Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Постижимо ли е ?

Публикувано от chuhal 
Постижимо ли е ?
23-03-2010 - 17:48:51
Здравейте на всички читатели на този форум. Обръщам се към вас за съвет.
От скоро търся да закупя жилище в Дружба или Младост, двустаен апартамент, ново строителство (А15 или А16)с приблизителна площ около 60 кв.м с общите части. Бюджета, който съм си определил е около 40 000 Е. Та питането ми е, въобще бих ли могъл да намеря нещо подобно за тази цена в тези райони? Ще бъда изключително благодарен особено на тези, които скоро са закупили някакъв имот в споменатите квартали.
Re: Постижимо ли е ?
23-03-2010 - 18:04:54
avatar
Quote
chuhal
Здравейте на всички читатели на този форум. Обръщам се към вас за съвет.
От скоро търся да закупя жилище в Дружба или Младост, двустаен апартамент, ново строителство (А15 или А16)с приблизителна площ около 60 кв.м с общите части. Бюджета, който съм си определил е около 40 000 Е. Та питането ми е, въобще бих ли могъл да намеря нещо подобно за тази цена в тези райони? Ще бъда изключително благодарен особено на тези, които скоро са закупили някакъв имот в споменатите квартали.

-----------------
Друже,от Нета няма по-добър съветник
Пазарува се с ОЧИ , ушите лъжат
Re: Постижимо ли е ?
23-03-2010 - 18:47:36
Quote
chuhal
Здравейте на всички читатели на този форум. Обръщам се към вас за съвет.
От скоро търся да закупя жилище в Дружба или Младост, двустаен апартамент, ново строителство (А15 или А16)с приблизителна площ около 60 кв.м с общите части. Бюджета, който съм си определил е около 40 000 Е. Та питането ми е, въобще бих ли могъл да намеря нещо подобно за тази цена в тези райони? Ще бъда изключително благодарен особено на тези, които скоро са закупили някакъв имот в споменатите квартали.

Зависи от това дали в тази сума са включени и разходите за колега-брокер около 6% и разходите по прехвърлянето. Но да посмятаме малко: 40000евро/60м2=667 евро за м2. Новото строителство с А16 на ТОП ЛОКЕЙШЪН в тези престижни квартали струва поне 1500 евро/м2, а ти искаш да платиш 667. Еее не става. Ще трябва доста да почакаш.

Ама вие господине/госпожо сериозно ли питате? Ако все пак кацате от друга планета в центъра на планетата земя (София) да знаете, че тука сега сме в 2010та година. Започвам да си мисля че марсианците вече са се включили в земния интернет.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-23 18:55 от Баш Брокеро.
Re: Постижимо ли е ?
23-03-2010 - 18:57:01
Баш Брокеро, по-добре недей да объркваш човека. Защо пък да не е постижимо?! Аз наскоро си купих двустаен-панел за 36 K в Д2?!
Така, че дерзай smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-23 18:57 от 4apar4e.
Re: Постижимо ли е ?
23-03-2010 - 19:04:23
Quote
4apar4e
Баш Брокеро, по-добре недей да объркваш човека. Защо пък да не е постижимо?! Аз наскоро си купих двустаен-панел за 36 K в Д2?!
Така, че дерзай smiling smiley

Панел за 36К евро в Д2??? На това на днешно време му се казва законен пладнешки обир? Освен ако квадратурата не е 150м2 де.
Re: Постижимо ли е ?
23-03-2010 - 20:44:00
E браво, "много ми помогнахте" няма що!
*tired*
Re: Постижимо ли е ?
23-03-2010 - 20:51:54
avatar
shuhal, направи си собствено разследване за цените в конкретния район.
Направи си няколко огледа на място, за да видиш реално какви имоти за какви цени има.
Мой съвет - бягай от акт 15, твърдо само с акт 16. Анализирай си спокойно ситуацията.
Имот трудно се купува, не е като телефонче или плазмичка.
Има разлика дали ще купуваш имота като основно жилище или като инвестиция.
Проверявай добре документацията на имота.
Re: Постижимо ли е ?
23-03-2010 - 21:03:58
Мерси tzars, да аз почнах да анализирам цените, това което ме вълнува доколко обявените цени в нета са реални и евентуално за каква отстъпка да се пазаря?
Re: Постижимо ли е ?
23-03-2010 - 21:08:28
avatar
Аз съм от морето и пиша как е по принцип.
Като направиш 10-тина огледа картинката ще се изясни.
При всеки оглед питай директно продавача, допустима ли е отстъпка в цената.
Живота е маратон, не е спринт. Изи, изи.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-23 21:09 от TZARS.
Re: Постижимо ли е ?
23-03-2010 - 21:44:03
Chuhal,
Само един съвет - ЧАКАЙ.
Тепърва идват кризисни времена в БГ, поне до края на годината ще е доста тежко.
И цените които се говорят в форума хич не са мираж (149 евро)
Ще имаш със сигурност една стая отгоре за 40к евра в края на годината.
Ако имаш пари (а ти трябват поне 50% от стойността на имота), си ги дръж на влог с хубавата лихва в момента.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход