% повече от възможната твоя прави разлика 4% печалба в твоя полза (хипотетично).
Пич, направо ме разчувства eye popping smiley. Значи, хипотетично имам панелка в Дружба. Цената и (според тебе) е 12 000 Евро и ако поискам повече трябва да ме пребият с камъни. Смъквам 30% от цената веднага, щото е криза, става на 8000. Ти ще се пазариш, естественно и ще смъкнеш поне още 15% - стана на 6800Евро. Това според масата сривльовци е максималната цена на която трябва да се продава. Да се продават чуждите имоти естественно.
Скоро някой си беше направил експеримент - пусна ви на пързалката, как стринка му на леля му имала две панелки в Дружба и продава едната на 20 000. Щяхте да се избиете сривльовците да я купувате *black eye*.
Re: Постижимо ли е ?
25-03-2010 - 11:46:48
Човек Е професионалист и то без кавички. На много хора е помогнал със съвети в строителството. А хора като теб, които и един курник не са построили в живота си гледат сеир и се надяват цените да паднат до нива подобаващи на прокъсаните им джобове.
Re: Постижимо ли е ?
25-03-2010 - 16:29:13
Quote
Boby
Човек Е професионалист и то без кавички. На много хора е помогнал със съвети в строителството. А хора като теб, които и един курник не са построили в живота си гледат сеир и се надяват цените да паднат до нива подобаващи на прокъсаните им джобове.

Със съвети за зидария ДА, но със съвети за състоянието на пазара на НИ такива кухи лейки като вас са със сигурност са докарали хора с ипотеки сега до безизходица.
Иначе форумни богаташи като тебе има доста във форума, лошото е, че в реалността са брокери-мижитурки.
Re: Постижимо ли е ?
25-03-2010 - 16:32:25
Не ми се спори със поредния мухльо, преместил дебелия си задник някъде, и поради липса на друго, използва този факт за себеизтъкване, сякаш има личен принос за уредения вид. Не съм брокер и никога не съм бил.
Re: Постижимо ли е ?
25-03-2010 - 17:04:40
avatar
Quote
Баш Брокеро
2007 година е забравена и сега 4овека пак дава акъл, защото е "професионалист".
- те всички фалити са тръгнали от подобни кръчмарски сметки и необосновани с нищо надежди. winking smiley
Re: Постижимо ли е ?
25-03-2010 - 17:50:42
Quote
Boby
Не ми се спори със поредния мухльо, преместил дебелия си задник някъде, и поради липса на друго, използва този факт за себеизтъкване, сякаш има личен принос за уредения вид. Не съм брокер и никога не съм бил.

Съдейки по начина ти на изразяване и щом не си брокер - остава само 1 алтернатива. Очевадно си или по-скоро си бил строител-инвеститор (ама от тези дето станаха "инвеститор за 1 ден"winking smiley.
Явно лошата банка вече всекидневно те тормози а? А от друга страна пък тия дето си искат неустойките нали? Къде е болката? Да не би да е в Ман. ливади? Хайде разкажи, ще ти олекне.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-25 17:53 от Баш Брокеро.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход